Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU

[es] :: Video karte i monitori :: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3779 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.153.*



+21 Profil

icon AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 12:22 - pre 181 meseci
COMPUTEX, Taipei - Vesti:

AMD Presents First DX11 Demos @ Computex

Citat:
COMPUTEX 2009, Taipei — June 3, 2009 — At a press conference in Taipei, Taiwan today, AMD (NYSE: AMD) publicly demonstrated the world’s first Microsoft DirectX® 11 graphics processor. The series of demonstrations shed new light on the significantly improved computing experience set to debut at the end of 2009.1 The fusion of AMD’s new ground-breaking graphics processors with the forthcoming DirectX 11 programming interface is set to forever change both applications and PC gaming for the better. To illustrate, AMD showed numerous examples of faster application performance and new game features using the world’s first true DirectX 11 graphics processor.

• Get ready for a revolution: Games and other applications are about to get a lot better as a result of AMD’s new graphics hardware and DirectX 11. DirectX 11 features such as tessellation will bring consumers higher quality, superior performing games making use of 6th generation AMD technology. Another DirectX 11 feature, the compute shader, will enable AMD’s DirectX 11 graphics cards to help make Windows 7 run faster in a wide number of applications and in a manner that’s completely transparent to users, for example, in seamlessly accelerating the conversion of video for playback on portable media players through a drag-and-drop interface.2

• DirectX 11 done right on AMD: The development of DirectX 11 has been broadly influenced by AMD graphics technology. Each new version of DirectX builds on the versions that came before it, and many of the capabilities of DirectX 11 were pioneered on AMD GPUs, including DirectX 10.1, tessellation, compute shaders, Fetch4, custom filter anti-aliasing and high-definition ambient occlusion shading.

• Bringing consumers DirectX 11 sooner: The preview of the world’s first DirectX 11 graphics processor at Computex 2009 validates AMD’s commitment to delivering leading technologies to market before anyone else, and to continuing to foster innovation in computing.

• Fueling developer demand: It’s not just consumers who are excited about the prospects of DirectX 11, game developers are also incredibly enthusiastic about taking advantage of new DirectX 11 hardware to bring even better games to market, in large part due to AMD’s readiness to meet their DirectX 11 needs. Many developers have indicated their commitment to building DirectX 11 games initially on AMD’s DirectX 11 hardware, delivering superior performance and compatibility.

“AMD has a long track record of delivering pioneering features that have gone on to become mainstays in the DirectX experience, and we’re doing it again with two mature, AMD-developed technologies in DirectX 11 – tessellation and the compute shader – both of which enable a better DirectX 11 experience for consumers,” said Rick Bergman, Senior Vice President, AMD Products Group. “Today, we’re previewing AMD’s DirectX 11 graphics processor to build enthusiasm for this key technology so developers will have games available at launch and shortly thereafter. With the benefits it delivers to gaming, applications and Windows 7, developers are lining up to get their hands on our hardware, and we’re confident that consumers will too.”





 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.2.*



+6 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 13:00 - pre 181 meseci
Nastranu nove tehnike koje DX11 donosi, kao sto su novi pipeline koraci, i multi-threading... Imam osjecaj da DX11 dolazi poprilicno tiho, te da ne predstavlja veliku razliku u odnosu na DX10, kao sto je mozda DX10 predstavljao u odnosu na DX9. Mozda, ipak, samo nedostaje onih killer-apps (citaj: igara) koje guraju platformu sa sobom. Cak evo i nakon dugo vremena, ni za DX10 ne postoji nesto previse igara koje iskoristavaju potencijal (jedino mi Crysis i World in Conflict padaju na pamet kao prave DX10 igre). Da li postoji ijedna DX11 igra, da se najavljuje, da donosi nesto revolucionarno, kao sto je Crysis izgledao prije par godina u najavama?
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
93.86.30.*



+10 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 13:20 - pre 181 meseci
Pa taman za Crysis 2 :-)

