Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 12659 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 20:27 - pre 170 meseci
Beogradu su od metroa mnogo potrebniji mostovi preko Dunava i obilaznica. I to sto pre kako bi se izbacili teski kamioni iz centra grada. Upravo ti kamioni i stvaraju zastoje u gradu. Potez od Dunavske do Gazele, kada se to ispuni kamionima, ljudi pokusavajuci da izbegnu te zastoje idu drugim ulicama, i onda se stvaraju guzve u Pariskoj, Nemanjinoj, Sarajevskoj, Kneza Milosa...Onda iz tih ulica ljudi zele da pobegnu pa se te guzve i zastoji sire celim gradom.
Resenje je izbaciti magacine sa Vilinih voda, izbaciti kamione, i saobracaj ce funkcionisati. Bice guzvi, ali ne kao sada. Inace zute trake obavljaju odlican posao za gradski prevoz i taksiste, a ko ne zeli busom, pa neka se malo i strpi u svojim kolima.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 20:34 - pre 170 meseci
A pa grade se i mostovi i obilaznice... u programima i obecanjima pred izbore :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 20:44 - pre 170 meseci
Tačno to... dosta je što se grade mostovi u obećanjima, ne mora još i metro da im se pridruži.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 20:50 - pre 170 meseci
Citat:
vilil1: Beogradu su od metroa mnogo potrebniji mostovi preko Dunava i obilaznica. I to sto pre kako bi se izbacili teski kamioni iz centra grada. Upravo ti kamioni i stvaraju zastoje u gradu. Potez od Dunavske do Gazele, kada se to ispuni kamionima, ljudi pokusavajuci da izbegnu te zastoje idu drugim ulicama, i onda se stvaraju guzve u Pariskoj, Nemanjinoj, Sarajevskoj, Kneza Milosa...Onda iz tih ulica ljudi zele da pobegnu pa se te guzve i zastoji sire celim gradom.
Resenje je izbaciti magacine sa Vilinih voda, izbaciti kamione, i saobracaj ce funkcionisati. Bice guzvi, ali ne kao sada. Inace zute trake obavljaju odlican posao za gradski prevoz i taksiste, a ko ne zeli busom, pa neka se malo i strpi u svojim kolima.


potpisujem
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 20:54 - pre 170 meseci
A sta kazete za teretni metro?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 21:04 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.: A sta kazete za teretni metro?


Mislis... -
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."27.04.2010. u 04:30 - pre 170 meseci
Krenula izgradnja kosmodroma:

Citat:

"BEOGRAD će najkasnije za dve godine na Adi ciganliji dobiti mesto jedinstveno u svetu - crkvu u obliku broda. Ovo je u četvrtak na konferenciji za novinare poručio sveštenik Slavko Božić, starešina crkve svetog Đorđa na Banovom brdu, predstavljajući svoj idejni projekat neobičnog hrama. Prema njegovim rečima, brod (Nojeva barka) je bio jedan od prvih simbila hrišćanstva koji je označio naš ulazak u carstvo nebesko, pa će i potonja crkva posvećena svetom Nikolaju Miriklijskom Čudotvorcu, za sve koji je pohode, na neki način biti mesto spasenja.

Ostaje samo da gradska vlast da zeleno svetlo za lokaciju, pa naš sagovornik ne krije da od skorog susreta sa gradonačelnikom Draganom Đilasom predstavnici SPC mnogo očekuju.


http://www.novosti.rs/code/nav...p;vest=176498&status=jedna

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."27.04.2010. u 07:22 - pre 170 meseci
^^
Sta ce ljudima narodne kuhinje, kad gladni mogu da se voze brodom po suvom.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."27.04.2010. u 09:57 - pre 170 meseci
ta crkva će biti odma' pored ambulante u obliku skalpela a dolaziće se do nje autobusom u obliku bicikla.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."27.04.2010. u 10:18 - pre 170 meseci
Citat:
ta crkva će biti odma' pored ambulante u obliku skalpela a dolaziće se do nje autobusom u obliku bicikla.

...a kad zavrsimo onaj lift svemirski, u obliku shargarepe, onda ce i bog licno da sidje i pohvali nas zbog tako dobro odradjenog posla
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."27.04.2010. u 10:26 - pre 170 meseci
Pretpostavljam da ce se iz te crkve izlaziti toboganom.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."27.04.2010. u 10:43 - pre 170 meseci
Cujte, ja sam ozbiljno bio u tripu da vi beorgadjani imate grdan problem sa tranzitom ljudstva ali sada po vasim postovima ispada da je sve ok? Samo malo da se prefarbaju busevi i zamene sedista i doda jos par autobusa i sve je ql, ljudi ce samoinicijativno ostaviti automobile kuci i vozati se busovima? Ne znam, ja i dalje mislim da gresite, ali ako vi kazete da nisam u pravu i da praksa pokazuje drugacije, ko sam ja da vam solim pamet jer ja definitivno nisam svaki dan u beogradu, mozda ja bas dolazim danima kad je sran*e. Nista, srecno sa djilas-metro avanturom.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."27.04.2010. u 11:05 - pre 170 meseci
Bec ima savrsen i metro i povrsinski i prigradski i medjugradski saobracaj u vidu metroa, tramvaja, autobusa, brzih vozova i vozova.
Gradskim prevozom se stize 15-20 minuta sa kraja na kraj grada ukljucujuci presjedanja prilikom kombinovanja gore navedenih prevoznih sredstava.
Rijetki su slucajevi da udjes u prevoz i da nemas slobodno mjesto da sjednes (desava se u spicu, ali nije obavezno).
Pri tom kroz citav grad postoji mreza bicikilistickih staza.

