Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd
(TOP topic, by pctel)
Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 778360 | Odgovora: 2265 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.61.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.04.2014. u 21:35 - pre 120 meseci
Citat:
Dexic: Ma da, nego iznajmi stan sa 7600 socijalne pomoci... a stan proda, kao socijalni slucaj za nizu cenu jer ga teraju.. gluposti :(


Ne, stan u kome živiš se ne računa do izvesne granice koja spada pod nužno. Vidi ako te nateraju da prodaš stan onda si na ulici i onda država mora da te smesti u neko prihvatilište naravno čim ostaneš bez para. Ni kada se pleni imovina ne plene se nužne stvari, čak i TV spada u te nužne stvari tipa radi. Mislim da se računa soba po članu ili do 40 kvadrata kada je jedna osoba u pitanju koja živi sama.
Ukoliko imaš još neku nekretninu, onda nemaš pravo ni na jednu subvenciju koje sam naveo, niti na socijalnu pomoć. Ne znam samo kako se reaguje na automobil, mislim da se on ne broji, osim kod zaplene, pošto se on pleni osim ako nije sredstvo za rad.
Ma ljudi nisu slučajno popisana sva ljudska prava i doneti Zakoni i sve ostalo. Zna se šta je nužni smeštaj.

Ali ne znam šta se dešava ako si imao stan, pa prodao pa onda bankrotirao. Mislim da nemaš pravo na socijalnu pomoć, a na ostalo imaš, mada nemaš nekretninu na koju bi dobijao subvenicje. A i te subvencije su za "bogate", naime ti moraš redovno da izmiruješ sva ta dugovanja da bi imao subvenciju, a pošto si nezaposlen odakle ti...

Problem čovek sebi napravi kada uzme hipoteku nad tim stanom u kome živi, jer tu mu više nema spasa, biva ako je ne otplati izbačen na ulicu. Zato ne volim bankare, posebno što lukavo namame žrtve koje se polakome na izazov i obavezno pogreše u proceni.


Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

. . .

Član broj: 315092
Poruke: 34
*:1108:10:14:2001:75:7c3d:cde2



+2 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.04.2014. u 21:50 - pre 120 meseci
Situacija je sledeća:

1.Postoji ugovor o ustupanju prostora na korišćenje i to bez nadoknade, što je i istina jer nema nikakvog plaćanja.

2.Nigde u poreskoj niko nije tražio nikakvu izjavu o bilo čemu u vezi toga. Da li naknadno dati izjavu o tome ili ne?

---
Da li se takvo pravilo odnosi i na paušalce ili ne? Da li to za plaćanje poreza na zakupljeni prostor važi i za paušalce? (u ovom slučaju je ustupljen a ne zakupljen) Da li postoji neki link gde može pouzdano da se pročita taj zakon i kaznene odredbe?

I najvažnije: ako je to prekršaj - kolika je onda kazna za paušalca koji je u takvom prekršaju? Da li je ista kazna i za preduzetnike paušalce i za velika preduzeća? Da li je to onih 500000 din ili je manje? Da li neko od vas zna to? To za kaznu mi je najvažnije da znam koliko iznosi.





 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.04.2014. u 22:03 - pre 120 meseci
http://www.poreskauprava.gov.r...kon-o-porezima-na-imovinu.html
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.04.2014. u 22:41 - pre 120 meseci
Citat:
. . .:
1.Postoji ugovor o ustupanju prostora na korišćenje i to bez nadoknade, što je i istina jer nema nikakvog plaćanja.


A ko ti to ustupa prostor bez naknade? Konkretno, jel ti to neka rodbina?
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.61.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.04.2014. u 22:48 - pre 120 meseci
Citat:
. . .: Situacija je sledeća:

1.Postoji ugovor o ustupanju prostora na korišćenje i to bez nadoknade, što je i istina jer nema nikakvog plaćanja.

2.Nigde u poreskoj niko nije tražio nikakvu izjavu o bilo čemu u vezi toga. Da li naknadno dati izjavu o tome ili ne?

