Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom vise nema ADSL modema i rutera!

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66771 | Odgovora: 294 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igvan
Ivan Mladenović
Niš

Član broj: 14481
Poruke: 142
93.86.23.*



+5 Profil

icon Telekom vise nema ADSL modema i rutera!08.09.2009. u 11:44 - pre 177 meseci
i nece ih ni biti najmanje jos mesec dana prema info-u sa korisnickog servisa.

nestasica je krenula u vecim gradovima (BG i NI) ali ce uskoro zahvatiti i ostala mesta u zemlji...

bednici.

[Ovu poruku je menjao igvan dana 08.09.2009. u 13:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera u Nisu!08.09.2009. u 11:49 - pre 177 meseci
Kod nas u Prokuplju nemaju ni portove, katasrtofa. I sad jurim preko veze za burazera ako neko otkaze.
 
Odgovor na temu

TSF

Član broj: 207282
Poruke: 77
87.250.56.*



Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera u Nisu!08.09.2009. u 12:05 - pre 177 meseci
Nema sta da zahvata, nema ih ni u Beogradu vec neko vreme.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!08.09.2009. u 15:03 - pre 177 meseci
Kad ste koristili dial up, jesu vam delili džabe fax/data modeme?

http://www.itsvet.com/proizvod...0-adsl/comp_comp_router/317/31

23€.

http://www.itsvet.com/proizvod...b-modem/comp_comp_modem/344/56

USB varijanta, 17€.

I zamislite šta? NE MORATE da se vezujete ugovorom na 12 meseci za telekonj, već možete uzeti ADSL od PTTa, Verata, Beotela i drugih, koji su daleko povoljniji na duže staze od telekonja.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!08.09.2009. u 17:06 - pre 177 meseci
Ma portove dodeljuje telekonj, niko nema portove trenutno.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!08.09.2009. u 17:13 - pre 177 meseci
A sta ce im modemi i ruteri kad nemaju portove? Verovatno nisu planirali dalje sirenje tj. instalaciju potrebne opreme za portove i onda nisu narucili ni modeme i rutere.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

TSF

Član broj: 207282
Poruke: 77
87.250.56.*



Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!08.09.2009. u 18:16 - pre 177 meseci
Ma i tamo gde ima portova dzabe kad nema modema.
Pustili su oni puno centrala u proteklim nedeljama ali ne mozes da koristis uslugu dok ti ne daju modem i ugovor.
Mislim, okej, moze ova varijanta sto kaze bachi ali ja nemam 50 evra da dam za dva modema a ne zelim da menjam sada provajdera jer znam da su svi portovi zauzeti vec i da ima ljudi na listi cekanja koji bi mogli da ulete umesto mene dok se ja izodjavljujem i ponovo prijavim kod nekog drugog.
Uostalom, tema je ta da je neverovatno da telekom sebi dopusti da tako dugo bude bez modema i gubi korisnike jer ima onih koji nece cekati poput mene.
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
93.86.75.*



+5 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!08.09.2009. u 19:12 - pre 177 meseci
Sreća naša pa ih bar ti portovi mogu zaustaviti što se tiče širenja jer odkad su pustili i iptv net je katastrofa, stalno prekida, brzina upola manja od one što plaćaš, itd.

Da imaju neograničen broj portova i routera ja ne znam na šta bi ličio net u državi jer izgleda neće da uzmu veći link a i centrale su ima malo bolje... :)

Citat:
Ma portove dodeljuje telekonj, niko nema portove trenutno.


Ovo je tačno... ako oni nemaju - nema niko.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!08.09.2009. u 22:14 - pre 177 meseci
Citat:
TSF:Uostalom, tema je ta da je neverovatno da telekom sebi dopusti da tako dugo bude bez modema i gubi korisnike jer ima onih koji nece cekati poput mene.
Ne znam kako drugi, ali meni danas i ovde nista nije neverovatno. Narocito kad se radi o velikim i komplikovanim firmama a pored toga je ukljucena i najsavremenija tehnologija. I najvece firme po svetu prave greske, sto ne bi mogao i nas jadni Telekom?

Nije da ih ja nesto obozavam ili branim (cak sta vise - uzeo sam kod njih ADSL "prerano", pre promotivnog perioda i morao sam da platim za pristup 5.000 dinara, tek tako) ali takav je zivot. Cela Srbija nije bas neki uzor za ispravnost i efikasnost, sta da se radi. Ko zna ko je koga zavrnuo pa im se desilo da ostanu bez modema i rutera, a to se ne porucuje od danas za sutra. Mozda je sekretarica zaboravila da posalje porudzbenicu ili direktor zaboravio da potptise a otisao na odmor ili im necije pare nisu legle na racun, ma ima milion kombinacija da se nesto zezne
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
80.93.241.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.09.2009. u 08:51 - pre 177 meseci
Citat:
miroslavL: Sreća naša pa ih bar ti portovi mogu zaustaviti što se tiče širenja jer odkad su pustili i iptv net je katastrofa, stalno prekida, brzina upola manja od one što plaćaš, itd.


To što kažu na ovom svetu... propaganda... to nije istina!

Imam i IPTV i click 2... IPTV radi bez glitch-a, a adsl 220 KBps.

Dakle, to što ti kažeš nije istina.
Znači, propaganda.

Na dve lokacije imam ovu kombinaciju, i na obe lokacije, radi savršeno.
Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.09.2009. u 09:06 - pre 177 meseci
Citat:
TSF: Mislim, okej, moze ova varijanta sto kaze bachi ali ja nemam 50 evra da dam za dva modema...


Nije 50€ za dva modema, ne trebaju ti 2 modema, već je ili ili. Ili ćeš dati 23€ za ruter varijantu ili 17€ za usb varijantu.

