Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD

[es] :: Linux :: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17651 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

laikexpert
laikexpert
CyberSpace

Član broj: 123738
Poruke: 105
93.87.156.*

Sajt: laikexpert.googlepages.co..


+8 Profil

icon Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD17.03.2009. u 16:02 - pre 182 meseci
Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD

U poplavi malih linux distribucija prilagodjenih USB memorijama i diskovima ( live mod )
u poslednje vrijeme Slax se pokazao kao odlicno rjesenje za instalaciju na USB flash,CD,
MP3 Player, fotoaparate i hard diskove. Ono sto odlikuje Slax je izuzetna lakoca rada, brzina
i jednostavano dodavanje svih vama potrebnih programa.

Kako sve ovo gore navedeno uraditi u par koraka je tema ovog vodica.



1.)Kako staviti Slax na USB flash.

1.a)Vas USB flash ili disk formatirajte u FAT32 filesystem. (Windows)
(MyComputer, desni klik na vas USB flash, Format, File system=FAT32, start)

1.b)Download-ujte Slax for USB
http://www.slax.org/get_slax.php
download Slax for USB

1.c)Slax za USB se distribuira kao TAR arhiva.
Potrebno je raspakovati ga na vas USB flash uredjaj.
Kada ste to uradili, vidjecete na vasem USB flashu,
dva nova foldera: boot i slax
Otvorite folder boot i pokrenite
bootinst.bat (ako ste u Windows-u).
ili
bootinst.sh (ako ste u linux-u).
Tada ce on postati bootable tj. sposoban da se podigne sa vaseg USB flash ili diska.

1.d)Nakon toga potrebno je restartovati vas kompjuter.

U zavisnosti od opcija vase maticne ploce, potrebno je prilikom startovanja
vaseg kompjutera pritisnuti na tastaturi: F8 ili F12 ili Esc itd.
Samim time pojavice vam se meni u kome mozete izabrati vas USB flash.
Nakon toga Slax pocetni meni dolazi pred vas.



(Ukoliko u vasem biosu nije podesena opcija za boot-ovanje sa USB flash uredjaja, to mozete
uraditi tako sto prilikom startovanja vaseg kompjutera pritisnete na tastaturi: Delete itd.
Samim time pojavice se meni u kome mozete podesiti koji uredjaji mogu biti boot-abilni)

NAPOMENA-potrebno je da vasa maticna ploca podrzava boot-ovanje USB flash-a.
Starije maticne ploce mozda uopste nemaju podrsku za boot-ovanje USB flash-a.


2.)Kako staviti Slax na CD.

2.a)Download-ujte Slax for CD
http://www.slax.org/get_slax.php
download Slax for CD

2.b)Slax za CD se distribuira kao ISO image.
Potrebno je narezati ga na CD koristeci opciju vaseg programa za narezivanje CD-ova
burn CD iso image (Windows - Nero/Burn Image to Disc, recimo )

2.c)Nakon toga potrebno je restartovati vas kompjuter.
Slax pocetni meni dolazi pred vas.
(Ukoliko u vasem biosu nije podesena opcija za boot-ovanje sa CD uredjaja, to mozete
uraditi tako sto prilikom startovanja vaseg kompjutera pritisnete na tastaturi: Delete itd.
Samim time pojavice se meni u kome mozete podesiti koji uredjaji mogu biti boot-abilni)


3.)Slax u Live modu

Pocetni meni nam pruza razne mogucnosti:
Slax Copy To RAM -ako imate vise od 384 MB memorije na kompjuteru
Slax Graphic mode (KDE) -ako imate manje od 384 memorije na kompjuteru itd.



3.a)Nakon toga dolazi Slax u punom sjaju.
Klikom na System na desktop-u, pa na Storage Media vidite sve vase Windows i dr. particije
i mozete odmah manipulisati sa njima.



3.b)Slax dolazi sa dobrom kolekcijom programa
a mozete isprobati i dodati mnogo vise programa tj. modula sa:
http://www.slax.org/modules.php



3.c)Ako otvorite http://www.slax.org/modules.php sa Konqueror browser-om
mozete pregledati bogatu bazu modula:
Opera, Nero, Skype, Avast, VirtualBox itd.
Klikom na activate za nekoliko momenata,



izabrani program mozete koristiti odmah.



