Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless provajder - Hitno mi je...

[es] :: Wireless :: Wireless provajder - Hitno mi je...

[ Pregleda: 4318 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

borca

Član broj: 14496
Poruke: 19
*.yubc.net.



Profil

icon Wireless provajder - Hitno mi je...13.03.2005. u 16:43 - pre 231 meseci
Hteo bih da budem provajder wireless interneta u jednom malom mestu kod Beograda, interesuje me sta mi je sve potrebno i da li neki provajderi omogucuju takvu saradnju....

HVALA VAM, HITNO MI JE

poz
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Wireless provajder - Hitno mi je...13.03.2005. u 16:45 - pre 231 meseci
Citat:
borca: HVALA VAM, HITNO MI JE


Pa ne mozhe ti biti toliko bash hitno :). Ne postaje se provajder preko noci (khm khm...).

Koristi search opciju na ES-u, bilo 100 tema o tome...
 
Odgovor na temu

borca

Član broj: 14496
Poruke: 19
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Wireless provajder - Hitno mi je...13.03.2005. u 16:52 - pre 231 meseci
pa ne postavljam ja to, a vec sam treao sve to da znam:)

hvala ti na odgovoru, ali ajde samo u kratkim crtama

poz
 
Odgovor na temu

u_jogurtu_nema_kostiju
u_jogurtu_nema_kostiju
Beograd

Član broj: 90522
Poruke: 19
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Wireless provajder - Hitno mi je...20.11.2008. u 14:25 - pre 186 meseci
Kao prvo, da bi postao provajder, moras imati firmu, tacnije doo, takodje moras registrovati delatnost 64200 tj. telekomunikacije. Ukoliko vec imas firmu, moras da odes na sajt Agencije za privredne registre, i da skines obrazac za promenu pretezne delatnosti i tamo navedes promenu. Posle toga uplatis taksu od 1560 din, i sve to preporuceno posaljes na adresu u beogradu.

Kada izvrsis promenu delatnosti, onda moras da odes na RATEL-ov sajt, tj ,Republicke Agencije za Telekomunikacije, i da od njih trazis odobrenje za pruzanje tih usluga. Takodje se placa taksa od 10 000 din, nisam siguran 100% da li je jos uvek ova cena, i onda ti oni pregledaju, ako napravis gresku u dokumentaciji, ista nece biti uzeta u razmatranje. A sva uputsta o dokumentaciji i popunjavanju obrazaca imas na njihovom sajtu.

U te obrasce pises podatke o firmi, broju zaposlenih, o opremi kojom planiras da vrsis slanje i primanje signala. Sve u svemu, nimalo lak proces, koji iziskuje bar 5000 eura u samom startu da bi to mogao da radis kvalitetno, a ako planiras na crno, sa sto jeftinijom opremom, odmah batali, jer znam ortake koji su se opekli.

Odakle meni informacije, pa i ja sam podneo zahtev za Wireless Internet Provider pre nekog vremena, pa znam kako sam prosao.

Eto, nadam se da sam ti pomogao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless provajder - Hitno mi je...

[ Pregleda: 4318 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.