Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux (konacno) prešao 1%

[es] :: Advocacy :: Linux (konacno) prešao 1%

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29971 | Odgovora: 174 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 09:17 - pre 181 meseci
@Dr.Love, odakle ti ta informacija za 38%?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 09:26 - pre 181 meseci
Citat:
Tako da ne bih rekao da je ovo win zaelot forum, medjutim iz nekog razlog linux korisnici ne ucestvuju u ovakvim diskusijama, a meni je indikacija razloga tacno nekako legla u Tylen-ovoj poruci. Ja sam ubedjen da dobar deo Linux populacije ne zeli masovnost linuxa jer sebe smatraju nekom fringe ekskluzivom i elitom, sto pak cini "windows vs linux procenti" temu veoma neinteresantnom. Gresim li?


Citat:
Zna Tylen cega se boji, ako se masa docepa Linuxa onda cete malo na svojoj kozi da osetite smaranje rodbine i komsiluka, ono, ti si kompjuteras ajd da mi namestis ovo, nesto mi ne radi internet. Nema vise vadjenja na "ja ne koristim WIndows, ja sam Linuxas" Lepo je vama na <1%, ne znam stvarno sto kukate...


:)
Pa vjerovatno imas pravo za obe tvrdnje pomalo, ali licno meni to nisu glavni razlozi.
Ja zaista mislim, da ce Linux (za mene) da se pokvari ako krene u mainstream ili to postane, zato sto tako nesto automatski povlaci neke stvari (koncepte i ideje) koji meni ne odgovaraju.

Sto se tice smaranja, nazalost ne mozes bas tako lako da se izvuces na "ja ne koristim Windows" :-)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 09:51 - pre 181 meseci
@dr.love
Citat:

Ne treba zaboraviti da je Linux zajednica uglavnom bazirana na dobrovoljnom radu kada je u pitanju podrska za hardware. Ako stalno idete sa najnovijim kernelima, ne dajete mogucnost ljudima koji poboljsavaju (open source) drajvere da stignu da odrade svoj posao. Kada ne bi toliko jurili za najnovijim verzijama (koje su nestabilnije jer se non stop nesto novo ubacuje, da ne pominjem Release Candidate i slicno) imali bi mnogo stabilniji sistem i vise opcija.

Druga prica su proprietary drajveri, posto Intel i ATI (i dosta drugih kao npr Logitech) nemaju prevelikog interesa da razvijaju drajvere za Linux, tako da je objektivno Linux stavljen u podredjeni polozaj.


Sta naprica ti ovde??? Kada verzija kernel-a stigne do final release-a radi se samo na patch-ovanju te i razvijanju nove verzije uz podrsku naravno za 2.4 seriju kernel-ova koja se sa vremena na vreme "osvezi". Poseti www.kernel.org i vidi i sam. Dakle to sto ja testiram rc4 i vracam feedback zajednici ne cinim nista lose - naprotiv... A meni je 2.6.30-rc4 koji sam iskompajlirao isto radi stabilno kao i 2.6.29-ARCH koji je generic, problem je sto bug fix-evi koji su obecani nisu tu. Mislim sve je u redu sa strane kernel dev-ova, ispravili su problem sa tiling-om koji je po default-u bio off i omogucili su da se kernel iskompajlira tako da kms bude ucitan po default-u bez potrebe da se dodaju linije u modprobe.conf i vrsi izmena mkinitcpio.conf-a... Problem je u Intel-ovim programerima koji sada rade generalku drajvera, izbacuju dri1, xaa i exa i oslanjaju se iskljucivo na uxa i dri2... Samim tim ne bih rekao da nemaju interesa da razvijaju drajvere za linux jer ne bi se toliko radilo u poslednje vreme, cak ce i pre standardnog release ciklusa izbaciti 2.8 drajver. A sto se tice logitech-a i ostalih uvek se nadje neko u kernel dev team-u da razvije drajver za njih... Samo ne znam zasto su totalno batalili drajver za GMA950 kada i sami sponzorisu moblin za netbook-ove. Malo su mi tu kontradiktorni...

@dimkovic

Citat:

Ono sto je meni fantasticno u celoj toj prici je KAKO nesto tako moze da bude isprojektovano da bude toliko zavisno od verzije kernela. Mislim i Microsoft je promenio display model u NT-u, ali samo jednom u 10 godina... Ali meni drajver za NT 6.0 kernel radi savrseno na NT 6.1 kernelu.


