Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dobijanje papira u ch

[es] :: Vodič za emigraciju :: dobijanje papira u ch

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112531 | Odgovora: 338 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

la_estrella
danielle
student

Član broj: 314113
Poruke: 2
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch26.05.2013. u 16:56 - pre 132 meseci
Zdravo svima
Posto vidim da ste aktivni na temi pokusacu ovog puta da postavim malo kontretnije pitanje :)
Naime, primljena sam na UZH u svojstvu studenta posetioca (2 semestra). Da li mi neko od vas moze reci da li je neophodno da pored osobe garanta imam i odredjena sredstva na racunu da bih dobila studentsku vizu? I da li je studentima posetiocima dozvoljen odredjeni broj radnih sati tokom nedelje, kao i regularnim studentima?
Hvala vam drustvo :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch26.05.2013. u 17:52 - pre 132 meseci
na svakom faksu imas welcome office i oni ce ti sve objasniti posto si verovatbo stota s tim pitanje.

Postar, Luzern je predivan grad, malo mali doduse, ali na odlicnoj poziciji sve je blizu kad si u Luzernu. Mene jedino nervira sto im glavna ulica nosi ime po Pilatu ! Kakav idiotizam za jedan hriscanski grad, a tumacenje je da se obliznja planna zove Pilatova planina gde je sahranjen navodno Pilat...

Miki sta da ti kazem ti si jedan obican ljakse koji ne moze da podnese tudju srecu i uspeh, a dosadan si kao stenica sa brakom. Jos kod prvog posta sam te procitao i onda ste bacali drvlje i kamenje na mene, a evo sad svi vidite ko je. I ti ces na kraju otici preko braka ili pasosa koji ce ti obezbediti cale i sta vise fekalises onda ?
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch26.05.2013. u 19:24 - pre 132 meseci
Braksi

Koj krastavac hoćeš ti od mene i zašto mi se upravo javljaš?
Reko sam ti i prestao si da mi se obraćaš.

Sad ne znam ni koj me đavo spominješ, a nisam te ni uzo u obzir.
To što ću ja da odem preko italijanskog pasoša je moja briga a ne tvoja. Ti što si u Italiji i još nemaš državljanstvo nije moj problem. A ovamo pričaš kao bajagi bio su u Luzani pa si se vratio, i to baš u Italiji (!?) Samo što ne znam onda što visiš koj moj na forumu za emigraciju u Švajcarskoj.

Ja ne fekališem ništa (kozna dal ta reč postoji na srpski), meni niko nije obezbedio ništa, u to se varaš i neznaš me.
DA OTIĆIĆU u Švajcarskoj, a ti OSTANI u Italiji, ili bolje reći kako ti to pišeš u Mletačku Republiku. Ondnosno u Veneto, gde je puno naših što džabalebare tamo pogotovo od kad je ova kriza ( kozna da si i ti jedan od njih).

Pošto laješ na mene, ovo stobom JA lično svatam, da si baš ti taj koji ne moze da podnese tudju sreću i uspeh. U jednoj reči Ljubomoran si.
I ko malo prati ovaj forum svatiće. I nije ni čudo što su bacali drvlje i kamenje na tebe.

I mani mi se.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch26.05.2013. u 19:35 - pre 132 meseci
jedno 70 puta si spomenuo zasto je neko otisao preko braka i ja moram da te pitam:

DA LI SI TI NORMALAN ?

to sto si nepismen to cu ti oprostiti posto zivis dugo u inostranstvu, a uglavnom moze se razumeti. I sad da te pitam genije, posto ti idu na cazzo ovi sto su "se udali" kako ces ti da odes ?

Rocket Scientist nisi, vec bi te zvali, radnika obicnih im je pun q. Ostaje ti

- brak
- ili da uzmes italijanski pasos

i na kraju koju logiku imas ? Meni je lose i ostajem u Italiji, a tebi je fantasticno i jedva cekas da odes. LOL
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch26.05.2013. u 20:06 - pre 132 meseci
Evo da ti odgovorim.