---
Da li se takvo pravilo odnosi i na paušalce ili ne? Da li to za plaćanje poreza na zakupljeni prostor važi i za paušalce? (u ovom slučaju je ustupljen a ne zakupljen) Da li postoji neki link gde može pouzdano da se pročita taj zakon i kaznene odredbe?

I najvažnije: ako je to prekršaj - kolika je onda kazna za paušalca koji je u takvom prekršaju? Da li je ista kazna i za preduzetnike paušalce i za velika preduzeća? Da li je to onih 500000 din ili je manje? Da li neko od vas zna to? To za kaznu mi je najvažnije da znam koliko iznosi.


"Polako sa plaćanje..." - što reče Šojić. Kakva kazna i odakle Vi znate da ste bilo šta prekršili? Samo nagađate. Ako Vas vide smotanog, a da Vam viri nešto iz džepa, eto njih da to pokupe. I kad bi utvrdili da postoji prekršaj Vaše je pravo da to ne razumete i poričete i tvrdite suprotno. Problem je što u određenom trenutku nešto ipak treba izmiriti, ali i kada izmirite i dalje imate pravo da Vam ništa nije jasno. To Vam niko ne može uskratiti.

Eto morali su da Vam traže tu izjavu kada ste u poreskoj prijavi prijavili da imate poslovni prostor, a nisu. Recimo da su Vam verovali. Možda imate registrovano sedište na drugoj adresi od te na kojoj je poslovni prostor, a to sedište je Vaš stan ili stan na kome ste u MUP-u prijavljeni. U tom slučaju se ne traži prilikom osnivanja ta izjava već se veruje MUP-u i prijavi prebivališta. Mada je neophodna saglasnost vlasnika stana ako to niste Vi lično, znači Vaš roditelj, ukućanin i slično. Vi ste u obavezi da priložite ili tapiju o vlasništvu ili kupoprodajni ugovor ako još nije uknjiženo vlasništvo. Ili naravno ako nije Vaša nekretnina upravo taj ugovor o zakupu ili ustupanju poslovnog prostora. Sami procenite da li ćete da "čačkate mečku" što reče narod ili da mudro ćutite.

Kao što rekoh, samooporezivanje vrše oni koji vode poslovne knjige, a paušalci ne vode poslovne knjige. Logika kaže da bi njima neko trebao da odredi taj porez, zar ne?
Vi se sad sami sa sobom presaberite, da li ste išli uopšte od osnivanja u Upravu javnih prihoda da prijavite komunalne takse, gradsko građevinsko zemljište i firmarinu? Bez te prijave nećete moći u APR-u na kraju da zatvorite radnju.

Kazne po svim osnovama su manje za preduzetnike nego za pravna lica, iako naravno postoje preduzetnici koji su finansijski moćniji od mnogih pravnih lica. Dakle platili bi manju kaznu u svakom slučaju za neko delo za koje bi kaznu takođe platilo i pravno lice.

Ako se taj prostor u Upravi javnih prihoda vodi kao lokal odnosno poslovni prostor sve je u redu, platiće vlasnik porez na ceo prostor, a Vi se raskusurajte, jer kao što rekoh državi je sve jedno ko daje srebrnjake važno da su svi na broju.
Ako je to stan, onda se plaća porez na stan. E u tom slučaju Uprava javnih prihoda treba na osnovu Vaše dve prijave za komunalne takse da utvrdi šta će tu da naplati. Onda i utvrde da li treba da prijavite i porez na imovinu i to Vam saopšte. Nije država baba-roga, neće niko da vas obesi ili nešto slično, već će Vam se sve objansiti. Čim ste vi došli kod njih to znači da želite da platite porez. Ako bi Vas najurili, opljačkali ili šta slično, više nikad niko sam ne bi došao.


