Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?

[es] :: Java :: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?

[ Pregleda: 6160 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.veze.net.



+3 Profil

icon Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?05.08.2007. u 21:31 - pre 202 meseci
Trebao bih da kreiram jednu Web aplikaciju sa MySQL bazom podataka, za sta bih koristio JSF + EJB 3 + JBoss, a koja bi trebala imati pored osnovnih formi i izvestaja i mogucnost kreiranja dijagrama. Ono sto me interesuje je da li je sada za ovo bolje (jednostavnije, efikasnije) koristiti Eclipse ili NetBeans ?
 
Odgovor na temu

kalimeroBench
Borislav Srdic

Član broj: 153083
Poruke: 36
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?06.08.2007. u 07:56 - pre 202 meseci
Eclipse je Guru za NetBeans, pa ti vidi.

Lepo je da se sa jednim klikom kreira neki prozorcic, ali kad to treba malo menjati i debagovati, Eclipse je majka, odnosto Guru.
Sve sto je sad veliko, nekad je bilo malo
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.antegra.com.



+13 Profil

icon Re: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?06.08.2007. u 08:03 - pre 202 meseci
Pogledaj najnoviju (3.3) verziju Eclipse-a Europa.

Ukljucen je graficki JSF editor. Nisam probao, ali znam da ima.
 
Odgovor na temu

nik79
BG

Član broj: 6799
Poruke: 93
217.24.19.*



+1 Profil

icon Re: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?06.08.2007. u 12:27 - pre 202 meseci
Imas i JBoss IDE na njihovom sajtu koji je zapravo Eclipse sa dodatnim plugin-ovima.
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.veze.net.



+3 Profil

icon Re: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?07.08.2007. u 00:52 - pre 202 meseci
O.K. Hvala vam. Onda je izbor pao na Eclipse. Recite mi jos samo da li ima smisla za ovakvu aplikaciju ukljucivati i Spring framework ?
 
Odgovor na temu

boske3

Član broj: 88800
Poruke: 24
*.piovoj.org.yu.

Sajt: www.bosanac.in.rs


Profil

icon Re: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?07.08.2007. u 08:34 - pre 202 meseci
Mislim da bi trebao da pogledaš NetBeans 5.5 koji od sada u sebi sadrži JSF editor i jako je dobar.
Svaka čast Eclipsu ali je malo pretežaka za nekog ko počinje i dosta komplikovan za podešavanje.
Ja sam odabrao NetBeans i jako sam zadovoljan ,aplikacije u JSF stvarno možeš da uradiš veoma brzo i efektivno.

Obavezno skini i Visual Web Pack koji sadrži pomenuti JSF editor ,to ti dođje kao dodatak na NEtBeans
pogledaj ovaj link:

http://www.netbeans.org/products/visualweb/

Naravno NetBeans je besplatan a evo ti i link za neke tutoriala sa kojima možeš da počneš da radiš u
NetBeansu i to web aplikacije

http://www.netbeans.org/kb/trails/web.html

Probaj pa odluči sam.Poydrav

 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.veze.net.



+3 Profil

icon Re: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?07.08.2007. u 11:19 - pre 202 meseci
Hvala na odgovoru. Ja ne pocinjem sada da radim u Eclipse i NetBeans-u, vec nisam u njima radio Web aplikacije. Za to sam primarno koristio PHP i neke druge alate.
 
Odgovor na temu

Mare34
Marko Novakovic
Web Developer
Westum
Belgrade

Član broj: 30613
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?07.08.2007. u 11:46 - pre 202 meseci
ja konkretno imam problema kod dibagovanja u eclipse-u, narocito kod visenitnih programa, desava mi se da mi padne dibager kada drugi put pritisnem awt dugme
 
Odgovor na temu

boske3

Član broj: 88800
Poruke: 24
*.piovoj.org.yu.

Sajt: www.bosanac.in.rs


Profil

icon Re: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?08.08.2007. u 09:48 - pre 202 meseci
Dovoljno je reći da je komplet Sun kompanija prihvatila NetBeans kao IDE koji se može
skinuti sa novom verzijom Jave EE

Pogledaj link:

https://sdlc4a.sun.com/ECom/EComActionServlet;jsessionid=2AE0A314AD6A5DBC09F5D6E92DFC7089

Tako da ne mislim samo ja da je NetBeans pravo razvojno okruženje za Javu

Poydrav
 
Odgovor na temu

zigizig

Član broj: 42968
Poruke: 167
*.ptt.yu.