Znači, ako postoji tehnička mogućnost za ADSL, tj. ima slobodan port, ali, oni nemaju na stanju da vam daju ruter/modem, vi kupite isti ako vam je do bržeg neta.


... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

TSF

Član broj: 207282
Poruke: 77
87.250.56.*



Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.09.2009. u 09:43 - pre 177 meseci
Nisam bio jasan, treba mi dva jer uvodim na dva telefonska prikljucka.
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
79.101.86.*



+5 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.09.2009. u 10:07 - pre 177 meseci
Citat:
Dakle, to što ti kažeš nije istina.


Šta... hoćeš da kažeš da lažem?

Ako tebi radi i vama u Beogradu to nije moj problem a ako ne radi u unutrašnjosti tj. kod mene i u mom gradu onda jeste moj problem i nije propaganda, ti ne možeš suditi da neko ne govori istinu jer nisi bio npr. kod mene pa da vidiš jel prekida a uostalom ima jedno dve-tri teme na ovom forumu baš u vezi prekidanja a da nebi dalje išao u off potraži ih pa vidi koliko njih i iz kojih gradova imaju problem!
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.beobug.com.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.09.2009. u 10:26 - pre 177 meseci
I ovde mi opet nije jasno Telekomovo ponasanje, umesto da zure sa razdvajanjem dvojnika i pridobijanju novih korisnika i njihovim vezivanjem za sebe bar narednih 12 meseci, oni su usporili uvodjenje novih adsl kapaciteta a sad nemaju ni modeme??

Ili se ocigledno nadaju da demonopolizaciji u fiksnoj telefoniji nece skoro doci iako je to bilo najavljivano za kraj ove godine ...
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.09.2009. u 10:48 - pre 177 meseci
Citat:
Ili se ocigledno nadaju da demonopolizaciji u fiksnoj telefoniji nece skoro doci iako je to bilo najavljivano za kraj ove godine ...


Najverovatnije je to u pitanju, jer ovim nasim "klokonjima" odgovara svetska kriza pa prolongiraju zakone jer se manje obraca paznja na nas.
 
Odgovor na temu

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.09.2009. u 12:15 - pre 177 meseci
Moj prijatelj je dobio pre tri dana modem ali kod ptt-a predhodno je čekao
dva ipo meseca.
Hackman
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.09.2009. u 21:41 - pre 177 meseci
Imajte u vidu da Telekom za nabavku modema mora da prodje kroz javnu nabavku, sto je svakako pain in the ass i pita^2 procedura... Nije da ih nesto branim.


"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

TSF

Član broj: 207282
Poruke: 77
87.250.56.*



Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.09.2009. u 23:21 - pre 177 meseci
Pa nek krene ranije u nabavku.
Oni kao dobitaska firma sigurno ne cekaju da im ja platim racun za telefon za avgust pa da naruce modeme u septembru a i valjda za ovih nekoliko godina valjanja adsl-a imaju toliko iskustva da znaju u kojim vremenskim intervalima da porucuju nove kolicine. Nego sve to lici na ovu sekretaricu i ostatak ekipe koju pomenu tdjokic :)
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.85.*



+21 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.09.2009. u 23:21 - pre 177 meseci
Citat:
miroslavL: Šta... hoćeš da kažeš da lažem?

Ako tebi radi i vama u Beogradu to nije moj problem a ako ne radi u unutrašnjosti tj. kod mene i u mom gradu onda jeste moj problem...


Ruma i Mitrovica nisu daleko, a po tvom komentaru kao da nisu ni na istoj planeti...
Takođe koristim ADSL+IPTV na dve različite lokacije (kuća i posao) bez ikakvih problema.
Čini mi se da tvoj problem sa Telekomom najpre ima veze sa ovim detaljem iz tvog potpisa(!??!)


Biće da je ovaj čovek bio u pravu
Citat:
mast3r:
...
Dakle, to što ti kažeš nije istina.
Znači, propaganda.

Na dve lokacije imam ovu kombinaciju, i na obe lokacije, radi savršeno.


Treba opstati pored takve konkurencije, pa forum zgodno dođe za malko pljuvanja?


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
79.101.183.*



+5 Profil

icon Re: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!09.09.2009. u 23:44 - pre 177 meseci
To što sam napisao mi je hobi a inače radim za Državnu Lutriju Srbije i nije meni to nikakva konkurencija jer ja na to tako ne gledam jer ruwireless.net NIJE internet provajder a telekom jeste... to zapamti.

A opet nešto brkaš a to je da Ruma i Mitrovica nemaju iste centrale (udaljenost 15km pa kad bi vašu koristili nebi ni imali net jer ADSL ne može da dobaci preko 5km) i opet nema veze sa tim nego ako si čitao ovde (na forumu) baš na tu temu video bi da se oglasilo i par Mitrovčana da im isto prekida (verovatno da ima i to kako su kome sprovodili tj. kako su povezivali sve te silne kablove što su razvlačili).

I još da dodam na ono prvo je da sam internet provajder sigurno da bi koristio svoj (internet) a ne Telekomov ADSL... jel tako? Mogao si staviti moj ceo profil pa bi video da je IP adresa Telekoma.

Vidi se da se ne razumeš pa nebi više da te učim kako, šta i koliko jer nema smisla :))

Edit:
Pogledaj ovu temu dečko iz Rume (znači nisam jedini) http://www.elitesecurity.org/t366915-0
Pogledaj u ovoj temi drugi post... dečko je isto iz Mitrovice http://www.elitesecurity.org/t...aci-vec-mi-je-muka-Od-TELEKOMA

[Ovu poruku je menjao miroslavL dana 10.09.2009. u 01:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom vise nema ADSL modema i rutera!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66771 | Odgovora: 294 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.