Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[ODBC Microsoft Access Driver] Syntax error (missing operator)....

[es] :: Access :: [ODBC Microsoft Access Driver] Syntax error (missing operator)....

[ Pregleda: 1994 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

beavisES
BGD

Član broj: 110715
Poruke: 10
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon [ODBC Microsoft Access Driver] Syntax error (missing operator)....08.06.2010. u 17:25 - pre 169 meseci
pokusavam da izvrsim ovaj SQL upit iz jave nad Access 2007 bazom,
Code:
INSERT INTO TProjekcija (datum, vrijeme, opis, filmID, salaID) VALUES ( '09.15.2010' '22:15' 'nesto' 1 1)

medjutim, javlja mi gresku,
Code:
[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Syntax error (missing operator) in query expression ' '09.15.2010' '22:15' 'ssdd' 1 1'.


pretpostavljam da je problem u ovom diju vezanom za datum i vrijeme, posto svi upiti koji nemaj datum/vrijeme rade. u tabeli sum mi polja datum i vrijeme podeseni na short date, short time, i input mask na 99.99.0000 i 00:00, probao sam sve varijante koje su mi pale na pamet, sa ##, pa sve kombinacije # i ', pa i puni format yyyy-MM-dd HH:mm:ss, i svaki put ista greska!
nisam nesto posebno iskusan u access-u, pa bih molio nekoga ko je imao iskustva sa ovim da pomogne
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: [ODBC Microsoft Access Driver] Syntax error (missing operator)....08.06.2010. u 17:27 - pre 169 meseci
Možda da probaš da razdvojiš zarezima vrednosti u VALUES delu?
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: [ODBC Microsoft Access Driver] Syntax error (missing operator)....08.06.2010. u 19:39 - pre 169 meseci
Djoka je u pravu delimicno. Zarezi su svakako neophodni, ali nisu dovoljni. Datum nije u dobrom formatu.
Bez obzira na tvoje lokalno podesavnje, Access za querije prihvata datum samo i samo u americkom formaty, "mm/dd/yy". Dakle, mesec, dan, godina odvojeni kosom crtom. O tome imas vise na ovom linku: http://allenbrowne.com/ser-36.html

Tvoj kod bi morao da izgleda ovako:

Code:
INSERT INTO TProjekcija (datum, vrijeme, opis, filmID, salaID) VALUES ( #09/15/2010#, '22:15' ,'nesto' ,1 ,1)


Posto radis u javi, onda verovatno moras da sagradis string koji tacno tako izgleda. Da bi sagradio string, mozes upotrebiti ovu funkciju koja konvertuje datume u korektan format (preuzeto sa datog linka).
Code:

Function SQLDate(varDate As Variant) As String
    'Purpose:    Return a delimited string in the date format used natively by JET SQL.
    'Argument:   A date/time value.
    'Note:       Returns just the date format if the argument has no time component,
    '                or a date/time format if it does.
    'Author:     Allen Browne. [email protected], June 2006.
    If IsDate(varDate) Then
        If DateValue(varDate) = varDate Then
            SQLDate = Format$(varDate, "\#mm\/dd\/yyyy\#")
        Else
            SQLDate = Format$(varDate, "\#mm\/dd\/yyyy hh\:nn\:ss\#")
        End If
    End If
End Function




[Ovu poruku je menjao Zidar dana 08.06.2010. u 20:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

beavisES
BGD

Član broj: 110715
Poruke: 10
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: [ODBC Microsoft Access Driver] Syntax error (missing operator)....08.06.2010. u 22:14 - pre 169 meseci
hvala obojici, djelimicno sam rijesio problem, inace bez zareza nikako ne moze, doslo mi je da udaram od monitor glavom od sramote, taj se zarez zagubio zbog loseg generickog upita, ali dobro, najcesce se grijesi na najbanalnijim stvarima...
sad mi opet nesto puca jer je to sve dio transakcije, ali je najludje sto je sad poruka exceptiona prazna, totalno sam zbunjen, ali nema veze...
inace, Zidar, proradilo mi je i samo sa . (tackama), koristio sam simpleDateFormat za formatiranje, i nekako radi...
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: [ODBC Microsoft Access Driver] Syntax error (missing operator)....

[ Pregleda: 1994 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.