Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sa kojom sad bazom da nastavim aplikaciju?

[es] :: Baze podataka :: Sa kojom sad bazom da nastavim aplikaciju?

[ Pregleda: 1933 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
..to512.806592-163.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Sa kojom sad bazom da nastavim aplikaciju?09.07.2009. u 11:54 - pre 179 meseci
Kreirao sam aplikaciju za vodjenje videoteke (C#).
U pocetku je koristila SQL Server Express Edition. Sve je bilo ok.

Buduci da je jedan od uslova koje sam sebi zadao da aplikacija mora biti portabilna, SQL Server nije odgovarao.

Presao sam na SQLite. I sve je super radilo, bez ijednog problema.
Odlucio sam da pocnem koristiti LINQ, e tu sam naletio na probleme. Na dosta mjesta ljudi kazu da to i nije bas najsrecnije rijeseno. Da ima dosta problem LINQ-->SQLite.

Nakon dosta vremena, nisam uspjeo da koristim LINQ sa SQLite. Imam provider za SQLite, ali nece i nece. Sad to nije glavna nedoumica.

Znao sam da postoji i SQL Server Compact Edition, ali nikada nisam ni pomislio da je koristim, zaista ne znam zasto.
Citajuci detaljnije o istoj, dosao sam do zakljucka da LINQ tu odlinco radi (zasto i ne bi).

1. Da li je bolje da i dalje trosim vrijeme sa SQLite varijantom, uzevsi u obzir sve te (potencijalne) probleme?

2. Da li je bolje da opet migriram aplikaciju na SQL Server Compact Edition?

3. Da li se placa SQL Server Compact Edition i koliko?

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.79.*



+6455 Profil

icon Re: Sa kojom sad bazom da nastavim aplikaciju?09.07.2009. u 11:58 - pre 179 meseci
SQLite je isto što i pisanje u najobičnij text fajl... Stim što ti on samo daje interfejs u SQL formatu... Tako da ako hoćeš portabilnost, a SQLite ti odgovara po performansama i opcijama, onda je bolje da sam napišeš svoj DB...
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
..to512.806592-163.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Re: Sa kojom sad bazom da nastavim aplikaciju?09.07.2009. u 14:28 - pre 179 meseci
Da, to stoji za tekst fajl.

Moram dobro skontat u kojem pravcu da krenem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Sa kojom sad bazom da nastavim aplikaciju?

[ Pregleda: 1933 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.