Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dobijanje papira u ch

[es] :: Vodič za emigraciju :: dobijanje papira u ch

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112404 | Odgovora: 338 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markoswe

Član broj: 306412
Poruke: 6
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch03.09.2012. u 11:20 - pre 141 meseci
MRBLAF po onome sto sam procitao na stranici koju si mi poslao vidim da cu ja ako nadjem poso odmah dobiti B vizu a,dali ja imam u tom slucaju pravo da dovedem na konto moje vize zenu iz srbije ili moram da cekam na C da bih joj onda napravio papire. posto nevidim koje su mi mogucnosti i ogranicenja sa B vizom za gradjane EU.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch03.09.2012. u 12:19 - pre 141 meseci
@markoswe

Ako dobijes posao za stalno i ako su tvoja primanja dovoljna da "izdrzavas" jos nekog onda mozes da je dovedes bez problema i sa B vizom.
 
Odgovor na temu

markoswe

Član broj: 306412
Poruke: 6
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch03.09.2012. u 12:25 - pre 141 meseci
hvala na informacijama puno mi znaci ovo jer mi se bukvalno u Svedcku ne vraca,zgrozila mi se ta drzava neradnika i socijalnih slucajeva.

HVALA JOS JEDNOM
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch04.09.2012. u 09:16 - pre 141 meseci
Ako mislis da je ovde situacija bolja, onda si se zajjebao
 
Odgovor na temu

markoswe

Član broj: 306412
Poruke: 6
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch04.09.2012. u 20:47 - pre 141 meseci
smatram da su plate bolje a i rad se ceni vise,tamo i radnik i neradnik zive isto a za extra odradjen poso dobijes samo HVALA i nista vise,i svi kukaju kako je CH skupa,bas sam gledao cene po lidlu i ostalim marketima skoro da su iste kao u SWE,stanovi jesu skuplji ali ne tako puno ali su zato plate barem to sto sam video dosta bolje.ja sam radio u bolnici u geteborgu i imao platu sa extra satima oko 2000 evra a stan je samo kostao 500 i to 45kvm i nije zurich niti stockholm u stockholmu bi taj isti stan u gradu iso i do 800 evra a plata ista nema razlike sto je stockholm. ne znam nadam se da cu se nekako snaci u CH barem cu probati.Nadam se da ce mi svedska diploma i drzavljanstvo pomoci u CH i da se naravno priznaje ta ista diploma,nisam siguran ali sam to cuo,a za platu u stuci se nadam da ce biti barem 4000 chf posle poreza,videcemo
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch05.09.2012. u 07:53 - pre 141 meseci
Ja mislim da u celoj CH nema vise do 10 Lidl prodavnica. Neznam koje su cene u SWE, ali znam da je CH 3-4x skuplja nego nemacka ili francuska.
 
Odgovor na temu

markoswe

Član broj: 306412
Poruke: 6
...net.18.17.178.in-addr.arpa.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch05.09.2012. u 08:15 - pre 141 meseci
moguce,ali je zato i plata manja tamo,sto je skuplja zemlja to je bolji standard,barem po meni,npr norveska je jos skuplja od ch i to mozda dva puta,ja sam bio tamo i video staje i kako,pa nije sve u parama kad je oslo kao grad mnogo ruzan,barem se meni ne svidja a cene ubi boze,plate boli glava od 3500 pa nagore.sta znam
 
Odgovor na temu

Gradjevina_25

Član broj: 306548
Poruke: 2
92.36.253.*



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch06.09.2012. u 14:33 - pre 141 meseci
Pozz svima

Procitao sam sve vezano za temu dobijanja papira u ch,usput sam procitao stvari koje nisam znao a i dobio potvrdu za vec znano.

Ovako da objasnim svoju situaciju :


Zavrsio sam visi studiji (Fachhochschule) u Sarajevu i stekao sam naziv Gradjevinskog Inzenjera.
Radim u struci vec dvije godine.Kroz posao sam upoznao jednog Firmasa iz Kantona AG,i kroz pricu mi je ponudio da radim kod njega u CH.

Predao je zahtjev da trazi osobu moje struke na Biro za zaposljavanje,javila se jedna osoba ali nije kompetentna bila za radno mjesto.
Tako je taj rok istekao,koliko traje taj oglas.
Nazalost je samo naveo da trazi osobu te struke u CH a ne i u EU.


DA li ce ponovo morati raspisati konkurs,pa da potrazi tu struku i u EU ?

Da li bi nam pomoglo da se ukljuci Advokat ? Posto sam pronasao prilikom moje posjete CH pronasao Advokata koji bas radi sa Imigrantima i slucajevima poput mojih.
Rekao mi je (Advokat) da postoji sansa za dobijanjem vize,jer rijetko moje struke ima a ujedno dobro poznajem njemacki jezik.
Zivio sam nepunih 7 godina u DE,a imam i polozen C1 sa Goethe Instituta.

Ukoliko imate kakvih prijedloga ili savjeta dobro bi mi dosli.
Unaprijed Vam se zahvaljujem



 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch07.09.2012. u 13:16 - pre 141 meseci


1. Koji pasos imas?

On mora da raspise konkurs i da ga da na biro za zaposljavanje u CH. Nije dovoljno da da oglas u novinama ili preko web. Ako se niko iz CH i EU ne javi onda trazi potvrdu od biroa da se niko nije javio i sa tom potvrdom ima prava da "uveze" radnika za to radno mesto.