To je odlican nacin na koji mozete isprobati sve ono sto vas interesuje.

NAPOMENA program koji ste na taj nacin isprobali bice vam dostupan sve dok ne restartujete
kompjuter. Ako ste se uvjerili da vam je neki od njih potreban da zauzme stalno mjesto na
vasem Slax-u tj. da vam bude dostupan prilikom svakog boot-ovanja, potrebno je da ga download-ujete
i stavite na vas USB flash u slax/modules

3.d)Mozete poceti da koristite vas Slax na jednostavan nacin.


NAPOMENA
(Za rad na starijim masinama sa 128 MB ram preporuka je Puppy Linux)
http://www.elitesecurity.org/t...avanje-Live-linux-CD-USB-flash

P.S.
Srecno
Long Live linux
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD17.03.2009. u 18:15 - pre 182 meseci
Ovo je odlično.
Moram da probam.
deki
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD17.03.2009. u 18:41 - pre 182 meseci
laikexpert, dodato u HOWTO's, hvala za jos jedno lepo objasnjenje.

Nisam imao vremenda da detaljnije pogledam sve, pa javite ako
neko primeti negde neku gresku da ispravimo.

Pozdrav,
Srdjan,
 
Odgovor na temu

dalibor901
Dalibor Stevanovic
Kg

Član broj: 86134
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: datscha901@gmail.com


Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD24.03.2009. u 02:00 - pre 182 meseci
Pozdrav svima!Imam jedno pitanje/problem vezan/o za Slax linux,mislim da je ovo odgovarajuca tema za to.Inace sam totalni pocetnik sto se Linuxa tice,a koristio bih ga cisto u edukativne svrhe i sirenja svog znanja.Slax Linux mi nesto najvise odgovara;lagan je za koriscenje,a i instaliranje programa pomocu modula mi odgovara(mada verujem da je to i u ostalim linuxima slicno)!
E sad,zbog svega nevedenog pokusao sam da instaliram Slax na HDD svog kompa(PII 500 mhz 384Mb rama 10gb HDD) i u tome sam uspeo evo i na koji nacin:
Procedure:
1. Download and burn live cd slax-iso alternativley download usb-slax (*.tar).
2. Download latest grub4dos at https://gna.org/projects/grub4dos, extract to a temp directory.
3. Create a partition on your harddrive using your favorite tool, ie partition magic, linux terminal commands, ubuntu livecd(gparted) puppy linux live-cd etc.
Format new partition to FAT32, partition size at minimum 300MB.
4. Copy the directories "boot" and "slax" from your slax cd-iso or slax usb-extract into your new partition.
5. Copy the file C:\ntldr in your windows xp root directory, the copy is your backup. Copy and paste at same place will do, giving you both "C:\ntldr"(origin) and "C:\copy of ntldr"(backup) at your "C:\".
6. Copy the files "grldr", "grub.exe" and "menu.lst" from the grub4dos extraction in your temp folder into C:\
7. Now follows the sensitive part, do not turn off your puter at these moments:
Rename the file C:\ntldr to C:\ntldrxp
Rename the file C:\grldr to C:\ntldr
8. Open menu.lst in a texteditor, preferrably wordpad, delete origin and copy / paste following:

# This is a sample menu.lst file. You should make some changes to it.
# The old install method of booting via the stage-files has been removed.
# utility under DOS/Win9x or Linux.

#color black/cyan yellow/cyan
color cyan/blue white/blue
#timeout 30
#default /default

title SLAX
kernel (hd0,2)/boot/vmlinuz ramdisk_size=6666 root=/dev/ram0 rw autoexec=xconf;telinit~4 changes=/mnt/hda3/slax/
initrd=(hd0,2)/boot/initrd.gz
boot

title WinXp
find --set-root /ntldrxp
chainloader /ntldrxp

9. Edit menu.lst to fit your needs. I have on my computer a 800MB winxp install on first partition (windows C:\), this is called hd0,0 in menu.lst. Second partition (windows D:\) on my computer is my private documents and valuable files such as music etc, this is hd0,1 in menu.lst.
Third partition (windows E:\) is my toy partition where I play around with different os's, named hd0,2 in menu.lst.
So, depending on number of partitions you just have to count the hd0,x likewise, presuming we are staying at your first harddrive, a second hardrive would be hd1,x.
Note that windows "C:\" is named "hda1" in linux, "D:\" is named "hda2" etc, so you will have to change the hda3 in changes line in menu.lst.

