Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Manjinski a službeni!

elitemadzone.org :: MadZone :: Manjinski a službeni!

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 35646 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 16:01 - pre 163 meseci
Vama izgleda nesto nije bas naj jasnije. Dovoljno je pogledati izjave Nenada Canka, pa da vam bude jasno kuda ide taj voz. Ali dobro, ni jedan od vas ne zivi u Srbiji tako da vas to preterano ni ne dotice.

@Ivan
Kad oslabi uticaj unije, zbog bankrota, ekonomske nelikvidnosti odredjenih clanica - onda u njima postoji realna opasnost, zbog nezadovoljstva naroda - koji po defaultu trazi krivca, da se to iskoristi sa nacionalno huskackom retorikom i da se dogodi upravo situacija koju sam opisao, a koju ovde imamo vec 20 godina. Hipoteticki scenario ili ne, govori dosta o pravu i pravima, prncipielnim stavovima unije koji se sada treniraju na nama... ako nista drugo.

Ja sam ti lepo rekao da postoji lokalna samouprava i statisticki regioni... dakle sto se tice svih ekonomskih parametara, i samostalnog razvoja neke regije to ni danas nije problem.

@Yolja
Kojeg gazenja prava? Parava na dizanje u vazduh vojnika, ne albanaca i policije, jer im se ne daje pravo na samoopredeljene? Koci im se plan o velikoj Albaniji? Jer tog prava? Ili prava da se odcepi Vojvodina, kao sto propagira Nenad Canak? Koji cak i stampa karte nezavisne vojvodine, i deli okolo - kao validni istorijski dokument?

Koja prava su sada ugrozena bilo kome u Srbiji, posto ti to znas - tj. to opravdava regionalizaciju, red bi bio da napishes. I zasto je potrebna "decentralizacija regiona" da bi se ta prava postovala?

Mozda, zato sto "ta krsenja prava" nisu nista drugo neko jeftina demagogija, koja sluzi da uzburka nezadovljstvo koje realno postoji u svim delovima srbije (jer se lose i siromasno zivi), i posluzi kao povod za dalje cepanje - a zarad pohlepe i licnog bogacenja politickih mongoloida na tim prostorima.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 16:02 - pre 163 meseci
Citat:
ljuba.micic: @yolja624:...Sto se tice nacionalnih manjina, ipak mislim da se mora da ispuni odredjeni cenzus koliko % neke nacije mora da bude da bi bila nacionalna manjina i u skladu sa tim koliko bi se pitala po odredjenim stvarima......

Da iskoristimo ovu rečenicu i vratimo se temi ( Manjinski a službeni ). Dakle koliko ima Srba u CG i koliki procenat stanovnika CG se izjasnio da govori srpski? Ako se većina izjasnila da im je maternji jezik srpski kako je onda crnogorski proglašen jedinim službenim jezikom u CG? Gde je srpski kao drugi službeni jezik? Srbi mogu da se školuju ( u CG ) na svom jeziku ali država ( CG ) nema para za škole i nastavni kadar pa Preporučuju Srbima da sami finansiraju ako žele da se školuju na maternjem jeziku! Kako ono beše sa crnogorskim studentima u Srbiji? To i ne može baš da služi za poređenje ali ne mogu da nađem kakav im je sadašnji status ( plaćaju ili ne plaćaju školarinu )?


izvini ali ne vidjeh tvoju poruku
Pa jedino sto se moze reci da demografska slika CG otprilike izgleda ovako!
I obrati paznju na popis iz 1991 godine:
Citat:

Popis stanovništva 1991. godine

UKUPNO stanovnika: 615.035
[uredi] Nacionalna struktura

* Crnogorci: 380.467 (61,86%)
* Muslimani: 89.614 (14,57%)
* Srbi: 57.453 (9,34%)
* Albanci: 40.415 (6,57%)
* Jugosloveni: 26.159 (4,25%)
* Hrvati: 6.244 (1,02%)



* Romi: 3.282
* Makedonci: 1.072
* Slovenci: 369
* Mađari: 205
* Nemci: 124
* Rusi: 118



