Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako do ISDN-a u Beogradu?

[es] :: Fiksna telefonija :: Kako do ISDN-a u Beogradu?

[ Pregleda: 5096 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.ppp-bg.sezampro.yu

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Kako do ISDN-a u Beogradu?17.06.2003. u 23:42 - pre 252 meseci
Ja sam na Cukarici (Beograd) sa centralom na 3xxxxxx. Da li postoji ikakva sansa da dobijem ISDN prikljucak legalno (podnosenjem zahteva i sl.) ili da ne trosim energiju i papire.......ili da trazim vezu?

Sta se desava kada nakon sto mi odobre ISDN i ja vratim moj prikljucak, da li mi se menja broj? Da li je pametno vracati broj ili uvesti ISDN "preko" postojeceg?

Hvala.
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.beograd-2.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?17.06.2003. u 23:52 - pre 252 meseci
pa ono...
postoje .. problem fixeri :)
jednostavno treba ti da imash ljude koje placash ...
montazere :) .. onda se moze izvede sve :)
:)))
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?18.06.2003. u 11:34 - pre 252 meseci
Ma najavio je Telekom uvođenje velike količine priključaka za „kućne korisnike“ u ovoj godini, nema šta da brinete ;-)

Nije valjda da nemate poverenja u Telekom?
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.absolutok.com

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?18.06.2003. u 11:38 - pre 252 meseci
Ako "malo" sackas, od prilike do kraja godine :)
Trebalo bi da se odradi digitalicacija nekoliko centrala u bgd tako da bi trebalo da Telekom pocne sa masovnijom prodajom ISDN linija.
Daj boze da se to stvarno dogodi.

Posto si na "trojci" mozda ne bi bilo lose da podneses zahtev za ISDN u korisnickom servisu Telekoma posto je nadleznost prebacena na direkciju za rezidencijalne korisnike. (To bi valjda trebalo da znaci lakse dobijanje ISND prikljucka (trebalo))

Najbolje da trazis nov ISDN broj da ne vracas stari, ali ako vracas stari broj dobices drugi tel broj. Bar je tako bilo do sad.
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.ppp-bg.sezampro.yu

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?18.06.2003. u 20:49 - pre 252 meseci
zasto je bolje da ostavim stari broj? pa dobijam dva nova i jeftinije mi je za cca 8.000,00 dinara....
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.absolutok.com

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?19.06.2003. u 11:06 - pre 252 meseci
To je moje licno misljenje tj. ono sto bi ja uradio.
Npr. ovtavis stari analogni tel broj matorcima u koliko zivis sa njima, a ISDN liniju uzmes za sebe i imas dve svoje linije jednu za net drugu za pricu ;)

Ma o opste je glupo da trzis savet za to jer ti znas najbolje sta tebi odgovara i kolko sredstava imas za to.

 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?19.06.2003. u 12:24 - pre 252 meseci
Citat:
a ISDN liniju uzmes za sebe i imas dve svoje linije jednu za net drugu za pricu ;)


Cak je i bolje od toga: surfujes na ISDN-u i protok ti je 128 kbps (tj. , teoretski maksimum je toliko), a onda ti zazvoni telefon. Dignes slusalicu i dok pricas, protok ti je smanjen na 64 kbps, ali se veza ne prekida, a kad zavrsis razgovor, vraca ti se "dupla" brzina. Jedina je mana to sto ti svi provajderi za prikljucenje preko ISDN-a vreme racunaju dvostruko, a ne obezbedjuju ti pun protok (zbog zagusenja na njihovom ruteru).
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.ppp-bg.sezampro.yu

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?19.06.2003. u 14:33 - pre 252 meseci
Da li je sam ISDN preduslov za eventualno uvodjenje xDSL-a? I da, recimo da mi nekada uvedu xDSL da li cu moci i dalje da koristim telefon za voice razgovore tj. da li je sam xDSL specializovan samo za prenos podataka ili se moze koristiti i kao klasican telefonski prikljucak?

...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

ocultis
Beograd

Član broj: 3813
Poruke: 105
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?19.06.2003. u 18:28 - pre 252 meseci
Koliko ja znam ISDN nije preduslov... to su dve odvojene tehnologije?


A sto se tice telefoniranja i xDSL-a kroz istu paricu... tu je resenje

ADSL- asimetricni DSL...
protok do 6Mbps do korisnika (downstream)
protok oko 512-1024 Mbps od korisnika (upstream)

... i koriscenje klasicnog telefona kroz istu paricu...
To se postize moduliranjem signala u opsegu sirem od opsega govornog signala. Frekvencijski opseg bakarne parice standardima je podeljen na tri regiona,
POTS opseg.........prenos govornog signala (do 4kHz)
ADSL (upstream)..........prenos od korisnika do provajdera (25-200kHz)
ADSL (downstream)........prenos od provajdera ka korisniku (200kHz-1.1 MHz)

govorni signal se razdvaja od podataka pomocu splittera (kod korisnika i u centrali)

