Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dobijanje papira u ch

[es] :: Vodič za emigraciju :: dobijanje papira u ch

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112552 | Odgovora: 338 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.rkocom.ch.



+69 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch03.02.2013. u 13:29 - pre 136 meseci
@Mirko77
Mirko, najpre da ti kazem da mi je vrlo zao zbog tvoje situacije, pogotovu sto imate zajednicku decu.
Najbolje bi bilo kad bi ste uspeli nekako da spasete brak, ali ako vec to nije moguce onda moras da znas da tvoja situacija, bar sto se tice ostanka u CH, ne izgleda lose: http://www.admin.ch/ch/d/sr/142_201/a77.html
Citat:
Art. 77 Auflösung der Familiengemeinschaft

(Art. 44 und 50 Abs. 1 Bst. a und b AuG)

1 Nach Auflösung der Ehe oder der Familiengemeinschaft kann die im Rahmen des Familiennachzugs gemäss Artikel 44 AuG erteilte Aufenthaltsbewilligung des Ehegatten und der Kinder verlängert werden, wenn:

a.
die Ehegemeinschaft mindestens drei Jahre bestanden hat und eine erfolgreiche Integration besteht; oder
b.
wichtige persönliche Gründe einen weiteren Aufenthalt in der Schweiz erforderlich machen.

Posto ste duze od 3 godine u braku, a uz to si i dobro integrisan, imas posao, placas porez... po zakonu moze da ti se produzi B viza, ali posto je situacija vrlo ozbiljna, preporucio bih ti da se javis Rechtsschutz-u ili advokatu. Najbolje bi bilo kada bi uspeo da se sa suprugom dogovoris da se sa razvodom saceka dok ne dobijes C vizu, jer je to i u njenom interesu (pogotovu zbog alimentacije).


[Ovu poruku je menjao igor-ch dana 04.02.2013. u 07:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.dynamic.hispeed.ch.



+62 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch03.02.2013. u 21:51 - pre 136 meseci
Citat:
Mirko77: Lep pozdrav svima.
Imao bih pitanje za malo upucenije.

Naime, dosao sam pre tacno 3 godine u CH preko braka sa suprugom koja ima 25 godina vec C vizu...dakle, posedujem B vizu...imamo dvoje male dece, oboje rodjeni u CH. Kao i ona, stalno sam zaposlen u stabilnoj firmi. Nisam osudjivan niti je protiv mene pokrenut bilo kakav postupak. Porezi uredno placani. Dugova kao i kredita nema. Niti sam kad trazio njihovu socijalnu pomoc ili bilo sta od vlasti. Jednostavno sve svojim radom sticao.
U migracioni centar sam bio i tamo su me bas pohvalili i sto se tice jezika, integracije uopsteno i saopstili kako ne bi trebalo biti problema oko sticanja C vize nakon 5 godina boravka ukoliko sve ostane isto.

Problem je u tome sto nam je brak u krizi iako sam pokusao na sve nacine da ga spasim, i ona je trudila se ali jednostavno ne ide...sad je vise nego ocigledno da se razici moramo. Zanima me da li razvodom gubim papire svajcarske nakon 3 pune godine boravka i braka u CH?
Kakva je situacija u slucaju statusa "getrent"?

Unapred zahvvalan na odgovoru.






[Ovu poruku je menjao Mirko77 dana 03.02.2013. u 12:26 GMT+1]


Nadam se da ce ti ostaviti papire zbog dece, inace msm da ne bi.
Ono sto bih ja uradio jeste digao kredit i uzeo auto na lizing, onda ce imati razloga da te ostave. Jedan covek je to uradio imao je isti slucaj kao i ti. Ovo mu je gazda savetovao, takodje je gazda za njega napisao pismo kako je dobar radnik i kako garantuje za njega i podigao mu malo platu...

To je moje misljenje,a tebi nek je sa srecom.
 
Odgovor na temu

postar ch
min video

Član broj: 301932
Poruke: 15
*.195-178.cust.bluewin.ch.