Ima još par igara koje su iskoristile DX10. Meni "STALKER: Clear Sky" pada na pamet. Baš ima finih DX10 opcija, ali svakako si u pravu, DX10 još uvek nije dovoljno zastupljen, a to je pre svega zbog konzola u kojima je već zastarela tehnologija. Verovatno će se situacija znatno promeniti kada budu izašle nove generacije XBOX-a i PS-a ili već šta...
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.153.*



+21 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 13:25 - pre 181 meseci
Citat:
Ha-Nocri: Verovatno će se situacija znatno promeniti kada budu izašle nove generacije XBOX-a i PS-a ili već šta...


Da li si video ovu temu?

 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
93.86.30.*



+10 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 13:47 - pre 181 meseci
Evo sad' vidim. Sve je to fino, ali još to meni deluje kao Sci-fi, daleko od nas. Kada se pojavi biće jako skupo i nepristupačno vecem broju ljudi...
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 14:12 - pre 181 meseci
Konzole zastarele? U odnosu na šta?

Crysis2 je najavljen za PS3 i XboX360 pored PCa (doduše, taj PC još uvek ne postoji, ali će postojati za 2 godine) .
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
93.86.30.*



+10 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 14:42 - pre 181 meseci
Pa u odnosu na PC, šta drugo. GPU koji se nalazi u Xbox 360 daleko zaostaje za najnovijim za PC. Nije ni čudo kada je xbox izašao krajem 2005. godine valjda. Mogu najnovije PC igre na konzole, nije to problem, samo sa lošijim kvalitetom slike i nekim isključenim efektima. GPU PS3-a je valjda na nivou 7900GT(X), xbox 360 ATI-jev ekvivalent...

Kako zbog piraterije ima sve manje ekskluzivnih naslova za PC to će napredak tehnologije u dobroj meri zavisiti od konzola, na žalost...
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.2.*



+6 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 14:48 - pre 181 meseci
Citat:
Ha-Nocri: Pa u odnosu na PC, šta drugo. GPU koji se nalazi u Xbox 360 daleko zaostaje za najnovijim za PC. Nije ni čudo kada je xbox izašao krajem 2005. godine valjda. Mogu najnovije PC igre na konzole, nije to problem, samo sa lošijim kvalitetom slike i nekim isključenim efektima. GPU PS3-a je valjda na nivou 7900GT(X), xbox 360 ATI-jev ekvivalent...


Nije bas tako crno-bijelo. Ne mozes posmatrati arhitekture konzola i PC-a sa iste tacke. Kod konzola, sva apsolutna snaga arhitekture je orijentirana igrama, i samo igrama. Kod PC-a bas i nije tako. Btw, sta kad bi trazio ekvivalent PS3 Cell procesoru u PC vodama (gledajuci namjenu striktno za gameing, ne govorim o procesorima generalno)?
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 14:49 - pre 181 meseci
off topic, PC boluje od nedostatka optimizacije, pa se svaki pad performansi rešava novim hardverom, dok kod konzola isti hardver je na raspolaganju 5-10 godina pa se treba iscimati malo više da nov nastavak igre na istom hardveru izgleda bolje.

Svaka čast cryteku, da nije bilo njih, pola sveta bi i dalje imalo MX440 grafičke karte. Oni lepo naprave svetsko čudo od engine-a, koji lepo spakuju u igru i tek posle godinu-dve može se odigrati za pristojne pare. :) OK, guraju tehnologiju napred.

No dobro, da se vratimo na Dx11. Kada se očekuje odgovor nvidie?
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.2.*



+6 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 14:56 - pre 181 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić:No dobro, da se vratimo na Dx11. Kada se očekuje odgovor nvidie?


