Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AnandTech: Windows 7 Performance Guide

[es] :: Advocacy :: AnandTech: Windows 7 Performance Guide

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 27423 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.co.yu.



+2789 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 19:28 - pre 176 meseci
Kod mene se Vista i openSUSE podižu za oko 100-105 sekundi. Nisam izmerio nikakvu razliku.

Ne vidim čemu tolika frka oko najmanje bitne stvari - vremena podizanja OS-a. Da li će neko preći sa Windows-a na Linux ako se Linux bude brže podizao?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 19:30 - pre 176 meseci
@combuster - sada kada stavim Ubuntu 9.10 (za koji dan, sutra izlazi Final),
samo cu ga apdejtovati, a onda cu da izmerim boot-time, a ako bude trebalo
za neverne tome, opet cu da uploadujem video na YT.

U Lenovu S10e je SSD, i instaliram na njega, tako da to treba imatu u vidu.
Radi se o Atomu na 1.6Ghz, sa 1GB ram-a, i sa Intel GMA950 grafikom, dakle
masina sa vrlo skromnim performansama (ima i HDD od 160GB, ali njega ne
diram prilikom instalacije Linux-a, na njemu drzim Win7)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 19:33 - pre 176 meseci
Evo sad sam merio na Dell Vostro 1310, C2D 1.8GHz, 2GB RAM-a, W7:

POST: 15sec (quick post je off)
Boot do login-a: 25sec
Radna povrsina sa startup app-ovima: 10sec

Sve u svemu ako racunate cold boot: 50sec

Ako racunate sve to isto na Arch Linuxu: 45sec

Ali brate ja na Linux-u podizem lighttpd, mpd, ntpd, podizem wireless mrezu preko netcfg skripte (na sta ide uvek jedno 5sec min), mora da sam jos nesto pozaboravio od ovih 3rd party servisa kojih nema na win-u, al ajd da kazes da je to to.

I kako bre W7 brzi, ajde po kojim to testovima i ko to koga ovde pravi ludim?
make love - !war
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 19:43 - pre 176 meseci
Evo sad izmerio ubuntu 9.10 i win xp. Oba su podesena za ugodno koriscenje. Dakle ne cista instalacija vec sa svim onim sto je meni potrebno za rad. Mereno od gruba pa do trenutka kad se cpu umiri.
Ubuntu: 52sec
Win: 1min i 15sec
Doduse nije bas sveza instalacija xp-a i verovatno da ima slepih putnika medju startup programcima.
Oba mogu ispod toga ako izbacim dosta gluposti iz startup aplikacija i sigurno je bar 10 sec brze u clean varijanti ali to ne smatram sistemom koji je ugodan za rad.
Ubuntu-u kod mene treba oko 20 sec do X-a i mislim da ispod toga boot ne moze bar na mom starom sporom hdd-u
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.st.cable.xnet.hr.



+25 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 19:46 - pre 176 meseci
Upravo izmjerio boot do logina (konzolnog) za freeBSD 8.0 (RC1).

Od kernel modula su ukljuceni nVidia blob, sound subsystem, Intel HDA drajver, VirtualBox kernel modul, firewall, divert IPa, DTrace, i 5 modula za WLAN-related enkripcije i autentifikacije (radi hostapa) i Linux ABI. Od servisa su ukljuceni HAL daemon, NAT daemon, BitlBee, pozadinsko konfiguriranje mreze.

28,9 sekundi do konzolnog boota, a posto je fakticki cijeli sistem podignut u ovom trenutku, "startx" digne GUI za 2.7 sekundi.
Dakle, 31.6 sekundi do full svega, na Intel Q6600 / Intel DP35DPM ploci / 4 GB rama. 32-bitni operativni sistem.

Mjerio bi Windowse, al ih nemam, ako ih gurnem u VirtualBox, to nije objektivno.

Mene interesira da li su Windowsi mjereni na nacin da se prestaje mjerit kad procesor postane idle i zauzece memorije stagnira. Recimo, kod mene kad dobijem login shell, sve je gotovo i sve je idle (osim ako se ne dize pozadinski fsck, a toga nema osim ako je dirty reboot...).

