Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kopiranje podataka iz jedne tabele u drugu

[es] :: Access :: kopiranje podataka iz jedne tabele u drugu

[ Pregleda: 2474 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejantomasevic
Beograd,Srbija

Član broj: 228071
Poruke: 63
*.static.sbb.rs.



Profil

icon kopiranje podataka iz jedne tabele u drugu15.07.2009. u 14:23 - pre 180 meseci
Imam bazu za vođenje sudskih sporova.Na formi frmLice imam dugme izracunaj koje izracunava kolika je kamata od datuma pocetka do danasnjeg datuma.Kada izracuna on tu cifru upisuje u polje UkupanDugSaKamatom koje se nalazi u tabeli tblLice.Zatim pravim upit tblLice Query u kojem izracunavam tako sto od ukupnog duga sa kamatom oduzimam koliki je dug bio na pocetku i dobijam na kraju kolika je kamata.E sada tu kamatu koju izracunam treba da upisem u polje kamata koje se nalazi u tabeli sporovi.Molio bih za pomoc ako neko zna kako se to radi.
Interesuje me jos da li moze automatski da vrsim update podataka u tabeli sporovi za svaki datum automatski,npr ako u query tblLice izracunam kolika je kamata da mi to automatski upise u tabelu sporovi i da za svaki dan automatski vrsi update.Da li je to moguće izvesti i kako se to radi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: kopiranje podataka iz jedne tabele u drugu15.07.2009. u 14:37 - pre 180 meseci
pa dodaj na kraju koda tog button-a

Code:
update tablica set nest = :novakamata

F
 
Odgovor na temu

dejantomasevic
Beograd,Srbija

Član broj: 228071
Poruke: 63
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: kopiranje podataka iz jedne tabele u drugu16.07.2009. u 09:32 - pre 180 meseci
Ja sam ubacio code update tblLica Query set kamata u kod dugmeta izracunaj ali ono mi prijavljuje gresku.Takođe kod upita kamata neće da mi prebaci podatke iz upita query tblLica u tabelu sporovi u polje kamata.Ne znam zbog čega mi se to događa.
Evo postaviću primer pa ako neko može da mi pomogne molio bih ga za pomoć
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: kopiranje podataka iz jedne tabele u drugu16.07.2009. u 18:02 - pre 180 meseci
Citat:
E sada tu kamatu koju izracunam treba da upisem u polje kamata koje se nalazi u tabeli sporovi.


Da li ovo uopste moras da radis? Kamata = [DugSaKamatom]-[Iznos].

To je izracunati podatak a izracunati podaci se ne cuvaju, pogotovo ne na dva mesta. DugSAKamatom i Iznos imas vec u tabeli tblLica. Ako mozes da povezes tabelu tblLica sa tabelom Sporovi, moci ces uvek da u nekom SELECT kveriju pokazes racunicu Kamata = [DugSaKamatom]-[Iznos]. Zato ne moras da je pamtis pa tvoj problem 'kako da uradim UPDATE' jednostavno nestaje.

Ostaje problem kako da napises kveri koji povezuje tabele Sporovi i tblLica. Tu ti ne mozemo pomoci jer nam nista ne kazuje kako bi se mogli povezati.

Pitanje je veliko da li i DugSAKamatom treba cuvati, ali neka, to bar umes da izracunas funkcijom, pa neka ti bude

O, sad sam primetio na Icenatr forumu ovo: "I interesuje me to da li je moguce napraviti da svaki dan vrsi automatski update a ne da svaki dan moram da klikcem za svaki podatak na dugme izracunaj
"
Umesto funkcije koja izracunava sta izracunava, moze se napisati query, pa ti ne treba da klikces nista. Kad god se otvori kveri ili report ili forma bazirana na tom kveriju, dobijes najsvezije podatke. Ako to ne moze, onda tvoju funkciju pozoves na reciomo OnOpen forme koja je start up za aplikaciju.



[Ovu poruku je menjao Zidar dana 16.07.2009. u 19:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: kopiranje podataka iz jedne tabele u drugu

[ Pregleda: 2474 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.