Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskljucivanje CHAP protokola na ISDN adapteru

[es] :: Enterprise Networking :: Iskljucivanje CHAP protokola na ISDN adapteru

[ Pregleda: 4087 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

camo

Član broj: 1179
Poruke: 4
*.static.adsl.vol.cz.



Profil

icon Iskljucivanje CHAP protokola na ISDN adapteru10.11.2001. u 09:05 - pre 273 meseci
Da li neko zna kako se CHAP protokol - Challenge Handshake Authentication Protocol za Dial Up vezu, može isljučiti? Imam Milenium i ISDN modem; kad izaberem provajdera u detaljima veze (u sistem treju se otvore monitori koji označavaju konekciju) javlja da funkcioniše CHAP protokol, zajedno sa TSP/IP.
Moj problem je što jedan od provajdera (moja firma) ne podržava ovaj protokol, a od njih nikako ne mogu saznati kako se on može zamijeniti nekim drugim, tako da se i pored živog i zdravog ISDN-a na firmu moram kačiti analognim modemom, dok za sve ostale provajdere bez problema radi ISDN.
Vjerovatno je CHAP dio Mileniumove podrške ISDN-u, pošto je u običnoj analognoj vezi taj protokol Password Authentication Protocol, a to je protokol kojeg podržava moja firma.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Iskljucivanje CHAP protokola na ISDN adapteru10.01.2002. u 13:28 - pre 271 meseci
Koliko sam potrazio po Windows HELP i M$ Knowledge base, zakljucujem da je podrska za ISDN adaptere od strane WinME jako, jako jadna, a kamoli da ima mogucnosti sto tebi trebaju.

Stvarno jadno ...
"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Iskljucivanje CHAP protokola na ISDN adapteru

[ Pregleda: 4087 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.