Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gospodje sa dva prezimena

elitemadzone.org :: MadZone :: Gospodje sa dva prezimena

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 67581 | Odgovora: 346 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 15:00 - pre 170 meseci
Citat:
vilil1: Ne, ja nisam ostao kod roditelja. Imao sam dovoljno da sam ziveo odvojen od njih, i moja zena je dosla kod mene da zasnujemo porodicu. A ti? Jesi li ti imao nesto tako, ili si se udao?
Niski komentari!? Prema svecu i tropar.


Ljubi ga majka tako samostalnog. Ja se nisam udao, ali ne bih imao ništa protiv i da jesam.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 15:04 - pre 170 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Mada je tacno i da ima kompleksasica koje zadrzavanjem prezimena hoce nesto da dokazu, kao sad niko nji nije "pokorio" ali i to su kompleksasice, kao i ovi sto po svaku cenu zele da zena uzme njihovo prezime cak i ako njoj nije bas sve jedno.

Evo, bas sada sedim sa zenom, kafenisemo, i nabrojali smo 7. takvih, nasih prijateljica, dobro, ti kazes kompleksasice, mi ih nazivamo "emancipovane". Blizi im se 40a, neudate, oduvek su bile u tom fazonu, pune sebe, dobar posao, dobra plata...

Sada, kada im otkucava bioloski sat sve brze, ne znaju sta ce sa sobom. Pa cak ni na odmor nemaju sa kim da odu. Katastrofa. Al' dobro, njihov izbor je to bio.

One su zato emancipovane.



Citat:
Miroslav Jeftić: Ljubi ga majka tako samostalnog. :D Ja se nisam udao, ali ne bih imao ništa protiv i da jesam. :)

Cool! :)
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 15:06 - pre 170 meseci
Čini mi se da je Vudi Alen rekao "Tradicija je iluzija trajnosti" ili tako nešto. Otkud prezime? Upravo je atavizam samo po sebi, zar ne? Mislim ono - plemena, ko odakle potiče i to. Danas, ekstenzija, koja može da stoji, a i ne mora (k'o kod Linuksa ). Možda kao "indikator gena"? A onda, bilo bi logično da svako "pokupi" prethodna prezimena, pa posle par kolena, imaš dete koje se preziva Velmar-Janković-Vučić-Perišić?! Ko oni Brazilci - sto imena, ne mož' da stane ne dres, al' na kraju bude Dunga ili Ronaldo.
Sve u svemu, nek' radi ko šta hoće - dupla prezimena jesu malo nepraktična i to je sve.
A ovo za vađenje dokumenata, k'o što već pomenuh, neće se valjda udavati svaki čas?
A najjači mi je predlog da oboje uzmu third-party prezime.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 15:11 - pre 170 meseci
Ima ono kad deci daju prezime po dedi, pa se sad recimo roditelji prezivaju Petrovic ili nesto, a detetu daju prezime Veljkovic po nekom deda Veljku. To je pa jos cudnije, ali sta sad, njihova stvar.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 16:27 - pre 170 meseci
meni je stvarno čudno kad vidim da je nekom bitno to oko prezimena. Jaka stvar.
Brak je, po meni, bitan jer je mnogo toga oko papirologije kasnije lakše i ništa drugo. Uvek sam mrzeo ceremonije, velike svadbe, tradiciju tipa, tako je moj đed govorio, i slične gluposti.

Iako nemam ništa protiv tradicije, tradicionalisti mi nikako ne pašu. Nekako mi se čini kao da nisu sposobni da budu zaista samostalni, u bilo kojoj sferi života. A ponajviše u onoj u kojoj su najtradicionalniji.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 16:28 - pre 170 meseci
Koliko gluposti na tako malom mestu... Ne otvorim temu par sati i eto šta se nakupi. Jedva stigoh sve da pročitam
Kad ste već počeli o razlici udaje i ženjenja, može li meni neko objasniti koja je razlika? Mislim da neki brkaju te pojmove sa mestom stanovanja supružnika.