BitlBee, DTrace, WLAN moduli, VirtualBox, Linux ABI layer i ostale mrezne stvari tipa NAT nisu niti nuzne niti ukljucene u vanilla instalirani freeBSD niti je takav slucaj kod Windowsa. Sa iskljucenim stvarima boot se snizi na ravno 27 sekundi (ne znam zasto, al BitlBee uzme cijelu sekundu za loadanje...). U takav boot su ukljuceni hardverski drajveri za grafiku i zvuk + HAL + konfiguracija mreze na nivou klijenta.

S takvim "obicnim" sistemom boot do WindowMakera se snizi na 39.7 sekundi.
Pa me cisto interesira, ako neko ima slicnu konfiguraciju, da izmjeri nekakve vanilla Windowse ili neki "laksi" Linux (da ne koristim WindowMaker nego GNOME ili KDE, boot do GUIa bi bio sigurno jos 3 sekunde sporiji).






Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 19:49 - pre 176 meseci
Lenovo S10e, Windows 7 - merim od trenutka kada stisnem ENTER u GRUB stavci "Win7", dakle NE COLD BOOT.

- Do pojave login screen-a gde kucam lozinku: 41 sekunda

lozinku ukucam za nekih 3 sekunde max, a onda se Desktop pojavi za jos nekih
15 sekundi, i to ono - pojavi se desktop, i onda onako jedna po jedna ona ikonica
u sys-tray-ju, pa ja taman mislim zavrsio je - a onda se opet pojavi busy kursor
i nesto radi HDD, pa malo se pojavi strelica, pa opet busy kursor.... itako uglavnom
posle minut - dva se smiri, sta god to radio... ustvari jos se nije smirio, jbt, evo
sad se okrenuh posle 5 min, HDD samo pici?

STA KOJI (#%&# RADI?!

Citat:
Recimo, kod mene kad dobijem login shell, sve je gotovo i sve je idle (osim ako se ne dize pozadinski fsck, a toga nema osim ako je dirty reboot...)


O tome pricam, Linux (ili BSD) kad zavrsi zavrsi, a ovaj drlja li drlja.... a pojma nemas sta...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 20:09 - pre 176 meseci
@zare

Pa ja nisam racunao alsa-u, vbox module i slicno zato sto su moduli za vbox zanemarljivi (ucitavaju se za manje od sek), a i windows ucitava bt, sound i slicno. Ali razlika je u gomili servisa koje windows ne ucitava. Dakle kada gledamo samo od mbr-a do login-a kod mene je linux brzi za 3 sekunde ali bi bio jos brzi da startujem wireless preko networkmanager-a a ne preko netcfg-a (i windows se konektuje na wireless mrezu po login-u a ne tokom boot procesa) tako da makar na mojoj masini nema sumnje i ko je brzi i koje poslove obavlja do login-a.


E sad, mogu reci, da je po meni apsolutno nebitno za koliko mi se sek podize sistem, raspravljao sam se sa nekim zaludjenim arch-ovcima koji su se hvalili boot-om od 5 sek sa fastinit-om, gde sam se ja drzao price da mi je bitnije da mi svi servisi se startuju clean i da ja to mogu da vidim nego da mi izlazi gomila djubreta necitljivog po ekranu zbog paralelizacije ucitavanja procesa i da se na kraju nadam da se alsa recimo podigla kako valja (ili da brljam po log-ovima) ali jbg dig'o mi se in 5sec...

Neke druge stvari su dosta bitnije, npr w7 7100 build koji je aktiviran bez ikakvih crack-ova sa ms serial-om i koji je skroz update-ovan mi je samo 3 puta u toku danasnjeg dana bloknuo da nije reagovalo nista, ni alt+ctrl+del ni nista, samo drzanje power button-a na 4sec je pomagalo. Upali se lampica za hd i ostane da svetli ali hd ne radi tj ne cuje se i zdravo djaci :) Sto je najgore kad pomeram misa prebacuje se fokus sa ikonica na desktop-u :) Ja reko da ne zavrsava nesto pa sam cekao ali posle 5 minuta cekanja jock :)

Ajde, dev release je u pitanju ali zar ga ne ispatch-ovashe do sad? :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 20:36 - pre 176 meseci
Evo, sad je i mene zainteresovala ova priča i upravo sam restartovao računar :)
Prevario sam se - za boot samog OS-a treba tačno 27 sekundi, sa konfiguracijom koju sam u prvom postu spominjao. To je X startovan poslije još + 5-6 sekundi za E17 okruženje. Za Fluxbox treba 3-4 sekunde.

