Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kopiranje podataka sa jedne forme na drugu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Kopiranje podataka sa jedne forme na drugu

[ Pregleda: 2788 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

c00l3D
SARAJEVO

Član broj: 83098
Poruke: 34
92.36.130.*



Profil

icon Kopiranje podataka sa jedne forme na drugu26.09.2008. u 21:10 - pre 189 meseci
Pozdrav svima, izgleda da jedini ja ovdje postavljam pitanja na koja skoro nikad ne dobivam odgovore al da probam sa jos jednim...

Postoji jedan program koji koristimo u firmi i cija polja treba da se popune, dakle kad se pojavi forma trenutno se rucno prepisuju podaci iz jedne access tabele u tu formu. Da li neko zna način kako se mogu samo selektovati ta polja u accessu, uraditi CTRL+C i da se na primjer kad se ode na onaj program pritisne F12 i da se automatski popune polja na tom programu podacima iz clipboarda (podacima iz one access tabele). Naravno radi se o C# programskom jeziku. Postoji jedan program koji radi slicnu stvar ali nije uvijek korektan pa me interesuje na koji se nacin mogu prebaciti automatski podaci u tu novu formu.
Everything is possible !!!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kopiranje podataka sa jedne forme na drugu28.09.2008. u 16:25 - pre 189 meseci
Iskoristi Clipboard.GetTex() metod iz System.Windows.Forms namespace-a. Za kopiranu regiju iz Excela dobices string gde su polja razdvojena sa \t (Tab) a redovi sa \r\n (CrLf). Sad je na tebi da vidis kako mozes da iskoristis te podatke u svojoj formi.


PS: Ista prica vazi i za access, samo sto access autoamtski ubaci imena kolona u prvi red izlaza.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

c00l3D
SARAJEVO

Član broj: 83098
Poruke: 34
*.806573-82.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kopiranje podataka sa jedne forme na drugu10.10.2008. u 16:11 - pre 189 meseci
E hvala na odgovoru ali skonto sam princip napravljeno i radi odlicno :)

Hvala jos jednom
Everything is possible !!!
 
Odgovor na temu

c00l3D
SARAJEVO

Član broj: 83098
Poruke: 34
*.806573-82.bih.net.ba.



Profil

icon Dodatni problemi sa fokusom na formu15.10.2008. u 13:16 - pre 188 meseci
Rijesio sam dio problema samo imam jednu gresku koju bas ne mogu da savatim sto se dogadja pa MOLIM da mi pomognete.

Prvo nadjem formu koristeci
Code:

            Interaction.AppActivate(tbCaptionForme.Text); // Prima parametar caption koji forma ima


i zatim posaljem niz komandi i textova toj formi preko SendKeys
Code:

            SendKeys.SendWait("Prvi text");
            SendKeys.Send("{TAB}");
            SendKeys.SendWait("Drugi text");
            SendKeys.Send("{TAB}");
            SendKeys.SendWait("Treci text");
            SendKeys.Send("{TAB}");



Ovo dobro radi prvi put, medjutim drugi put i dalje počne mi preskakati polja i upisuje mi nasumice po citavoj formi ali opet u redosljedu. Moje pitanje je u cemu je prolem sa ovom komandom i kako da svaki put postavim fokus na prvi text box u nekoj vec pokrenutoj aplikaciji.

Problem je bio sljedeci za one koji nisu procitali:
Treba da napravim program koji ce kad se pokrene sa moje forme uzimati podatke i prebacivati u formu vec pokrenutog programa. Na primjer napravim svoju aplikaciju koja ima jedan text box u kome pise "ping www.google.com" i jedno dugme. Prije toga pokrenem Run iz start menia i vratim se na svoju formu i kliknem na to dugme, koje ce onda imati funkciju da se fokusira na drugu formu i upise text iz mog text boxa u kojem pise "pinga www.google.com" i prekopira u Run program i klikne OK. To sam ja uradio sa gore navedenim komandama. Medjutim problem mi nastaje ako sad vise puta kliknem na to dugme a na primjer ako nije bila rijec o aplikaciji run nego nekoj drugoj sa vise text boxova on mi nasumice pise po tim boxovima.
Everything is possible !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Kopiranje podataka sa jedne forme na drugu

[ Pregleda: 2788 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.