 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.ppp-bg.sezampro.yu

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?19.06.2003. u 20:33 - pre 252 meseci
Ja sam pricao sa covekom u Sloveniji koji ima ADSL i rekao mi je da je preduslov za ADSL bas ISDN, to jest ako nemas ISDN prvo njega treba da uvedes pa tek onda ADSL. E sad, da li je to tehnicki preduslov (meni je tako covek objasnio) ili je mozda uslov slovenackog telekoma, ne znam....
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?20.06.2003. u 01:18 - pre 252 meseci
Kod nas adsl još ne postoji već se poprečne veze realizuju najčešće preko hdsl modema preko obične bakarne žice i nije ti potreban isdn kao preduslov već slobodna parica na centrali.
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
195.252.80.*

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?20.06.2003. u 01:36 - pre 252 meseci
pa dobro jos ne postoji ali kada ga budu uvodili jedan od uslova ce da bude ISDN. bar tako ja kontam situaciju.
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.107.EUnet.yu



+25 Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?20.06.2003. u 03:18 - pre 252 meseci
Citat:
ocultis:
Koliko ja znam ISDN nije preduslov... to su dve odvojene tehnologije?


A sto se tice telefoniranja i xDSL-a kroz istu paricu... tu je resenje

ADSL- asimetricni DSL...
protok do 6Mbps do korisnika (downstream)
protok oko 512-1024 Mbps od korisnika (upstream)

... i koriscenje klasicnog telefona kroz istu paricu...
To se postize moduliranjem signala u opsegu sirem od opsega govornog signala. Frekvencijski opseg bakarne parice standardima je podeljen na tri regiona,
POTS opseg.........prenos govornog signala (do 4kHz)
ADSL (upstream)..........prenos od korisnika do provajdera (25-200kHz)
ADSL (downstream)........prenos od provajdera ka korisniku (200kHz-1.1 MHz)

govorni signal se razdvaja od podataka pomocu splittera (kod korisnika i u centrali)



Sve ovo sam i ja cuo. Tehnicki, ADSL nema veze sa ISDN-om, koristi "obicnu" paricu, samo moras da si dovoljno blizu centrale, da nemas neka grananja i nastavljanja i Pupinove kalemove (mada, ako si blizu centrale nije ni bilo potrebe da ti ih kace).
 
Odgovor na temu

Vidan
Vidan Slana
Beogard

Član broj: 11664
Poruke: 26
*.yubc.net



Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?27.06.2003. u 20:16 - pre 252 meseci
Pre dve godine sa trazio od telekoma ISDN prikljucak. Prosle nedelje su me zvali da potpisem ugovor i sl. Sve je islo regularno. Ali uslov je bio da im vratim postojeci broj 011 187-xxx (bili su fer pa me upgrade na ISDN kosta samo 8.000 din). Tj. nije bilo mogucnosti da zadrzim staru liniju i da uvedem ISDN. Ujedno, da li neko zna sta me ceka osim onih gore pomenutih din 8.000? Da li se mrezni zavrsetak dobija od telekoma i da li postoji mogucnost izbora? Koji se dobro pokazao.


Vidan
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?27.06.2003. u 22:30 - pre 252 meseci
To je baš bez veze :(( I ja sam na istoj centrali i hteo sam da tražim uvođenje dodatne ISDN linije, da ne bi morao da menjam broj :( Mrežni završetak bi trebao da dobiješ od Telekoma, a osim tog "upgrade-a" od 8000 din nemaš dodatnih troškova, osim naravno pretplate, potrošenih impulsa i eventualno dodatnih usluga (više tel. brojeva, listing poziva i sl.)
 
Odgovor na temu

Glava
In-D Bg-Ser

Član broj: 5051
Poruke: 777
*.dip0.t-ipconnect.de



Profil

icon Re: Kako do ISDN-a u Beogradu?05.07.2003. u 13:46 - pre 252 meseci
dsl apsolutno nikakve veze nema sa isdn-om!!!kada sam uvodio dsl kod mene,dobio sam od ovdasnjeg deutsche telekom jedan router i microlink adsl modem,koji su povezani na postojeci analogni prikljucak.time se dobija download do 768mbps upload do 128mbps i SLOBODNA VEZA za telefoniranje,za vreme surf-ovanja!!!dakle razlika sa isdn-om je u tome sto ne dobijate drugi broj,a sam router razdvaja signal telefona i modema,tako da je moguce koristiti ih oboje istovremeno. preduslov za to je jednostavno infrastruktura u kojoj su najveca stavka opticki kablovi koji se moraju postavljati............tako da kada je rec o adsl-u kod nas,mislim da je to vec gotova stvar kod nas,i da od toga nema nista,jer dok nas telekom skupi pare,napravi planove,pocne da radi,i na kraju zavrsi postavljanje kablove,na zapadu ce se vec pojaviti neka nova tehnologija brzog prenosa podataka,koju ce mozda odmah biti isplatljivije uvesti nego dsl.............jedina prava alternativa za ovo je sky-dsl..................
pravilo je da nema pravila,a ni to nije pravilo.....
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Kako do ISDN-a u Beogradu?

[ Pregleda: 5096 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.