Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komplikovan integral

[es] :: Matematika :: Komplikovan integral

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9128 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Komplikovan integral13.01.2010. u 11:51 - pre 173 meseci
@ Kolins Balaban

Radi se o direktnoj primeni tabličnog integrala. Nikakve lude smene i parcijalne ontegracije.

@ galet@world

A ko je kriv što se iz Apsena ne mogu razumeti ni tablični integrali?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Komplikovan integral13.01.2010. u 11:59 - pre 173 meseci
Te tehnike iz Apsena su potpuno pogrešne. Ladno nema nikakvih uslova pod kojima se integral može diferencirati po parametru itd.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.mi.sanu.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Komplikovan integral13.01.2010. u 14:46 - pre 173 meseci
Citat:
Nedeljko: Te tehnike iz Apsena su potpuno pogrešne. Ladno nema nikakvih uslova pod kojima se integral može diferencirati po parametru itd.


Kao što rekoh, za srednjoškolske i nematematičke (ekonomija, hemija...) primene uslovi nisu ni bitni.

A i Koši je svojevremeno mislio da se može diferencirati po parametru tek tako, bez ikakve provere. Džaba je bilo što su mu davali čak i kontraprimere, on nije hteo da odustane od ideje da uslovi nisu potrebni.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Komplikovan integral13.01.2010. u 15:04 - pre 173 meseci
Nisu bitni samo onome kome ni rezultat nije bitan. Takvima ne treba nikakva matematika, pa ni Apsen.

Ti uslovi nisu idrkavanje matematičara, već esencijalni deo aparata koji je preduslov dobijanja ispravnog rezultata.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.mi.sanu.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Komplikovan integral13.01.2010. u 15:30 - pre 173 meseci
Meni je to, prirodno, jasno. Međutim, matematičarima generalno fali malo pragmatizma. Matematika jeste takva kakva je, ali nije potrebno da baš svi budu upoznati sa baš svim njenim delovima. Matematiku treba dozirati onoliko koliko je to potrebno u konkretnoj situaciji. Postoji više nivoa poznavanja rada sa integralima. Ako se zadaju zadaci kontrolisane težine i vrste, kao što je to slučaj u srednjoj školi, pri čemu ne pričam o Matematičkoj gimnaziji, već recimo o Ekonomskoj školi, onda nije baš potrebno da se dokazuje pod kojim uslovima se može diferencirati parametarski integral, jer to, jelte, ta deca sa velikom verovatnoćom nikada u životu neće ni raditi.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Komplikovan integral13.01.2010. u 16:38 - pre 173 meseci
Ne znam šta je tebi jasno, ali očigledno ne razumeš ni matematiku, ni uslove, ni čemu oni služe. Jadan li je taj matematički fakultet koji ovako obrazuje studente. Kada budeš shvatio te uslove i njihovu svrhu, onda ćeš videti da oni postoje isključivo iz pragmatičnih razloga.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Komplikovan integral13.01.2010. u 16:42 - pre 173 meseci
Citat:
Cabo: onda nije baš potrebno da se dokazuje pod kojim uslovima se može diferencirati parametarski integral, jer to, jelte, ta deca sa velikom verovatnoćom nikada u životu neće ni raditi.


Nije potrebno da se dokazuje uopšte, jer je to odavno neko dokazao. Međutim, onome kome parametarski integrali ne trebaju parametarske integrale ne treba ni raditi i takvi ih i ne uče. Onome kome parametarski integrali trebaju, trebaće i uslovi (bez dokaza).
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.mi.sanu.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Komplikovan integral13.01.2010. u 16:44 - pre 173 meseci
Citat:
Nedeljko: Nije potrebno da se dokazuje uopšte, jer je to odavno neko dokazao. Međutim, onome kome parametarski integrali ne trebaju parametarske integrale ne treba ni raditi i takvi ih i ne uče. Onome kome parametarski integrali trebaju, trebaće i uslovi (bez dokaza).


Tvoj je prednjak. Pobedio si, ja nemam dve veze sa mozgom.

Pametniji si, aferim!

Samo ne znam što se svi čude što propadaju reforme i što sva deca imaju kečeve u školama.

DODATAK: A kad ja budem profesor matematike (a biću, utata utata, ne možeš mi ništa! ) sigurno neću smarati decu raznim glupostima. Časna pionirska!