Meni ne smeta to što su neki otišli preko braka. To je jedino rešenje za papire za one koji su dršavljani van EU. I to sam lepo obnjasnio. Kvota za 2013 i prošle godine iznosila je 3500 za B i 5000 za L.
Smetaju mi oni što su se udali tamo i sad ovamo popuju nešto. Hrane svoj ego na forumu. Tipa ovako: "e ja sam završio školu dok naši ljudi su mi govorili da to nije pametno a ja ih nisam poslušao i sam imam ekstra radno mesto sa tom školom" ili "gradim ovamo kuću u švajcarskoj a naši ljudi mi rekli da nisam normalani i šta sam tražio u CH kad sam u Srbiji imao sve".
Eto ti dva klasična primera nekih što ovamo kao što neko reče "hrane" svoj ego na ovom forumu. Mene zanima da li bi ti koji su se udali ovamo imali isto toliko kao u Srbiji? Odgovor je NE! Koliko njih završi skolu sa veoma truda pa ništa. Koliko njih u Srbiji radi za 200 eura pa da pravi kuću nemože. Dali bi ti što su se udali imali 6500chf lordo, odnosno 5700chf netto u Srbiji? Naravno opet da ne! To što neki pišu ovamo je čisto propucavanje po meni.
A to što su neke oženili tamo, to su neke, sačuvaj me bože, što niko nebi pogledao. Lepe i pametne (ko i što sam znaš) neće da se petljaju sa nekim iz Srbije da im prave papire i još da ih izdržavaju na početak.

Ništa nisam rekao za one koji PLATE i srede papire. To je druga priča. Dok ovi ovamo, smuči mi se kad ih slušam, jer sam dosta takvih brakova video u CH.

Šta da ti radim ako ti je loše da ostaneš u Italiji. Meni je ovde lepo ali još više mi je fantastično da odem u Švajcarskoj da radim sa Italijaski pasoš!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch26.05.2013. u 20:24 - pre 132 meseci
da,da, ali ti si zamislio da je otici preko braka lako. okay, neka je to tako. Ali zar nisi i ti dobio pasos preko caleta ? Ni ti nisi otisao sam...

Ne razumem sta si ti sad kao ispravniji, ovaj dobio preko zene ti preko caleta i mirna backa, oba ste sad u CH to ste hteli ?

Drugo je ovaj momak koji je otisao kao student i sad ce on da zaje8e ceo CH sistem. On ima pravo dakaze, pod uslovom da i on jednom ne legne na rudu...

 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch26.05.2013. u 20:41 - pre 132 meseci
Mislim da diskusija stobom treba da prestane.
Kao drugo imam utisak kad čitam tvoje postove dosta pričaš nepovezano i ne pratim te baš kozna koliko šta hoćeš da kažeš.

Šta to zapravo podrazumeva da nije lako da se ode preko braka? Imaš na početku gde da spavaš, da jedeš i da pr-caš sve za džabe... Plus dobijaš i B vizu.

Nisam ja birao da dođem u Italiji. Moji su me doveli. I nisam dobijo preko njih IT pasoš već sam sam predao, jer sam punoletan. Ako znaš italijanske zakone razumećeš.
Da oboje jesmo sada (još malo) u CH, ...PA ŠTA? Ok smo i snaćićemo se. Šta tebi koj moj to smeta ne kontam. Osim velike doze ljubomore i nervoze.

Šta sad ima veze neko što kao student ode u CH. Koji sistem da zezne...? Ama ne kontam te ni malo, sve nepovezano pričaš. I ko god da ode preko studija ne omogućava mu da sredi papire, nakon studija. Isto mora da aplicira za vizu na kvote koje sam napomenuo.

Nema razloga više da ti odgovaram. Ne vodi ničemu.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch26.05.2013. u 21:08 - pre 132 meseci
da, ja baš znam kako funkcioniše to u Italiji i zato ti kažem da ti nisi došao sam i sredio papire i na kraju pasoš već su te kao što kažeš doveli JER

da si sam radio morao bi sam da uđeš, pa sam da budeš 10 godina rezident, pa onda da podneseš državljanstvo i čekaš... a ti sad imaš 25 god, dakle nemoguće.