+5 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch04.02.2013. u 18:07 - pre 136 meseci
Dolaskom u CH pre tri meseca prijavio sam se u Gemeinde svoje drage i cekao termin za vencanje...danas mi isticu ta tri meseca u svojstvu turiste a u opstini kazu da ce nam vencanje zakazati veoma brzo..gori su i sporiji od onih nasih dole..
sta mi je ciniti..braco i zemljaci...da cekam i krsim zakon..ili da bezim u Srbiju i tamo cekam poziv za vencanje....ili nesto ..trece...stvar je hitna i zahvalan sam na svakoj vrsti saveta od Vas pismenih i skolovanih momaka
pozdrav od ocajnog vecitog mladozenje..
 
Odgovor na temu

Arsenije.G
Shef

Član broj: 306804
Poruke: 224
*.dynamic.hispeed.ch.



+62 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch04.02.2013. u 19:23 - pre 136 meseci
@ postar ch

Trebao si dole da se vencas, mnogo je laksa procedura i predas papire u ambasadu, bude sve gotovo za oko 3 nedelje ako nema nikakvih problema.

Na tvom mestu ja sad ne bi isao kuci, jer ipak si se prijavio i cekas datum, nije tvoja greska.
 
Odgovor na temu

banjalucanin91

Član broj: 311785
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch05.02.2013. u 19:19 - pre 136 meseci
Imam jedno pitanje pa ako moze odgovor...zavrsavam uskoro medicinsku skolu za medicinskog tehnicara,pa postoji li sansa za dobijanjem radne dozvole u Svicarskoj i koji su papiri potrebni?Hvala pozz
 
Odgovor na temu

Mirko77
Schweiz
Stadler
Schweiz

Član broj: 311683
Poruke: 2
*.2-85.cust.bluewin.ch.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch05.02.2013. u 21:07 - pre 136 meseci
Hvala vam na odgovorima.

 
Odgovor na temu

milfi
mst,libija

Član broj: 272305
Poruke: 3
*.cable.fcom.ch.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch02.04.2013. u 13:26 - pre 134 meseci
Mozda cete reci da odgovor na moje pitanje vec imam ali ja sebe nikako nisam pronasla u nijednoj od prica ....moja situacija je malo slozenija ....u Februaru sam se vencala sa jednim svajcarcem (fiktivno) zivimo zajedno . Ja imam sina od 5 god koji je ovde samnom a stariji 11 zivi u Srbiji sa ocem . Mali je krenuo u Kindergarten ,ja sam polozila b2 ...prijavljeni smo u Gemeinde od Novembra ,a jos uvek cekam na Bewilligung ...kazu da to sto sam dobila ahv broj ustvari znaci da vec imam bewiligung ali...sta je ustvari istina ? Koji bewiligung ja dobijam B ili C ? Koliko zaista moram da budem sa njim u braku i da li postoji mogucnost da se nakon tri godine ja odselim i da zivimo getrent ali da se ne razvodimo ???? Unapred hvala za odgovor !
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.rkocom.ch.



+69 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch02.04.2013. u 17:47 - pre 134 meseci
Citat:
milfi: Mozda cete reci da odgovor na moje pitanje vec imam ali ja sebe nikako nisam pronasla u nijednoj od prica ....moja situacija je malo slozenija ....u Februaru sam se vencala sa jednim svajcarcem (fiktivno) zivimo zajedno . Ja imam sina od 5 god koji je ovde samnom a stariji 11 zivi u Srbiji sa ocem . Mali je krenuo u Kindergarten ,ja sam polozila b2 ...prijavljeni smo u Gemeinde od Novembra ,a jos uvek cekam na Bewilligung ...kazu da to sto sam dobila ahv broj ustvari znaci da vec imam bewiligung ali...sta je ustvari istina ? Koji bewiligung ja dobijam B ili C ? Koliko zaista moram da budem sa njim u braku i da li postoji mogucnost da se nakon tri godine ja odselim i da zivimo getrent ali da se ne razvodimo ???? Unapred hvala za odgovor !


-Dobijas (odn. imas pravo) B Bewiligung! Posle 5 godina imas pravo na C. Tvoj mladji sin moze odmah da dobije C (i stariji, ako ga dovedes pre nego sto napuni 12):
Citat:
Art. 42 Familienangehörige von Schweizerinnen und Schweizern

1 Ausländische Ehegatten und ledige Kinder unter 18 Jahren von Schweizerinnen und Schweizern haben Anspruch auf Erteilung und Verlängerung der Aufenthaltsbewilligung, wenn sie mit diesen zusammenwohnen.

