Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom vise nema ADSL modema i rutera!

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66816 | Odgovora: 294 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!01.12.2009. u 22:29 - pre 175 meseci
To je iz druge priče, za upad u napredna podešavanja se koristi univerzalna kombinacija koju svi znaju mada se neka odrade i iz osnovne. Jedino za prvi deo, bridge mod pa onda mikrotik ili bilo šta drugo pravi konekciju je potrebna PPPoE kombinacija koja je različita za svaki ruter.
Za Pirelli ruter je to takođe basic kombinacija a za napredna podešavanja potraži malo po susednim forumima, već je pronađena i ona druga. ;)

E da, ja sam problem rešio, nekako sam uspeo da saznam svoj PPPoE user/pass. ;)
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
93.87.240.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!01.12.2009. u 22:58 - pre 175 meseci
Potvrđujem za STB-ove da treba da stignu ovih dana (trebalo je danas). Informacija je za Novi Sad.
Citat:
calexx: ...E da, ja sam problem rešio, nekako sam uspeo da saznam svoj PPPoE user/pass. ;)


Neko ti rekao, ili na neki drugi način?
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
93.87.160.87

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!02.12.2009. u 00:32 - pre 175 meseci
Citat:
calexx:Jedino za prvi deo, bridge mod pa onda mikrotik ili bilo šta drugo pravi konekciju je potrebna PPPoE kombinacija koja je različita za svaki ruter.


Ala te nisam razumeo, baš te nisam razumeo :///

Mislio si na onaj user [email protected] - pass A52BLABLA ????

Ili, na šta si mislio kada si rekao da je potrebna različita PPPoE kombinacija za svaki ruter?

...fala za hint za admin pass - ako je ono značilo "zaštita telekoma ovo ono" - šta li ovaj nov pass znači?? :)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!02.12.2009. u 07:45 - pre 175 meseci
Nisam ni ja to napisao preterano razumljivo ... za ono što ti je potrebno je uglavnom dovoljna admin/ztonpk kombinacija osim kada hoćeš da konekciju pravi mikrotik, onda su potrebni još i PPPoE username i password. Naravno, u pitanju su te @xdsl kombinacije i one su drugačije za svaki ruter. Tu ne pomaže univerzalni ztonpk.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
93.87.160.87

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!02.12.2009. u 09:08 - pre 175 meseci
A, pa naravno... PPPoE se konektuje putem user/pass kombinacije za konekciju, a to je različito od user/pass kombinacije za ruter. A znam koji mi je user/pass za konekciju kod Telekoma, piše u ugovoru.

Ali zato i jeste kvaka sa ovim Pirelli ruterima - imam lokaciju gde sam dobio dotični - i koljemo se da mu uradim DMZ ka lokalnom serveru - ja uključim DMZ, a on ladno ništa ne preusmerava.

...moraću da čitam manual ;)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!02.12.2009. u 17:07 - pre 175 meseci
Šteta što ova opcija povećanja brzine samo stoji za Telekom, a ne za PTT i
ostale provajdere. Dali neko zna hoće li to omogućiti i ostalima?
Hackman
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!02.12.2009. u 17:12 - pre 175 meseci
Čisto sumnjam da će da uvedu brzu promenu, ipak je njima potrebna čitava procedura da to odrade a Telekom to radi kod sebe. ;) Valjda svi provajderi nude neku mogućnost da sledeći put uplatiš drugi paket, sa ili bez doplate.
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!04.12.2009. u 16:35 - pre 175 meseci
Danas mi je stigao odgovor od Telekoma, mada mi i nije baš jasan:

Poštovani,
U vezi nekoliko Vaših obraćanja vezano za isti problem obaveštavamo Vas sledeće.
Proverom u našem informacionom sistemu utvrdili smo da su Vaši navodi, a i prigovor neosnovani. Naime, Vi ste korisnik ADSL usluge po osnovu kampanje Novembar 09 koja podrazumena izvesne benefite sa kojima ste i upoznati. U vezi navedenog Vas podsećamo da korisnik za vreme trajanja ugovorne obaveze može menjati brzine ADSL-a (Click paketi) na veće od inicijalno izabrane bez ograničenja. Na manje od inicijalno izabrane ne može menjati za vreme trajanja ugovorne obaveze. Po isteku ugov. obaveze brzine se mogu menjati bez ograničenja.
Dakle, Vi ste ugovorili pakte 1, a posle dva dana podneli ste zahtev za promenu brzine u paket 4. Svi zahtevi su bili preko web-a. Tako ste i sami promenili 01.12. 2009. brzinu na paket 1, što nije bilo moguće, jer ova kampanja podrazumeva da dok je pretplata 1 dinar koristite I veće brzine, a da posle kada krene naplata ne možete da se vratite zbog plaćanja na početnu. Samo zato što nije bilo ograničenja preko web-a, Vi ste to sami izvršili i Vaš pokušaj da koristite veći paket od ugovorenog dok nema naplate, smatramo kao nepoštovanje ugovorne obaveze.
S poštovanjem,
Telekom Srbija,a.d.

-
Činjenica je da na njihovim stranicama stoji da mogu da menjam brzinu jednom mesečno - i ništa više, a to je njihova greška a ne moja. Po čemu je sada moj postupak nepoštovanje ugovorene obaveze kad sam ja iskoristio ono što sam video na njihovoj stranici da je ok da se primeni.
Možda ću da snosim i neke posledice - a možda je ovo neka vrsta upozorenja.


[Ovu poruku je menjao alexandar_cajic dana 04.12.2009. u 18:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!04.12.2009. u 17:31 - pre 175 meseci
Ako se poštuje ono sa njihovih stranica, ugovora pa i ono što su meni rekli na šalterima kada sam potpisivao, ti nisi napravio nikakv prekršaj. Ipak, ne bi me čudilo da se naknadno pojavi aneks u kome će da piše da ne može tako a svi koji su to uradili će da plate promenu ... ja odustajem od eksperimenta sa povećanjem u promo periodu.
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+6 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!04.12.2009. u 19:44 - pre 175 meseci
Potpisnik ugovora mora da se složi sa bilo kakvim izmenama i dopunama ugovora - osim ako nije ugovorom određeno da je nešto tako moguće bez pristanka drugog potpisnika.
Mada je (ako se dobro sećam) u Telekovom ugovoru definisano da mogu da guraju izmene bez pristanka korisnika.
Možda je to protivustavno, ali mislim da abligacioni odnos to definiše i niko nas nije terao da to potpišemo.

Takođe datum kada Aneks stupa na snagu je i datum od kada se kreće sa primenom istog, nikako ne može unazad. I to ono što mi je bitno u ovom trenutku.

U suprotnom bi na primer svi koji su unazad nešto radili što nije bilo definisano zakonom, posle donošenja zakona morali da odgovaraju za kršenje tog zakona unazad. Nisam siguran da je to po zakonu : )


Isto tako zbog različitih odgovora na različitim mestima Telekoma, stičem utisak da su neobavešteni što isto može da prouzrukuje štetu korisniku, jer daju pogrešne i nepotpune informacije. Tako da oni krše zakon.

Ovo gore što su mi odgovorili (osim što su naveli pogrešni paket) mi je čudno jer oni navode da sam se ogrešio o ugovoru kojim nije ništa tako definisano, tj. po njima prekršio sam ga jer sam preko on-line načina radio korigovanje brzine - što su oni omogućili i rekli da mogu slobodno jednom mesečno da korigujem. Korisnik Novembra 09 ne može nigde da pročita da je zabranjeno to da se radi, i trebali su nekako da onemoguće korisnike tog Novembra 09 da mogu da koriste izmenu brzine ako je to protiv ugovora koji to ne definiše.
Preko maila su mi rekli "ova kampanja podrazumeva da dok je pretplata 1 dinar koristite I veće brzine, a da posle kada krene naplata ne možete da se vratite zbog plaćanja na početnu." gde tako nešto javno može da se pročita - nigde.

O čemu mi ovde pričamo.



