Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa startovanjem konzola iz X-a

[es] :: Linux desktop okruženja :: Problem sa startovanjem konzola iz X-a

[ Pregleda: 3510 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BubaJez
Predrag Visnjic
Beograd

Član broj: 2860
Poruke: 15
*.75.EUnet.yu



Profil

icon Problem sa startovanjem konzola iz X-a02.04.2002. u 18:31 - pre 267 meseci
Nakon sto sam uspesno startovao X ubacio sam u /etc/inittab opciju 4 koja po defaultu ucitava ( startuje) Linux u KDE ( X) okruzenju; medjutim ono sto se tada dogodilo je da pritiskom na CTRL-ALT-F1 prelazim u konzolu tty1 koja ne zavrsava sa ozivom , vec umesto toga stoji:
kicker: WARNING:KDEdetect X Error
BadDrawable( invalid Pixmap or Window parametar)9
Major optcode:14
Pkusaj prelaska na CTRL-ALT-F2 vraca me u X, a pokusaj Prelaska u neku drugu konzolu F3-F7 ne odreaguje uopste. Da li se neko vec susretao sa ovim?
to smo samo mi pilici
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Problem sa startovanjem konzola iz X-a03.04.2002. u 02:05 - pre 267 meseci
Citat:
BubaJez:
Nakon sto sam uspesno startovao X ubacio sam u /etc/inittab opciju 4 koja po defaultu ucitava ( startuje) Linux u KDE ( X) okruzenju; medjutim ono sto se tada dogodilo je da pritiskom na CTRL-ALT-F1 prelazim u konzolu tty1 koja ne zavrsava sa ozivom , vec umesto toga stoji:
kicker: WARNING:KDEdetect X Error
BadDrawable( invalid Pixmap or Window parametar)9
Major optcode:14
Pkusaj prelaska na CTRL-ALT-F2 vraca me u X, a pokusaj Prelaska u neku drugu konzolu F3-F7 ne odreaguje uopste. Da li se neko vec susretao sa ovim?


Hmm, ja sam se susretaao sa relativno slicnom stvarcicom, kada sam pokusao da na RH 7.0 postavim default kde (1.x) okruzenje i da automatski dize X-e, Da li bi mogao da nam kazes o kojoj se distribuciji radi i da nam poasljes inittab pa da vidimo relativno sta se desava. a recimo dok si u X-u pokusaj da vidis da li je getty uopste podignut sa komandom
ps ax | grep getty i tu bi trebalo da vidis, svih 6 koji su startovani na tty[1-6], S obzirom da kazes da si stavio runlevel 4, koji je na vecini distibucija neiskoriscen, tako da verujem da je vecina od nas malko zbunjena i bez dodatnih informacija tesko da mozemo da pomognemo, ono sto sam ja bio uradio u mom slucaju(nekada davno) vratio gnome, i sve je radilo :)

 
Odgovor na temu

kalkulus
Dusko Petrovic
Kalkulus Inc.
Beograd

Član broj: 870
Poruke: 155
*.telekom.yu

Jabber: kalkulus@elitesecurity.org
ICQ: 27017248
Sajt: kalkulus.net


Profil

icon Re: Problem sa startovanjem konzola iz X-a03.04.2002. u 15:30 - pre 267 meseci
Citat:
BubaJez:
Nakon sto sam uspesno startovao X ubacio sam u /etc/inittab opciju 4 koja po defaultu ucitava ( startuje) Linux u KDE ( X) okruzenju; medjutim ono sto se tada dogodilo je da pritiskom na CTRL-ALT-F1 prelazim u konzolu tty1 koja ne zavrsava sa ozivom , vec umesto toga stoji:
kicker: WARNING:KDEdetect X Error
BadDrawable( invalid Pixmap or Window parametar)9
Major optcode:14
Pkusaj prelaska na CTRL-ALT-F2 vraca me u X, a pokusaj Prelaska u neku drugu konzolu F3-F7 ne odreaguje uopste. Da li se neko vec susretao sa ovim?

probaj sledece. u /etc/inittab stavi opciju 3, znaci da se podize u konzoli. zatim u /etc/rc.d/rc.local prekopiraj sledeci deo iz rc.4 fajl-a

# KDE's kdm is the default session manager. If you've got this, it's the
# one to use.
if [ -x /opt/kde/bin/kdm ]; then
exec /opt/kde/bin/kdm -nodaemon
# GNOME's session manager is another choice:
if [ -x /opt/gnome/bin/gdm ]; then
exec /opt/gnome/bin/gdm -nodaemon
# If all you have is XDM, I guess it will have to do:
elif [ -x /usr/X11R6/bin/xdm ]; then
exec /usr/X11R6/bin/xdm -nodaemon
fi

to bi trebalo da ti podigne X pri startovanju sistema a da opet imash login u konzoli
[IN PIVO VERITAS]
 
Odgovor na temu

BubaJez
Predrag Visnjic
Beograd

Član broj: 2860
Poruke: 15
*.247.EUnet.yu



Profil

icon Re: Problem sa startovanjem konzola iz X-a10.04.2002. u 21:49 - pre 267 meseci
Hvala na datim odgovorima. Uspeo sam resiti na jednostavan nacin, naime u liniju sa konzolama u kojima stoji 234 ili nesto slicno ( naravno u /etc/inittab ) trebalo je upisati 12345 i onda rade sve konzole F1-F6 a pritiskom na ALT-F7 prelazis u X
Jos jednom Hvala
to smo samo mi pilici
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Problem sa startovanjem konzola iz X-a

[ Pregleda: 3510 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.