2 Ausländische Familienangehörige von Schweizerinnen und Schweizern haben Anspruch auf Erteilung und Verlängerung der Aufenthaltsbewilligung, wenn sie im Besitz einer dauerhaften Aufenthaltsbewilligung eines Staates sind, mit dem ein Freizügigkeitsabkommen abgeschlossen wurde. Als Familienangehörige gelten:

a.
der Ehegatte und die Verwandten in absteigender Linie, die unter 21 Jahre alt sind oder denen Unterhalt gewährt wird;
b.
die eigenen Verwandten und die Verwandten des Ehegatten in aufsteigender Linie, denen Unterhalt gewährt wird.

3 Nach einem ordnungsgemässen und ununterbrochenen Aufenthalt von fünf Jahren haben die Ehegatten Anspruch auf Erteilung der Niederlassungsbewilligung.

4 Kinder unter zwölf Jahren haben Anspruch auf Erteilung der Niederlassungsbewilligung.


-Moras da budes najmanje 3 godine u braku i mnogo dobro integrisana, ali je bolje/sigurnije 5 (vidi gore Art. 42.3):
Citat:
Art. 50 Auflösung der Familiengemeinschaft

1 Nach Auflösung der Ehe oder der Familiengemeinschaft besteht der Anspruch des Ehegatten und der Kinder auf Erteilung und Verlängerung der Aufenthaltsbewilligung nach den Artikeln 42 und 43 weiter, wenn:

a.
die Ehegemeinschaft mindestens drei Jahre bestanden hat und eine erfolgreiche Integration besteht; oder
b.
wichtige persönliche Gründe einen weiteren Aufenthalt in der Schweiz erforderlich machen.

2 Wichtige persönliche Gründe nach Absatz 1 Buchstabe b können namentlich vorliegen, wenn die Ehegattin oder der Ehegatte Opfer ehelicher Gewalt wurde und die soziale Wiedereingliederung im Herkunftsland stark gefährdet erscheint.

3 Die Frist zur Erteilung der Niederlassungsbewilligung richtet sich nach Artikel 34.


-Ako zelis i starijeg sina da dovedes u CH moras to da ucinis u roku od godinu dana (znaci do feb. 2014):
Citat:
Art. 47 Frist für den Familiennachzug

1 Der Anspruch auf Familiennachzug muss innerhalb von fünf Jahren geltend gemacht werden. Kinder über zwölf Jahre müssen innerhalb von zwölf Monaten nachgezogen werden.

2 Diese Fristen gelten nicht für den Familiennachzug nach Artikel 42 Absatz 2.

3 Die Fristen beginnen bei Familienangehörigen von:

a.
Schweizerinnen und Schweizern nach Artikel 42 Absatz 1 mit deren Einreise oder der Entstehung des Familienverhältnisses;
b.
Ausländerinnen und Ausländern mit der Erteilung der Aufenthalts- oder Niederlassungsbewilligung oder der Entstehung des Familienverhältnisses.

4 Ein nachträglicher Familiennachzug wird nur bewilligt, wenn wichtige familiäre Gründe geltend gemacht werden. Kinder über 14 Jahre werden zum Familiennachzug angehört, sofern dies erforderlich ist.
 
Odgovor na temu

milfi
mst,libija

Član broj: 272305
Poruke: 3
*.cable.fcom.ch.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch03.04.2013. u 14:55 - pre 134 meseci
Hvala najlepse ,od Srca !!!!!!
 
Odgovor na temu

la_estrella
danielle
student

Član broj: 314113
Poruke: 2
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch17.04.2013. u 18:51 - pre 134 meseci
Zdravo.
Da li bi neko od vas bio ljubazan da mi odgovori na pitanje koliko je tesko dobiti studentsku vizu za CH? Ukoliko je neko vec imao iskustva sa tim, zamolila bih ga/je da ih izloži.
Unapred zahvalna.
 