Advokati nemogu nista da ti pomognu, osim da za tebe rade potrebnu papirologiju.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch07.09.2012. u 13:25 - pre 141 meseci
elmagico,Zena koja izdrzava te osobe zivi i ima papire u CH.Pitao sam za lice koje dolazi iz SER da li moze da bude
prijavljeno peko te osobe i njene firme.|Da li preko nje moze da radi neki period u CH.
 
Odgovor na temu

Gradjevina_25

Član broj: 306548
Poruke: 2
109.163.134.*



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch07.09.2012. u 14:06 - pre 141 meseci

Imam BiH Pasos,znam da spadamo kako su nam rekli u "Drittländer" kategoriju,i da procedura teze ide.


Zvao je direktno Brio za zaposljavanje,nakon toga oni su mu poslali formular koji je popunio i vratio nazad.
Rekli su nam da moramo cekati 6 sedmica i sacekati da li ce se ko javiti,ali kao sto sam pomenuo u formularu koji je dobio naveo je samo da trazi osobu u CH ali ne i u EU.
Tako da cemo izgleda cijelu proceduru ponovo morati da pokrenemo i cekamo.


Sto se tice Advokata,gospodja je rekla da moze dosta pomoci.Sad na koji nacin ne znam.


Ne znam da li je iko uspio na ovaj nacin da dobije boravak,sa slicnim okolnostima.

Zahvaljujem se na brzom odgovoru
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch10.09.2012. u 09:04 - pre 141 meseci
predpostavljam da je to neki "nas" advokat. Ali ajde da ne pricamo unapred. Ponudi ti njoj posto je tako sigurna da moze dosta da pomogne, da joj ti platis tek kad ti "pomogne", tj kad dobijes papire.

Tesko ce ti proci to sa oglasima i b.za zaposljavanje.
 
Odgovor na temu

lakimanis
Marko Laketic
Bijeljina

Član broj: 306589
Poruke: 1
*.telrad.net.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch10.09.2012. u 10:59 - pre 141 meseci
Pozdrav svima.

Vidim da se razumijete u ove papirologije sto se tice papira za svajcarsku,pa me sad zanimaju neke stvari ako mi mozete pomoci.
Imam djevojku koja zivi i radi u svajcarskoj tj u bernu. Ona je njohov drzavljanin rodila se tamo. Mi sada treba da se uzmemo pa ako mi mozete pomoci sta je sve potrebno oko papira i da li je bolje da to uradimo ovde kod mene (ja sam iz bosne ) ili kod nje u svajcarskoj. Ona je zvala opstinu i rekli su joj da je uslov da se vjencamo u svajcarskoj da ja idem u sarajevo u ambasadu na razgovor a koliko ja vidim to ce da se oduzi a mi smo planirali za nekih mesec dana da se uzmemo. Pa ako moze neko da mi pomogne oko toga i da mi kaze gde je bolje. I kako bi to sve islo.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch10.09.2012. u 12:01 - pre 141 meseci
najbolje je da se vencate u bosni. i da onda ona preda papire za spajanje porodice u CH. kad kazem najbolje mislim najbrze. Naravno ovo moze i da potraje do 2-3 meseca od predaje papira, u zavisnosti da li ona ispunjava sve uslove.
 
Odgovor na temu

SandraIlic
Nis, Srbija

Član broj: 307156
Poruke: 1
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch24.09.2012. u 12:21 - pre 140 meseci
Interesuje me samo koja je procedura ako se papiri dobijaju usvajanjem, da li je to uopste moguce (mada sam cula da jeste) i kako ide procedura?
Sandra
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch24.09.2012. u 14:59 - pre 140 meseci
u principu ista kao i za spajanje porodice.
 
Odgovor na temu

dzemilaz

Član broj: 109900
Poruke: 2
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch04.10.2012. u 15:35 - pre 140 meseci
Imam i ja par pitanja, ako neko zna odgovore bicu mu puuno zahvalna :). Kakvi su uslovi potrebni osobi sa B vizom u Svajcarskoj da bi uspelo spajanje porodice? Moj partner ima B vizu, stalan posao i nije na betreibung. I stanuje u dvosobnom stanu. Ja sam zakazala termin u Svajcarskoj ambasadi u Srbiji da predam dokumenta potrebna za dobijanje dozvole za vencanje, inace nikad nisam bila udata, niti osudjivana. Imam li razloga da brinem i koliko cemo morati da cekamo odgovor da li imamo uslove za vencanje? Hvala unapred
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch08.10.2012. u 09:56 - pre 140 meseci
Stan (min dvosoban)
Plata (min 4500 brutto)

Pored stana i plate mora da se utvrdi na osnovu cega on ima B vizu, jer to nije stalna viza.
 
Odgovor na temu

dzemilaz

Član broj: 109900
Poruke: 2
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch30.10.2012. u 22:14 - pre 139 meseci
Pre dva dana sam predala zahtev za vencanje u Svajcarskoj , u Svajcarskoj ambasadi u Beogradu. Jel zna neko koliko to traje, bar okvirno? Ja ocekujem da bude odobren do kraja godine :-), volela bih...
 
Odgovor na temu

Ludak neki

Član broj: 284136
Poruke: 24
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch30.10.2012. u 22:18 - pre 139 meseci
Ima li nekih novosti u vezi ulaska HR u Eu,u smislu odlaska u svajcarsku,hoce moci i kad?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: dobijanje papira u ch

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112404 | Odgovora: 338 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.