Aj neću biti lijen, idem sad da vidim i Windows na istoj mašini. Taman da uradim update FF :)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 20:42 - pre 176 meseci
:)
28 sekundi do login dijela u Win XP i jos 10-11 sekundi do desktopa.
Potpuno cista instalacija Windowsa, malo koriscenja :) ima samo jedan sitniji program u startupu i to je to.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

deri3891

Član broj: 229113
Poruke: 62
79.143.170.*



+2 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 20:47 - pre 176 meseci
Meni su zanimljivije onih nekoliko stranica na kojima je testirana razlika u performansama izmedju XP-a,Viste i Win7. Ono sto bode u oci jeste da na 90% rezultata testova koji su prikazani razlika izmedju Windows-a XP i 7 je neznatna,dok je izmedju Viste i Win7 skoro pa i nema. Cisto da se podsjetimo,XP je zvanicno usao u upotrebu 2001. god. a sada je 2009.-a. Stvarno,ogroooman su pomak napravili za citavih 8 (slovima: osam) godina...
Zanimljivo bi sada bilo vidjeti uporedni test izmedju recimo nekoliko Ubuntu verzija koje su takodje napravljene u pomenutom vremenskom periodu (2001-2009) i kakva je razlika u performansama i trajanju boot-a i onda te rezultate uporediti sa Windows rezultatima pa da vidimo ko je napravio vece unapradjenje u odnosu na prethodne verzije.
Sto se tice rezultata testa koji se odnose na Windows vs. Ubuntu ne mogu da ih uzmem za relevantne jer naprosto vise vjerujem sebi,a licno jos nisam imao prilike vidjeti laptop/desktop racunar na kome se Ubuntu i Windows podizu za toliko vremena koliko je tamo napisano,cak bih se usudio tvrditi da je upravo obrnuto (u vecini slucajeva).
Ne zelim da ispadnem Ubuntu/Linux advokat,jer trenutno po mome misljenu ne postoji najbolji OS, a svaki ima svoje dobre i lose strane i stvar je svakog korisnika ponaosob koji mu vise odgovara i na kojem najlakse obavlja to sto vec treba da obavi,a osim toga uglavnom vise koristim Windows nego Linux.
Sve u svemu,moj glas ide za Ubuntu jer je besplatan,dok za ostala dva (Win,OS X) treba izdvojiti $aku $.Jednako je funkcionalan i stabilan kao i Win i OS X, pa prema tome zasto placati za nesto sto mozes da imas za dzabe. Kada tome jos dodamo da za rad na Windows-u jos dodatno se mora izdvojiti (pod pretpostavkom da idemo legalnim putem) novac za Office paket i antivirusno resenje,ja stvarno ne vidim u cemu je tu prednost Windows OS-a. Dok pokupujes sve sto ti treba da mozes normalno i nesmetano da radis potrosis novca za 2 racunara. Kada na taj utroseni novac sada dodamo i onih 8 (slovima: osam) godina razvoja izmedju XP-a i 7-ce,te podatak koliko je u tom periodu Microsoft zaradio na prodaji svih OS-a,a koliko poboljsanja u performansama,funkcionalnosti,brzini i svemu ostalome je zauzvrat ponudio,mene bi bilo sramota pojaviti se na tv-u i pricati kako je eto,moj novi OS toboze revolucionaran i bog te pita sta jos. Mene licno,kao Windows korisnika,takav stav i ponasanje vrijedja,jer ocigledno u Redmondu misle da sam ovca. A ne osjecam se tako.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 20:48 - pre 176 meseci
Pa to ti je to, slicno kao kod mene, boot time je gotovo identican do login-a (malko na strani linuxa do 5sec) al ja teram gnome a ne Enlightenment a + sto imam masnu temu i iconset koji je samo on 70MB, + compiz + nekoliko app-ova u startup-u... Mada i E17 su nakrcali lepo ;-)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 20:52 - pre 176 meseci
@combuster - e da i kod tebe jednom vidimo windoze ;)