No bez obzira na sve to, grad je uvijek zakrcen automobilima, i na trazenje parking mjesta se trosi silno vreme i benzin.
Ljudi jednostavno vole da se voze automobilima bez obzira na alternative.

Dakle, guzve u povrsinskom saobracaju se nece nikad smanjiti, sta god uradili sa javnim saobracajem.
Jedino mi pada na pamet da se uvedu astronomske takse za voznju po uzem centru grada ili da se grad preradi po Venecijanskom modelu.
A vjerovatno bi i tada sve ubrzo postalo zakrceno gliserima.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."27.04.2010. u 11:10 - pre 170 meseci
Citat:
Odin D.:No bez obzira na sve to, grad je uvijek zakrcen automobilima, i na trazenje parking mjesta se trosi silno vreme i benzin.


U poslednjih godinu dana išao sam 3 puta kolima u Beč i samo bih mogao da poželim takvu zakrčenost i Beogradu
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."27.04.2010. u 11:22 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Cujte, ja sam ozbiljno bio u tripu da vi beorgadjani imate grdan problem sa tranzitom ljudstva ali sada po vasim postovima ispada da je sve ok? Samo malo da se prefarbaju busevi i zamene sedista i doda jos par autobusa i sve je ql, ljudi ce samoinicijativno ostaviti automobile kuci i vozati se busovima? Ne znam, ja i dalje mislim da gresite, ali ako vi kazete da nisam u pravu i da praksa pokazuje drugacije, ko sam ja da vam solim pamet jer ja definitivno nisam svaki dan u beogradu, mozda ja bas dolazim danima kad je sran*e. Nista, srecno sa djilas-metro avanturom.

Beogradu treba bilo sta, jer se davljenik hvata za slamku.
Normalno najbolje bi bilo, najbolje resenje, ali kako svi znamo da od toga nema nista, da pogledamo realnost. Kada pricamo o sadasnjem gradskom javnom prevozu, u konkurenciji autobusa, trolejbusa i tramvaja, muzejski tramvaji su najsporiji vid trasporta. Sa prosecnom brzinom od oko 15km/h, mada sam ja prilicno siguran da je i manja. U poslednje vreme taj najsporiji tramvaj je postao najjefikasnije sredstvo javnog i privatnog prevoza u vreme shpica. Naravno tamo gde je raspoloziv.
Zasto ? Zato sto dobrim delom na nekim linijama ima trasu odvojenu od kolovoza. Pa ujutru radnim danom kada su prilazni putevi gradu potpuno zakrceni voznja tramvajem brzinom 15km/h deluje kao letenje avionom kada vidite da sve pored vas stoji, ne pomera se.


 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."27.04.2010. u 12:47 - pre 170 meseci
Citat:
djoka_l:U poslednjih godinu dana išao sam 3 puta kolima u Beč i samo bih mogao da poželim takvu zakrčenost i Beogradu :)
 
Zavisi kad sta kako gdje i u koje vreme se zadesis. Spic u Becu nije sigurno isto sto i spic u Bg, ali to ne mijenja poentu.
Poenta je da iako ljudi mogu lakse, brze, jeftinije i udobnije i bez nepotrebnog maltretiranja sa parking mjestom, da dodju gradskim prevozom od tacke A do tacke B, oni ipak idu privatnim automobilom.

Gdje god sam radio, i bez obzira da li ljudima autobus staje ispred vrata od kuce i ispred vrata of firme, oni dolaze automobilom ako ga imaju.
Jedan je stanovao na oko 5 minuta pjeske od radnog mjesta i dolazio svaki dan automobilom sa obrazlozenjem: "Ne mogu da nosim laptop, smara me."