Odgovor na temu

selica
Sarajevo

Član broj: 314785
Poruke: 3
77.238.202.*



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch14.05.2013. u 19:07 - pre 133 meseci
Pozdrav
Moze li mi molim vas neko dati informaciju da li postoji mogucnost da mi se odobri viza za Ch, suprug mi trenutno tamo zivi i radi ima B vizu, stalni posao i stan, ali trenutno ima jedan problem zbog nekih problema u proslosti zavrsio je na betrajbungu, i zbog toga smo dobili odbijenicu.
Unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
193.246.86.*



+69 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch15.05.2013. u 07:22 - pre 133 meseci
Vrlo je bitno da se zna kada je bio na Betreibung-u, posto je vaznost 5 godina. Znaci, ako je proslo 5 godina, zvanicno nemaju pravo da vas na osnovu toga odbiju. Na odluku o odbijanju obavezno uloziti zalbu (preko arvokata).
Medjutim, ako jos nije istekao taj rok, a dug je izmiren, potrebno je Betreibungsamt-u poslati zahtev za brisanjem, pa ako ni to ne pomogne, onda ih tuziti.
 
Odgovor na temu

selica
Sarajevo

Član broj: 314785
Poruke: 3
77.238.202.*



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch15.05.2013. u 07:37 - pre 133 meseci
Kod nas je problem jos veci, betreibung jos nije istekao, da li pod tim uslovima postoji ikakva sansa za dobijanje papira.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch16.05.2013. u 08:11 - pre 133 meseci
Sa B vizom i betreibungom, mozete da zaboravite na to. Ako mu je to prvi put da je na betreibung-u postoji opcija da se dogovori sa njima da otplati ceo dug odjednom i da ga oni obrisu, tj da mu obrisu dosije.
 
Odgovor na temu

selica
Sarajevo

Član broj: 314785
Poruke: 3
77.238.202.*



Profil

icon Re: dobijanje papira u ch16.05.2013. u 08:59 - pre 133 meseci
Pretpostavili smo da je tako, ipak hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

postar ch
min video

Član broj: 301932
Poruke: 15
*.195-178.cust.bluewin.ch.



+5 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch24.05.2013. u 05:18 - pre 132 meseci
postovani forumasi..ili ste se ulenjili..ili ste svi presli u ch i dobili papire. zbog nesebicne pomoci od forum momaka iz ch imam obavezu da podelim sa vama svoje skorasnje iskustvo.
prosle godine u novembru dodjoh u ch i pre toga u ambasadi u bgd predadoh sve sto je trebalo...tada krenuse muke...cekanje..pa sitni dopisi lokalne opstine sa zahtevom za raznim sitnim papiricima..tipa potvrda o promeni prezimena drage..jer se razvela...pa ..nemate na presudi o razvodu apostille pecat...itd...sve je to prihvatljivo ali to se sve desavalo mesecima...npr drze papire 3 meseca..pa onda zatraze nesto. da smo u srb..salterusa pre pauze vidi sta fali i vrati te sa saltera...imadoh cak i poziv telefonom jer sam bio domacica dok draga radi..tipa..jeste li vi taj i taj..iako se fon vodi na dragu..hocete li mozda na bracno putovanje u france da obradujete mladu...zamkovi loare itd..dok ne shvatih da NIKO osim policije i opstinara ne zna da sam tu i da proveravaju jesam li na adresi i da nije mozda fiktivno.ovo su zandari belosvetski. kad izgubih svaku nadu i zaboravih kojim dobrom i dodjoh ovde..pozvase me iz amtmigracione sluzbe kantona JUCE i dadose mi B vizu..brosure za bolju asimilaciju u ch drustvo. na razgovor me primio neki Beciri ...verovatno nas Sumadinac..haha. da cudo bude vece viza mi u dzepu a jos se nisam ni ozenio..odoh posle u opstinu i zakazah vencanje za neku nedelju u junu...ovo je cudna zemlja...tekst mi je malo natrpan jer imadoh svasta jos da vam kazem...ps. verujte da vam pisem ciste duse i iz srca pa bih zamolio skeptike da me preskoce jer nisam nesto veseo ovih dana,,ovi ch mu smanjili dubinu materice. posebna zahvalnost elmagicu koji je temu otvorio i momcim..aci.. igoru,,i ostalima. jos nesto..dobio sam korisne brosure o pravoma i obavezama ..pitanjima zdravst. i soc osiguranja..i ostalim temama za laksu asimilaciju u ch drustvo. ako nekom treba nesto od toga..rad sam da mu ih ustupim....ima korisnih stvari ali i dalje tvrdim da je ovaj forum alfa i omega sve vas pozdravlja sedi mladozenja iz ch
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch24.05.2013. u 08:24 - pre 132 meseci
Dobro dosao u CH,

Zelim ti brzo uklapanje i pronalazak posla. Naravno ako treba nesto tu smo? Naravno nemoj da zaboravis forum jer ima jos dosta ljudi kojima je potrebna pomoc oko ovog lakog "procesa" a ti si najsveziji sa informacijama.

