Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li da predjem sa wireless na ADSL?

[es] :: ISP :: ADSL :: Da li da predjem sa wireless na ADSL?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9412 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Paganini
Nikola K.
Pancevo

Član broj: 54771
Poruke: 6
195.252.78.*



Profil

icon Da li da predjem sa wireless na ADSL?13.03.2007. u 21:40 - pre 207 meseci
Pozdrav svima!!!

Trenutno imam wireless konekciju 200k preko MADNET-a u Pancevu i placam za to 1600 dinara mesecno.Sada je drugi provajder poceo sa uvodjenjem ADSL-a (besplatna oprema) i to 256k za 1390 dinara.
Da li je ADSL veza kvalitetnija tj. da li mi se isplati da predjem na nju?
Wireless opremu nisam kupovao,vec je pomenuti provajder postavio antenu i sve zainteresovane umrezio.
Jos da napomenem da trenutno imam staticku IP adresu.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?13.03.2007. u 21:49 - pre 207 meseci
A koji je to drugi provajder?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Paganini
Nikola K.
Pancevo

Član broj: 54771
Poruke: 6
195.252.78.*



Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?13.03.2007. u 21:57 - pre 207 meseci

3dnet iz Panceva!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?13.03.2007. u 22:01 - pre 207 meseci
Pa najlakse je da uporedis iskustva vise korisnika wireless iz Panceva i adsl-a iz drugih gradova(pretpostavljam da je Pancevo tek krenulo sa adsl-om). Posto to ipak ne mora da znaci nista, mozes sacekati malo da vidis kako ce bit zadovoljni korisnici 3dnet-a. Nista neces preterano izgubiti...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.yubc.net.



+39 Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?13.03.2007. u 22:04 - pre 207 meseci
Zavisi i od potreba imaj na umu da je upload kod adsl-a samo 64k.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
195.252.78.*



+294 Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?14.03.2007. u 00:39 - pre 207 meseci
Citat:
Paganini:trenutno imam staticku IP adresu.

"Statička adresa" kod madneta je privatna, tj. unutar madnetove mreže. Od toga nemaš mnogo vajde. IP adresa prema internetu (javna) je deljena sa više korisnika (potraži termin "NAT" u mrežama). U principu, ovo i nije neki veliki minus, ukoliko nisi korisnik kojem je veoma bitna direktna veza računara (pa i ovo može da se premosti programima poput hamachija).

S druge strane, ono što je kod wirelessa plus, to je što se onih 200k koje imaš deli po trenutnoj potrebi, to jest: mogu biti svih 200k down, može 100-100 down/up, može svih 200k up, ili kakogod.

Kod ADSL si limitiran na 64k up, i zato je taj basic adsl neupotrbljiv za videochat, i loš za mnoge voip programe, na primer. Isto tako, file sharing je limitiran i usporen tim 64k up linkom.
 
Odgovor na temu

minikola
Bgd

Član broj: 64010
Poruke: 107
*.eunet.yu.

Jabber: nikolam


+1 Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?14.03.2007. u 11:16 - pre 207 meseci
Jedna mala napomena...
Ti kod firme koja korisnicnima daje izlaz na internet preko NAT (i nevidljivog proksija) uopste i NEMAS svoju sopstvenu javnu IP adresu (svi su nabijeni na jednu jedinu Ip adresu ili par njih. tako da nemoj niko da te laze
, ne samo sto NEMAS staticku Javnu ip adresu (nego privatnu kao kod tebe kuci) nego NEMAS NI JAVNU koja je samo tvoja.

E sad, kod Adsl obavezno imas najnormalniju javnu Ip adresu samo svoju (dinamicku) ali ti je zato odlazni protok generalno manji ali 90% vremena se mozes potpuno pouzdati u taj odlazni protok tako da je stalno tvoj. Licno mislim da je taj wireless koji placas preskup u odnosu na Adsl. (jedino ako imas neke sadrzaje na Wireless kojih nema na Internetu itd..
Poz!!
 
Odgovor na temu

atheista
Beograd

Član broj: 4418
Poruke: 104
91.150.114.*



Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?14.03.2007. u 11:50 - pre 207 meseci
Citat:
Emilio Ranchez:
Kod ADSL si limitiran na 64k up, i zato je taj basic adsl neupotrbljiv za videochat, i loš za mnoge voip programe, na primer. Isto tako, file sharing je limitiran i usporen tim 64k up linkom.


Ne slazem se sa tobom. Pricao sam glasom preko Skype-u i stvar radi savrseno. Takodje, kada se predje na video conference, takodje stvar radi i vise nego dobro, osim naravno prilicno malog frame rate-a. Medjutim, glasovna komunikacija je savrsena i nisam primetio nikakvu razliku izmedju 256k ADSL-a i 2Mbit/s cable.
 