Sve je vise i vise display driver zavisan od kernel-a... Sada imamo 3D akceleraciju odmah po ucitavanju kernel-a preko tzv Kernel Mode Setting-a iliti KMS-a, tako su omogucili da se rezolucija automatski podesava pri boot-u a da ne moras kao ranije da dodajes vga=xxx parametre kernelu da bi dobio odgovarajucu rezoluciju u framebuffer-u, nema vise switch-ovanja sa kernel-ovog fbdev drajvera na intelov drajver pa nema ni flicker-a pri ucitavanju x-a a tu je i mogucnost za fancy distro-e da imaju zanimljive animirane bootup screen-ove. Downside svega ovoga je sto sad ne cekamo samo na intelove programere kada ce da naprave sledeci bugfix vec i na ove koje razvijaju kernel. Za sada bolje ide kernel-ovcima :-)

@Tyler
Citat:

Ja zaista mislim, da ce Linux (za mene) da se pokvari ako krene u mainstream ili to postane, zato sto tako nesto automatski povlaci neke stvari (koncepte i ideje) koji meni ne odgovaraju.

Sto se tice smaranja, nazalost ne mozes bas tako lako da se izvuces na "ja ne koristim Windows" :-)


Sta mislis zasto sam presao sa ubuntu-a na arch? :D
A to "ja ne koristim Windows" moze da upali samo kod novajlija koji me ne poznaju dovoljno, makar kod onih koje zelim da isqliram...

make love - !war
 
Odgovor na temu

Sudomaster
Student
Beograd

Član broj: 214484
Poruke: 82
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 10:03 - pre 181 meseci
Imajući u vidu da se Linux bori protiv velike sile, konkuretnske kompanije i protiv cele američke vlade koja direktno stoji iz Windows-a (od kako postoji MS), 1% mu dodje ODLIČNO!!!
Za par godina, ako se nastavi ovakav trend prezentacije Linux sistema, iskreno se nadam da će da dogura do 10-ak procenata udela na svetskom tržištu.

Mada ruku na srce, Linux je objektivno gledano tek 2003-2004 počeo da se masovno razvija i još masovnije priča o njemu, mnoga revolucionarna poboljšanja su usledila nakon previše godina stangiranja i cupkanja u mestu, tek kada su neke stvari na linuxu postale veoma lake a pritom i jednostavno onda je počelo omasovljavanje Linux Desktop OS-a.

Prema tome ovaj 1% je izuzetan napredak, imajući u vidu da se u ovom trenutku sve vrti oko para i da niko nije lud da prodaje svoje sjajne ideje zarad dobrobiti svih ljudi a ne samo autora (profit).
SUDO is your best friend, whit him... u can do anything!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
212.200.146.*



+6455 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 10:21 - pre 181 meseci
Citat:
Sudomaster
Za par godina, ako se nastavi ovakav trend prezentacije Linux sistema, iskreno se nadam da će da dogura do 10-ak procenata udela na svetskom tržištu.


Ta priča ide još od 1995 godine, dakle nekih 15-tak godina...

Citat:
Sudomaster:
Mada ruku na srce, Linux je objektivno gledano tek 2003-2004 počeo da se masovno razvija i još masovnije priča o njemu, mnoga revolucionarna poboljšanja su usledila nakon previše godina stangiranja i cupkanja u mestu, tek kada su neke stvari na linuxu postale veoma lake a pritom i jednostavno onda je počelo omasovljavanje Linux Desktop OS-a.


Linux je ušao u trend negde 97-98, kada su velike kompanije (čitaj RedHat) ušle u priču, a renesansu je doživeo 99-00 za vreme dot-com booma... Prođe od tad 10 bajrama, al linux je i dalje na nivou statističke greške...
 
Odgovor na temu

Sudomaster
Student
Beograd

Član broj: 214484
Poruke: 82
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 10:29 - pre 181 meseci
Jeste on ušao u priču 2000, ali je tek od 2004 počelo NEŠTO da se radi kako treba i da to zaživljava u pravom smislu. A to možeš da vidiš i po statistikama kojih godina je bio "bum" za expanziju linux sistema.