I neću davati kečeve da bih lečio svoje frustracije.

[Ovu poruku je menjao Cabo dana 13.01.2010. u 17:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Komplikovan integral13.01.2010. u 17:42 - pre 173 meseci
Pa, i nemoj da ih smaraš glupostima, jedino ako znaš šta je glupost. Čuveni stav - ako dva trougla imaju podudaran par uglova par podudarnih stranica suprotnih tim uglovima i još jedan par podudarnih stranica, onda su ti trouglovi podudarni. Svi dodatni uslovi su gluposti. Pa, valjda se zna da je kod svakog četvorougla proizvod dužina dijagonala jednak zbiru proizvoda dužina suprotnih stranica. I prave koje presecaju ugao uvek sa njim grade slične trouglove. Ko drugačije kaže, blebeće i laže.

E, da, nemoj deci raditi parametarske integrale. Samo se drži nastavnog plana i programa.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Komplikovan integral13.01.2010. u 17:52 - pre 173 meseci
Citat:
Cabo: Tvoj je prednjak. Pobedio si, ja nemam dve veze sa mozgom.


Nije da nemaš veze s vezom, ali matematiku zaista ne razumeš.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.vdial.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Komplikovan integral13.01.2010. u 20:04 - pre 173 meseci
Ma, ja sam obična budala...

... ali, budala kojoj će uskoro pisati na diplomi:

Diplomirani matematičar — profesor matematike i računarstva!

AHAHAHAHAHAHHAHAAA!!!



 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Komplikovan integral13.01.2010. u 21:25 - pre 173 meseci
Kako da ti kažem, i na tarabi svašta piše.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

AstroDule
Dule Astro
Programer
Beograd

Član broj: 78877
Poruke: 244
*.ptt.rs.

Sajt: www.dusanpopovic.com


+6 Profil

icon Re: Komplikovan integral14.01.2010. u 10:01 - pre 173 meseci
Citat:
Cabo: Ma, ja sam obična budala...

... ali, budala kojoj će uskoro pisati na diplomi:

Diplomirani matematičar — profesor matematike i računarstva!


Dok sam ja studirao matematiku (u Beogradu) uveli su taj L smer, tj "profesorski".

Ja se baš ne bih hvalio među matematičarima da sam taj smer završio.
Nisam ja onaj Astrodule sto se pojavljuje na TV. "Astro" je od astronom, a ne od astrolog.
www.dusanpopovic.com
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.mi.sanu.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Komplikovan integral14.01.2010. u 13:14 - pre 173 meseci
Citat:
AstroDule: Dok sam ja studirao matematiku (u Beogradu) uveli su taj L smer, tj "profesorski".

Ja se baš ne bih hvalio među matematičarima da sam taj smer završio.


Diplomirani MATEMATIČAR.

Ljubomora je čudo.
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.dynamic.sbb.rs.



+197 Profil

icon Re: Komplikovan integral14.01.2010. u 13:58 - pre 173 meseci
Stvarno ne razumem ljude koji pisu gluposti da neko treba da se razvaljuje fuckin matematikom! Cemu to?
Sta ce meni uopste integrali u zivotu, a pogotovo da ulazim u neka dublja sranja(ekonomija)?
I da,neko rece da u srednjoj ekonomskoj se manje rade integrali.Ne,ne rade se uopste! I onda ja dodjem na ekonomski i oni ocekuju da ja znam neke stvari koje prvi put vidim u zivotu! Molim vas...
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.mi.sanu.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Komplikovan integral14.01.2010. u 15:03 - pre 173 meseci
Citat:
ekof9: Stvarno ne razumem ljude koji pisu gluposti da neko treba da se razvaljuje fuckin matematikom! Cemu to?
Sta ce meni uopste integrali u zivotu, a pogotovo da ulazim u neka dublja sranja(ekonomija)?


Tačno. Mada, sve to ima i drugu stranu, koju oni koji su na „učeničkom kraju“ nastavnog procesa ne vide.

Ukratko, nije toliko bitan sam sadržaj matematike, koliko činjenica da na određen način koristiš određene vrste „malih sivih ćelija“, kao i to da se učiš disciplini i stičeš radne navike.