10. All done. Reboot and choose your os in the grub menu. Delete the extracted grub4dos, we dont need it anymore.

Alternative:
If you not are using several partitions but just keeps to one and same "C:\"-partition, copy the directories "boot" and "slax" to your windows C:\, edit the menu.lst to "hd0,0" but keep same file path and name.

Observe:
If you go back to windows and remove grub, you have to rename "ntldrxp" back to "ntldr", otherwise windows will never find the file and boot correct.
(originalni tekst > http://www.slax.org/forum.php?...20your%20harddrive,%20dualboot )
Problem je u tome sto na ovaj nacin sistem radi enormno sporije nego preko live Cd_a!Sto je meni nelogicno!Resenje je navodno u tome da se napravi swap particija..koju sam napravio ali ne mogu/ne znam da je mountujem tj. ne mogu/ne znam da nateram Slax da je koristi!
Verujem da svi Vi koji koristite Linux to odlicno znate..pa ako moze neki savet!!
Pozdrav Dalibor!
P.s Znam da Slax nije namenjen za ovaj nacin koriscenj..ali meni je bilo zanimljivo da pronadjem nacin da to sve proradi!
Dalibor
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD24.03.2009. u 06:53 - pre 182 meseci
Ja mislim da je komanda swapon /dev/sda* ili swapon /dev/hda* (* zamenjuje broj particije ako je u pitanju druga logicka bice /dev/sda6)...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.218.*



+21 Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD02.04.2009. u 23:23 - pre 182 meseci
Prijatno sam se iznenadio kada sam otkrio da su od nedavno bitno povećali broj SLAX Modula
Odmah sam obavio download nekih zanimljivih i dodao ih u instalaciju tako da sada mogu da koristim neke stvari na koje sam inače naučio pod Windowsom... (Opera 10.00.4214 turbo, FireFox 3.0.8, Nero, XaraX, Adobe Reader 8.x, Picasa, novi nVidia drajveri...) baš su se nešto "zaukali" sa modulima...












Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dukenukeme4D

Član broj: 217445
Poruke: 14
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD03.04.2009. u 02:41 - pre 182 meseci
Trebao bih da vas upozorim da
pojedini moduli mogu da obore sistem od korisnički dodatih i da drajver moduli
ne rade od starije verzije na novoj


u jednom prethodnom postu moguća je drugačija instalacija tako da ntldr se ne prebriše
već da se doda stavka za grldr u boot.ini na ntfs

Citat:

1. ukopiraš fajlove
grldr
menu.lst

na C:

2. napraviš folder C:\boot1
boot1 sa jedan na kraju

3. ukopiraš u njega dva fajla sa fleške na kojoj je slax (npr E: )
E:\boot\initrd.gz
E:\boot\vmlinuz

(oni su 6.1 MB ukupno )

4. otvoriš C:/boot.ini
i dodaš na kraj
Code:

      C:\grldr="Start Slax"

slaxgrldr.zip - 81.25k
(uzipovan je primer kako treba da izgleda ,ne da se kopira ceo!
boot.ini.read.txt )


posle ovoga valjda ga pronalazi bilo gde ga stavili (usb ili cd ili neka particija)
važno je da on traži direktorijum /slax na nekom disku/particiji
i u njemu livecd.sgn pošto učita vmlinuz

takođe i na visti može da se odradi
http://www.slax.org/forum.php?action=view&parentID=25778



mogu da rade i nekoliko dial up modema sa live
kao i cxacru , ueagle i actiontec modem za usb adsl
(opisano je negde na slax forumu za prva dva)

postoje još neki 'caveats' negde sam pisao možda na linuxo.
ču da pastujem neki dan

pažljivo sa persistant promenama ,mislim da ne rade na ntfs
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.86.*



+21 Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD05.04.2009. u 23:18 - pre 182 meseci
^ Postoji li nacin da se na istom USB sticku instaliraju Puppy i Slax (ako treba na odvojene particije) pa da se na samom USB-u napravi nekakav dual boot menu, bez ikakvih intervencija na hard disku? Posto sam navikao da boot drive biram preko BIOS Boot menija. Cisto da ne moram u dzepu da nosim 2 USB sticka...