Uopšte nemam nameru da se svadjam oko Linux vs Win, već sam samo konstatovao da mi je izuzetno drago što se iz godine u godinu povećava broj Linux korisnika, imajući u vidu našta je sve spreman i sposoban MS i ko direktno stoji iz kompanije Microsoft, parirati (donekle) mašineriji koja ima milijarde profita godišnje, koju "sponzoriše" američka administracija, i opet imati makar 1%.... nisu to male stvari da se razumemo!
SUDO is your best friend, whit him... u can do anything!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
212.200.146.*



+6455 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 10:44 - pre 181 meseci
Citat:
Sudomaster: Jeste on ušao u priču 2000, ali je tek od 2004 počelo NEŠTO da se radi kako treba i da to zaživljava u pravom smislu. A to možeš da vidiš i po statistikama kojih godina je bio "bum" za expanziju linux sistema.


Ako si TI video linux prvi put 2004 to ne znači da je od tada sve počelo...

Linux ekspanzija, i ozbiljan rad na linuxu je počeo 97-98 godine, svidelo se to tebi ili ne. A i ako ti se ne sviđa, razumem i zašto.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 10:51 - pre 181 meseci
Ajde bar ucinite ovo malo zanimljivim. Kad svi imaju neku svoju pricu sa procentima,
dajte malo prognoza za ... ajde da uzmemo 1. Januar, 2010.

Mislim da ce Linux tada imati oko 1,05% do 1,12% - cisto onako moja neka procena, Windows
i MacOS-X nece se nesto bitno promeniti...

Ajde dajte konkretne prognoze, da bi mogli posle da linkujemo postove iz ove teme
kada treba nekog podsetiti na pogresne procene ;)

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 11:15 - pre 181 meseci
Citat:
degojs: Vista je za manje od 3 godine uspela da uzme skoro četvrt desktop tržišta. Malo li je?

http://marketshare.hitslink.co...tem-market-share.aspx?qprid=10

Od nule do 24% za manje od 3 godine i uz svu negativnu kritiku, uz povampireni Apple, uz praktično totalno odsustvo Viste sa netbook tržišta, uz poslovno tržište koje je sasvim OK sa teranjem XP-a i ne žuri da prelazi na novi sistem, itd.

Slobodno uporedi sa konkurencijom (OSX, Linux).


Kakva hrpa i3meta na jednom mestu.

Evo, u subotu sam kupovao laptop i gle čuda, od više desetina modela u ponudi samo je jedan imao preinstaliran Linux (doduše, ima modela bez OS-a). Svojevremeno sam viđao laptopove sa preinstaliranim Linpus-om. Kakav KDE, kakav GNOME. Nema ni X server, a nekmoli nešto dalje od toga. Ako si imao sreće dobio si OEM koji ima Midnight Commander, a ako nisi, ckini ga sa net-a. Naravno, ugrađene komponente (modem) nemaju blage veze sa Linux kompatibilnošću, ali zato u ycep MaHyal-u možeš naći komandu less GPL.txt, koja naravno radi do yaya, pa čitaj GPL do mile volje (a dobijaš ga i u odštampanom obliku ako ti se ne sviđa čitanje sa ekrana).

Sa druge strane, Vista je krenula od nule koja se sastoji u u izvesnoj, sitnoj, zanemarljivoj, softverskoj i hardverskoj podršci i poznavanju prethodnih verzija Windows-a kod nekolicine korisnika. Prava sitnica. Baš čudno shvatanje nule. Ako te zanimaju i druga shvatanja nule, preporučujem ti temu

http://www.elitesecurity.org/t...Duzina-kruznice-iznutra-spolja

Da, mogao sam da izaberem komp bez OS-a, pa da kupim licencu posebno. Šta misliš pošto su licence za XP i Vistu? Ravno 10150 dinara - u dinar isto. Naravno da sam kupio model sa preinstaliranom Vistom. A bizMismeni su ludi za nabavkom OS-eva pod kojim im ne radi softver koji već koriste i naravno da Vista nije uopšte kompatibilna sa XP-om, već da svaki softverski prcvoljak mora da se piše od nule. To je ta nula.