Pozdrav

P.S. U kom si kantonu i gradu, da ne listam forum
 
Odgovor na temu

postar ch
min video

Član broj: 301932
Poruke: 15
*.195-178.cust.bluewin.ch.



+5 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch24.05.2013. u 11:07 - pre 132 meseci
zivim sa dragom u malom mestu na Sempachersee kanton Luzern...Elmagico hvala na dobrodoslici.pazljivo sam pratio tvoj put u ch i naterao svoje decake koji su u Srb. jos malo punoletne da citaju i ovakvu vrstu sajtova a ne samo facefuck..itd
mozda ih tvoja mladost i tvoja zelja za napredovanjem podstaknu da cene skolu i znanje kad ja vec nisam..Ja sam elektronicar srednjoskolac velikog poslovnog i zivotnog iskustva sa manirima Dela iz Mucki...nadam se jos malo..hihi
Mogao bih da pomognem ljudima koji nemaju sanse za opstanak ovde a imaju pasos i nekog rodjaka ovde savetom kako pregurati dan sa 10 sfr..voziti kola na bezolovnom benzinu na 1sfr po litru..kako prazne pet boce i limenke u samelhoffu pretvoriti u odbacen laptop.. tft monitor..dobar audio resiver..itd
Jos jednom hvala svim forumasima i znajte da to sto retko pisem ne znaci da ne pratim pomno desavanja na forumu...samo vas gledam i pratim..isto kao moj gazda od stana koji vidi u 3 ujutru ko prolazi..ko ne placa parkplatz..i sve to javlja policiji..snajper deda...haha
i dalje stoji moja zelja da se revansiram za pomoc i savete koje sam dobio na ovom sajtu tako da cu odgovoriti svakom ko cita forum OD PRVE strane.Samo mi nemojte traziti pare jer i ono malo sto navatah...ode na brzu voznju i nepropisan parking...
ps . i dalje stoji pijafte i jedafte u Baselu sa doktorom elmagicom..ordinaciju neka bira sam...nadam se da cu konobara platiti od prve legalne plate.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch24.05.2013. u 12:43 - pre 132 meseci
Zdravo poštar-ch
Drago mi je što si konačno sredio papire i otišo u CH.
Mogu samo da kažem nešto. To jeste da je Brak jedino sredstvo da se srede papiri. Gledao sam zakone i nove artikle koje su izašli. Za extra EU za 2013 su stavili quote od 3500 B viza i 5000 L viza. A i ko dobije L vizu a nije EU državljanin nemože ni da dovede porodicu. To jeste ko studira u CH i posle studija je nemoguće skoro da sredi papire. A ni specijalizovani radnici nemogu ni oni da ih srede, jer su quote male i teško da se upadene. A sa L vizom nedaju spajanje porodice da se nebi posle nakačili na socijalu. Predpostavljam samo to kao glavni razlog.

Ko mene lično je stigo italijansko državljanstvo, ali mučim muku da nađem stan u Cirihu ili još bolje u okolini u neko manje mesto baš zbog parkinga. Svi traže da podpunim formulare pa da apliciram za najobičniju sobu. Niko ne izdaje stan ako nemaš vizu. A vizu mogu da tražim tek kad počnem da radim. I ne znam kako da izađem iz ovog zatvorenog kruga.
Meni treba smeštaj za prvi avgust ili prvog septembra posle odmora još bolje. Pa ako ima neko ko može da mi dođe u susret bio bih veoma zahvalan!
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: dobijanje papira u ch24.05.2013. u 20:50 - pre 132 meseci
@postar ch

Vidim da si sa sinovima odrzao sastanak pred put u CH i da si slike vec okacio na FB. Klopu i pice ja placam kad budes bio u Baselu, nemoras da prolazis mozes ciljano da dodjes. Sve ostalo pisi na privatne poruke.

Jos jednom srecno i pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: dobijanje papira u ch

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112552 | Odgovora: 338 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.