[Ovu poruku je menjao alexandar_cajic dana 05.12.2009. u 12:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
77.46.169.*



+6 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!06.12.2009. u 14:31 - pre 175 meseci
....nego jel zna neko kad će opreme za iptv!?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!06.12.2009. u 15:23 - pre 175 meseci
Ja sam pre par dana svratio i pitao, rekoše mi od ponedeljka (nisam pitao na šalteru nego kod nekih mnogo obaveštenijih) pa će verovatno ovih dana da krene. Sutra ću sigurno da prošetam i proverim.
Što se tvoje komplikacije tiče, pretpostavljam da od toga neće da bude ništa, nema detalja u ugovoru koji to zabranjuje pa ti verovatno ne mogu ništa a onaj mejl bi trebalo da posluži da upozori ostale da to ne rade. Ja neću da probam pošto sam prijavom za IPTV sebi ograničio internet na 6Mbps a za toliko mi se ne isplati rizik. Ionako očekujem da SBB optika stigne do proleća pa ću onda tamo da uzmem jedno 8 koliko da ne budem baš na najmanjem paketu. ;)
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
77.46.169.*



+6 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!06.12.2009. u 18:00 - pre 175 meseci
Citat:
calexx:  onaj mejl bi trebalo da posluži da upozori ostale da to ne rade.
- izbegavao sam ovako nešto da napišem - da ih ne naljutim : )
 
Odgovor na temu

leskar

Član broj: 163547
Poruke: 24
212.200.216.*



Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!07.12.2009. u 08:13 - pre 175 meseci
Ako nemaju modeme i rutere zbog čega stalno oglašavaju akcije kojima treba da privuku nove korisnike?

Kakva je situacija sa modemima u unutrašnjosti? I koliko čovek u proseku mora da čeka na Internet, u mesecima.

Neki koji su se prošle godine prijavili na decembarsku ponudu ni nakon pola godine nisu dobili Internet.

O čemu se tu radi?
 
Odgovor na temu

RADOVAN IV
EPS
okolina Lazarevca

Član broj: 34476
Poruke: 222
80.93.232.*



+7 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!07.12.2009. u 08:20 - pre 175 meseci
O monopolu, bato, o j...... M O N O P O L U !
može im se ...

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!07.12.2009. u 09:00 - pre 175 meseci
Ako malo pažljivije pročitate poruke, videćete da je naslov teme malo demode i da Telekom neko vreme ima rutere i to uglavnom nove, Pirelli i Intracom. Ja sam pre nedelju dana sklopio ugovor, jedina razlika u odnosu na većinu je što sam imao port pa nije trebalo da čekam da to reše. Otišao sam oko 13h, podneo prijavu, pre 17h su me zvali pa sam otišao da sklopim ugovor i uzmem opremu.
Dok sam to radio, video sam da u ormanima imaju i nove i stare rutere, čak i 882 koje su neki tražili. Ili nije ni bilo nestašice ili je to neka polovna roba, mada na osnovu jednog koji je ispred mene otvoren deluje da su novi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!07.12.2009. u 11:37 - pre 175 meseci
Citat:
alexandar_cajic: ....nego jel zna neko kad će opreme za iptv!?
Upravo sam se raspitao, ništa nije stiglo i ne zna se kad će. Nisu sigurni da će uskoro. :(
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
91.150.101.*



+6 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.12.2009. u 15:37 - pre 174 meseci
Makar ću imati ekstra dodatnog vremena da pokušam sređivanjem instalacija po kući da podignem malo rezultate....sve je novo i kod njih i kod mene a rezultati loši:

Technology: DSL
Protocol: ETHoA
Mode: ADSL2
Annex Mode:
Type: Fast
Line Coding: Trellis on
Status: No defect
Link Power State: L0
SNR Margin: 32.4 dB Downstream / 44.7 dB Upstream
Attenuation: 10.0 dB Downstream / 4.4 dB Upstream
Output Power: -5.9 dBm Downstream / 11.3 dBm Upstream
Attainable Rate: 8748 kbps Downstream / 1216 kbps Upstream
Connection Speed: 1024 kbps Downstream / 124 kbps Upstream
Connection Duration: 197 hours, 6 minutes
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.12.2009. u 17:29 - pre 174 meseci
Možda bi za početak mogao da se prijaviš za IPTV. ;) Meni se čini da mi se max moguća brzina povećala jutro pošto sam se prijavio.
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!10.12.2009. u 00:59 - pre 174 meseci
I šta je na kraju ispalo od one priče. Dali mogu ovi sa ugovorom koi im važi
do godinu dana kada povećaju protok da ga smanje na onaj koi su ranije
imali, ili ne mogu?
Hackman
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66816 | Odgovora: 294 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.