Q4 ove godine, vjerovatno GT300 serija...
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 15:05 - pre 181 meseci
Ima jos jedan momenat: Odlicna konfiguracija za igranje na konzolama kosta neuporedivo manje nego za PC. :D Dodajte tome da nema problema sa drajverima, upucavanja racunara od raznih copy-protection sema i slicnih gluposti koje vas prakticno terate da za kvalitetno igranje imate dedicated gaming racunar i shvaticete da je PC gaming samo jos jedna konzola, koja traje krace i trazi vise novca.

Sto se tice "naprednosti", napredak je sjajan, ali vecina ljudi ne kupuje napredni hardver da bi ga imalo, vec da bi (bar kod igrackog hardvera) igralo odredjene igre. Ja vrlo uspesno predjoh fallout i the force unleashed na PS3, sad se lepo igram Oblivion-a... uzivam. Sve dok ja imam dovoljno igara i lepo se zabavljam sa svojim PS3 zasto bi razmisljao o necemu novom? Igre, bar na mom TV-u izgledaju odlicno,jedino o cemu ja eventualno razmisljam je externi DAC za bolji zvuk.

Nove graficke karte ce, nadajmo se, pre svega koristiti profesionalci za rad. Mislim da je odustvo entuzijazma samo znak da je vreme PC gaminga polako pri kraju i da je vreme da se igre vrate na dedicated platforme. Bez ikakve zelje za flame-om, crytek pravi vec treci engine, koji ce tehnicki mozda biti odlican, ali igre su dosadne. Retki su oni koji mogu da igraju igru zato sto je grafika dobra, vecina ipak zeli zabavu i dobru pricu.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
93.86.30.*



+10 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 15:08 - pre 181 meseci
Citat:
Sapphire: Nije bas tako crno-bijelo. Ne mozes posmatrati arhitekture konzola i PC-a sa iste tacke. Kod konzola, sva apsolutna snaga arhitekture je orijentirana igrama, i samo igrama. Kod PC-a bas i nije tako. Btw, sta kad bi trazio ekvivalent PS3 Cell procesoru u PC vodama (gledajuci namjenu striktno za gameing, ne govorim o procesorima generalno)?

Znam da nije tako crno-belo. Hteo sam na plastičan način da pokažem šta mislim. Ima razlike u arhitekturama PC-a i konzola, pre svega u odnosu snaga CPU/GPU, ali to je u suštini ista tehnologija, na sličan način funkcioniše. Nije u konzolama tehnologija sa Marsa ili neke druge planete, samo je nešto izmenjena da služi svrsi kao što si rekao :-)

Ako nekoga zanima ima jedna sjajan text koji opširno objašnjava neke teme koje smo mi ovde načeli:
http://www.tweakguides.com/Piracy_1.html
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
93.86.30.*



+10 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 15:16 - pre 181 meseci
Citat:
nkrgovic: Ima jos jedan momenat: Odlicna konfiguracija za igranje na konzolama kosta neuporedivo manje nego za PC. :D Dodajte tome da nema problema sa drajverima, upucavanja racunara od raznih copy-protection sema i slicnih gluposti koje vas prakticno terate da za kvalitetno igranje imate dedicated gaming racunar i shvaticete da je PC gaming samo jos jedna konzola, koja traje krace i trazi vise novca.

Sto se tice "naprednosti", napredak je sjajan, ali vecina ljudi ne kupuje napredni hardver da bi ga imalo, vec da bi (bar kod igrackog hardvera) igralo odredjene igre. Ja vrlo uspesno predjoh fallout i the force unleashed na PS3, sad se lepo igram Oblivion-a... uzivam. Sve dok ja imam dovoljno igara i lepo se zabavljam sa svojim PS3 zasto bi razmisljao o necemu novom? Igre, bar na mom TV-u izgledaju odlicno,jedino o cemu ja eventualno razmisljam je externi DAC za bolji zvuk.