[Ovu poruku je menjao cipservis dana 12.04.2014. u 00:03 GMT+1]
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

BANE BG
Branislav Micic
Beorad Srbija

Član broj: 322586
Poruke: 4
*.180.245.167.targo.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd13.04.2014. u 20:46 - pre 120 meseci
Saja je kralj . . .
 
Odgovor na temu

BANE BG
Branislav Micic
Beorad Srbija

Član broj: 322586
Poruke: 4
*.180.245.167.targo.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd13.04.2014. u 20:54 - pre 120 meseci
Pozdrav dragi sagovornici....mucim muku da li sa SIFROM DELATNOSTI 47.99 Ostala trgovina na malo izvan prodavnica, tezgi i pijaca:
- prodaja preko automata,
- prodaja preko putujućih prodavaca – ulična prodaja sladoleda, lozova, kokica i štampe – kolporteri ...MOGU DA BUDEM PAUSALAC...
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd14.04.2014. u 20:05 - pre 120 meseci
Citat:
BANE BG: Pozdrav dragi sagovornici....mucim muku da li sa SIFROM DELATNOSTI 47.99 Ostala trgovina na malo izvan prodavnica, tezgi i pijaca:
- prodaja preko automata,
- prodaja preko putujućih prodavaca – ulična prodaja sladoleda, lozova, kokica i štampe – kolporteri ...MOGU DA BUDEM PAUSALAC...


Neće da može. Baš piše da trgovine na malo ne mogu da budu paušalci.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd15.04.2014. u 13:51 - pre 120 meseci
Citat:
S A J A: Neće da može. Baš piše da trgovine na malo ne mogu da budu paušalci.

Da li bi mogao da objasnis kojom uredbom je ovo izmenjeno? Oduvek nisu trgovine na malo nisu mogli da budu pausalci (niti je to njima nesto posebno odgovaralo, jer brzo dostignu limit), ali je postojao izuzetak od tog pravila. Po Uredbi o bližim uslovima, kriterijumima i elementima za paušalno oporezivanje obveznika poreza na prihode od samostalne delatnosti (poslednja izmena SG 119/2013) pise da u treću grupu izmedju ostalih spada i " trgovinska delatnost koja se obavlja izvan poslovnih prostorija (na tezgama i sličnim objektima koji se koriste na pijacama, ulicama, trgovima i drugim javnim površinama)".
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd15.04.2014. u 16:41 - pre 120 meseci
Gledao sam šta piše u zakonu o porezu na dohodak, a tamo piše da ne mogu trgovine na malo i veliko... međutim, ne pogledah dole, piše izuzetak za te putujuće trgovine.


Član 40

Pravo na paušalno oporezivanje ne može se priznati preduzetniku:

1) koji obavlja delatnost iz oblasti: računovodstvenih, knjigovodstvenih i revizorskih poslova, poslova poreskog savetovanja, reklamiranja i istraživanja tržišta;

2) koji obavlja delatnost iz oblasti: trgovine na veliko i trgovine na malo, hotela i restorana, finansijskog posredovanja i aktivnosti u vezi s nekretninama;

3) u čiju delatnost ulažu i druga lica;

4) čiji je ukupan promet u godini koja prethodi godini za koju se utvrđuje porez, odnosno čiji je planirani promet kada počinje obavljanje delatnosti - veći od 6.000.000 dinara;

5) koji je evidentiran kao obveznik poreza na dodatu vrednost u skladu sa zakonom kojim se uređuje porez na dodatu vrednost.

