Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

menjanje galerija bez prelaska na drugu stranicu

[es] :: Javascript i AJAX :: menjanje galerija bez prelaska na drugu stranicu

[ Pregleda: 2467 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
94.189.215.*



+3 Profil

icon menjanje galerija bez prelaska na drugu stranicu17.04.2009. u 09:45 - pre 182 meseci
kako da napravim galeriju na jednoj stranici, konkretno unutrasnje fontane, a da se samo galerije menjaju kao stranica u stranici, a da recimo kada hocu da se vratim na pocetnu imam normalnu stranicu
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: menjanje galerija bez prelaska na drugu stranicu17.04.2009. u 11:09 - pre 182 meseci
http://jquery.com/demo/thickbox/
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: menjanje galerija bez prelaska na drugu stranicu17.04.2009. u 15:15 - pre 182 meseci
nisam bas na to mislio kao sto je pokazano na tom sajtu sto si mi dao, da li bi otisao na stranicu http://www.fontanus.org/enterijer/galerija1/galerija.html i tu na dnu imas galeriju, e posto ih ima 5, ja se pitam kako kad pritisnem na broj dva da se promeni samo to, a stranica da se ne mrdne, moze nesto i odavde da se iskombinuje, ali da li mozes da mi kazes tacno kako bi ovo trebalo uraditi
 
Odgovor na temu

DeJaaaN

Član broj: 215735
Poruke: 5



+2 Profil

icon Re: menjanje galerija bez prelaska na drugu stranicu18.04.2009. u 16:42 - pre 182 meseci
vidi ovo:

http://koschtit.tabere.net/en/
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
94.189.215.*



+3 Profil

icon Re: menjanje galerija bez prelaska na drugu stranicu19.04.2009. u 10:33 - pre 182 meseci
posto ja bas ne znam najbolje engleski, da li bi mogao da mi pomognes
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
94.189.215.*



+3 Profil

icon Re: menjanje galerija bez prelaska na drugu stranicu19.04.2009. u 12:18 - pre 182 meseci
u stvari ja ne znam kako da ubacim adresu galerije, i da li setup ide pre include, ili posle, i da li u opste treba da stavljam setup.
ja kada ubacim samo include i stavim na jednom mestu adresu galerije, ubaci cu sliku gde se vidi sta dobijem kada otvorim u IE-u, i kod kako sam ja namestio

Code:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
<title>Untitled Document</title>
</head>

<body>
<?php
$basedir = get_included_files();
$confdir = $basedir[count($basedir)-1];
$basedir = $basedir[0];

$confdir = explode("/", dirname(str_replace("\\", "/", $confdir)));
$basedir = explode("/", dirname(str_replace("\\", "/", $basedir)));

$confdirsize = count($confdir);
$basedirsize = count($basedir);

$minsize = $confdirsize;
if($basedirsize < $minsize)$minsize = $basedirsize;
$sametill = -1;

for($i = 0;$i < $minsize; $i++){
    if($confdir[$i] != $basedir[$i]){
        $sametill = $i-1;
        break;
    }
    if($i == $minsize-1)$sametill = $i;
}

// Enter the relative path here, if the script asks you to. Example: $reldir = "../script/";
$reldir = "";
// ----------------------------------------------------------------------------------------

if($reldir == ""){
    for($i = 0; $i < ($basedirsize-($sametill+1));$i++)$reldir .= "../";
    for($i = $sametill+1; $i < count($confdir); $i++)$reldir .= $confdir[$i]."/";
}

$confdir = $reldir."ki_config/";
$galleriesdir = $reldir."../jovan/sajt/zivotinj/galerij1/";//ovo je adresa
$basedir = $reldir."ki_base/";

if(!is_file($confdir."ki_setup.php")){
?>
<script type="text/javascript">
alert("WARNING: KoschtIT Image Gallery could not find the path to the script folder. Please enter the relative path from '" + window.location.href + "' to the folder where the 'ki_config' folder is, into the 'ki_include.php' on line 25.");
</script>
<?php
} else {
    include($confdir."ki_setup.php");
    $access = "?reldir=".$reldir;
    if(isset($_GET['admin'])){
        $access .= "&admin=".$_GET['admin'];
    }
?>
<meta name="Description" content="This site uses 'KoschtIT Image Gallery' v1.82 by Konstantin Tabere." /> 
<script type="text/javascript" src="<?php echo $basedir ?>ki_skripte.php<?php echo $access ?>"></script>
<?php 
    ob_start("jsdisabled");


