Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12662 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 13:23 - pre 170 meseci
Ne znam zasto praviti metro kad u Beogradu vec postoji izuzetno razvijen podzemni saobracaj.
Mislim, toliki ljudi iz podzemlja se bez problema svakodnevno krecu po gradu bez ikakvih zastoja. Treba samo snimiti kako oni to rade i onda grad moze da odstampa neku brosuricu sa uputstvima za efikasno kretanje po podzemlju i gotovo.

Sta tu trambunjaju o nekim milionima zilionima...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 13:43 - pre 170 meseci
Ne vidim kako ce nova trola ili bus da pomognu beogradu? Pomoci ce beorgadjanima da se udobnije voze ali poenta metroa nije udobna stolica vec kapacitet prevozenja putnika. Dodavanje novih vozila na ulice gore samo povecava guzve u saobracaju kao sto ce ih povecati i laki metro. Ne ulazim u to zasto smo mi nesposobni da napraimo metro, to i dalje ne pobija cinjenicu da nama metro treba, i to onaj pravi. Ako je vlast nesposobna da to uvidi to je realan problem, ali je nazivanje tramvaja metroom samo-promotivni bezobrazluk najgore vrste. Vec sada je na ulicama beograda pakao u saobracaju od kad svane pa dok ne smrkne i ulice su vec pune autobusa pa je opet tranzit ljudi veoma spor i dugotrajan. Dodavanje novih autobusa, trola i tramvaja nece resiti taj problem, eventualno ce omoguciti da udjes u bus i da ti ne sede svi na glavi ali ces i dalje putovati sat vremena za 5km (sto btw mozes i peske da postignes).


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 14:33 - pre 170 meseci
Ljudi ja mislim da bi najbolje bilo da prodamo sve sto jos uvek mozemo, da uzmemo maksimum kredita i ceo budzet ulozimo u... u... u... LIFT KA SVEMIRU!!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Space_elevator

Da dobro ste culi - pa kad ga nashi experti naprave, bicemo prvi u svetu!!! Posle taj patent mozemo masno da naplacujemo i lansiramo prvi Srpski satelit, budemo pravi nebeski narod i naravno u direktnoj vezi sa bogom... a bice tu i para za 5 metroa, a ne jedan...

i tako... onda cemo lako...

P.S. Taj plan mi se cini jednako mogucim, kao i organizacija i gradnja metroa u Srbiji danas.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 14:47 - pre 170 meseci
Ni za to nismo podobni, svemirski lift ce se graditi tamo gde je gravitacija najmanja radi ustede energije
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 14:51 - pre 170 meseci
Nemoj da podcenjujes nas expertski potencijal, siguran sam da ce studija izvodljivosti pokazati da je upravo Srbija najbolja zemlja za tako nesto... a da je lokacija (koja mora biti uzeta da bi plan uspeo) - njiva koju je neki tajkun otkupio za 10 dinara... a onda ide exproprijacija - ALI to je sve u interesu veceg dobra!

Joooj kad dobijemo taj lift svemirski, pa bicemo prava metropola...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 15:14 - pre 170 meseci
Satelit dokazao: Srbi su nebeski narod
http://www.24sata.rs/vesti.php?id=66113

Ova odstupanja su mala, na slici se vidi da je naša zemlja plava, što znači da smo u zoni smanjene gravitacije... Plave oblasti pokazuju gde je sila gravitacije manja od prosečne, a crvene gde je veća od 9,81 m/s2


http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 15:20 - pre 170 meseci
Pazi, molim te, u pravu ste, mozemo i svemirski lift da napravimo Ajmo, studija izvodljivosti, pa kredit
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 15:26 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Dodavanje novih autobusa, trola i tramvaja nece resiti taj problem, eventualno ce omoguciti da udjes u bus i da ti ne sede svi na glavi ali ces i dalje putovati sat vremena za 5km (sto btw mozes i peske da postignes).

Nije baš tako. Velika zamerka beogradskom gradskom prevozu (barem deklarativno) su velike gužve u vozilima, neudobnost, smrad i sl. Više vozila bi definitivno smanjilo ove probleme. Automatski bi bilo prihvatljivije većem broju ljudi koji danas koriste sopstveni prevoz da se ponekad odluče za GSP, i automatski bi smanjilo gužvu i vreme potrebno za prelazak tih 5km (osnovni krivci za gužvu su automobili, a ne autobusi). Svi koji su koristili javni prevoz u zapadnoj Evropi znaće o čemu pričam.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.static.sbb.rs.



+987 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 15:26 - pre 170 meseci
Bas i nismo:



I mogu samo da primetim da je narod jako dobro indoktrinisan. Farma, grand, veliki brat, nebeski narod, i ostale gluposti.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 16:00 - pre 170 meseci
Eto, kako covek da napravi lift kad dva naucinka kazu dve razlicite stvari ;)

Citat:
jablan: Nije baš tako. Velika zamerka beogradskom gradskom prevozu (barem deklarativno) su velike gužve u vozilima, neudobnost, smrad i sl. Više vozila bi definitivno smanjilo ove probleme. Automatski bi bilo prihvatljivije većem broju ljudi koji danas koriste sopstveni prevoz da se ponekad odluče za GSP, i automatski bi smanjilo gužvu i vreme potrebno za prelazak tih 5km (osnovni krivci za gužvu su automobili, a ne autobusi). Svi koji su koristili javni prevoz u zapadnoj Evropi znaće o čemu pričam.