I nemoj da izvrćeš moje reči, totalno me ne interesuje šta ćeš da radiš u CH niti šta radiš sada u Italiji. Ja sam samo komentarisao tvoja uzastopna lupetanja oko braka i kažem ti da prestaneš jer si dosadan kao stenica. A sad lepo pasoš u ruke, put pod noge i srećno ti bilo !
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch27.05.2013. u 11:51 - pre 132 meseci
@Braksi i Miki

@Braksi
Sto bre ne ostavis coveka na miru u njegovom svetu. On ima problem u svojoj glavi sa papirima i nije ni njemu lako. Udao bi se i on za papire (sa ili bez ljubavi) da ima sansu.


@Miki
Zivis u zemlji koja se granici sa zemljom u kojoj zelis da zivis, govoris jedan od 3 zvanicna jezika u CH, imas Italijanske papire imas zelju da odes u CH i to nisi uspeo sve do sada. Tebe treba da je sramota.
Sa tim sto ti imas bi 90% ovih ljudi koji su ovde na forumu napravili nesto, tj uspeli da odu u CH. Zato prekini da seress po ljudima koji su otisli u CH preko braka bio on iz interesa ili ne.
Ako mislis da si u predhodnim postovima mene prozvao za kucu i ostalo, mogu ti reci da se uopste ne nalazim u toj prici. Prestani da vadis postove iz konteksta i da donosis zakljucke na osnovu posta koji je bio odgovor na drugo pitanje. Ako ti nesto nije jasno i ako zelis nesto od mene slobodno pitaj, ja nemam problem nikome da odgovorim.

Da ozenio sam se sa devojkom koja je imala CH papire, na osnovu nje sam i ja dobio papire. Sa tom devojkom i dan danas zivim, imam dete. Sa tom devojkom sam se zabavljao 4 godine pre nego sto sam dosao u CH. Pare koje sam ja doneo u CH su pare sa kojim bi ljudi ziveli u SRB i bili srecni, ja sam objasnio da meni pare nisu bile problem, vec sistem i zemlja u kojoj se nisam nalazio. Jos uvek u SRB imam kuce i stanove, jos uvek u SRB imam prijatelje i jako malo familije, i jos uvek mislim da su ljudi u SRB zasluzili bolji zivot nego koji imaju i da onima kojima treba pomoc treba pomoci.

Zato te molim te vise ne koristis ove teme ako nemas neke konkretne predloge i pitanja. Ljudi koji stvarno zele da emigriraju moraju ovo sve da procitaju, a ima dosta stiva i na kraju se i sami zbune u svemu ovome, zato i postavljaju po 1000x ista pitanja.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch27.05.2013. u 15:36 - pre 132 meseci
elmagico, sad si gori od njega.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch27.05.2013. u 22:15 - pre 132 meseci
elmagico

eto prvo da ti obnjasinm. Jeste da ja živim 100km od Švajcarske ali nije me sramota niti je ko rekao da nisam uspeo, pošto još nisam ni probo, evo sad mi je prvi put. Za razliku od ovog Braksija koji kaže da je otišo pa se vratio ponovo u Italiji, a ne znam koj moj visi ovamo na forumima o emigraciji u CH. (da mu se zahvlaim što mi poželeo srećan put u CH!)
Prvi mi je put sada, jer nisam imao italijanski pasoš i nisam ni pokušavao. Istina je mogo sam ranije da predam, ali nije me interesovalo (možda za to da me bude sramota? ne znam, i nebitno je sad). Cilj mi je bio drugi od malena, da vozim kamione, što sam i uspeo i radio ovaj poso do skorije. Sad mi je velika želja da odem u CH, okolnosti su se promenile i dosadio mi je taj život na put. Kad sam prestao da vozim vratio sam se da radim poso u struci gde sam išao u školi za to. To i nameravam da radim u CH, ali za početak sa slabim nemačkim jezikom, teško.