Izuzetno od odredbe stava 2. tačka 2) ovog člana, preduzetniku koji trgovinsku ili ugostiteljsku delatnost obavlja u kiosku, prikolici ili sličnom montažnom ili pokretnom objektu može se, na njegov zahtev, odobriti da porez plaća na paušalno utvrđen prihod.
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.61.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd15.04.2014. u 16:44 - pre 120 meseci
Ja sam imao trgovinu na malo mešovitom robom i za 2002. je bilo paušalno oporezovano i to su otkinuli žešće, ali dobro već smo bili u sukobu.
Posle se nisam više bavio trgovinom. Mislim da je negde u vreme sa uvođenjem PIB-a valjda odlučeno da trgovine moraju voditi knjige, osim trafika, tezgi i sličnih, ali iskreno ne znam šta se odigravalo posle 2003. na tom polju. U to vreme je važilo pravilo da oni koji ne predaju završni račun za vođenje knjiga automatski dobijaju rešenje o paušalu.
Trenutno piše u uredbi za paušal da prodaja na tezgama i tamo gde se često menja mesto prodaje može u paušal. Ali meni je inspektorka rekla da ta uredba njoj služi, a ne nama i da se ona po njoj usmerava kada donosi odluke.
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

BANE BG
Branislav Micic
Beorad Srbija

Član broj: 322586
Poruke: 4
*.180.245.167.targo.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd18.04.2014. u 12:02 - pre 120 meseci
Postovani sagovornici,

da li neko moze da mi kaze koja je procedura prilikom nabavljanja(kupovine robe) za firmu stim da se ta roba kupuje da bi se dalje prodavala po cenama firme(trgovina).

NA KOJI NACIN SAM TO OBAVEZAN DA PRIKAZEM KROZ ULAZ U FIRMU(DA LI SU TO NEKI POSEBNI RCUNI I FAKTURE) ILI MOGU DA SE SNABDEVAM ROBOM SA BUVLJAKA I PRIKAZEM TO KROZ FISKALNI RACUN ILI NOTA(PISANI) RACUN KOJI BI DOBIO NA MESTU GDE BI KUPIO ROBU....DA LI BI TO BILO U SKLADU SA ZAKONOM AKO SAM PAUSALAC KNJIGAS....DA LI JE DOVOLJNO DA IMAM FISKALNI ILI NOTA(PISANI) RACUN???

hvala unapred i srecni praznici svima koji ih slave ...
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.61.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd18.04.2014. u 12:29 - pre 120 meseci
Citat:
BANE BG: Postovani sagovornici,

da li neko moze da mi kaze koja je procedura prilikom nabavljanja(kupovine robe) za firmu stim da se ta roba kupuje da bi se dalje prodavala po cenama firme(trgovina).

NA KOJI NACIN SAM TO OBAVEZAN DA PRIKAZEM KROZ ULAZ U FIRMU(DA LI SU TO NEKI POSEBNI RCUNI I FAKTURE) ILI MOGU DA SE SNABDEVAM ROBOM SA BUVLJAKA I PRIKAZEM TO KROZ FISKALNI RACUN ILI NOTA(PISANI) RACUN KOJI BI DOBIO NA MESTU GDE BI KUPIO ROBU....DA LI BI TO BILO U SKLADU SA ZAKONOM AKO SAM PAUSALAC KNJIGAS....DA LI JE DOVOLJNO DA IMAM FISKALNI ILI NOTA(PISANI) RACUN???

hvala unapred i srecni praznici svima koji ih slave ...


Bane moraš biti registrovan za trgovinu da bi se bavio istom. Ne možeš imati kao pretežnu delatnost bilo koju drugu, a baviti se trgovinom.
U slučajevima kada sam proizvodiš svoje proizvode, na primer pekara, ti imaš pravo da ih prodaješ i to se ne smatra trgovinom već proizvodnjom.
Naime trgovina je posredovanje u prometu robe.

Fiskalni račun nije računovodstveni dokument tako da se na osnovu njega ne može knjižiti, ali možeš knjižiti na osnovu gotovinskog računa koji je u obavezi da ti izda svaki privredni subjekt koji izvrši naplatu u gotovini. Na tom računu moraju biti ispisani podaci tvoje firme i onda sa njim možeš knjižiti.
Što se paušala tiče, ako jesi registrovan za trgovinu, i jesi u paušalu, tebe primljeni računi ne zanimaju jer ti se rashodi ne priznaju, nemaš rashoda, tako da nemaš ni ulaz robe. Međutim mora dokazivati poreklo robe koju prodaješ, odnosno ne možeš prodavati švercovanu robu i slično. Tu ti problem opet rešavaju gotovinski računi. Takođe robu možeš nabaviti i fakturom plaćanjem preko računa, kod nekih firmi je neophodno da imaš i ugovor sa njima, u trgovini je to mislim i pravilo(bar je bilo pre desetak godina). Te fakture ti ne knjižiš jer si paušalac, ali ih čuvaš kao dokaz o poreklu robe.