Da, ali ti ne mozes porediti ta dva, to onda zahteva i da parking u centru beograda bude 100, 150din sat ili koliko god bude moralo da obeshrabri dovoljan broj ljudi da ide kolima, a vec smo imali temu o tome, ljudi nece da placaju ni ovu cenu sada a kamoli destimulisucu i parking servis ocigledno ne moze da ih natera jer je ta stvar stigla do ustavnog suda. Koliko god kofmoran autobus bio, auto je komforniji i daje slobodu kretanja, novi busevi to nece resiti i nece smanjiti broj automobila a za to treba da pogledas neki od americkih gradova, ne jedan london u kojem placas 600din dnevno samo da udjes kolima u centar (a plus gde je parking). Beograd ima realan problem sa kapacitetom transporta, ako se nesto nije promenilo na bolje (a ekstremno sumnjam) pre 7, 8 meseci sam pesacki bio prisutan u bulevaru tokom spica i gledao kako se ljudi pakuju kao sardine i kako dosta ljudi ispusi za prevoz i ceka sledeci bus, ne mogu da se nabiju u prenatrpane buseve. Dodavati nove buseve znaci povecati kapacitet ali ni blizu onoliko koliko to moze jedan metro, siguran sam i da se broj vozila na autobusa na ulicama povecava kroz privatni sektor ali isto tako raste i populacija grada pa opet nista nisi dobio dok ti autobusi stoje zarobljeni u saobracaju, mnogo je laske dodati jedan sklop u raspored metro linije i eto ti novih 1200 mesta. Da ne pominjem neke aspekte javnog transporta kao sto su tone i tone smrdljivog D2 izduva od kog ne moze da se dise a koje rastelovani beogradski autobusi izbacuju bez milosti.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 16:02 - pre 170 meseci
Onaj članak u 24časa je nebulozan, počev od toga da nije tačan (ne znaju da pročitaju podatke sa slike), preko idiotskog naslova do toga da čovek koga su citirali uopšte nije to rekao. Ali ako treba studija izvodljivosti, uradićemo je pre roka.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 16:12 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Koliko god kofmoran autobus bio, auto je komforniji i daje slobodu kretanja, novi busevi to nece resiti i nece smanjiti broj automobila a za to treba da pogledas neki od americkih gradova, ne jedan london u kojem placas 600din dnevno samo da udjes kolima u centar (a plus gde je parking).

Ja mislim upravo obrnuto. Automobil ti nikako ne moze dati slobodu kretanja u centru grada. Put do centra je u haosu tokom spica, centar grada je redovno pretrpan, treba ti pola sata da se parkiras i trosis gorivo i pare na parking konstantno.

Ako autobuski prevoz funkcionise redovno, usput je odrzavan i cist, postuje se autobuska traka ti mozes i brze i komfornije da stignes do grada bez razmisljanja gde ces se parkirati i naravno sa manjim troskom.

Gde ti vidis komfor i slobodu kretanja sa automobilom?

I da, suludo je uporedjivati Ameriku i Evropu sa strane infrastrukture gradova i prevoza. Totalno suprotne stvari.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 16:16 - pre 170 meseci
@mmix: Kao prvo, daleko od toga da sam ja protiv metroa ili bilo kog drugog novog sistema javnog prevoza. Samo mislim da je nebulozno tvrditi da dodatni autobusi neće smanjiti gužvu (ili da će je naprotiv povećati). Pa i sam pominješ gužvu u bulevaru, sigurno bi bila manja da je više vozila GSP na toj liniji. I ma koliko da su autobusi raštelovani, uvek će praviti MANJE zagađenje od ekvivalentnog broja automobila (50-100). Ostavimo malo emocije na stranu i pogledajmo stvar inžinjerski. Gužva, broj vozila i vreme potrebno za prelazak 5km su statističke veličine i makar samo jedan dodatni autobus utiče na celu priču u pozitivnom smislu.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 17:24 - pre 170 meseci
Ja cak i za krace relacije uzimam taksi, jer ne mogu da cekam i da se nerviram oko parkinga u centru, a bus-eve izbegavam zbog guzve + nehumanih uslova transporta (ako mi se ne placa taksi, onda ako mogu idem peske).