Odgovor na temu

Paganini
Nikola K.
Pancevo

Član broj: 54771
Poruke: 6
195.252.78.*



Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?14.03.2007. u 14:32 - pre 207 meseci
Hvala na iscrpnim odgovorima.
Osim peer to peer-a i klasicnog downloada trenutno nemam neke posebne potrebe tj. zahteve.
Imao sam nameru,a to cu verovatno i da sprovedem u delo,da sledeci mesec zamrznem nalog na mesec dana kod Madnet-a i da tih mesec dana probam ADSL,pa da izaberem koji mi odgovara.
Inace su u Pancevu mnoge usluge skuplje nego u Beogradu,a to je verovatno zbog slabe konkurencije.
Licno sam protiv svakog monopolizma,ali bih voleo kada bi neki jaci provajder dosao i poobarao im cene jer ovi drapaju ko ludi (i pomalo lazu-"staticka IP").
Primetio sam da mi se dodeljena IP adresa ne slaze sa adresom ispod nicka.
 
Odgovor na temu

Little Eagle
Nenad Orlić
Pančevo

Član broj: 3430
Poruke: 98
*.madnet.co.yu.

Jabber: www.madison.rs
Sajt: www.madnet.rs


Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?28.03.2007. u 16:24 - pre 207 meseci
Evo da kažem par stvari koje su delom odgvoro na tvoje pitanje:

-ADSL nema 'po default' javnu statičku IP adresu
-MadNet daje statičku PRIVATNU adresu
-Realna brzina ADSL-a je manja od 'nominalne' (za 256k je to najčešće oko 210k)
-3DNet prodaje Beotel ADSL

Što se tiče cena i brzina, MadNet je promenio brzine paketa, evo i zvaničnog obaveštenja o tome:

modedit: zvanicno obavestenje potrazite na zvanicnom sajtu...

[Ovu poruku je menjao djricky dana 28.03.2007. u 18:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Goran Nikolovski
Subotica

Član broj: 15308
Poruke: 247
77.46.226.*

Sajt: goran-nikolovski.blogspot..


+1 Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?28.03.2007. u 19:20 - pre 207 meseci
Citat:
Little Eagle:
-Realna brzina ADSL-a je manja od 'nominalne' (za 256k je to najčešće oko 210k)

Pre bih rekao da je oko 230k ...
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?28.03.2007. u 22:00 - pre 207 meseci
Slazem se sa tobom oko 230kbps i sto puta je bolji od wireless-a.
Ja dajem glas aDSL-u pa ti vidi sam.
Pozz
 
Odgovor na temu

nuno
Novi Beograd

Član broj: 14842
Poruke: 766
80.93.254.*



+7 Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?28.03.2007. u 22:38 - pre 207 meseci
adsl +
jeftiniji
javna ip adresa (dinamicka)
adsl -
mala brzina uploada

wireless +
lokalni sadrzaji (ako ih ima)
wireless -
natovana lokalna adresa (samo mi koji koristimo wireless a treba nam forward porta na njihovom routeru, tj treba da nam radi neka aplikacija koja naravno ne prolazi kroz nat znamo kakve su muke sa tim, neko spomenu hamachi ili sve jedno neki openvpn, ok je to stvar ali samo pod uslovom da i druga strana zeli to da koristi, ako pak ne zeli sve pada u vodu) ili naravno jedino resenje dokupiti javnu ip adresu sto donosi jos jedan trosak
naravno da ne spomijem kad nesto stuca na krov pa polako, a jos kad padne sneg eto veselja...

zakljucak: mislim da je ipak adsl isplatljiviji, kabl je ipak kabl
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?28.03.2007. u 23:34 - pre 207 meseci
Zasto ljudi generalizujete wireless... Pa nisu svi provajderi pilicari... Nije da reklamiram nekog, ali jednostavno mi smeta sto ljudi sve generalizuju... :(

Kod mene je situacija sledeca:

Wireless +
Javna dinamicka IP adresa
Nema filtriranja saobracaja, sve radi savrseno
Odnos dl/ul 2:1 (ima i paketa sa odnosom 1:1, al su skulji)
256k je realnih 256k, 512 je realnih 512, a ne manje...
Jeftiniji su od ADSL-a (telekoma). Ima za nijansu jeftinijih provajdera za ADSL, ali to je tu negde...
Odziv (ping na praznom linku do provajdera) <5ms
Na mrezi ste za manje od 24h

Wireless -
Cena instalacije (opreme)

ADSL +
Free setup
Ne treba opticka vidljivost

ADSL -
Odnos dl/ul 4:1
15% manja brzina od placene
Odziv (ping ka provajderu na praznom linku) 20-60ms
Cekanje na uvodjenje ADSL-a...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

komptrade
Vranje

Član broj: 16413
Poruke: 322
91.150.120.*



Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?29.03.2007. u 06:01 - pre 207 meseci
Sve zavisi od wireless provajdera. U vranju je dugo bio provajder koji je samo "drao" ljude, uzimao pare, a internet s*****...