Ja ne s*erem nikom što je otišo preko braka. Nego jednostavno video sam dosta primera i stvorio sam tu sliku sebi. Ako se nisi našao u mojoj priči u vezi braka, ne znam ni što si mi odgovorio ovde. Nisam te ni spominjao oko toga, jer ko god da je oko toga da se radi, svi izađu po onom principu "full in love!". Kao ti za tebe što si spomenuo. Ti i žena ste 4 godine pre braka bili zajedno (ne znam kako ti u Srbiji a ona u CH) a ti u međuvremenu sve pokušavao da odeš u CH, ali nije ti uspelo. To ti kažem jer sam na jednom postu pročitao da si pričao ljudima kako treba čovek da bude uporan i na klupi da spava po parku ako treba, a da tebi na zadnji momenat se promenila kao situacija i otišo si nekako... Baš na brak.
Ja sam imao prilike da odem preko te tvoje "ljubavi" u CH, ali neverujem u to. Bolja mi je ova ternutna varijanta. I ne želim da se vežem sa nekom osobom koja mi se ne sviđa.

Ovde ljude ne želim da zamajavam, ali jeste, sa te male kvote od nekoliko hiljada je nemoguće za nekog van EU da sredi papire i da je extra super specijalozovan za deficitno radno mesto.
Eto primer pošto je ovo forum na srpski i čitaju naši ljudi, mogu da znaju, da primer šiptari sa kosova su preplavili CH. 10% zvanično građana kosova živi u CH (oko 150K a gde su ostali naturalizovani, druge-treće generacije..). Zašto? Zato što kod njih se zna reč i dogovor i ako platiš nećeš da imaš trzavice kao što je kod srbe slučaj. Zato neki i pitaju 100 puta kako šta ali rešenje je ipak na kraju samo jedno. A da nađu nekog našeg da im plate i 40-50000chf da srede sebi budućnost je nemoguće baš zbog mentaliteta. Eto čisto da se povežem zašto većina iz naše države ne zaslužuju bolji život (po meni). Ima tu i da su svi živeli u socijalizam, i sve ostalo ali da ne širim priču.

Pa eto, ti kažeš da pare nisu problem, već sistem. A dali bi ti imao tu platu koju imaš u CH. Sumnjam... Da li bi gradio kuću od plate u Srbiji? Sumnjam... To je možda glavni faktor zašto ljudi odlaze. Zemlje koje imaju najviše para po stanovniku, imaju i najbolji sistem. Mislim da niko od naših ljudi nebi otišlo vani da prima 5000chf u Srbiji. Šta će mu inostranstvo da ga gledaju ko stranac i sa tim parama gore da živi nego u domovini.

Evo moj predlog je ovaj za one koje budu čitali. Kažem iz prve ruke i moje lično iskustvo je ovo:
Prošli Avgust sam imao jednu devojku u Preševu i snjom sam proveo maltene ceo odmor. I eto, imao sam prilike da se upoznam sa lokalnim albancima a pogotovo onih iz dijaspore. Koje ih je previše... skoro svaki auto je sa CH tablama. Eto popričao sam snjima koji žive u CH i odredili jednu prostu matematiku. Ako imaš 50000 chf i pouzdanu osobu isplati se da središ papire. Te pare možeš sa prosečnim poslom da zaradiš u Švajcarskoj u roku od dve godine i središ sebe za budućnost. I da prodaš stan možeš da ga povratiš za kratko vreme, novac koji si uložio.
Za one koje se pitaju odakle šiptarima novac da odlaze u inostranstvo, u to neću da ulazim i da pričam. Dovoljno je da odu dole na terenu i prouče malo stvari...

Nadam se da nisam nikog zbunio, ali to je manje više sve.

Naravno ispričaću kad bude vreme moje iskustvo i prvi period u CH, kao što i svi.

