Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless Problem oko Staticke IP adrese-Potrebna pomoc

[es] :: Wireless :: Wireless Problem oko Staticke IP adrese-Potrebna pomoc

[ Pregleda: 2535 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RedLabel

Član broj: 123205
Poruke: 2
212.200.145.*



Profil

icon Wireless Problem oko Staticke IP adrese-Potrebna pomoc29.11.2006. u 11:43 - pre 210 meseci
Dobio sam od provajdera fiksnu IP.Da li je potrebno da ja nesto setujem na svom racunaru ?
Provajder kaze da nista ne treba !?
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.air.cust.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Wireless Problem oko Staticke IP adrese-Potrebna pomoc29.11.2006. u 13:56 - pre 210 meseci
Naravno da treba, ti si do sada dobijao Ip adredu preko DHCP servera, a sada koristis staticku IP adresu. Treba da podesis na konekciji TCP/IP, ip adresu, subnet mask, gateway i DNS servera, primarni i sekundarni. Moras da nazoves tehnicku podrsku i da pitas za parametre.
 
Odgovor na temu

vrba
Srbija

Član broj: 13601
Poruke: 352
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Wireless Problem oko Staticke IP adrese-Potrebna pomoc29.11.2006. u 14:32 - pre 210 meseci
Pozdrav!!!
Ne bih se slozio. Ako je provajder rekao da nista ne podesavas, onda tako i postupi. Nema nikakve veze da li
je dosad dobijao adresu preko DHCP-a ili ne, sto se tice fiksne (staticke) ili dinamicki dodeljene adrese.
Stvar je u tome da provajder verovatno ogranicava pristup po MAC adresi i on takodje tu istu MAC adresu
veze za odredjenu IP adresu. U podesavanju DHCP servera postoji mogucnost da se "rezervise" odredjena MAC
adresa za zeljenu IP adresu. Tako da u sustini nije potrebno pisati staticku IP adresu u podesavanju kartice
(uredjaja) jer ce DHCP server i onako tom racunaru dodeliti tu istu IP adresu i sve ostale potrebne
parametre.


.:: poslato preko [es] mailing liste ::.
.:.:vrba:.:.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.air.cust.apalink.co.yu.



+37 Profil

icon Re: Wireless Problem oko Staticke IP adrese-Potrebna pomoc29.11.2006. u 14:37 - pre 210 meseci
Izvinjavam se moja greska. Ja sam mislio tj razumeo (nisam citao) da on ima problema sa internetom i zato sam rekao da treba da se podesi, jer ja kod svog provajdera moram manualno da podesavam! Ali sada sam video da ima staticku ip adresu.
 
Odgovor na temu

RedLabel

Član broj: 123205
Poruke: 2
212.200.145.*



Profil

icon Re: Wireless Problem oko Staticke IP adrese-Potrebna pomoc29.11.2006. u 15:14 - pre 210 meseci
Kako ja uopste mogu da znam da li mi je dodeljena staticka IP adresa?
Provajder mi je izdiktirao broj ali on se ne slaze ni sa jednim na mom racunaru
ja sam to platio
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless Problem oko Staticke IP adrese-Potrebna pomoc

[ Pregleda: 2535 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.