Paušalac knjigaš ne postoji, ili vodiš knjige prosto ili dvojno knjigovodstvo, ili si paušalac i ne vodiš knjige, osim KPO i knjiga(obrazaca) vezanih za fiskalnu kasu.
Međutim kao što rekoh pretežna delatnost ti mora biti neka trgovina. Usput na buvljaku niko živi ne izdaje gotovinske račune, tako da ti je moj savet da uvek sa sobom nosiš jedan blanko blok i daš onom na tezgi da ti popuni i udari svoj pečat, pa mu ostaviš donji primerak. Oni baš i ne znaju svoje obaveze. Po pravilu izvade knjigu fiskalnih računa, a uopšte nisu u sistemu fiskalizacije, nemaju fiskalnu kasu. Čak i kada imaš fiskalnu kasu fiskalni račun možeš izdavati samo ako imaš overenu potvrdu da fiskalna kasa nije više u tvom posedu. Ako ti nestane struje u objektu, ukoliko nemaš kasu sa baterijama moraš zatvoriti objekat do dolaska električne energije, ne smeš izdavati fiskalne račune. Iz fiskalne kase se izdaje fiskalni isečak. Fiskalni račun je papir iz bloka.

Mada mislim kada se vode knjige da se roba za dalju prodaju mora nabavljati isključivo sa računa, a ne plaćanjem gotovinom, ali ne bih znao da kažem čime je konkretno to propisano. Gotovinski može da se nabavlja za finalnu potrošnju to znam sigurno.

Srećan praznik i tebi.

[Ovu poruku je menjao cipservis dana 18.04.2014. u 14:36 GMT+1]
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd18.04.2014. u 18:40 - pre 120 meseci
Dobio sam resenje za ovu godinu.

25% veca suma od proslogodisnje.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd18.04.2014. u 19:23 - pre 120 meseci
Beograd?
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd18.04.2014. u 19:35 - pre 120 meseci
Petrovaradin!
 
Odgovor na temu

BANE BG
Branislav Micic
Beorad Srbija

Član broj: 322586
Poruke: 4
*.180.245.167.targo.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd18.04.2014. u 19:51 - pre 120 meseci
CIP,

Hvala puno a detaljnom odgovoru.Manje vise sam tako i kontao oko vodjenja knjiga i pausala.

Tako sam i mislio da vrsim trgovinu.Otvorio bi firmu gde bi glavna delatnost bila vezana za trgovinu a imam racunicu ako bi robu nabavljao na buvljaku a da bi sve bilo legalno trebao bi da imam i racune da bi mogao da opravdam poreklo robe tako da me samo to koci oko racuna...Ne znam da li je to po zakonu....


1. Buni me stavka sto ne bi mogao da se snabdevam robom na buvljaku za dalju distribuciju ako bi imamo pisani racun na osovu cega bi opravdao poreklo robe tj dokazao da sam je kupio legalno na objektu koji je registrova kao predpostavljam str i koji je ima sva prava da legalno prodaje robu???

2. Ono sto me jos zanima je da li bi cena bila veca i za koliko ako bi neko hteo da mi popuni pisani racun i udari pecat svoje firme???