+10 Profil

icon Re: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?09.08.2007. u 01:10 - pre 202 meseci
O ukusima ne treba raspravljati.
Ja radim sa netbeans-om i za web je ok, ali preporučujem da se ne koristi visual web pack.
Možda za nešto sitno ali za ozbiljan projekat ni slučajno. U početku može izgledati da ubrzava rad (bez 1-2GB RAM ne treba ni pokušavati) ali problemi koji se kasnije javljaju naročito sa sql-om ako ima potrebe za join i sl. su veliki pošto prihvata samo neku svoju verziju sql-a pa mora čovek da provali šta je pisac hteo da kaže. Da ne govorim o performansama. Nije mi jasno zašto su uopšte pravili taj alat koji bi trebao da posluži za RAD (rapid application development) a u svari samo izgubiš živce maltretirajući se sa notornim glupostima.
Sve on lepo izgeneriše a ti onda moraš da kopaš po source-u i ispravljaš greške i podešavaš parametre za dataSource i skoro sve ostalo. Razočarenje u svakom pogledu !
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.adsl-1.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?09.08.2007. u 06:30 - pre 202 meseci
Citat:
zigizig: Nije mi jasno zašto su uopšte pravili taj alat koji bi trebao da posluži za RAD (rapid application development) a u svari samo izgubiš živce maltretirajući se sa notornim glupostima.
Sve on lepo izgeneriše a ti onda moraš da kopaš po source-u i ispravljaš greške i podešavaš parametre za dataSource i skoro sve ostalo. Razočarenje u svakom pogledu !


Imao sam i ja slicne probleme sa nekim drugim RAD alatima. U svakom slucaju, ispostavilo se da je tacna stara dobra narodna umotvorina: "preko prece, naokolo blize" ;)
 
Odgovor na temu

boske3

Član broj: 88800
Poruke: 24
*.piovoj.org.yu.

Sajt: www.bosanac.in.rs


Profil

icon Re: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?09.08.2007. u 08:25 - pre 202 meseci
Problemi postoje ,ali uvek mogu da se prevaziđu.
Uskoro dolazi verzija NetBEans 6 pa ćemo da vidimo šta će biti sa tim.
Naravno da generiše dosta koda ali to je princip RAD-a,ali opet za razvoj velikih aplikacija
treba imati i jake resurse tj. hardver.
Generalno ,svi dobro znamo da Java VM ždere RAM tako da se za tu stvar treba naoružati
sa dosta rama i mislim da nema problema bar kod mene.
 
Odgovor na temu

sstanko78
Novi Sad

Član broj: 19139
Poruke: 411
82.117.201.*



Profil

icon Re: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?10.08.2007. u 13:42 - pre 202 meseci
Prednosti Eclipse-a:

Ogroman broj plug-inova : visual editori za web,alati za DB managment vidi http://www.eclipseplugincentral.com/

Radi brže - ne korisit swing već SWT vidi: http://www.eclipse.org/swt/

Novi eclipse ima "visual editor" za JSF vidi http://www.eclipse.org/webtools/main.php (WTP verzija eclipse)
Probaj ovo : http://www.talend.com/products...gration/talend-open-studio.php

[Ovu poruku je menjao sstanko78 dana 10.08.2007. u 14:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?10.08.2007. u 15:55 - pre 202 meseci
Čitao sam neka poređenja razvojnih alata i sećam se da se Eclipse sa tim JSF vizuelnim alatnom nije proslavio. Nekako mi se čini da sve što valja u Eclipsu od dodataka nije besplatno. Netbeans je mnogo napredova u poslednjim verzijama i na najboljem je putu da pretekne Eclipse i da svoje dodatke na najbolji način uobliči u IDE. Eclipse će uvek imati filozofiju platforme koju posle treba sređivati i nadograđivati dok će Netbeans biti uobličeniji proizvod, ispoliraniji, usmeren na jednu stvar.

Ko ima para može da ih uloži u IntelliJIDEA najproduktivniji alat za javu.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

sstanko78
Novi Sad

Član broj: 19139
Poruke: 411
82.117.201.*



Profil

icon Re: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?14.08.2007. u 12:50 - pre 202 meseci
RedHat developer studio

http://www.redhat.com/developers/rhds/index.html

Znaci JSF+AJAX+EJB3+JBoss+Eclipse
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Eclipse ili NetBeans za Web aplikaciju ?

[ Pregleda: 6160 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.