Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gospodje sa dva prezimena

elitemadzone.org :: MadZone :: Gospodje sa dva prezimena

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 67674 | Odgovora: 346 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 20:24 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Kriza malo udara oko bioloskog casovnika ali vise ni samohrane majke nisu retkost, ako je do oplodnje tu je epruveta i in-vitro. Jednostavno nece da se udaju "tradicionalno" i gotovo, uz podjednako obrazlozenje "radije cu da ostanem sama nego sa pogresnim".

Jeste, eno pune klinike i drzavne i privatne tih devojaka-zena koje ne zele da se udaju a hoce decu. Redovi su i po ulicama. :D

Pusti teoretisanje, ovde se govori o stvarnom zivotu. Fakat je da su te emancipovane zene u vecini visokoobrazovane, koje su se posvetile karijeri. I fakat je da svakoj, ali bas svakoj nedostaje porodicni zivot. Pa to je u genima. Koliko god se trudile da budu samostalne, zenama je potrebnija porodica nego muskarcu.

Citat:
mmix: A vi koliko god ih prezirali ...

Ne znam da li da komentarisem ovu glupost, ali radi onih koji citaju, NIKAKVOG prezira tu nema!!! Ali nikakvog. Ne daj Boze. Samo iznosenje cinjenica.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 20:26 - pre 170 meseci
:D Imam i ja knjigicu na 770 strana, moji izgleda mi vuku korene iz XIV veka :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 20:27 - pre 170 meseci
@mmix: Kontam fabulu i svesno karikiram stvar (mada možda neuspešno ), a vezano za "resetovanje" prezimena.
A te neudate sa 40+, da li su zadovoljne? Možda? Ili im je eventualno nezadovoljstvo upravo nametnuto "tradicionalnim" ambijentom.
Citat:
Imam i ja knjigicu na 770 strana, moji izgleda mi vuku korene iz XIV veka

U bre, ako ovako nastavite, možda nađete i neku zajedničku granu!
"Rođače? Daleeki rođače???"
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 20:41 - pre 170 meseci
Citat:
combuster Imam i ja knjigicu na 770 strana, moji izgleda mi vuku korene iz XIV veka

Pa gde si brate po dedi nemanjicu Slabo poznajem porodicu po Srbiji, srecom te nadjoh. Ajmo na pivo negde

A inace da ti odgovorim na tovju poruku, ne znam koji ti je bracni status (mozda si i reko, preskocih) ali recimo da se neozenjen i da nadjes kompatibilnu dusu koja isto zna da radi sve te stvari kao i ti, sposobna je da podjednoako doprinosi porodici i ti se ludo zaljubis a ona kaze "ja hocu svoje prezime"? Nista od vencanja? Propustio bi takvu osobu zbog principijelnosti njenog prezimena?


@Yoba, covece nisu one lezbejke i svaka hoce partnera ali jednostavno nece da se zadovolje bilo cime, narocito ne tradicionalnim partnerom, nije cak uopste ni pitanje prezimena (bas cu da ih pitam). A combusteri su retki i tesko se nalaze, uglavnom se nude macho likovi koji bi umrli od gladi da im nije majke ili lokalne pljeskavicarnice u potrazi za novom kuvaricom/praljom.

@vilil1, ja uopste ne teoretisem ovo je realna situacije. Jednostavno nece, nisu presrecne zato sto nemaju partnera ali su duboko ubedjene da je jos gore imati nekog sa kim nisi kompatibilan a ne vide sebe kao kompatibilnu sa nekim gedzom. Netolerancija prema njima postoji, mozda ih ti ne prezires ali ih rustvo u celini osudjuje zbog toga sto su odbile tradicionalnu ulogu zene/majke/svetice.

Citat:
ajde ljudi, 5ak, 9.22 pravac grad :>

kakav crni grad
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 20:55 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: ja uopste ne teoretisem ovo je realna situacije. Jednostavno nece, nisu presrecne zato sto nemaju partnera ali su duboko ubedjene da je jos gore imati nekog sa kim nisi kompatibilan a ne vide sebe kao kompatibilnu sa nekim gedzom. Netolerancija prema njima postoji, mozda ih ti ne prezires ali ih rustvo u celini osudjuje zbog toga sto su odbile tradicionalnu ulogu zene/majke/svetice.

Od ovih nekoliko sto sam ih pomenuo, sve osim jedne, najstarije-52god. zele da se udaju. Ona, kada je pitam zasto nece, iako je svesna da ce starost docekati sama, odgovara da nikako ne bi mogla da se uklopi sa bilo kime. Ne bi mogla da menja ove sadasnje zivotne navike.