* ostali: 1.496
* neizjašnjeni: 943
* regionalno opredeljeni: 998
* nepoznate narodnosti: 6.076

tako da po ovim podacima, drugi jezik tesko da bi bio srpski...
A sad, kako se ko izjasnjava od crnogoraca, nema zvanicnih podataka, barem ne meni poznatih.
I dalje, to je pitanje Crne gore i koliko ja znam - po Ustavu CG u sluzbenoj upotrebi su i srpski i hrvatski i bosnjacki i albanski jezik. Mozda je to najbolje rjesenje.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 16:08 - pre 163 meseci
Citat:
Problem je sto je detetu jasno sta ce se dogoditi sa "prebacivanjem" nadleznosti, uspostavom grbova i ostalog u Srbiji


Aje molim te objasni sta ce da se desi? Oce se pravi sumadinski jezik? Vojvodina republika? Realno, centralizacijom mozes te stvari samo da ubrzas, pogledaj blizu nam istoriju. Da su se na Kosovu silni oni ljudi pitali nesto pre 20ak godina, mislis da bi ratovali za nezavisnost? Ja mislim ne.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 16:14 - pre 163 meseci
Citat:
a1200: Vama izgleda nesto nije bas naj jasnije. Dovoljno je pogledati izjave Nenada Canka, pa da vam bude jasno kuda ide taj voz. Ali dobro, ni jedan od vas ne zivi u Srbiji tako da vas to preterano ni ne dotice.

Tacno sam cekao kad ces ovo da izneses kao argument. :)

Citat:

@Yolja
Kojeg gazenja prava? Parava na dizanje u vazduh vojnika, ne albanaca i policije, jer im se ne daje pravo na samoopredeljene? Koci im se plan o velikoj Albaniji? Jer tog prava? Ili prava da se odcepi Vojvodina, kao sto propagira Nenad Canak? Koji cak i stampa karte nezavisne vojvodine, i deli okolo - kao validni istorijski dokument?

Koja prava su sada ugrozena bilo kome u Srbiji, posto ti to znas - tj. to opravdava regionalizaciju, red bi bio da napishes. I zasto je potrebna "decentralizacija regiona" da bi se ta prava postovala?

Mozda, zato sto "ta krsenja prava" nisu nista drugo neko jeftina demagogija, koja sluzi da uzburka nezadovljstvo koje realno postoji u svim delovima srbije, i posluzi kao povod za dalje cepanje - a zarad licnog pogacenja politickih mongoloida na tim prostorima.


Ukidanje autonomije Kosova i Vojvodine 1990 godine je jedno od jednostrano ukinutih prava. Jednom dato pravo na nesto, ne moze se tako lako oduzeti, pogotovo ne jednostrano. Svaka akcija ima reakciju!
U BiH su Hrvati i muslimani odlucili da proglase nezavisnost, ne zeleci da uvaze interes srpskog naroda u BiH! E onda je doslo do rata, znaci, akcija - reakcija! Univerzalna stvar.
Vojvodina je imala autonomiju jos u Austrougarskoj... zasto ne bi imala i u Srbiji. Istorijski je tako. Imala je i po Ustavu iz 1974... pa je Slobo ukinuo a sreca pa nije doslo do sukoba. Ali zato imate Canka koji ce to da ucacka, prije ili kasnije. Ako ne on, onda neko ko ga bude zamjenio. Ali ce to morati da prodje.
Regionalizacija - objasnio je dimkovic cemu sluzi... na kraju krajeva, da se udovolji i toj trecini stanovnistva "ne-srba" koji zive u Srbiji da se osjecaju komotnije.
Jefitnije im dati neku autonomiju, jasno oznacenu, nego im sve uskratiti, pa da oni to ucackaju na drugi nacin. Ali dobro, ne kapiras i sta se tu moze. Nadam se da neces biti nikakva vlast...

 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 16:15 - pre 163 meseci
@ArsenLupen
Pitaj Nenada Canaka, npr., dovoljno.

Ja mislim da bi rata na kosovu bilo u svakom slucaju. Ta ideja o velikoj Albaniji postojala daleko pre SFRJ, krsenja "parva", i cele te price.

Citat:
The term Greater Albania[1] or Ethnic Albania as called by the Albanian nationalists themselves,[2] refers to an irredentist concept of lands outside the borders of the Republic of Albania which are considered part of a greater national homeland by most Albanians,[3] based on the present-day or historical presence of Albanian populations in those areas. The term incorporates claims to Kosovo, as well as territories in southern Montenegro, northwestern Greece (Chameria), the western part of the Republic of Macedonia, and the Presevo Valley, Medveda, and Bujanovac in Serbia.

