Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

povezati Erwin model sa Access-om.

[es] :: Baze podataka :: povezati Erwin model sa Access-om.

[ Pregleda: 2780 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goran_7
Goran Maric
Nezaposlen
Doboj

Član broj: 158123
Poruke: 56
*.teol.net.



Profil

icon povezati Erwin model sa Access-om.18.03.2008. u 16:40 - pre 196 meseci



Moze li mi neko pomoci oko baze koja je radjena u Erwin-u 7. Trebam je povezati sa Access-om. Od prilike znam kako treba ali negdje sam nesto preskocio i nemogu da povezem.
Primjera radi, napravim praznu bazu u Access-u, zatim odem u Administrative tools/Data Sources (ODBC) i tamo je dodam kao Microsoft Access Driver (.mdb), upisem data source name, selektujem bazu, e sada malo me buni da li treba izabrati System Database, jer je vec postavljeno na NONE. Probao sam u oba slucaja ali nije mi pomoglo.
Kada zavrsim sa Data Sources (ODBC), napravim u Erwin-u tabelu kao logical.
Zatim je prebacim na physical i odem na Tools/Forward Engineer/Schema Generation i kada kliknem na Generate otvori mi prozor Access Conection, upisem podatke, nadjem bazu kao i system database i tada mi uvijek izbacuje error: Error- 2146825259: Unknown error 0x800A0BD5.
Ne znam u cemu je stos?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: povezati Erwin model sa Access-om.18.03.2008. u 17:20 - pre 196 meseci
Nažalost ja radim sa verzijama ERwina 3.52 i 4.1. Greška je verovatno što nije došlo do konekcije.
Probaj praznu .mdb bazu da postaviš na putanju na kojoj je i fajl .er1. Neophodno je da se .mdb prazna snimi u onom Access formatu koji je izabran i u ERwin-u. Treba zatvoriti kreiranu praznu .mdb datoteku. Pre generisanja se konektovati, a nakon generisanja obavezno diskonektovat sa baze. Potom otvoriti .mdb fajl u Accessu koji je sada napunjen tabelama.
 
Odgovor na temu

goran_7
Goran Maric
Nezaposlen
Doboj

Član broj: 158123
Poruke: 56
*.teol.net.



Profil

icon Re: povezati Erwin model sa Access-om.19.03.2008. u 22:06 - pre 196 meseci

Rijesio sam problem.

Puno hvala Getsbi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: povezati Erwin model sa Access-om.

[ Pregleda: 2780 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.