PS
Kada se osvrnem par godina unazad, verovatno tada nisam ni sanjao da cu na istom racunaru moci da koristim 5 razlicitih operativnih sistema (3 Windows i 2 Linux, ne racunajuci Linux Live CDs)... to valda spada u normalne blagodeti "savremnih informacionih tehnologija"... jupiii!


 
Odgovor na temu

Dukenukeme4D

Član broj: 217445
Poruke: 14
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD06.04.2009. u 12:07 - pre 182 meseci
Može naravno

Nažalost ubi me ovo s***** od fleš animacija
a nisam stavio adblock
pa ne očekujte od mene odgovor :)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD06.04.2009. u 12:32 - pre 182 meseci
Malo su samo stariji nvidia drajveri, 180.22, aktuelna je 180.44.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.144.*



+12 Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD06.04.2009. u 13:18 - pre 182 meseci
^ ???
Od ponuđenih Slax modula nema noviji od 180.22, a najnoviji za Win platformu su 182.50
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD06.04.2009. u 18:40 - pre 182 meseci
Pa ja ti i kazem da je ponudjen 180.22, a aktuelan je 180.44. Win platforma me ne zanima.
I to jos za taj 180.22 pise da se ne preporucuje (not verifyed) za upotrebu ( upozorenje)).
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.198.*



+21 Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD07.04.2009. u 00:57 - pre 182 meseci
180.22 kod mene radi savršeno... kad naprave modul za 180.44 skinućemo ga
Svi moduli kod kojih piše "not verified" mogu prethodno da se probaju...



Takođe za svaki modul piše i koji preduslovi moraju biti ispunjeni...



Baš su to lepo napravili za nas diletante sa Win platforme

Evo i Xara je "not verified" pa koliko sam na brzinu proverio, sasvim zadovoljavajuce radi...



[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 07.04.2009. u 02:57 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dukenukeme4D

Član broj: 217445
Poruke: 14
77.105.30.*



Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD07.04.2009. u 06:22 - pre 182 meseci
Ove lzm module za nvida i ati drajver , bolje da se stave u /modules na usb flešu
jer ako se aktiviraju u toku rada ,obično se ukoči sistem
(jedan ati drajver nešto ne ide na slax 6.0.9 zbog potrebe za rekompilacijom kernela ?
fali mu neki kernel switch koji nije setovan u slackware kernelu ,ne znam tačno šta,
valjda rade oni za 6.0.7 na 6.0.7)

ovde je opisano kako je neki nemac stavio grml linux i slax 6.0.9 na isti usb
(s tim da je prvo i osnovno postavljen slax)
multi live linux on a single usb stick
http://www.slax.org/forum.php?action=view&parentID=37244

( EDIT: napomena ,ova kopiranja što je radio nemac iz konzole
obično mogu i sa file menadžerom da se odrade ,tako da sve ono
obično ne mora da se kucka još iz windousa isto ne mora
to je objašnjenje za paćenike koji vole u vokabularu često da koriste reč 'kobasica'
generalno iz bilo kog os-a može ovo da se opravi ,u principu da ? )

u suštini posle instalacije slax-a ,generičke instrukcije bi bile:
- za neki N linux da se vide koji su kernel boot parametri upotrebljeni
(obično idu iza APPEND u isolinux.cfg od pomenutog linux-a kad se umountuje/otvori iso slika)
-da se iskopiraju vmlinuz i initrd.gz od tog drugog linuxa ,npr u neki podfolder u /boot
- da se edituje slax.cfg koja je na flešiću i da se doda
LABEL puppz 4.2
(e ovo je potencijalno najteže dok se potrefe pravi boot parametri)


ja sam pored slax-a dodao TinyMe i DSL (to je ovaj linux http://damnsmalllinux.org/ ,nije adsl u pitanju ) nije mi trenutno pri ruci slax.cfg

mislim da ima još par tema na slax forumu o multi boot - u


može sve ovo da se proverava pomoću qemu emulatora koji
podržava boot sa usb uređaja
http://fedoraproject.org/wiki/FedoraLiveCD/USBHowTo
Code:

$ umount /dev/sdb1
$ qemu -hda /dev/sdb -m 256 -std-vga

ovde na etf miroru imaju qemu neki za windows ?
http://mirror.etf.bg.ac.yu/knoppix/knoppix/qemu-0.8.1/



[Ovu poruku je menjao Dukenukeme4D dana 07.04.2009. u 07:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.143.*



+21 Profil

icon Slax: Nova verzija 6.1.009.04.2009. u 19:45 - pre 182 meseci
Izašla je nova verzija SLAX 6.1.0
Može da se preuzme sa zavnične stranice Get SLAX kao 190MB ISO fajl za pravljenje Live CD-a, ili 190MB tar za Live USB
:)


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mystery_Man
Mystery_Man

Član broj: 45697
Poruke: 113

Sajt: www.sreckotech.com


+5 Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD10.04.2009. u 19:17 - pre 182 meseci
Imam jedan malo problemcic skinuo sam slax-6.1.0.tar da bi mogao da ga koristim na sa USB sticka
i kada startujem ovo bootinst.bat dobijem ovu poruku

echo =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
echo Welcome to Slax boot installer
echo =-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
echo.
echo This installer will setup disk %DISK%: to boot only Slax.
echo.
echo Warning! Master Boot Record (MBR) of the device DISK K: will be overwritten.
echo If DISK K:: is a partition on the same disk drive like your Windows installation,
echo then your Windows will not boot anymore. Be careful!
echo.
echo Press any key to continue, or kill this window [x] to abort...

kako da sredim da imam i windows i da mogu da se bootujem sa USBa?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.217.*



+21 Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD10.04.2009. u 19:29 - pre 182 meseci
^ Disk K: je tvoj USB, uradi kako te uputstvo vodi i moći ćeš da butuješ SLAX sa USB-a pod uslovom da BIOS matične ploče podržava butovanje sa USB-a. Windows ti je na C: i on ostaje netaknut.
Pročitaj detaljno celu ovu temu jer već postoji opis...
Kada restartuješ računar prilkom detekcije hardvera pritisni odgovarajući F taster za izbor uređaja sa kojeg butuješ sistem (obično je to [F11] ili [F8]... zavisi od BIOS-a matične ploče, a obično BIOS ispiše na ekranu koji je taster za boot meni...)
Na boot meniju odaberi svoj USB i sačekaj da se SLAX učita.
Na nekim matičnim pločama se na BIOS meniju pod stavkom "USB Drive" ne dešava ništa, ali zato tek kad odabereš "Hard disk" u novom prozoru uz svoj hard disk dobijaš i opciju "USB hard disk"...

 
Odgovor na temu

Mystery_Man
Mystery_Man

Član broj: 45697
Poruke: 113

Sajt: www.sreckotech.com


+5 Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD10.04.2009. u 19:35 - pre 182 meseci
Dobro to znam samo mi je vazno da mi ne takne C:

 
Odgovor na temu

Mystery_Man
Mystery_Man

Član broj: 45697
Poruke: 113

Sajt: www.sreckotech.com


+5 Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD10.04.2009. u 20:28 - pre 182 meseci
Radi odlicno sa USB sticka samo ima jedan mali problem a taj problem je Video kartica imam Nvidia EVGA 9600 GSO
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD10.04.2009. u 20:41 - pre 182 meseci
posto neki ne vole/imo fat32 i probleme sa njim... moze slax da se instalira i na ext2/3 filesystem, samo sto treba da se umest bootinst.sh pokrene liloinst.sh
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Slax Vodic za prezivljavanje (Live linux) USB flash-CD

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17651 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.