The unification of an even larger area into a unique territory under Albanian authority had been theoretically conceived by the League of Prizren, an organization of the 19th century whose goal was to unify the Albanian inhabited lands into a single autonomous vilayet within the Ottoman Empire.[4] However, the concept of a Greater Albania, as in greater than Albania within its 1913 borders, was only ever implemented de facto and de jure under the Italian and Nazi German occupation of the Balkans during World War II.[5]

http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Albania

@yolja
Citat:
Ali dobro, ne kapiras i sta se tu moze. Nadam se da neces biti nikakva vlast...

Dobro je da ti kapiras... to sto su 1990 "ukinuta" prava, je upravo rezultat toga sto se videlo da Albancima ta "prava" u stvari ne zance nista drugo - nego samo kao jos jedna stepenica, ka davno postavljenom cilju "O Velikoj Albaniji" skoro vek ranije. Isto kao sto i ova decentralizacija regiona, nema nikakav drugi cilj osim lakse uspostave kompletne vlasti, zatim autonomije, a zatim i secesionizma malo kasnije po nacionalnoj osnovi. A ako te nacije ne postoje, pa nista lakse, napravice mo ih ("bosnjaci", "vojvodjani", marsovci itd. najmanji probelem). Kao penjanje uz stepenice, korak po korak.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 16:24 - pre 163 meseci
@a1200

Mozda ja kapiram puno bolje od tebe... ili mozda grijesimo obojica, a neko treci je u pravu. Ti imas svoje misljenje, ja svoje. Tu nacionalnu pricu slusam 20 godina i vidio sam efekte. Dalje necu da cutim, uvjek cu da kazem svoje misljenje kad god budem smatrao potrebnim.

Vidim, citas wiki pa da ti dam jos jedan link.
nacionalista ima svuda!
Ideja o "velikoj srbiji" je napravila Jugoslaviju i konacno dokusurila bas srbe i Srbiju! Kako cudno - nesto dobijes danas, sto ti nije trebalo, da bi sutra izgubio i ono sto ti treba i sto si imao. Ono "ujedinjenje" nakon WW I je zaista za*ebalo cijelu stvar.


 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 16:27 - pre 163 meseci
Taj krkan ne verujem da je dobio vise od 7% glasova na proslim izborima - nemam ja njega sta da pitam koliko je taj covek nebitan za celu pricu.

Citat:
na kraju krajeva, da se udovolji i toj trecini stanovnistva "ne-srba" koji zive u Srbiji da se osjecaju komotnije.
Jefitnije im dati neku autonomiju, jasno oznacenu, nego im sve uskratiti, pa da oni to ucackaju na drugi nacin. Ali dobro, ne kapiras i sta se tu moze. Nadam se da neces biti nikakva vlast...


Ne samo ne-srbi. Realno, imam savrsen bol u uvetu za platane i metro u BG, identican onome za ekolosku katastrofu u Madjarskoj ili poplave u Hrvatskoj. Ne zelim da imam nista sa tim ljudima, interesuje me ono sto se desava u mom komsiluku, i koliko ce to mene da kosta. Prosto i jednostavno.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 16:29 - pre 163 meseci
@yolja624: Pa upravo ovo sto se radi u Srbiji, je podgrevanje nacionalne price, novih podela i uvod u nastavak svih tih sr*nja... al' dobro, glupe nacije, sa "interesnim grupama" na celu zemlje to i zasluzuju.

@ArsenLupen: Vrlo razumljivo i logicno. I to moze bez problema da se reshi lokalnom samoupravom i statistickim regionima. Decentralizacija regiona u zemlji ove velicine, sve sa pravljenjem pokraina (!?) unutar regiona je totalno druga stvar.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 16:32 - pre 163 meseci
Citat:
a1200: Pa upravo ovo sto se radi u Srbiji, je podgrevanje nacionalne price, novih podela i uvod u nastavak svih tih sr*nja... al' dobro, glupe nacije, sa "interesnim grupama" na celu zemlje to i zasluzuju.

Ma cime to dokazujes da ce regionalizacija odvesti u neke podjele? Pa na kraju krajeva, mnoge nacije su nestale jer se nisu prilagodile - raspale se tolike drzave... i nista! Kao sto rece Lupen, sta ga briga za metro u Beogradu, zanima ga samo njegov komsiluk. To je njegov interes, i treba ga probati uvaziti.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 16:34 - pre 163 meseci
A cime ti dokazujes da nece? I da je to napredak u odnosu na lokalnu samoupravu i statisticke regione - ciji link si postovao - i koji su uvedeni bas iz tih razloga ravnomernog razvoja zemlje i lokalne kontrole nad resursima?