Nove graficke karte ce, nadajmo se, pre svega koristiti profesionalci za rad. Mislim da je odustvo entuzijazma samo znak da je vreme PC gaminga polako pri kraju i da je vreme da se igre vrate na dedicated platforme. Bez ikakve zelje za flame-om, crytek pravi vec treci engine, koji ce tehnicki mozda biti odlican, ali igre su dosadne. Retki su oni koji mogu da igraju igru zato sto je grafika dobra, vecina ipak zeli zabavu i dobru pricu.


Ma super je sve to, ali ne može da se porede mogućnosti koje pruža PC sa tim. Možeš da tweakuješ mali milion stvari. Ja shvatam da je to za prosečnog korisnika previše komplikovano, ali ja bih radije imao te mogućnosti na raspolaganju. Na žalost postoje zaista iritantne stvari za PC vezane za zaštitu, SecureRom i ostale gluposti, ali to je posledica već pomenute piraterije. Igre za konzole su mnogo više ograničene u gotovo svakom pogledu upravo zbog neflexibilnosti. Kada mi portuju neku igru koja je napravljena exkluzivno za konzole mene muka uhvati. To su sve neke dosadne akcije za decu, čast izuzecima. Ne znam, za mene je PC broj 1...

I kada smo već kod Fallout-a on daleko bolje izgleda za PC, kao i GTA IV... ali bolje da ne otvaramo rat PC vs. konzole :-)
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 15:24 - pre 181 meseci
Da bi se igrao na konzoli treba da imaš slobodnog vremena, a da bi se igrao na PCu treba da si serviser računara za početak. Zar nije jednostavnije ubaciti disk i igrati igru, nego juriti krekove, zakrpe, drajvere, tweakove? Da ne pričam o tome da posle svog tog cimanja većina ljudi završi u prodavnici hardvera. :) Imao sam ja čudo od PCa, pa mi je oblivion restartovao (inače 100% ispravan) računar. Sada taj isti oblivion igram na mnogo većem ekranu i neuporedivo udobnije. Oblivion + 2 ekspanzije na jednom disku... Toliko o ograničenju konzola. I da, konzole i PC su nebo i zemlja po arhitekturi i optimizaciji. PC voli celu igru da drži u RAMu dok konzole učitavaju sa diska ono šta im treba. Crysis2 će raditi (PS3) na 256mb RAMa i na ekvivalntu geforce 7600 sa 256mb ddr3. Takav PC danas youtube jedva izgura (bez uvrede).
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: AMD zvanično p To za tweakovanje... sta ga znam. Ja igre volim da redstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 15:29 - pre 181 meseci
Citat:
Ha-Nocri: Ma super je sve to, ali ne može da se porede mogućnosti koje pruža PC sa tim. Možeš da tweakuješ mali milion stvari. Ja shvatam da je to za prosečnog korisnika previše komplikovano, ali ja bih radije imao te mogućnosti na raspolaganju. Na žalost postoje zaista iritantne stvari za PC vezane za zaštitu, SecureRom i ostale gluposti, ali to je posledica već pomenute piraterije. Igre za konzole su mnogo više ograničene u gotovo svakom pogledu upravo zbog neflexibilnosti. Kada mi portuju neku igru koja je napravljena exkluzivno za konzole mene muka uhvati. To su sve neke dosadne akcije za decu, čast izuzecima. Ne znam, za mene je PC broj 1...

I kada smo već kod Fallout-a on daleko bolje izgleda za PC, kao i GTA IV... ali bolje da ne otvaramo rat PC vs. konzole :-)

To za tweakovanje... sta ga znam. Ja igre volim da igram, ne tweakujem, dosta mi je tweakovanja na poslu. Da mi se igra sa necim tako, ima boljih meta za to, uz koje nesto i naucim korisno. Za poneke igre ima smisla, naravno, ali to su poneke igre. Veliku vecinu nikada nisam zeleo da tweakujem. Ako se igras u proseku sat dnevno (ja nemam vise vremena), dok predjes sve dobre igre nemas kad da tweakujes. Jednostanvo, zabavno je odigrati ih.

