Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hteo bih da budem wireless provajder u svom gradu

[es] :: Wireless :: Hteo bih da budem wireless provajder u svom gradu

[ Pregleda: 2281 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MortDread
Milan Stojiljkovic
Student
Vlasotince

Član broj: 120266
Poruke: 35
91.150.119.*

Sajt: www.bojcoffee.net


Profil

icon Hteo bih da budem wireless provajder u svom gradu17.04.2009. u 10:32 - pre 182 meseci
Hteo bih da imam svoj wireless provajding u svom gradu i zanima me sta mi sve u startu treba od opreme i koliko bi to sve otprilike koštalo...

Imam kod Telekoma ADSL na 16Mbita i hteo bih taj protok da iskoristim za wireless provajding,ali samo da sharujem protok ostalim ljudima,tj maloj grupi ljudi jer ipak je to 16Mbita a ne 160 Mbita:p..

Koja bi mi oprema mogla potkripiti sve to a da nije nesto bas uzasno od opreme...Hocu da moji korisnici tu po gradu imaju sasvim pristojan Wireless,tj.kad placuju da su i zadovoljni uslugom....


Unapred HVALA!!!

Nadam se da će neko to malo bolje da mi pojasni,mada znam šta mi je potrebno otprilike,ali ko pita ne skita...a ipak više glawa je pametnije od samo jedne...
Ukoliko ste ljubitelji dobre kafe,tj kafe sa dusom posetite obavezno sajt :www.bojcoffee.net
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Hteo bih da budem wireless provajder u svom gradu17.04.2009. u 10:52 - pre 182 meseci
To ti je vrlo skupa zanimacija koja ne mzoe ekonomski da se isplati, a sa tim linkom koji imas, samo ce ljudi da ti se smeju. Batali.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
93.86.4.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Hteo bih da budem wireless provajder u svom gradu17.04.2009. u 11:02 - pre 182 meseci
Koliko znam to ni zakonski nije dozvoljeno.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

MortDread
Milan Stojiljkovic
Student
Vlasotince

Član broj: 120266
Poruke: 35
91.150.119.*

Sajt: www.bojcoffee.net


Profil

icon Re: Hteo bih da budem wireless provajder u svom gradu20.04.2009. u 11:15 - pre 182 meseci
Pa dobro onda a kad bi uzeo sve sto mi treba da kazem regularno koliko bi me sve to kostalo!!!
Ukoliko ste ljubitelji dobre kafe,tj kafe sa dusom posetite obavezno sajt :www.bojcoffee.net
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Hteo bih da budem wireless provajder u svom gradu20.04.2009. u 11:44 - pre 182 meseci
Internet link kosta oko 10000 dinara po megabitu, plus iznajmljvianje fizickog voda oko 25000 po megabitu. Na to dolazi registracija firme, poslovni prostor za firmu, licenca za delatnost internet provajdinga, obavezna oprema za logovanje, obavezna prijava konfiguracije cele mreze (do zadnjeg konektora), bart roej zaposlenih za administraciju i montazu opreme, od kojih najmanje jedan koji odlicno poznaje tehnologiju wireless umrezavanja... i dok ti to sve napravis, cena tvoje usluge bude ohoho iznad cene ADSL-a.

To moze da ti prodje samo u podrucjima gde ADLS-a ili kablovske nema.

 
Odgovor na temu

MortDread
Milan Stojiljkovic
Student
Vlasotince

Član broj: 120266
Poruke: 35
93.87.194.*

Sajt: www.bojcoffee.net


Profil

icon Re: Hteo bih da budem wireless provajder u svom gradu21.04.2009. u 13:43 - pre 182 meseci
Hvala puno ali to je dosta skupo,ja sam mislio da proširim delatnost pored svoje postojeće,a inače radim sa računarima,video nadzor i alarmni sistemi...
Ipak ostajem pri svome za sada...:P
Ukoliko ste ljubitelji dobre kafe,tj kafe sa dusom posetite obavezno sajt :www.bojcoffee.net
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Hteo bih da budem wireless provajder u svom gradu22.04.2009. u 22:26 - pre 182 meseci
Imas foru da otvoris offshore firmu u drugoj zemlji i da vuces link iz susedne drzave na primer rumunije. Znaci link kupujes od rumuna za tu tvoju offshore firmu onda od te firme wirelessom dovuces do tvog mesta.
naglasavam ne mora da bude bas rumunija moze i druga zemlja.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Hteo bih da budem wireless provajder u svom gradu23.04.2009. u 08:55 - pre 182 meseci
^^ Hm, zanimljivo. Da li si siguran da je tako nesto moguce sto si napisao? Odnosno, ne da li je moguce, vec da li je dozvoljeno? Mislim da bi ti cas posla upala udba ili kako se vec to zove da vidi zasto ti prebacujes podatke preko grane...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

MortDread
Milan Stojiljkovic
Student
Vlasotince

Član broj: 120266
Poruke: 35
93.86.52.*

Sajt: www.bojcoffee.net


Profil

icon Re: Hteo bih da budem wireless provajder u svom gradu23.04.2009. u 11:18 - pre 182 meseci
Vidim ja druže da će mi ako to probamo da uradimo stvarno da odemo u apsu:P
Ukoliko ste ljubitelji dobre kafe,tj kafe sa dusom posetite obavezno sajt :www.bojcoffee.net
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
93.86.70.*

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: Hteo bih da budem wireless provajder u svom gradu07.11.2009. u 17:20 - pre 176 meseci
Pa da je to tako jednostavno pola srbije bi se bavilo tom delatnoscu. Mada mozes ti da se dogovoris sa 3-4 coveka (komsiluk) da im das po neki megabit uz neq nadokandu (krijuci da niko ne zna ;) i da to sve sprovedes privatno! A ne da se oglasavas javno! I naravno procitaj sekciju o Mikrotiku! ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Hteo bih da budem wireless provajder u svom gradu

[ Pregleda: 2281 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.