Sad nisam samo ja - "the 2'nd partition traitor" - a ni Tyler nije nista bolji :D
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 20:54 - pre 176 meseci
evo ga restart i boot Mac OS X na racunaru iz 2006. sa intel SSD-om.



samo boot:



kad se pojavi kruzic ispod Apple logotipa znaci da je kernel učitan (15-ta sekunda)...
čim se pojavi desktop računar je 100% upotrebljiv, još sekundu dve startuje 8 dodatnih programčića...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 21:04 - pre 176 meseci
@Srdjan

Ma nece ovo dugo da se zadrzi kod mene ;-) Do kraja godine najjace :D A posle 2 godine bio je i red ;-)

Cekam da dodje xorg 7.5 u extra repo pa da instaliram Linux, can u f*** belive it, nema Lindze na masini, lol... Osecam se, najblaze receno, bespomocno :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 21:13 - pre 176 meseci
Na Ubuntu 1.6.4, verovatno ce ostati u Finalu taj...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 21:19 - pre 176 meseci
Hoce, 7.5 nije bio na vidiku dok je merge window bio otvoren...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 21:41 - pre 176 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: @combuster - e da i kod tebe jednom vidimo windoze ;)

Sad nisam samo ja - "the 2'nd partition traitor" - a ni Tyler nije nista bolji :D


hhehehe, imam ja windows stalno tu negdje... dobro ga je imati, pa i ako ga ne koristis ;)
mada, jedini konkretan razlog za windows trenutno je glupavi apple koji nece da napravi itunes klijent za linux.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 22:14 - pre 176 meseci
@Ivan:
Citat:
Ove slike puno toga govore - govore o tome kako se bloat i kompleksnost OS-eva nagomilava vremenom i kako ga je jako tesko optimizovati (bez izbacivanja gomile djubreta).


Well.. Ima u tom tekstu dosta testova, evo DX9 poređenja:



Interesantno :D

Ili možda multi-task test:





Dosta je testova sa otprilike ovakvim rezultatima u tom tekstu.

S obzirom da i Vista i Win 7 nude mnogo više od XP-a, mislim da testovi sve govore. Posebno lepo se pokazala Vista (za one koji pričaju gluposti na račun tog sistema..).


(Iskreno, ne znam što je boot vreme (ili povratak iz hibernacije - ima sleep mod zar ne?) bitnije od ovakvih testova? Meni sigurno nije.)



[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.10.2009. u 23:42 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 22:44 - pre 176 meseci
@Nedeljko
Citat:
Ne vidim čemu tolika frka oko najmanje bitne stvari - vremena podizanja OS-a. Da li će neko preći sa Windows-a na Linux ako se Linux bude brže podizao?


Pa nema frke uopšte, Ivan je namerno izabrao te testove.. Pogledaj ostale grafikone u tom testu (neke od njih u mojoj prethodnoj poruci), pa vidi gde stoje ti navodno bloated sistemi, kao Vista :-)))))))


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

mokelet
Beograd, Vozdovac

Član broj: 89322
Poruke: 299
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: AnandTech: Windows 7 Performance Guide28.10.2009. u 22:55 - pre 176 meseci
Evo ja probao u VirtualBox-u (LinuxMint 7):
Windows XP - oko 35 sec.
Windows 7 - oko 55 sec.

(čiste obe instalacije, instaliran samo antivirus i par programčića, i na jednoj i na drugoj instalaciji.)
"Ima jedna vračarija za taj strav od vampiri. Kad se nekoj mlogo plaši, ja mu malko prebajem. Uznem jedno perce od crnu kokošku, jednu rženu slamku i malko bosiljak. Toj držim u ruku, a taj čovek što ga strav, on se krsti a ja bajem: "Otud ide crna kvačka, vodi crni piliki, dovede gi na crno bunjište, tuj čeprljaše i raščeprljaše, s kljunice iskljucaše, i raznesoše i odletoše."
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: AnandTech: Windows 7 Performance Guide

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 27423 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.