A za izgled - zaboravljas komfor. Meni je mnogo udobnije da se igram opusteno, na kaucu, na velikom TV-u, uz muziku iz pravih zvucnika, nego na PC-u, sa sluskama ili nekim malenim zvucnicima i monitorom koji mi je ispred nosa. Mozda izlgeda bolje na PC-u, ako se zabuljis u monitor, ali meni je mnogo opustenije i udobnije da lezim na kaucu i gledam u TV. :D Da ne pocinjem o tome da nikada necu imati tako veliki monitor, niti neki koji ima boje tako dobre kao plazma, detalje u tamnim delovima scene... a ako krenem o zvuku, onda tek nema smisla.

P.S. Pisao sam kad i Miroslav. Sve sto on kaze isto stoji. Nema drndanja, razmisljanja o copy protection-u, mozganja, rusenja Windowsa, tweakovanja... ubacim disk, igram se. Kad mi dosadi ugasim.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
93.86.30.*



+10 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 15:53 - pre 181 meseci
@Miroslav
E ne znam. Ja najnoviji patch i krek nađem za manje od par minuta. To je najmanji problem. Što se tiče tweakovanja, ako već radim nešto želim da to odradim kao čovek, bilo da je to posao ili pikanje igara. Zato hoću da to sve prilagodim i podesim da izgleda dobro i optimalno za moj hardver i onda da uživam. To je za mene prednost, a ne mana PC-a i zapravo i jeste prednost. Ali stvar ukusa. Kao što rekoh, kontam ja da je to preveliko cimanje većini, meni je uživanje. Mogućnosti su daleko iznad onih na konzolama. Ali čitava ta filozofija mi je poznata i vidi se iz aviona. Zato su igre toliko plitke i iritirajuće, čast izuzecima rekoh.

Ako je igra napravljena i za PC i za konzole bolje će izgledati na PC-u, tu nema dileme. I treba da vidiš kako izgleda Oblivion na 22" sa maximalnim detaljima i efektima. A ovo za smeštanje podataka u RAM-e i video memoriju naspram direktnog čitanja sa diska je tačno. Tako sam ja u Crysis Warhead-u morao da isključim upravo to, textures streaming da bi se oslobodio dosadnog štucanja i da bi igra išla glatko. Bolje da koristi brzu memoriju kada je već ima ;). Inače Taj engine je dušu dao za tweakovanje, ali kontam da se treba malko potruditi. Na kraju se to više nego isplati ;)

@nkrgovic
Postoji nešto što se zove surround system. Ja sam jedan dobar kupio ima već 5 godina sigurno, tako da...
Može se i PC priključiti na TV, to mnogi rade, ali monitor pruža mnogo veće rezolucije. No to je više stvar ukusa. Ali zaista je dosta ove rasprave. Uvek ovako ispadne...
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 16:13 - pre 181 meseci
Plitke igre? Nemojmo se vređati.

Igrati pucačinu na 32" sa 2 metra razdaljine i kulturnim 5.1 ozvučenjem (DTS/Dolby Digital) je ipak mnogo kulturnije od sedenja na pola metra od 22" i brojanja pixela. Još se zavališ u fotelju i na jednom gamepadu imaš sve što 101 taster i miš pružaju... :) Umorićeš se ti od tweakovanja i cimanja i ideje da jednom godišnje apgrejduješ hardver zbog igranja... Ja sam sve to prošao i eto, ne bih se vraćao zarad ideje da je grafika bolja.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 16:18 - pre 181 meseci
Citat:
Ha-Nocri: @Miroslav
E ne znam. Ja najnoviji patch i krek nađem za manje od par minuta. To je najmanji problem. Što se tiče tweakovanja, ako već radim nešto želim da to odradim kao čovek, bilo da je to posao ili pikanje igara. Zato hoću da to sve prilagodim i podesim da izgleda dobro i optimalno za moj hardver i onda da uživam. To je za mene prednost, a ne mana PC-a i zapravo i jeste prednost. Ali stvar ukusa. Kao što rekoh, kontam ja da je to preveliko cimanje većini, meni je uživanje. Mogućnosti su daleko iznad onih na konzolama. Ali čitava ta filozofija mi je poznata i vidi se iz aviona. Zato su igre toliko plitke i iritirajuće, čast izuzecima rekoh.

