Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osjetim potrebu ali neznam da rijesim..

[es] :: Web aplikacije :: Osjetim potrebu ali neznam da rijesim..

[ Pregleda: 2508 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
80.71.146.*



Profil

icon Osjetim potrebu ali ne znam da rijesim..20.04.2007. u 17:39 - pre 206 meseci
Pozdravljam.

Bit cu sto je moguce kraci.
Neznam sa bazama, a potrebno mi je rijesenje.
Imam stranicu na kojoj se nalazi 10 slika (galerija). Ispod slika se nelazi << (prev) >> (next).

Zelim da preko neke stranice vrsim upload slika (kliknem na browse>odaberem sliku>kliknem na upload). To se sve zapise u bazu podataka.
Zatim ce stranica (galerija) pokupiti informacije iz baze i na stranici (toj istoj) prikazati posljednjih 10 ubacenih slika.

Baza je tu iz razloga sto postoje tipke "<<" i ">>". Tako da kada kliknem na npr ">>" zapravo citam iz baze koje slike su ranije ubacene. Te slike se automatski pikazu u galeriji.

Galerija treba prikazivati samo posljednjih 10 slika, a da ima mogucnost da pregleda "arhivu".

PS: Moram naglasiti da svaka slika ima "thumbnail" i "big" oblik koje se nalaze u zasebnim folderima.

Molio bih pomoc oko ovoga.

Hvala unaprijed!
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

milosijaa
Milos djordjevic
PHP Developer
srbija

Član broj: 88371
Poruke: 135
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Osjetim potrebu ali ne znam da rijesim..21.04.2007. u 00:33 - pre 206 meseci
hm??? sta tebi treba ustvari???

(1)Baza ili

(2)neki kod koji ce da implementira ovu funkcionalnost koju si gore opisao. ili oboje???

Kako si ovo postovao na BAZE PODATAK pretpostavimo da ti treba samo baza

prvo resenje:

potebna ti je tabela u kojoj ces pamtiti gde ti se nalaze upload-ovane slike i njihove manje verzije(thrumbnails). A naravno ove slicice se aploaduju na server u neki dir.

TABELA : ima recimo 3 kolone. pic_id, big_pic, small_pic

ciji su tipovi integer, char(100), char(100) respektivno.


drugo.

trpaj slike direktno u bazu.

TABELA : ima recimo 3 kolone. pic_id, big_pic, small_pic
ciji su tipovi integer, blob, blob respektivno.


Mislim da je prvo resenje bolje....

PS.

ne nadaj se da ce ti neko u sitna crevca objasniti kako se sve ovo radi. Hvala bogu na ovu temu je dosta pisano na ovom forumu a i net je prepun pa googlaj :)


 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Osjetim potrebu ali neznam da rijesim..

[ Pregleda: 2508 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.