Ovo za gedze...Znaci one su zbrisale sa sela kako kazes, a ne zele gedzu za muza!? Hm, to se bese zvalo pokondirena tikva?

I da, ima netolerancije prema njima, zato sam i pomenuo onaj ruzan izraz.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 21:24 - pre 170 meseci
@mmix

Jes bre, rodonacelnikov cale ozenio neku nemanjicku :)

Veren sam, tj verio sam devojku i sa tim nemam problema. Ali kada bi ta situacija bila - rekao bih da ne moze. Ako je to neprebrodiv problem za nju - dovidjenja :) Mislim da bi tako bilo mada su najgora pitanja sta bi bilo kad bi bilo, najverovatnije bi bilo dovidjenja :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 22:06 - pre 170 meseci
moja loza kreće od ameba.
nisam imao dovoljno 'artije za detaljisanje.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 22:09 - pre 170 meseci
:D :D :D

roflcopter
make love - !war
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 22:40 - pre 170 meseci
Citat:
vilil1: Od ovih nekoliko sto sam ih pomenuo, sve osim jedne, najstarije-52god. zele da se udaju. Ona, kada je pitam zasto nece, iako je svesna da ce starost docekati sama, odgovara da nikako ne bi mogla da se uklopi sa bilo kime. Ne bi mogla da menja ove sadasnje zivotne navike.

Ovo za gedze...Znaci one su zbrisale sa sela kako kazes, a ne zele gedzu za muza!? Hm, to se bese zvalo pokondirena tikva?

I da, ima netolerancije prema njima, zato sam i pomenuo onaj ruzan izraz.



Netolerancija prema njima? Mozda i postoji ali ne sa moje strane. Sa strane drugih, mozda.
A da li iko govori o njihovoj netoleranciji?

Razmislite, kada one NE ZELE da popuste, ne zele kompromis, ne zele da menjaju svoj zivot, ili bi ga mozda i promenile, udale bi se, ali ne zele da menjaju prezime??????????

E, pa majku mu staru, nek samo neko kaze da su muskarci sovinisti. Sta su onda te cure?

Kamikaze?

Neka, neka zive svojim zivotom dok ne dodju u red ispred klinike za lecenje neplodnosti.

Svakom, u nekom trenutku zivota dodje taj trenutak. Ali tada ce biti kasno.


@Vili, svaka ti je na mestu.



[Ovu poruku je menjao Marenović Slaviša dana 17.04.2010. u 02:16 GMT+1]
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 23:16 - pre 170 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Koliko vas devojaka koje ne zelite da promenite prezime i muskaraca koji ih u tome podrzavate, koliko vas zna poreklo svoga prezimena i svoje poreklo samo?
Koga bre uopste boli uvo. Kolko sam ja tu dobar ako to znam? Zbog takvih da ne postoje zene koje hoce da zadrze svoje prezime kad se udaju, trebalo bi ih izmisliti. Samo da bi se ovakvi nervirali. I to treba oni na takvu da nalete, pa da se "zaljube" i pozele da se njom ozene. A ona onda prc - Kenzo - Japanac - "hocu da zadrzim svoje prezime". Kastracija, bato.

Nego mene drugo nesto zanima. Hajde da vidimo koliko je procentualno "tradicionalista" po godinama, ono, koliko njih su stasali za vreme Slobe Slobode tj za vreme ludila devedesetih kad se nista nije drugo radilo osim sto se njalo o svijetloj historiji i "tradiciji". Evo, ja sam Titin pionir i kao takav moram da budem za svaku vrstu ravnopravnosti, pa i za ovu oko prezimena. A ti od kojija si? Da pogadjam?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 23:24 - pre 170 meseci
Citat:
Bojan Basic: Ovde nešto škripi. Član 345 stav 1 Porodičnog zakona kaže:
Citat:
Prezime deteta određuju roditelji prema prezimenu jednog ili oba roditelja.

Dakle, dete može dobiti prezime bilo oca, bilo majke, bilo čak oba — ali ne može imati neko treće.
Ma ne valja ti to tumacenje, ili se u praksi ne primenjuje bas striktno, jer ja znam nekoliko slucajeva da su deci davali prezime po dedi.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 23:47 - pre 170 meseci
Pirossi ne budi lazno skroman, nas zajednicki predak je ista amino kiselina u primordijalnoj supi Ista ju je munja stvorila

Citat:
Marenović Slaviša: Razmislite, kada one NE ZELE da popuste, ne zele kompromis, ne zele da menjaju svoj zivot

Zamisli, zele da zadrze potpunu kontrolu nad odlucivanjem o svom zivotu, kakve k....