A najbolji mi je izraz:
Citat:
ako već jedeš gõvna, onda ih jedi velikom kašikom

Ventura, da li si probao svoj savet? Meni deluje prilično pogrešna filozofija. Bolje uzmi manju kašiku: bar ćeš manje da pojedeš (da, znam da se radi o prenesenom značenju)

Već zamišljam situaciju:
ON: Da li želiš da uzmeš moje prezime kada se venčamo?
ONA: Ja bih da zadržim svoje ako nemaš ništa protiv... Ako želiš mogu svom dodati tvoje prezime. Šta kažeš?
ON: [ŠLJAS! Šamarčina!] Marš, p**a ti materina! Nisam ti ja neki šonja! Nema ništa od venčanja!!!


Koja bi žena tome odolela?
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.directonpc.com.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 16:45 - pre 170 meseci
Ima odredjene prednosti, kada se o biznisu radi, i opcija da svako zadrzi svoje prezime :)

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 16:49 - pre 170 meseci
Citat:
component
Kad ste već počeli o razlici udaje i ženjenja, može li meni neko objasniti koja je razlika?


"udaje" se muskarac ako ide kod zene u kucu,odnosno zena ako ide kod muskarca u kucu
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 17:04 - pre 170 meseci
^^
A ako se vencaju pa odu zajedno u svoj npr. iznajmljeni stan?

nego ne mogu da verujem o cemu vi naklapate od sinoc - 7 strana... o Boze...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 17:06 - pre 170 meseci
to sam i ja pitao
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 17:11 - pre 170 meseci
Baš zbog toga sam i pitao. Mesto stanovanja nema veze sa ženidbom/udajom. Mislim da su neki ljudi ovde previše zatucani. Još uvek su negde u kasnom srednjem veku...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 17:33 - pre 170 meseci
Citat:
component:Mislim da su neki ljudi ovde previše zatucani. Još uvek su negde u kasnom srednjem veku...

Haha, a to kaze ko? Ti?

Citat:
component: Svako živi na račun sopstvene dece. Kad više ne možeš da radiš, deca su ta koja preuzimaju posao i koja nastavljaju da rade da bi ti mogao da jedeš. Ulažeš u decu dok možeš i imaš, a kasnije ti to deca vrate... prosta stvar k'o tri vekne hleba.

Ulazes u decu da bi ti kasnije to vratili? Ne da bi ih izveo na put, da postanu samostalni, da imaju svoje zivote, svoje porodice, nego da bi ti to vratili???
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 17:49 - pre 170 meseci
Vala, zaista se moglo procitati puno gluposti na ovoj temi.

Dobro, hajmo ovako:

Koliko vas devojaka koje ne zelite da promenite prezime i muskaraca koji ih u tome podrzavate, koliko vas zna poreklo svoga prezimena i svoje poreklo samo?

Ko od vas zna za svoje poreklo dalje od dede?

Ima li ikoga da zna dalje? Vidim ko je sve postovao ovde, i jasno mi je da ce biti par njih koji znaju, ali to ce biti par korisnika koji zdravorazumski gledaju na stvar i kazu

da je zadrzavanje devojackog prezimena ili kombinovanje prezimena glupo.

I glupo je.
O cemu se ispisa ovoliko stranica, pa cemu to ljudi?
Pa nije prezime licna karta pa da ga menjate svakih deset godina.
Pa nije vam prezime od vas poteklo, mnogo je starije. Nije ni od vaseg oca. A ni majke.

Najbolje da svi vi koji podrzavate zadrzavanje prezimena / kombinovanje istih svojoj
deci date prezime Don Felipe Kajetano Lopez Martinez Gonzales :)




PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

razbarusenaBUVA

Član broj: 257585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 17:52 - pre 170 meseci
Citat:
Ime je licno tvoje. Prezime je porodicno ime. Ako zena ne zeli da menja prezime, zasto se udaje?