Ja dolazim najverovatnije sad gore u CH 9 juna na jedan dan, da vidim jedan stan gde bi trebao da se preselim od prvog Avgusta. Pa bih želeo baš da vas upoznam... vas koji ste se šnali tamo.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch28.05.2013. u 08:40 - pre 132 meseci
@miki

ne znam da li sam napisao to u nekom od predhodnih postova ili ne, ali da ti pojasnim, i pored toga sto mislim da to treba da bude privatno a ne javno, od tih 4 godine 2 godine smo bili u BGD a dve godine sam ja bio u CH, tj dosta vremena sam provodio u CH jer sam imao posao sa nekim firmama u CH, pa sam bio po 6 meseci godisnje najmanje u CH. Da ti sve bude jasno ja sam nju upoznao dok se nije ni rodila ideja o odlasku u CH. Ja sam hteo da idem prvo za USA i Kanadu. Kad nam se posle njenog odlaska smucilo cimanje oko stalnih dolazaka i odlazaka iz i u CH, pitanje je bilo da cemo ostati zajedno i biti u CH, ili svako na svoju stranu, ja sam napravio kompromis i odlucio da to bude CH. Neznam da li sam pogresio ili ne, znam da sam sad zadovoljan i srecan.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch28.05.2013. u 08:49 - pre 132 meseci
jeste mikice ali Siptar kad hoce pomoc od nekoga onda sagne glavu, naculi usi i slusa. I sigurno ne ide kao ti i zabada nos ljudima gde si se ozenio, zasto zidas kucu, odakle mu pare... Siptar stisne dupe i slusa i sutra i njega slusaju posle. Ajde reci mi ko tebi da pomogne ? Da te primi elmagico na stan pa da mu meris temelje svako jutro i ispitujes njegovu zenu koja mu je omiljena boja ?

Vidim da ti je CH zemlja na vrhu svih tvojih seljacko gastarbajterskih sistema vrednosti, e ali nije svima tako.

CH je u dosta segmenata ispred Italije, ali ne puno da bih JA otisao trajno, a u Losani sam boravio privremeno na strucnom usavrsavanju i vratio se. A imas i Svajcaraca koji zive u drugim zemljama... Ne mislimo svi isto.

 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch28.05.2013. u 09:17 - pre 132 meseci
Ajde da vam odgovorim pošto danas radim u drugu smenu. Uveče me mrzi pa pišem jer dolazim kući tek oko 9 pola 10.

elmagico
pa ok je. Nisam ni želeo da ulazim u tvoju priču, ali iskreno ne verujem da si napravio neki kozna koji kompromis da odeš u CH kad si već želeo da odeš iz Srbije, pogotovo zbog kako kažeš sistema društva. Kompromis gde imaš gde da spavaš, jedeš i p-rcas osobu koju "voliš" za početak nije mala stvar. To sam već pričao i da prestanemo sa tom temom.
Između CH i USA-CA naravno da je bolja po meni CH po dosta aspekta. Možda je gora Švajcarska jer nije jedna zemlja imigranata pa gledaju ljude ko strance i dele na plemena i nacije (ovo kažem za nas radnikču klasu ne za predusetnike i biznismene) i teže unapređenje u karijeri na poslu. To je moje mišljenje.

ti braksi
ko što uvek ti kažem tebe čovek lako može da prati. Pričaš i vataš teme koje su nepovezane i takve odgovore daješ da te neko jedva može razume.
Šta ja sada zabadam nos u ljudima? To što ja, i ostali možemo da ispričamo naše priče i iskustva, a ti ne, čisto govori da nešto kriješ. Mene tvoje iskustvo nezanima, jer po ovom postovima vidim da iskreno po meni nisi baš svoj. Ko je pročitao predhodne postove, sam može da ukapira da si ljubomoran što nemožeš da odeš u CH, pa te komplekse vataš na mene, a ja nikako da te se otarasim.
Ako je CH meni ko što kažeš zemlja na vrhu svih mojih seljačko gastarbajterskih sistema vrednosti, ne znam koj krastavac ti ovamo visiš, jednostavno ne znam šta tražiš ovde na forumu, gde je zapravo tema emigracija u Švajcarskoj? Hehe
Što se tiče Albanaca... meni je cela familija iz Lipljana, to jest poreklo mi je sa Kosova, tako da ima nešto što ni ja ne znam što me vuče u Švajcarskoj.
Jbg, Krv nije voda. Hehe
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch28.05.2013. u 09:31 - pre 132 meseci
LOL !

pa ako sam ljubomoran sto ne mogu da odem u CH valda bi trebao da budem ljubomoran na elmagica a ne na tebe !

