Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EXEL: pogrešan VBA kod?

[es] :: Office :: Excel :: EXEL: pogrešan VBA kod?

[ Pregleda: 1711 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PAULANER
Goran Andrić
Beograd

Član broj: 165519
Poruke: 26
*.ptt.rs.



Profil

icon EXEL: pogrešan VBA kod?09.02.2010. u 12:50 - pre 173 meseci
Molim vas da mi pomognete, radi se o sledećem:
1. Kada se upišu podatci u računu i ubace se u spisak kupaca pa se obriše sledeći broj računa je 22, u čemu grešim?
2. Koja se formula zadaje da se u koloni Šifra ispisuju podatci koji odgovaraju koloni Naziv kao kod kolone Cena.
3. Kako da spojim liste (sve 3) u padajućoj listi u računu a da se ništa ne menja u zadatoj formi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.170.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: EXEL: pogrešan VBA kod?10.02.2010. u 09:35 - pre 173 meseci
Citat:
1. Kada se upišu podatci u računu i ubace se u spisak kupaca pa se obriše sledeći broj računa je 22, u čemu grešim?

Da odrediš sledeći broj koristiš sadržaj kolone A lista Spisak kupaca.
Code:
Range("D11").Value = ActiveWorkbook.Sheets("spisak kupaca").Range("A65536").End(xlUp).Value + 1

Kolona A je sakrivena i u njoj je poslednji uneseni broj 21, pa zato dobiješ 22. Verovatno si imao nameru da koristiš kolonu B.
Citat:
2. Koja se formula zadaje da se u koloni Šifra ispisuju podatci koji odgovaraju koloni Naziv kao kod kolone Cena.

Uobičajeno je da se upisuje šifra pa se onda pomoću VLOOKUP izvlači Naziv i Cena. Pogledaj mogućnost da padajuća lista ima dve kolone http://www.elitesecurity.org/t231275-0#1385131. Naravno moguće je pomouću Lookup funkcije na osnovu naziva dobiti šifru. Problem korišćenja naziva je što su nazivi često vrlo slični.
Citat:
3. Kako da spojim liste (sve 3) u padajućoj listi u računu a da se ništa ne menja u zadatoj formi.

Ako napraviš jedinstvenu listu za sve artikle onda ćeš moći da ih sve vidiš u padajućoj listi. Koliko je to pregledno nisam baš siguran. U jedinstvenoj listi možeš da dodaš kolonu grupa proizvoda (Vivax, tepisi ,mobilni...) po kojoj ćeš jedinstvenu listu moči da filtriraš i prikažeš samo željenu grupu proizvoda.

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

PAULANER
Goran Andrić
Beograd

Član broj: 165519
Poruke: 26
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: EXEL: pogrešan VBA kod?11.02.2010. u 12:51 - pre 173 meseci
Hvala za pomoć.

Uopšte nisam primetio da sam u formuli za br. računa zadao da se podatcu vuku iz kolone A.

Nije mi jasno kako da rešim problem sa lookup-om pa sam prebacio kolonu sa šiframa ispred kolone Naziv i rešio problem.
Ako vam ne oduzima vreme moli vas da mi pokažete kako se to radi sa lookup-om

Napravio sam jedinstvenu listu ali mi nije jasno to sa filtriranjem kako se to radi?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.3dnet.rs.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: EXEL: pogrešan VBA kod?13.02.2010. u 11:11 - pre 172 meseci
Za filter - napravi jedinstvenu listu bez praznih redova. Dodaj u listi kolonu Tip proizvoda u kojoj upisuješ VIVAX/TEPISI/MOBILNI. Preporučljivo je da se doda zaglavlje na vrhu. Uključi Autofilter i u koloni Tip proizvoda pojaviće se padajuća lista iz koje biraš opciju filtriranja.

Lookup funkciju imaš primer u Helpu. Za ovu funkciju potrebno je da ti opseg koji se pretražuje bude sortiran. Umesto toga možda je svrsishodnije u tvom slučaju da koristiš kombinaciju INDEX i MATCH. MATCH pronalazi poziciju za izabrani naziv u koloni naziv. Zatim INDEX vraća odgovarajuću vrednost iz kolone šifra. Vidi primer u ćeliji B4 na listu racun.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

PAULANER
Goran Andrić
Beograd

Član broj: 165519
Poruke: 26
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: EXEL: pogrešan VBA kod?16.02.2010. u 12:01 - pre 172 meseci
Puno vam hvala gospodine Jovanoviću na svim pojašnjenjima.


Imam još dva pitanja:

1. U vezi filtriranja mi nije baš najjasnije, kako da u padajućoj listi dobijem mogućnost izbora filtriranja ?
Kako da uključim automatko filtriranje, molim vas ukoliko imate vremena da mi objasnite kako se to radi u Excelu 2007.

2. Ako predpostavimo da na svakom računu neće biti više od jedne ili dve stavke (artikla) kako da izbegnem da u kolonama B,H i J dobijam podatke o grešci #N/A,da polje u kome stoji bude prazno ili bar 0, jer se u koloni Ukupno dobija #N/A, a ne tačan iznos.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: EXEL: pogrešan VBA kod?

[ Pregleda: 1711 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.