Ne kažem ja da je Windows loš proizvod i da mu je Linux ravan takmac na desktopu. Daleko od toga, ali ovo što pišeš nema blage veze sa razlozima zašto je Vista tu gde jeste.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 11:35 - pre 181 meseci
Citat:
Nedeljko:  A bizMismeni su ludi za nabavkom OS-eva pod kojim im ne radi softver koji već koriste i naravno da Vista nije uopšte kompatibilna sa XP-om, već da svaki softverski prcvoljak mora da se piše od nule. To je ta nula.[/url]


Nije to razlog za izbegavanje viste u ent okruzenju. Razlozi su administrativne prirode i cinjenice da je vecina firmi kompletirala svoje xp ent okruzenje kad je vista vec izasla i da retko ko zeli da ulaze ponovo u kreranje novog sistema, novih procedura i obucavanje zaposlenih ako postojeci sistem radi, a radi. Same aplikacije koje se vrte nisu problem, ne govorimo mi o low level kernel kodu, to su .net, Java i slicne aplikacije koje bunare po nekim bazama, one rade sasvim fino na XPu, Visti, 2003, 2008 a radice i na Win7 kad izadje. Jednostavno Vista nije donela nista drasticno neophodno firmi koja ima funkcionalan XP bazirani sistem i prica ne moze da prodje ni osnovnu poslovnu cost/benefit analizu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 11:46 - pre 181 meseci
Sto se tice predvidjanja linuxovog dela kolaca ja predvidjam da nikada nece preci 1-2% jer ako to nije uspeo dok je Vista bila na vlasti nece nikad. Ovaj windows 7 koliko sam mogao da procitam je dosta bolji od Viste... Ne da me dotice to nesto naravno... :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 11:51 - pre 181 meseci
Mislim da zapravo uopste nema toliko veze sa time koliko je Vista ili Windows 7 dobar...
...cak i ako Windows 7 bude "rasturao", Linux ce i dalje biti u blagom porastu.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 11:52 - pre 181 meseci
Jeste, za onoliko novajlija koji se jos uvek traze u svetu informatike... :) I opet ce ih biti 1-2% :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Sudomaster
Student
Beograd

Član broj: 214484
Poruke: 82
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 12:25 - pre 181 meseci
Citat:
ventura: Ako si TI video linux prvi put 2004 to ne znači da je od tada sve počelo...


Dok sam ja još radio na Apollo-u, mislim da ti nisi znao ni znao kako da upališ računar, bez uvrede ;)

elem, nije reč ko je kada prvi put i šta video, već je reč o nekom vremenu kada je Linux počeo dosta brže i naprednije da se razvija za razliku na predhode godine.
SUDO is your best friend, whit him... u can do anything!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
93.86.95.*



+6455 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 12:46 - pre 181 meseci
Citat:
Sudomaster
elem, nije reč ko je kada prvi put i šta video, već je reč o nekom vremenu kada je Linux počeo dosta brže i naprednije da se razvija za razliku na predhode godine.


Pa jeste reč. Ti si linux prvi put video 2004 i misliš da je tada krenula masovna ekspanzija i na osnovu toga donosiš neke nerealne pretpostavke. Ja ti kažem da je linux krenuo u ekspanziju pola decenije pre toga, i opet nije ništa značajno napravio... Niti će ikad napraviti ovakav kakav jeste..
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 13:03 - pre 181 meseci
@ventura & @Sudomaster
Obojica ste u po malo u pravu, ali ni jedan do kraja.

Naime, 2003. i 2004. godina su bitne za Linux desktop, dok se od polovine devedesetih intenzivno koristio na serverima. Kako je tema o Linx desktop procentu, onda je Sudomaster više u pravu.

Ovde niko ne pominje procenat Linux Web ili database servera.

My 2 cents
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 13:59 - pre 181 meseci
Citat:
mmix: Nije to razlog za izbegavanje viste u ent okruzenju. Razlozi su administrativne prirode i cinjenice da je vecina firmi kompletirala svoje xp ent okruzenje kad je vista vec izasla i da retko ko zeli da ulaze ponovo u kreranje novog sistema, novih procedura i obucavanje zaposlenih ako postojeci sistem radi, a radi. Same aplikacije koje se vrte nisu problem, ne govorimo mi o low level kernel kodu, to su .net, Java i slicne aplikacije koje bunare po nekim bazama, one rade sasvim fino na XPu, Visti, 2003, 2008 a radice i na Win7 kad izadje. Jednostavno Vista nije donela nista drasticno neophodno firmi koja ima funkcionalan XP bazirani sistem i prica ne moze da prodje ni osnovnu poslovnu cost/benefit analizu.