Aha, znaci zena se bira po tome da l' je voljna da menja prezime, a muz se gleda po...? Smrdljivim carapama? Sto smrdljivije, to je veca muskarcina, a to je i poenta, jelte, biti maco(rcina). Da li to znaci da, ako zena ne zeli da menja svoje prezime, nije sposobna ni za porodicu, ni za decu, pa ni za zivot?! Da je ubijemo, da ne pojede i tvoj deo.
Citat:
Udajom, i promenom prezimena, zena napusta onu dosadasnju porodicu i stvara novu, svoju.

Napusta? Kako mislis napusta? 'el zauvek, il' do prve sunke, kobasice, il' kulena koje ce njeni poslati? Da li to vazi i za tebe, napustas li i ti svoje, i ako je odgovor - da, pisu li se tad neka oprostajna pisma, ono k'o pred samoubistvo??
Citat:
Kakva ce ta nova porodica biti kada ona ne zeli da napusti staru? Pa makar i promenom prezimena ona pokazuje da je zrela za stvaranje svoje porodice.

Ako ti stvarno mislis da je spremnost zenske persone za promenu prezimena pokazatelj njene zrelosti, onda imas stvarno niske kriterijume, pa ti u tom slucaju i ja od srca zelim jednu tako 'zrelu'.
Imam dva prezimena, imacu ih i deset ako hocu, al' znam da moj muz nikad nece biti ni gladan, ni zedan, ni prljav, samo izguzvan (ne volim da peglam). :o}
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 18:03 - pre 170 meseci
Citat:

al' znam da moj muz nikad nece biti ni gladan, ni zedan, ni prljav, samo izguzvan (ne volim da peglam). :o}


U majku mu, ti koliko si opasna rekao bi covek da i to radis iskljucivo ono, kad ti se cefne, tj kad te ne mrzi :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 18:05 - pre 170 meseci
Citat:
Citat:
component:
Mislim da su neki ljudi ovde previše zatucani. Još uvek su negde u kasnom srednjem veku...

vilil1: Haha, a to kaze ko? Ti?

isti kontraargumenat mogu da potegnu i te vaše prijateljice što ogovarate uz kafu sa suprugom. "Ko to kaže? Oni?!"
i da se uz to lepo nasmeju jer imaju više kinte od vas
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 18:09 - pre 170 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Vala, zaista se moglo procitati puno gluposti na ovoj temi.

Dobro, hajmo ovako:

Koliko vas devojaka koje ne zelite da promenite prezime i muskaraca koji ih u tome podrzavate, koliko vas zna poreklo svoga prezimena i svoje poreklo samo?

Ko od vas zna za svoje poreklo dalje od dede?


Ne znam ništa o poreklu svog prezimena, niti vidim svrhu toga, sigurno da nisam potomak nekakve kraljevske porodice. A i da jesam, jaka stvar. Ovo drugo znam do dedinog dede.
 
Odgovor na temu

razbarusenaBUVA

Član broj: 257585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 18:10 - pre 170 meseci
@combuster
Izuzetno sam miroljubiva, a za mog muza me ne mrzi da uradim sta god da treba, pa i da opeglam ako bas mora. O:-}
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 18:11 - pre 170 meseci
Vidim da ce se izgleda morati polagati test iz antroponomastike pre sklapanja braka za one koji zele da dodaju svoje prezime uz supruznikovo :D
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Gospodje sa dva prezimena16.04.2010. u 18:12 - pre 170 meseci
@Pirossi

Mi smo zaista dobri prijatelji, i ja njima sve otvoreno kazem, i nikada se nisu naljutile. Naprotiv. I daj Boze da imaju deset puta vise nego sto imaju. Ozbiljno mislim.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gospodje sa dva prezimena

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 67581 | Odgovora: 346 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.