Nisu ti dovolje izjave Canka, ili onih "bosnjaka" iz Sandzaka? Bugara na istoku zemlje? Ajde, pravi se lud.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 16:52 - pre 163 meseci
Citat:
a1200
Nisu ti dovolje izjave Canka, ili onih "bosnjaka" iz Sandzaka? Bugara na istoku zemlje? Ajde, pravi se lud.


Opet uzimas za bitne izjave totalno nevaznih ljudi Konkretno na Canka mislim.
A kad je pocela cela prica o nacionalnim savetima(tek sto je ovo glupost), ljudi izabrali svoje predstavnike, u redu, kakvi god bili, izabrani su. A onda je Svemocnoj vlasti u Bg nije svideo jedan. I ne priznaju ga. I ko je sad lud - ljudi koji su birali ili vlas koja bi nekog po svojoj meri? Sta ti ljudi u Sandzaku da misle o BG?
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 16:56 - pre 163 meseci
I kad im se da "region" na upravljanje, sve sa grbom i nadleznostima? Sta ti mislis cemu ce to da vodi?

Mozda i oni Albanci sa juga (presevo, bujanovac i medvedja) isto nemaju nikakvog uticaja i totalno su nevazni. Pa drzava Srbija treba da im postavi zakonsku osnovu za buducu laksu secesiju.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 16:59 - pre 163 meseci
Citat:
a1200: I kad im se da "region" na upravljanje, sve sa grbom i nadleznostima? Sta ti mislis cemu ce to da vodi?

Mozda i oni Albanci sa juga (presevo, bujanovac i medvedja) isto nemaju nikakvog uticaja i totalno su nevazni. Pa drzava Srbija treba da im postavi zakonsku osnovu za buducu laksu secesiju.


A ako ne budu imali tu zakonsku osnovu, mislis da onda nece ici u secesiju?
Grb ne znaci nista, a nadleznosti se mogu ograniciti. I to da vukovi budu siti a ovce na broju!
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 17:05 - pre 163 meseci
Citat:
a1200: I kad im se da "region" na upravljanje, sve sa grbom i nadleznostima? Sta ti mislis cemu ce to da vodi?

Mozda i oni Albanci sa juga (presevo, bujanovac i medvedja) isto nemaju nikakvog uticaja i totalno su nevazni. Pa drzava Srbija treba da im postavi zakonsku osnovu za buducu laksu secesiju.


Sto se mene tice, mogu da pale odma. Tri nerazvijene opstine manje za dotirati. I Sandzak isto. Ako misle da im je bolje bez mene i tebe, neka idu ljudi. Jes da cemo da uvozimo sjenicki sir, ali prezivecu. Ako smo kao drzava nesposobni da ljudima stvorimo interes da zive u njoj, ne treba ni da postojimo.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 17:20 - pre 163 meseci
Citat:
ArsenLupenAko smo kao drzava nesposobni da ljudima stvorimo interes da zive u njoj, ne treba ni da postojimo.


Komplet tema moze da se stavi u ovu recenicu - respect!

 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 18:26 - pre 163 meseci
Lepo receno.
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 19:11 - pre 163 meseci
@yolja624:....tako da po ovim podacima, drugi jezik tesko da bi bio srpski...

Popis stanovništva 2003. godine

Najnoviji popis obavljen 2003. godine je pokazao sledeće podatke: UKUPNO stanovnika: 620.145, u ukupno stanovništvo je uračunato i stanovništvo raseljeno sa Kosova i Metohije čiji je broj 17.947. (Nacionalna struktura raseljenog stanovništva je sledeća: Crnogorci 5.817, Srbi 4.495, Romi 3.105, Muslimani 1.823, Egipćani 1.539, Albanci 457, Bošnjaci 333, Goranci 83, Aškalije 79, Jugosloveni 72, Hrvati 27, Makedonci 23, Slovenci 9, ostali 53 i neizjašljeni 32. Po opštinama najviše raseljenih: Podgorica 6.635, Bar 2.568, Berane 2.420, Plav 991 itd.)
[uredi] Nacionalna struktura