Novi autobusi u mnogo vecem broju (mozda na gas?) bi rasteretili centar grada. Mislim da je ljudima generalno muka da koriste gradski prevoz, nepouzdan je (nikad ne znas koliko ces da cekas)... i da zato idu kolima, nema to toliko veze sa slobodom koliko sa konforom (barem sto se tice kretanja po centru).
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 17:49 - pre 170 meseci
Vi pricate o teoriji kojoj ja nemam sta da prigovorim, ali praksa je drugacija, ljudi se ne odricu automobila i ja ne verujem da ce ih se odreci zarad autobusa ma kako oni izgledali (a izgledace fest par nedelja i posle toga ce biti crap ko i ostali usled naseg istancanog osecaja za cuvanje necega i neizdrzive radoznalosti da saznamo od cega je napravljen sunjder ispod plisa). Autobuska traka je bila prazna za autobuse tamo negde pocetkom godine dok su se ljudi plasili zakona, sad koliko vidim opet se koriste maksimalno u spicu posto je zakon ispao bez zuba. a1200, tebi je prekipelo sve to ali hiljadama i desetinama hiljada drugih nije i dok god ih nesto ne natera da ne idu kolima u centar ici ce. Sve i da ne idu, beograd je davno prerastao taj momenat gde je buski prevoz dovoljan, ne skalira se lepo, nema veliku propsnu moc (max 100 dusa u jedan bus) a svake godine se u grad doseljava stotinak hiljada ljudi u potrazi za poslom, obrazovanjem itd. Infrastrukturalno, Beorgad je postao zrtva centralizacije i svi vi koji zivite tamo trpite posledice toga. Medjutim zaboravljate jednu stvar, ja koliko znam gradski autobuski saobracaj je liberalizavan i ako postoji ekonomski interes privatnici bi povecavali svoje flote sto ja mislim da i rade, pa opet saobracaj nije poboljsan. Ovo je pucanje u pokretnu metu i vrlo brzo ce i broj autobusa da premasi kapacitet stajalista da popune autobuse, itd, itd. Jednostavno buski saobracaj nije tolikog kapaciteta i cak i drzavni eksperti to prizanju.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 17:56 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Vi pricate o teoriji kojoj ja nemam sta da prigovorim, ali praksa je drugacija

Nope, koliko mi se čini ti pričaš o teoriji, a mi o praksi. Ja svakodnevno koristim bus do centra. Doduše ne iz altruizma i socijalne svesti, već zbog parkinga. I tako pozdravljam svaku akciju koja bi poboljšala prevoz koji koristim.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 18:06 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Vi pricate o teoriji kojoj ja nemam sta da prigovorim, ali praksa je drugacija, ljudi se ne odricu automobila i ja ne verujem da ce ih se odreci zarad autobusa ma kako oni izgledali

Mislim da praksa upravo treba da pokaze suprotno. Sam si rekao kako je zaustavna traka lepo funkcionisala dok su se ljudi plasili zakona, znaci praksa radi na delu. Da ti svaki dan sedis u kolima u koloni i gledas kako autobusi mnogo lakse prolaze zaustavnom trakom verovatno bi razmislio da li da ponovo krenes kolima na posao.
Na isti nacin se mogu i druge stvari regulisati, smanjivanjem parking mesta po centru, povecanjem cena parkinga u odredjenim zonama i naravno poboljsanjem i povecanjem broja vozila gradskog saobracaja.

Voznja i parkiranje automobila po centru u vecim gradovima se obicno gleda kao privilegija, ne kao pravo kao sto je u Bg-u. Svi misle da je grad zaduzen da im obezbedi parking mesto i prohodnost u bilo kom delu grada. To je nemoguce i neizvodljivo.

Uvodjenje biciklistickih traka po sirem centru bi isto bilo jako korisno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 18:22 - pre 170 meseci
Mislim da smo malo kanda skrenuli sa teme - a tema je idiotski stav pomenutog gradonacelnika i zelja da se izgradi apsolutno neadekvatan metro samo zato da bi doticni egomanijak ostao "upamcen".

Sto se automobila tice... ni mnogo razvijeniji gradovi, u smislu saobracajne infrastrukture, ne mogu da rese probleme guzvi u vreme spica - a imaju i metro, dobre bus linije, itd... ja sam vise puta u Berlinu propustio avion, recimo, zbog guzvetine u gradu... veliki grad je veliki grad, koliko god autobusa i sl.. bilo, uvek ce biti dovoljno automobila da naprave guzvu i zastoj u saobracajnom spicu.

Naravno, svakako treba imati adekvatnu saobracajnu mrezu ukljucujuci i autobuse ali, vidite, KADA bi Beograd imao pravi metro - manji broj autobusa bi odlicno zavrsavao posao bolje od ovog danas, jer bi metro stanice bile "hub" a odatle bi lokalni autobusi lepo vozili ljude do krajnjih destinacija unutar opstine/kraja itd...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 19:36 - pre 170 meseci
kao što sam rekao, meni ta izjava uopšte nije zazvučala tako kao tebi. Čovek neće da počinje da gradi nešto što će se nikad završiti.

I to je to. Ja nisam shvatio da je mislio nešto drugo.

Meni je ta izjava zazvučala potpuno iskreno. Tužno, ali iskreno...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."26.04.2010. u 19:49 - pre 170 meseci
Otprilike. Danas je bila i vest da su se ove poslednje poplave na jugu Srbije desile zbog toga što odvodni kanali nisu očišćeni 50 godina. I takođe zbog toga što nije napravljen nasip, iako su pare od stanovnika prikupljene pre 26 godina. Kakav crni metro.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Gradonacelnik Beograda Djilas - "Neću da ostanem upamćen..."

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12662 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.