Dok god je cijena kretanja privatnim automobilom po gradu istog reda velicine kao i gradskim prevozom, od smanjenja guzvi nema nista.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."27.04.2010. u 13:08 - pre 170 meseci
Ma dobro, Odine, šalim se malo. Na osnovu moje tri posete Beču ne mogu da procenim kakvi su realno problemi u saobraćaju, ali da je uređenije nego u Beogradu, to stoji. Kada sam bio u Londonu (iz razumljivih razloga nisam išao kolima) bio sam oduševljen kako funkcioniše saobraćaj. Tamo, međutim, ni ne možeš svojim kolima u centar grada. I kod njih ima zastoja i gužvi, ali u 5 dana koliko sam tamo bio samo sam jednom koristio taksi, a za sve ostalo je metro bio više nego dovoljan...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."07.02.2011. u 00:05 - pre 161 meseci
Citat:
Prva linija metroa gotova do 2014?
Izvor: Tanjug

Beograd -- Za izgradnju beogradskog metroa koji će u prvo vreme povezivati Zemun, Vidikovac i Zvezdaru, a kasnije i Blok 45, do 2020. biće izdvojeno oko 720 miliona evra.

Projektom "Beogradski metro", koji je dostavljen medijima, predviđeno je da građane, u prvoj fazi, prevozi 46 vozova, dok će kasnije taj broj biti povećan na 109. Za nabavku svakog biće izdvojeno po 2,9 miliona evra.

Linija 1, koja će biti podeljena na linije A i B, saobraćaće od Tvorničke ulice u Zemunu do Ustaničke ulice na Zvezdari i koštaće oko 375 miliona evra. Za izgradnju deonica, kako se navodi, biće izdvojeno 129 miliona evra, za podzemne stanice 169 miliona, za depo oko 17, a za signalizaciju i komunikacije oko 19 miliona evra. Za izgradnju nezavisnog mosta preko Save biće izdvojeno 20 miliona evra.

...
Za izgradnju Linije 2, koja će saobraćati od Pravnog fakulteta u Bulevaru kralja Aleksandra, preko Banovog Brda do naselja Vidikovac, biće izdvojeno 323 miliona evra. Predviđeno je ta linija proradi između 2018. i 2020. godine.

Linija 3 povezaće linije 1 i 2, od Novog Beograda do Banovog Brda, preko mosta na Adi Ciganliji. Za njenu izgradnju će biti izdvojeno pet miliona evra
izvor i ostatak


da ne bude zapamcen kao neko ko je iskopao prvu rupu za metro
(al se gadjaju brojkama :SSS
a malo i racunice

(46 * 2.9) + 129 + 169 + 17 + 19 + 20 + 323 + 5 = 815.4
sto nije bas "oko" 720
umalo da zaboravim, jos dodatni vozovi -
(109 - 46) * 2.9 = 182.7
sto ukupno dodje 998.1)

a vec i znaju koliko putnika
Citat:
rocena je da će se 2013. godine metroom prevesti 92 miliona putnika, a 2021. godine 194 miliona, dok se 2033. predvidja 200 miliona putnika na godišnjem nivou.

ce se kretati svetlosnom brzinom
Citat:
Vozila će se, u proseku, kretati brzinom od 28,2 kilometra na sat,
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."07.02.2011. u 05:54 - pre 160 meseci
"bice izdvojeno .... miliona" - odakle bre? Sve su sje.....i, nista ne funkcionise i ne donosi novac, sada samo rasprodaju jos nesto malo infrastrukture (cekaj, prvo da je prodadu, eno oko Telekoma stalno neki novi raspleti i nagadjanja - oce proda, nece proda, oce kupi, nece kupi, ), prosto mi nisu jasni. Sve vise sticem utisak da oni veruju u svoje price, da lazu i sebe, ne samo nas, jedino sto sebe ne cerupaju nego nas.

Unistili poljoprivredu (gde po mom misljenju obavezno spada i stocarstvo), istrebili stocni fond a sad prave neke super aranzmane i "bizMis" oko uvoza, osemenjavanja, izvoza na Istok i placanja uvezenih krava pomocu vracanja prvih novorodjenih telica na Zapad a u celom projektu se ne vidi ni jedan poljoprivrednik - stocar, nego ce to kao biti sta - fabrika? Tamo ce raditi neki na brzinu priuceni ljudi?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."07.02.2011. u 08:37 - pre 160 meseci
Aman ljudi, izborna godina Ovo je samo MMP (Metro Master Plan)

Timewarp:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Beogradski_metro
Citat:
Kada su gradske vlasti 2003. godine napustile koncept metroa i javnosti plasirale laki šinski sistem kao finansijski realno i brže izvodljivo rešenje, cena njegove izgradnje je procenjena na između 350 i 400 miliona evra, a kao datum završetka radova i puštanja u promet navedena je 2008. godina. Potpredsednik Izvršnog odbora Skupštine grada Ljubomir Anđelković je u februaru 2003. najavio da će se u bušenje tunela za laki šinski sistem krenuti „vrlo brzo“, od iduće (2004) godine. Gradonačelnik Bogdanović je 2004. izjavio kako „se svaka beogradska vlada koja do kraja 2008. godine ne bude završila prvu fazu (lakog) metroa može smatrati neuspešnom“.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 12659 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.