 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.61.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd18.04.2014. u 21:04 - pre 120 meseci
@Bane

Mislim da bi ipak prvo morao da vidiš šta bi ti konkretno registrovao, znači koju delatnost trgovine i da li bi ti Poreska uprava dopustila paušal ili moraš na vođenje knjiga. Kada je trgovina u pitanju ipak bih ti savetovao da potražiš nekog knjigovođu ako moraš voditi knjige. Vođenje knjiga ti smanjuje troškove prema državi na početku, ali kasnije kada posao krene može se dogoditi da je paušal povoljniji.

Iskreno ne znam da li je dozvoljeno u današnje vreme nabavljati robu za dalju prodaju van veleprodaja, znam kako je bilo pre 10-15 godina kada sam se bavio time. Od trenutka kada je krenuo paušal za trgovine roba se mogla nabavljati bilo gde. Ali tada je glavni problem bila trgovina na crno, jer veleprodaje su prodavale robu i za gotovinu. Od kada je to dozvoljeno u zemlji je zavladala trgovina na crno, bez papira. Onda su to posle pokušavali da obuzdaju.
Ono što znam jeste da na primer mnogi butici kupuju robu od Kineza, a nisam nešto siguran da svi Kinezi imaju veleprodaje, tako da je verovatno moguće. Te stvari bi morao znati knjigovođa koji vodi neku trgovinu, opet ako ti želi reći. Mada opet nije isključeno i da je to poslovanje na crno.

2.Cena sigurno ne sme biti veća zato što ti neko izdaje račun, jer svakako je u obavezi u maloprodaji da ti izda gotovinski račun na tvoj zahtev, naravno ako je u sistemu fiskalizacije i fiskalni isečak, pa na gotovinskom računu upisuje broj fiskalnog isečka. Međutim kada ti neko izda račun za kupljenu robu on tu prodaju više ne može sakriti jer ne zna gde ćeš ti odneti taj račun i šta ćeš sa njim uraditi.
Ja sam ti u principu rekao šta je najveći problem na buvljaku, to je da oni nemaju gotovinske račune jer ne znaju da ih moraju imati i izdavati. Inače oni i ne izdaju račune što nije u skladu sa zakonom, ali nije to ni moj ni tvoj problem. Tebi je najbitnije da proveriš da li ta firma postoji čiji je pečat, i da li je registrovana za delatnost kojom se bavi. Ti ne moraš robu nabaviti od trgovca ili veletrgovine, možeš od proizvođača i tu obavezno prolaziš jevtinije.
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

Brineta25

Član broj: 322843
Poruke: 1
*:1108:10:1b:2001:75:7c3d:cde2



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd27.04.2014. u 14:28 - pre 120 meseci
Kako stoje stvari sa novim pravilima za predaju poreske prijave i zahteva za paušalno oporezivanje?

* da li je obavezno elektronski predati poresku prijavu i zahtev za paušalno oporezivanje ili će moći i dalje da se odnese papir/obrazac u poresku upravu?

* ako je obavezno elektronski kakva je procedura i troškovi? rokovi?

Hvala
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.61.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd27.04.2014. u 14:41 - pre 120 meseci
Citat:
Brineta25: Kako stoje stvari sa novim pravilima za predaju poreske prijave i zahteva za paušalno oporezivanje?

* da li je obavezno elektronski predati poresku prijavu i zahtev za paušalno oporezivanje ili će moći i dalje da se odnese papir/obrazac u poresku upravu?

* ako je obavezno elektronski kakva je procedura i troškovi? rokovi?

Hvala


Ne predaje se ta prijava elektronski, niti zahtev. Zahtev i tu prijavu predajte na pisarnici u Vašoj filijali Poreske uprave.
Moj savet Vam je da se pre predaje konsultujete sa poreskim inspektorom koji vodi obveznike sa početnim slovom Vašeg prezimena. Ne radi se to radi te prijave već radi ostavljanja pozitivnog utiska na inspektora.
Ovde imate obrazac PPDG-1P koji možete popuniti na računaru, odštampati u dva primerka i odneti u Poresku upravu: PPDG-1P

Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd
(TOP topic, by pctel)
Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 778360 | Odgovora: 2265 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.