function jsdisabled($buffer){
    global $basedir, $confdir, $galleriesdir;
    global $fr_width, $fr_height, $fr_color, $text_size, $text_color, $text_font;
    chdir(dirname((strstr($_SERVER["SCRIPT_FILENAME"], $_SERVER["PHP_SELF"]) ? $_SERVER["SCRIPT_FILENAME"] : $_SERVER["PATH_TRANSLATED"])));
    preg_match_all("|(<div[^>]+class\s*=\s*[\"'][^>]*koschtitgallery[^>]*[\"'][^>]*)>.*</div>|U", $buffer, $out, PREG_PATTERN_ORDER);
    if(is_array($out)){
        if(is_array($out[0])){
            for($i = 0; $i < count($out[0]); $i++){
                if(preg_match("|<div[^>]+title\s*=\s*[\"']([^>]+)[\"'][^>]*>|U", $out[0][$i], $temp)){
                    $titlefound = $temp[1];
                    include($confdir."ki_setup.php");
                    if(is_file($confdir.$titlefound."_ki_setup.php"))
                        include($confdir.$titlefound."_ki_setup.php");
                    $stylestring = "position:relative; padding:0px; overflow:hidden; width:".$fr_width."px; height:".$fr_height."px; background:".$fr_color.";";
                    if(preg_match("|(<div[^>]+style\s*=\s*[\"'])([^>]+)([\"'][^>]*>)|U", $out[0][$i], $temp)){
                        $buffer = str_replace($out[0][$i], $temp[1].$temp[2]."; ".$stylestring.$temp[3]."&nbsp;<span style='font:normal ".$text_size."px ".$text_font."; color:".$text_color.";'>Goto <a href='".$basedir."ki_nojs.php?gallery=".$titlefound."&amp;site=".$_SERVER['REQUEST_URI']."' style='color:".$text_color.";'>".$titlefound."</a> gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.</span></div>", $buffer);
                    } else {
                        $buffer = str_replace($out[0][$i], $out[1][$i]." style='".$stylestring."'>&nbsp;<span style='font:normal ".$text_size."px ".$text_font."; color:".$text_color.";'>Goto <a href='".$basedir."ki_nojs.php?gallery=".$titlefound."&amp;site=".$_SERVER['REQUEST_URI']."' style='color:".$text_color.";'>".$titlefound."</a> gallery. Activate JavaScript to see this gallery on this page.</span></div>", $buffer);
                    }
                }    
            }
        }
    }
    
    return $buffer;
}
?>
</body>
</html>


naznacio sam ti u kodu adresu

i slika

 
Odgovor na temu

DeJaaaN

Član broj: 215735
Poruke: 5



+2 Profil

icon Re: menjanje galerija bez prelaska na drugu stranicu19.04.2009. u 22:30 - pre 182 meseci
fajl mora da ti bude .php, ne .html,
i mora da ti bude na server, ne na Desktop
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: menjanje galerija bez prelaska na drugu stranicu20.04.2009. u 09:34 - pre 182 meseci
hvala
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: menjanje galerija bez prelaska na drugu stranicu20.04.2009. u 10:22 - pre 182 meseci
stavio sam na server sve podatke,i galeriju, tamo gde pise da treba da ukucam putanju ka galeriji, ja sam ukucao putanju ka folderu sa slikama, i on mi kaze da ne moze da nadje ni jednu galeriju, kako onda da je napravim ako ne samim slikama
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: menjanje galerija bez prelaska na drugu stranicu24.04.2009. u 09:59 - pre 182 meseci
da li moze neko da mi pomogne, stvarno mi to treba, a ne znam kako da podesim kod, stalno mi govori da ne moze da nadje ni jednu galeriju na adresi koju sam mu stavio, a ima bar u folderu gde su mi slike 8 slika, sta da radim?
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: menjanje galerija bez prelaska na drugu stranicu

[ Pregleda: 2467 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.