 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch29.05.2013. u 09:24 - pre 132 meseci
@miki

Pored svih problema koje imas u glavi i koji su uocljivi i preko foruma, jos si i nekulturan i bezobrazan, ne znam da li to ima veze sa tvojim godistem ili nedostatkom porodicnog vaspitanja, ili mozda dobro poznate soferske kulture, jeste da si daleko od Ibarske ali izgleda da si nasao neku Ibarsku u IT koja te obrazuje.

Zamolio bih te da preskaces moje postove i komentarises na njih, tebi treba jos mnogo obrazovanja i kulture da bi shvatio probleme.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch29.05.2013. u 09:57 - pre 132 meseci
elmagico

tebi ništa nisam loše reko niti mislim loše o tebi. Sad ti mene vređaš na ovom zadnjem postu, pa izgleda da si baš ti taj koji si bezobrazan i daješ po meni pogrešnu sliku o celoj ovoj temi, da je sve lako i da sve može.

Ali ok, bolje je da budemo na distanci. No problem.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch29.05.2013. u 14:29 - pre 132 meseci
http://www.politika.rs/rubrike...varaju-vrata-strancima.sr.html
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch29.05.2013. u 17:37 - pre 132 meseci
pozuri miki jos malo pa ti ni italijanski pasos nece pomoci.

Ostace ti samo tvoja najgora nocna mora - BRRRRAAAAK sa CHovicom !
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch29.05.2013. u 21:35 - pre 132 meseci
Braksi
izgleda da ja nikako da se maknem od tebe. Neznam što si se uvatio za mene. Umesto da geldaš sebe (kao Ja) da odeš u Švajcarskoj, pošto non stop visiš na ovoj temi u forumu, mene gledaš... nemaš pametnija posla.

Da još dodam za elmagika što sam zaboravio da napišem.
Jako mi je žao, ali ne znam koji si ti problem uočio u meni. U suprotno ja zapravo većih problema nemam. Već sam se (i organizujem još) da pređem u CH za koji mesec. Gledam neki stan da nađem (sobu), za 2 meseca taman dok završim moje obaveze u Italiji (poso, dažbine oko stana, socijalu da primam dok sam gore...) , i za razliku od tebe ne idem kod nikog i nigde na gotovo.

Samo jedno primećujem kod vas dvoje, da imate neku veliku netrpljivost što neko iz ovog foruma zapravo odlazi u ovu našu obećanu zemlju. Za razliku od svih ostalih koji čitaju ovaj forum i sa nadom gledaju da odu i da se spase od Srbije.
Jedan što pametuje i gleda kako da nekom "pomogne" dajući neke informacije, pričajući priču da je on uspeo, uživajući u međuvremenu što zna da niko što nije EU državljanin nemože da ode u Švajcarskoj i na taj način (po meni) gleda druge od visoko koje pitaju kako da odu. (nažalost neki put i po 1000 puta ista pitanja). Ko što su mu i drugi spomenuli i rekli da: "hrani svoj ego".
Dok ovaj drugi samo laje, priča nepovezano i pun ljubomore.

Neznam šta će mene da čeka kad se preselim tamo, ali kako vidim našim ljudima je baš krivo ako neko ode i trudi se da se snađe (a da nije preko braka ili na gotovo), moram da citiram i primer Arsenija (ako prati na ovo mesto), pa se nađu pametnjakovići gde više tim osobama koje odu, ne dele te njihove "informacije" za početak borovka u CH, već gledaju da im u neku ruku otežaju proces pričajući: e to je teško, em ovo em ono...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: dobijanje papira u ch

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112531 | Odgovora: 338 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.