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 23:57 - pre 170 meseci


Lesli, i ja sam Titov pionir.

E da, bile crvene marame, bila lepa vremena. Steta sto nisam vise tog doba zakacio.


E sad, izgleda da se nismo nesto razumeli.... pazi ovako, ako pitas mene, da li bih ja mogao, o da mogao bih da dopustim zeni da zadrzi svoje prezime, ali ima jedna granica:

Deca ce nositi moje prezime i tacka

Kraj price. Nema dalje. Neka joj prezimena, nisam ja toliko zaludan koliko ti mislis.
Ali da je GLUPO, zaista je glupo ici protiv dobre proverene tradicije. Postaste moderniji i od "modernog" zapada. Ala smo napredni, reko bi covek da nam cveta cvece.....
A ono, u drzavi propast.... E Lesli, slaba ti procena.

A kako ti ono rece?
Citat:
Lesli Eldridz

Koga bre uopste boli uvo. Kolko sam ja tu dobar ako to znam?


Nije sve u novcu, Lesli... Koliko sam ja tu dobar???????
Pazi, neke stvari se ne mogu platiti. Koliko je tebi stalo do svojih korena, ne znam. Ali meni do mojih jeste.
Ja nisam tikva bez korena, znam za svoje poreklo podosta daleko, nesto slicno kao mmix, samo sto se nisam
zaludjivao s time da placam "onom ludaku" da mi radi rodoslov i da me povezuje s Nemanjicima i ne znam sve s kim.

[offtopic]
Sad kada sam pomenuo tog lika, moram pomenuti i ko je to? Dobro, rec je o nekom liku(cije sam ime zaboravio, nesto je slicno Zarku BK Group)
koji se dobro razume u genalogiju, ali to jos bolje unovcava tako sto po Srbiji nalazi ovce za sisanje.
Jedan iz mog kraja je dao tom liku da mu uradi rodoslov, i naravno, on je od Nemanjica! Gle cuda! Plave krvi! Mislim, gluposti da ne moze biti crnje.[/offtopic] :)
Ali kada se deset godina znojih skupljajuci podatke i sklapajuci mozaik da bi dosao do najdalje
moguce tacke u proslosti (sedamnaesti vek u mom kraju), stalo ti je do prezimena.

I ne samo do njega, ali yebga, ako ne razumes, ja ti ne mogu reci.

Izvinite za offtopic, nisam mogao da odolim.



PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 23:57 - pre 170 meseci
@mmix:
ja to ne priznajem. mislim, te aminokiseline.
a zaključak topika jeste "šta ima žene da misle i/ili delaju?! tu su muževi sa stablom sve do kurajbera koji je došao tamo iz Zakavkazija"
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena17.04.2010. u 00:08 - pre 170 meseci
Eeee, ali im je zato ono drugo stablo zanemocalo zbog toga sto zene vise nece samo da leze i da primaju nego hoce i one da odlucuju, o tome se u stvari radi.
Citat:
Marenović Slaviša:E sad, izgleda da se nismo nesto razumeli.... pazi ovako, ako pitas mene, da li bih ja mogao, o da mogao bih da dopustim zeni da zadrzi svoje prezime, ali ima jedna granica:

Deca ce nositi moje prezime i tacka

Kraj price. Nema dalje. Neka joj prezimena, nisam ja toliko zaludan koliko ti mislis. Ali da je GLUPO, zaista je glupo ici protiv dobre proverene tradicije. Postaste moderniji i od "modernog" zapada. Ala smo napredni, reko bi covek da nam cveta cvece.....
Koji ste to vi a koji smo to mi? Smesni ste, koji god da ste. Mogao si sto marama da vezujes, pronasao si se u devedesetim i "tradiciji" i zatosi izdanak devedeetih aka smesni uplaseni mali coveculjci koji drve o korijenju i tradicijama.

Ovako je jedan to definisao svojevremeno

Citat:
Vec vidjeno ili sindrom losih djaka

Kada se neko zbog svoje gluposti, neznanja i kaprica uvali u g**na, obicno za to prvo okrivljuje Jevreje, zatim na red dolaze komunisti, pa onda socijalisti, pa socijal-demokrate, pa demokrate, pa demohriscani, pa levoruki, pa biciklisti, pa crnokosi,.... itd. Vec vidjeno i vec receno ranije, samo sto losi djaci nisu o tome naucili kad je trebalo, nego sada vitlaju restlovima svog nedavno stecenog "znanja", istrgnutim iz konteksta, kao toljagama, namazani pri tom ratnim bojama i ispustajuci bojne krike.
Eto vidis, a sad na red dosle i zene koje hoce da zadrze prezime. Takvi su oni.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena17.04.2010. u 00:13 - pre 170 meseci
I jbt. Koji si ti apsolutista Pirossi. Ne radi se ovde aman o tome da zene ne trebaju da imaju svoje misljenje. Radi se o tome da ako sam ja recimo tradicionalnih shvatanja i ako mi ta "sitnica" mnogo znaci - zasto onda to ne bi ucinila ? Pitam se iz tog razloga zato sto bih ja njoj ucinio. A ako dodje do pat pozicije pa oboje zapnu za istu stvar - istina stoji, popisaj se na sebe ako tvoja rec ne znaci nista.

