Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kopiranje podataka iz jedne sveske u drugu.

[es] :: Office :: Excel :: Kopiranje podataka iz jedne sveske u drugu.

[ Pregleda: 2176 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flexo

Član broj: 70007
Poruke: 6
93.184.88.*



Profil

icon Kopiranje podataka iz jedne sveske u drugu.15.02.2010. u 21:34 - pre 172 meseci
Pozdrav svima!
Od skoro sam počeo da koristim Excel, ali sam pomoću foruma i neki tutorijala uspeo da uradim nesto. Naime, imam dva fajla od kojih je jedan "baza" i u koji se ručno unose podaci o vrsti (kolona C) i količini neke robe (kolona D) za razlicite kupce koji se nalaze na poseblim Listovima (1,2,3,4...). Drugi fajl "Faktura" služi za izradu istih kopiranjem podataka iz baze ali tako da podaci iz kolone C iz baze idu u kolonu B u fakturu, a podaci iz kolone D idu u kolonu D. Jednom preuzeti podaci iz baze se nebi više preuzimali i bilo bi dobro kad bi mogli nekeko da se označe (recimo promenom boje ćelije...). Verovatno VBA može da reši problem, ali ja nisam vešt u tome, pa bih zamolio ako neko može da mi pomogne kako da rešim probelm.

Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Flexo

Član broj: 70007
Poruke: 6
*.elfak.ni.ac.yu.



Profil

icon Re: Kopiranje podataka iz jedne sveske u drugu.17.02.2010. u 12:51 - pre 172 meseci
Evo i primera kako treba odraditi postupak. Nadam se da nije nista komplikovano.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.114.*



+228 Profil

icon Re: Kopiranje podataka iz jedne sveske u drugu.03.03.2010. u 07:59 - pre 172 meseci
Citat:
Evo i primera kako treba odraditi postupak. Nadam se da nije nista komplikovano.


Ja na datom primerku ne mogu videti kako treba odraditi postupak. Jednostavno nema nigde macro koji bi odradi taj posao, a ako si mislio da to radis manuelno, onda sve to gubi smisla.
 
Odgovor na temu

Flexo

Član broj: 70007
Poruke: 6
*.elfak.ni.ac.rs.



Profil

icon Re: Kopiranje podataka iz jedne sveske u drugu.04.03.2010. u 13:28 - pre 172 meseci
Pozdrav.

Uspeo sam da napravim makro koji mi kopira podatke iz jedne sveske u drugu na neki prostiji nacin. Selektujem celije koje trebam kopirati, a koje se uvek nalaze u istim kolonama, predjem u drugu svesku i pokrenem makro koji prvo podatke iskopira (Paste Special - Value) a zatim drugu kolonu pomeri za jedno mesto udesno, tako da konacno u tabeli bude prvo Vrsta robe pa Jedinica mere i na kraju Kolicina. Evo zakačiću i Template fajl koji sam napravio pa možda nekom bude od koristi. Evo i kratkog uputstva za one koji se slabije snalaze u Excelu.

Ovaj fajl mi služi za izradu faktura. Podaci o kupcima se nalaze na drugom Sheetu. Tu se unose svi podaci firmi kojima izdajete fakture, a automatski se unose na prvoj strani tako sto u B11 na prvom Sheetu preko padajućeg menija odaberete ime firme a ostalo se samo učita. Zatim iz drugog fajla kopiram stavke koje se fakturišu i na dugme "Iskopiraj" se podaci učitavaju u tabelu. Treba samo uneti cenu. Kod mene je cena ista za sve stavke tako da to treba izmeniti prema sopstvenim potrebama. U dnu tabele program sam ispisuje i konacan iznos "Slovima". Broj fakture se unosi ručno i tu treba voditiracuna da se ne ponovi neki broj , a datum unosite samo u polje J16 (npr. 3-3) i on ispise 03-Mar-2010 i datum valute pomeri za sedam dana. Kada unesete sve te podatke odštampajte fakturu u 2 primerka i ne pamtite je na Save već idite na Close. Program će sam ponuditi da fajl zapamti tako što prvo ide godina, pa br. fakture i naziv kupca. To bi otprilike bilo kratko uputstvo za fajl Faktura. Inače sve ovo sam uglavnom naučio na forumima, tako da se ovom prilikom jos jednom zahvaljujem svima koji su mi na neki način pomogli.

Ako neko ima neki još bolji predlog ili dodatak neka se javi.

Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Kopiranje podataka iz jedne sveske u drugu.

[ Pregleda: 2176 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.