Ali, po mom mišljenju, ne treba ulaziti u krajnosti, ni u jednom, ni u drugom smeru, već treba, kao i u svemu drugome u životu, uspostaviti balans.
 
Odgovor na temu

AstroDule
Dule Astro
Programer
Beograd

Član broj: 78877
Poruke: 244
*.ptt.rs.

Sajt: www.dusanpopovic.com


+6 Profil

icon Re: Komplikovan integral14.01.2010. u 15:19 - pre 173 meseci
Citat:
CaboDiplomirani MATEMATIČAR.

Ljubomora je čudo. :D


Nije ljubomora nego ne vidim čemu hvalisanje završenim najlakšim smerom na matematičkom fakultetu u ovom forumu.

To je kao da neki naš fudbaler koji dodje u italijansku ligu i pocne da se hvali kako je došao iz srpske lige.

[Ovu poruku je menjao AstroDule dana 14.01.2010. u 16:42 GMT+1]
Nisam ja onaj Astrodule sto se pojavljuje na TV. "Astro" je od astronom, a ne od astrolog.
www.dusanpopovic.com
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.exe042.net.



+2790 Profil

icon Re: Komplikovan integral14.01.2010. u 15:56 - pre 173 meseci
Citat:
CaboDiplomirani MATEMATIČAR.

Ljubomora je čudo. :D


Evo, crkoh od ljubomore što nisam završio ono što ti uskoro završavaš.


Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.exe042.net.



+2790 Profil

icon Re: Komplikovan integral14.01.2010. u 16:04 - pre 173 meseci
Citat:
ekof9: Stvarno ne razumem ljude koji pisu gluposti da neko treba da se razvaljuje fuckin matematikom! Cemu to?
Sta ce meni uopste integrali u zivotu, a pogotovo da ulazim u neka dublja sranja(ekonomija)?
I da,neko rece da u srednjoj ekonomskoj se manje rade integrali.Ne,ne rade se uopste! I onda ja dodjem na ekonomski i oni ocekuju da ja znam neke stvari koje prvi put vidim u zivotu! Molim vas...


E, vidiš, ja se slažem sa tobom, a ne sa Cabom. One stvari koje nisu potrebne ne treba ni raditi, a one koje su potrebne treba raditi tako da to bude upotrebljivo. Cabov "balans" se svodi na to da se nešto uči tako da stečeno znanje bude praktično neupotrebljivo, ali tako da ekonomistima trenira "male sive ćelije". Ja ne mislim da matematičari treba ekonomistima da treniraju iste. Neka im ih treniraju ekonomisti. Ima sasvim dovoljno ekonomskih predmeta za sticanje radnih navika itd.

Bojan Bašić: uklonjeni delovi koji se odnose na izbrisane poruke.

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 16.01.2010. u 00:57 GMT+1]
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.vdial.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Komplikovan integral14.01.2010. u 18:10 - pre 173 meseci
Citat:
AstroDule: Nije ljubomora nego ne vidim čemu hvalisanje završenim najlakšim smerom na matematičkom fakultetu u ovom forumu.

To je kao da neki naš fudbaler koji dodje u italijansku ligu i pocne da se hvali kako je došao iz srpske lige.


Pa, kada neko dobije isto toliko prava da se zaposli kao i vi sa „teškim“ diplomama, pa vam bude krivo to se na srpskom zove ljubomora. Ko vam je kriv što se niste prebacili na profesorski kao sav pametan svet.

Da, upisao sam se na profesorski jer ima najmanje ispita. I da, dobiću zvaničnu titulu matematičara, istu kao i vašu. Smerove niko od poslodavaca ne gleda, osim (ali možda, i to veoma nategnuto „možda“) ako hoćeš da budeš profesor na matematičkom. Inače, to se uopšte ne gleda.

Kada vi budete ministri prosvete i dekani matematičkog, onda ćete imati pravo da se bunite i nešto da menjate. Do tada, isti smo što se tiče zapošljavanja.

A inače, ja mislim da profesorski smer ima daleko teže ispite sa prve dve godine, iako su na papiru isti. Baš nas posebno muštraju zato što smo kobajagi „laki“, pa je naša šestica kao devetka kod „računaraca“ na istom ispitu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Komplikovan integral

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9128 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.