Nije poenta u tome da je Vista nekompatibilna sa XP-om, već upravo suprotno - Vista jeste itekako kompatibilna sa XP-om. Gro softvera za XP radi pod Vistom, ali dobro, kompatibilnost nije baš 100%, već ima ponečeg što ne radi. Dakle, daleko od toga da je Vista krenula od nule, kako degojs kaže. Prvog dana kada je plasirana, već je brdo softvera radilo pod njom. Sigurno je sa XP-om Vista "kompatibilnija" od Linux-a. Ako bizMismen kupi Linux, ala će mu proraditi Windows XP softver pod njim... možda pod wine-om. Naravno, bizMismeni nemaju pametnija posla nego da sanjaju emulatore.

Dakle, komentarisao sam degojs-ovu percepciju nule. Ako nekoga zanimaju i dr4uga alternativna shvatanja nule, dao sam zanimljiv link na kome čovek obara matematičke "gluposti" tipa 0+0=0.

Citat:
galet@world: A šta da naučim - da je tačka gradivni element intervala, da funkcija postoji i kad nema argumenta, da je i slične gluposti koje lansiraju "učeni"?

Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
79.101.180.*



+9 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 14:04 - pre 181 meseci
Citat:
Nedeljko: Sa druge strane, Vista je krenula od nule koja se sastoji u u izvesnoj, sitnoj, zanemarljivoj, softverskoj i hardverskoj podršci i poznavanju prethodnih verzija Windows-a kod nekolicine korisnika. Prava sitnica. Baš čudno shvatanje nule.


Ali je ta ista Vista stisla zube i promenila drajver model, a uz to je MS i znao da masa loše pisanog softvera (što korisnike naravno i ne treba previše da zanima, šta je dobro, a šta loše pisan softver, već da "dobro radi") neće da radi (pogotovu ako je neko stavio DEP na "always on", onda zna o čemu se radi). Tako da u neku ruku to i jeste bilo kretanje od nule.

PS: Pročitao sam temu pre nego što si je naveo ovde... i tako, ulepšao sam sebi jutro :) G-struktura.. :)
 
Odgovor na temu

dr_milos
dr_milos
SystemAdministrator
Beograd

Član broj: 76817
Poruke: 2
*.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 15:54 - pre 181 meseci
Mislim da ova tema krenula u pogresnom smeru, sta je bolje Win ili Linux, a cilj same teme je bilo da pokaze da je linux postao popularniji, sto realno jeste, ali sve vise zbog pojave distribucija koje se zapravo instaliraju lakse nego Windows, a nikoga ko se malo zanima nece mrzeti da instalira Ubuntu na primer. Moje misljenje je da nikada nece postati popularan kao destop system, a i slozio bih se sa Tyler-om da to mozda i ne bi bilo najbolje da pocnu da ga koriste siroke narodne mase. :)
 
Odgovor na temu

Sudomaster
Student
Beograd

Član broj: 214484
Poruke: 82
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Linux (konacno) prešao 1%07.05.2009. u 16:02 - pre 181 meseci
Citat:
ventura: Pa jeste reč. Ti si linux prvi put video 2004 i misliš da je tada krenula masovna ekspanzija i na osnovu toga donosiš neke nerealne pretpostavke. Ja ti kažem da je linux krenuo u ekspanziju pola decenije pre toga, i opet nije ništa značajno napravio... Niti će ikad napraviti ovakav kakav jeste..


Ti zaista ne znaš mnogo toga oko *nix sistema!?

Vidim eskivirao si pasus gde sam napisao "nešto vezano za Apollo"!? Pošto ni sam ne znaš šta je Apollo molim te uzdrži se komentara i argumentovanja oko Linux expanzije, očito da nisi upućen u tok razvoja ove "non-win arhitekture", kao i njene preteče i prvih distribucija, trebaš još mnogo mnogo učiti a ne samo gledati statistike preko Google-a i nametati svoje mišljenje drugima koje je usput plitko kao barica posle kiše.

Citat:
djoka_l: Kako je tema o Linx desktop procentu, onda je Sudomaster više u pravu.


Zaboga, zar ne govorimo o desktop workstation?

Odavno se valjda zna da je Linux bio (i ostao) "best_buy" opcija za servere, stoga ipak mislim da je expanzija na stranu Desktop korisnika, a mislim da je za to u dobrom delu procenata zaslužen debian, odnosno njegov nećak ubuntu
SUDO is your best friend, whit him... u can do anything!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux (konacno) prešao 1%

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29971 | Odgovora: 174 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.