Ja zapravo igre kupujem, ne kradem. I i dalje za igre na PC-u ponekad trazim crack je me smara DRM. Na PS-u nemam tih problema. Ne znam sta prilagodjavas, ali meni PC sluzi i za rad i ne pada mi na pamet da ga prilagodjavam igrama, a kamoli svakoj igri. Ako to radis, onda ti imas "PC konzolu". Mnogo muke za iste igre, plus te kosta mnogo vise nego mene PS3.
Citat:
Postoji nešto što se zove surround system. Ja sam jedan dobar kupio ima već 5 godina sigurno, tako da...
Može se i PC priključiti na TV, to mnogi rade, ali monitor pruža mnogo veće rezolucije. No to je više stvar ukusa. Ali zaista je dosta ove rasprave. Uvek ovako ispadne...

Kakve veze ima surround? Imas surround, tako da... sta? Ja sam zadovoljan kako moji zvucnici rade, ne znam sta mislis da treba da razumem time sto si rekao.

I koliko vecu rezoluciju ima monitor? Moj TV ima 1920x1080.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
93.86.30.*



+10 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 16:19 - pre 181 meseci
@Miroslav
Da, to tek neću razumeti, igranje fps-ova na gamepadu lol
Baš nedavno naišao na neki text o nekoj igri koja je izašla za XBox i PC i možeš je igrati u mreži protiv igrača bilo koju od te dve platforme da imaju. Osrednji igrač na PC-u je pobeđivao najboljeg na konzoli upravo zbog mnogo intuitivnijeg načina upravljanja, kezboard + mouse. Mislim da bi trebao da se malo edukuješ pre nego što počneš da išta tvrdiš. I vidim kako si igrao kada nisi mogao da rešiš problem Obliviona da ti ne puca. Ali na kraju, ako si ti zadovoljan sa konzolom uživaj. Ko sam ja da ti to sporim ;)

@nkrgovic
Naravno da mi PC ne služi samo za igre. I ne sećam se kada sam neku novu nabavio. Poslednja je bila FEAR 2 u februaru ja mislim. Nisi razumeo.


Mislim da je od mene dosta na ovu temu. Nema svrhe... vidim da ste sedeli na nekim neudobnim drvanim stolicama i koristili bubice za zvuk na PC-u... lol
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU04.06.2009. u 16:28 - pre 181 meseci
Citat:
Ha-Nocri: Osrednji igrač na PC-u je pobeđivao najboljeg na konzoli upravo zbog mnogo intuitivnijeg načina upravljanja, kezboard + mouse.

Ko ti brani da zakacis tastaturu i misa na konzolu? Nevezano za to da ja na primer ne igram FPS-ove, a igre igram da bi se zabavio a ne da bi nekoga pobedio.... U drustvu igram bolje igre od onih na racunaru. :D
Citat:
stolicama i koristili bubice za zvuk na PC-u... lol

Ili ti nikada nisi probao stvarno dobar kucni bioskop? Sta mislis o tome? Ja sam zadovoljan u varijanti 42" Plasma + stereo pojacalo i dobri zvucnici (ja prvenstveno slusam muziku), ne smem da mislim kakav bi utisak na tebe ostavio sistem gde postoji pravi surround sa 6-8 zvucnika. Ne neki kompjuterski plastika/iverica "aktivne" kutije, vec propisno pojacalo/risiver i prave kutije...
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: AMD zvanično predstavio prvi DirectX 11® GPU

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3779 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.