Od pocetka leta prosle godine, otvorio se alcom, stvarno rade profesionalno
mislim ping do provajdera je 1ms, ping do google-a 30ms.

uzimao sam paket 256kbps, i stvarno, nikad, ali nikad, nije bilo manje od toga, uvek full brzina.

za nekih 7-8 meseci koriscenja veza mi je mozda ukupno pukla 2 puta i to na kratko....

ali 256kbps sam platio 3500din..


sta da kazem, wireless jeste daleko bolji po svemu (bar u mom slucaju), jer imas(full brzinu uvek, ping najmanji moguci, lokalnu mrezu, happy hour(dupla brzina nocu), nikakva ogranicenja na portovima, p2p, ...) ali je brate, mnogo skuplji.



svrha svega ovoga je u tome sto ipak zavisi od wireless provajdera...ako je stvarno dobijas kvalitetnu vezu na wirelessu, a cena nije puno veca, ne preporucujem ti da menjas.

ja sam presao na adsl 512kbps iz razloga sto u gore navedenom wireless provajderu to kosta 11.000 dinara mesecno.
 
Odgovor na temu

Srdjan M.
Beograd

Član broj: 71755
Poruke: 87
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.papirnisvet.com


Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?29.03.2007. u 07:39 - pre 207 meseci
Citat:
ta da kazem, wireless jeste daleko bolji po svemu (bar u mom slucaju), jer imas(full brzinu uvek, ping najmanji moguci, lokalnu mrezu, happy hour(dupla brzina nocu), nikakva ogranicenja na portovima, p2p, ...) ali je brate, mnogo skuplji.


Samo sto Madnet nema pola tih stvari (lokal, otvorene portove, happy hour).
U situaciji Madnet/ADSL ja bih isao na ADSL, tj. vec sam to uradio pre nekoliko meseci.
Osim u situaciji da ti je upload najbitniji od svega, onda je i najgori wireless bolji od naboljeg ADSL-a.
papirnisvet.com
 
Odgovor na temu

nuno
Novi Beograd

Član broj: 14842
Poruke: 766
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?29.03.2007. u 08:42 - pre 207 meseci
Citat:
Zasto ljudi generalizujete wireless... Pa nisu svi provajderi pilicari... Nije da reklamiram nekog, ali jednostavno mi smeta sto ljudi sve generalizuju... :(


zato sto nazalost velika vecina wireless providera u beogradu radi pod natom
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?29.03.2007. u 10:41 - pre 207 meseci
Vecina, da, ali uvek ima onih koji su ok... Samo covek treba da izabere, ovde u Nisu, samo 2 od 4 provajdera ne rade NAT.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

nine_velteko
Nikola Gligorovski

Član broj: 95344
Poruke: 33
195.252.79.*



Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?29.03.2007. u 15:37 - pre 206 meseci
Citat:
Srdjan M.: Samo sto Madnet nema pola tih stvari (lokal, otvorene portove, happy hour).
U situaciji Madnet/ADSL ja bih isao na ADSL, tj. vec sam to uradio pre nekoliko meseci.
Osim u situaciji da ti je upload najbitniji od svega, onda je i najgori wireless bolji od naboljeg ADSL-a.


Madnet uvodi happy hour, lokal i otvorene portove, svi korisnici koji su imali 200k povecava im se brzina na 256k (happy hour od 01-08 400k), korisnici koji su imali 400k povecava im se brzina na 512k (happy hour 800k) i ne ispati se ADSL posto je madnet znacajno unapredio svoju mrezu

Code:
http://madnet.co.yu/onama/vesti.php
 
Odgovor na temu

Goran Nikolovski
Subotica

Član broj: 15308
Poruke: 247
77.46.229.*

Sajt: goran-nikolovski.blogspot..


+1 Profil

icon Re: Da li da predjem sa wireless na ADSL?29.03.2007. u 17:32 - pre 206 meseci
Citat:
nine_velteko: Madnet uvodi happy hour, lokal i otvorene portove, svi korisnici koji su imali 200k povecava im se brzina na 256k (happy hour od 01-08 400k), korisnici koji su imali 400k povecava im se brzina na 512k (happy hour 800k) i ne ispati se ADSL posto je madnet znacajno unapredio svoju mrezu

Da sad kao svi wireless provajderi nešto kao unapredjuju mrežu, ali džabe im to kada su tu godine lošeg iskustva. Bar ovde u Subotici jer bežični internet bio neviđeno loš.

Ja mislim da svako ko ima mogućnosti (tehničke/finansijske) treba da pređe na ADSL.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Da li da predjem sa wireless na ADSL?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9412 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.