I nije samo fazon u tome - ja sam baja - ja vodim glavnu rec. Treba preuzeti odgovornost za svoje odluke, dakle ako je bilo razgovora o necemu i nismo mogli da se dogovorimo a ja na kraju kazem tako ce i tako biti - pa se zeznem, onda ne treba bezati od odgovornosti i izmisljati svasta. Treba reci - izvini - pogresio sam, bila si u pravu.

/edit: Lesli, ako recimo udjes u pat poziciju sa zenom oko necega a odluka mora da se donese, argumentiima niste mogli da dodjete do zajednickog zakljucka - sta bi ti uradio ?
make love - !war
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena17.04.2010. u 00:16 - pre 170 meseci
Pa mozda i njoj mnogo znaci da ne menja prezime. Ti rece da bi joj ucinio kad bi njoj znacilo. Cim u ovakvoj primitivnoj sredini ona uopste govori to, da zeli da zadrzi prezime, znaci da joj je bas stalo. Ucini joj.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena17.04.2010. u 00:20 - pre 170 meseci
@combuster:
uopšte nije problem to što je tebi bitno tvoje prezime ili što si tradicionalista, tvoje pravo i sloboda.
problem je što sam priznaješ da, hipotetički, kada budete u pat poziciji - tvoja se sluša, pa makar stav bio i pogrešan.
to je trulo u potpunosti.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena17.04.2010. u 00:20 - pre 170 meseci
Citat:
combuster: Lesli, ako recimo udjes u pat poziciju sa zenom oko necega a odluka mora da se donese, argumentiima niste mogli da dodjete do zajednickog zakljucka - sta bi ti uradio ?
Ma pusti ti te teorije, nema to veze sa ovim. Odakle ja znam sta bih uradio, mozda bih terao po svome mozda ne bih, ali nije to isto kao ovo. To sa prezimenima nije nikkava odluka od zivotnog znacaja, to je nista, samo neka budalastina koju je neko nekad smislio i koja polako postaje prevazidjena. Koga briga ko ce kako da se preziva, daj mi da zivimo lepo koliko je to moguce, da se slazemo i to, a ako treba nemoj nikako ni da me zovu, nego samo onako zamenicama "ej ti", koga briga.

Ja stvarno ne vidim razlog zasto bi bilo ko menjao prezime kad stupa u tzv brak. Sve je to samo mastiljarsko smaranje koje sa stvarnim svetom nema ama bas nikakve veze.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena17.04.2010. u 00:22 - pre 170 meseci
Citat:

Cim u ovakvoj primitivnoj sredini ona uopste govori to, da zeli da zadrzi prezime, znaci da joj je bas stalo. Ucini joj.


Ovo vise nije primitivna sredina. Ovo je zemlja napretka i evropskih shvatanja, feminizma i prava zena. Odakle tebi ideja da je ovo primitivna sredina ? Da ovde svi nosimo kubure i sablje na kolenima, da bacamo kamenje sa ramena i slicno ? Koliko ja vidim u ovoj mojoj "primitivnoj" sredini sve je vise mlakonja na ulicama, svaki dan gledam kako se neko zensko dere na lika i psuje kao kocijas... Kako zenske povracaju po ulici od alkohola, kako idu golog trbuha u sred zime...

/edit: @Pirossi - a covece opet ti. A otkud ja znam da je pogresan ? Moze da se ispostavi kasnije kao pogresan kao sto moze da se ispostavi i njen...

/opet edit: @Lesli: Pa vidis tebi ne znaci nista. I mozda gomili muskaraca ne znaci nista. I tu nije nista pogresno ako ti nista ne znaci. Ali meni znaci. Volim da mi se zena preziva isto kao i ja. Hocu da budemo jedinstveni u svemu i da nastupamo zajedno u svemu pa i u tome. Jel ja gresim sto mi to znaci ?
make love - !war
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gospodje sa dva prezimena

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 67674 | Odgovora: 346 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.