* UKUPNO: 620.145

* Crnogorci: 267.669 (43,16%)
* Srbi: 198.414 (31,99%)
* Bošnjaci: 48.184 (7,77%)
* Albanci: 31.163 (5,03%)
* Muslimani: 24.625 (3,97%)
* Hrvati: 6.811 (1,10%)
* Romi: 2.601 (0,42%)



* Jugosloveni: 1.860 (0,30%)
* Makedonci: 819 (0,13%)
* Slovenci: 415 (0,07%)
* Mađari: 362 (0,06%)
* Rusi: 240 (0,04%)
* Egipćani: 225 (0,04%)
* Italijani: 127 (0,02%)



* Nemci: 118 (0,02%)
* ostali: 2.180 (0,35%)
* Neizjašnjeni: 26.906 (4,34%)
* regionalno opredeljeni: 1.258 (0,20%)
* nepoznate narodnosti: 6.168 (1,00%)


Lingvistička struktura

*
o Srpski jezik: 393.740 (63,49%)
o Crnogorski jezik: 136.208 (21,96%)
o Albanski jezik: 32.603 (5,26%)
o Bošnjački jezik: 19.906 (3,21%)
o Bosanski jezik: 14.172 (2,29%)
o Hrvatski jezik: 2.791 (0,45%)
o Romski jezik: 2.602 (0,42%)
o Neizjašnjeni: 13.902 (2,24%)

Od ukupnog broja Crnogoraca 156.374 (58,42%) navelo je srpski kao maternji jezik, dok je crnogorski navelo 106.214 lica.....


Pa evo na osnovu popisa iz 2003. to izgleda ovak ( na osnovu linka koji si sam dao ). Šta je ovde nejasno? Srbi 31,99%, srpski jezik 63,49%. Jel ovo nije dovoljno za dvojizičnu državu? Prvi, službeni terbalo bi da bude srpski a drugi, novokomponovani, crnogorski!
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 19:16 - pre 163 meseci
@yolja624:...U BiH su Hrvati i muslimani odlucili da proglase nezavisnost, ne zeleci da uvaze interes srpskog naroda u BiH! E onda je doslo do rata....

Ovde si bio neoprezan i nehotice priznao pravi razlog za izbijanje rata ( u BIH ). Značni ništa od zakidanje, od strane Srbije i Miloševića, kojekakvih stečenih prava..
Slično je bilo i u slučaju Hrvatske ( Tuđman na trgu Bana Jelačića: " Rata ne bi bilo da ga Hrvatska nije htela...." ).
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 19:29 - pre 163 meseci
@a1200:...Nisu ti dovolje izjave Canka, ili onih "bosnjaka" iz Sandzaka? Bugara na istoku zemlje? Ajde, pravi se lud....

Najsvežiji primer sa juga Srbije: ....Albansku zastavu su na zgradu opštine postavili predsednik opštine i predsednik Skupštine opštine Šaip Kamberi i Jonuz Musliu.....

Mislim da je ovaj drugi nešto i dodao u smislu "Da niko ne može da spreči Albance iz ovog kraja da žive i Prirodnoj Albaniji".
To učiniše i rekoše i ostadoše živi i zdravi. Posle će Srbije da se pita kako na i jug Srbije ode.....
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!28.11.2010. u 19:38 - pre 163 meseci
@Ivan Dimkovic: .....Zato jednoj Spaniji, Nemackoj ili Belgiji, recimo, uspeva da i dalje budu u komadu - zato sto postoji kompromis izmedju unutrasnjih regionalnih/etnickih/itd...

Naročito Belgiji!
"Lider flamanske desnice: Belgija ne postoji
Tanjug | 23. 10. 2010. - 15:32h

Lider flamanske desničarske partije "Vlams Belang" Filip Devinter izjasnio se, u intervjuu bečkom dnevniku "Prese", za podelu Belgije, a za islam je rekao da je najveći neprijatelj evropskog načina života".
"Belgija bez vlade do kraja 2010.
Tanjug | 18. 11. 2010. - 14:14h
Krajem ove nedelje biće punih 23 nedelja političke krize u Belgiji - najjače političke partije Valonije i Flandrije nikako da se dogovore oko formiranja vlade, tako da su sigurne dve stvari - dogovora u 2010. neće biti, kao ni novih izbora".

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Manjinski a službeni!

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 35646 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.