Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash

[es] :: Linux :: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20425 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

laikexpert
laikexpert
CyberSpace

Član broj: 123738
Poruke: 105
77.46.245.*

Sajt: laikexpert.googlepages.co..


+8 Profil

icon Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash15.03.2009. u 10:48 - pre 184 meseci
Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash

Puppy Linux je live linux distribucija,
manja od 100 MB, kojoj je glavna namjena upotreba
sa CD, USB flash, MP3 Player, fotoaparata itd.
Puppy Linux koristi JWM (Joe’s Window Manager),
koji je nezahtjevan po pitanju resursa, samim
time on radi neoptereceno i na starijim masinama
koje imaju 128 MB ram-a.
Puppy dolazi sa svim kodecima i potpuno je multimedijalan.
Cita i pise po NTFS particijama.Dolazi sa bogatom kolekcijom
svih potrebnih aplikacija, moguce je dodati i nove.



1.)Kako staviti Puppy na CD.

1.a)Download-ujte Puppy
http://www.puppylinux.com/download/index.html

1.b)Puppy se distribuira kao ISO image.
Potrebno je narezati ga na CD koristeci opciju vaseg programa za narezivanje CD-ova
burn CD iso image (Windows - Nero/Burn Image to Disc, recimo )

Nakon toga potrebno je restartovati vas kompjuter.
Puppy pocetni meni dolazi pred vas.
(Ukoliko u vasem biosu nije podesena opcija za boot-ovanje sa CD uredjaja, to mozete
uraditi tako sto prilikom startovanja vaseg kompjutera pritisnete na tastaturi: Delete itd.
Samim time pojavice se meni u kome mozete podesiti koji uredjaji mogu biti boot-abilni)


2.)Kako staviti Puppy na USB flash

2.a)Vas USB flash formatirajte u FAT32 filesystem. (Windows)
(MyComputer, desni klik na vas USB flash, Format, File system=FAT32, start)

2.b)Podignite Puppy sa CD-a
Zatim Menu/Setup/Puppy universal installer
Odaberite ono sto vam je potrebno.
Zavrsite proces instalacije do kraja.
Restartujte vas kompjuter.



U zavisnosti od opcija vase maticne ploce, potrebno je prilikom startovanja
vaseg kompjutera pritisnuti na tastaturi: F8 ili F12 ili Esc itd.
Samim time pojavice vam se meni u kome mozete izabrati vas USB flash.
Nakon toga Puppy pocetni meni dolazi pred vas.

(Ukoliko u vasem biosu nije podesena opcija za boot-ovanje sa USB flash uredjaja, to mozete
uraditi tako sto prilikom startovanja vaseg kompjutera pritisnete na tastaturi: Delete itd.
Samim time pojavice se meni u kome mozete podesiti koji uredjaji mogu biti boot-abilni)

3.)Puppy u Live modu



3.a)U pocetnom meniju primjeticete vise opcija,
za pocetak dovoljno je pritisnuti Enter,

nakon toga Pupy vas pita za tip misa koji imate,
sledece pitanje tastatura, US je vec markiran, OK
zatim Video Wizard, Xorg je vec markiran,OK
izaberite rezoluciju vaseg monitora
i Puppy linux je pred vama.
(-Napomena- ukoliko vam ne odgovara Xorg, izaberite Xvesa)

3.b)Na Desktopu odmah vidite sve vase particije i uredjaje.
Odmah im mozete pristupiti i poceti da ih koristite.
Veoma korisna je mogucnost da spasete podatke sa Windows particija.



3.c)Setup ikonica na desktopu vam pruza mogucnosti lake konfiguracije mreze itd.
(npr.)
Conect to Internet or Intranet/Internet by network or wireless LAN/ethO/Auto DHCP/
NETWORK CONFIGURATION OF eth0 SUCCESSFUL!
Do you want to save this configuration?
NO
Done



4.)Prilikom zavrsetka vase sesije, Puppy ce vam ponuditi da se učinjene promene sacuvaju.
Ako ste ga podigli sa CD-a ponudice da se ucinjene promene sacuvaju na samom CD-u.
(ukoliko ste ga ranije narezali na nezatvoren i nepopunjen CD-R ili CD-RW medij)
Ako ste ga podigli sa USB flasha ponudice da se ucinjene promjene sacuvaju na njemu.

(-Napomena- ukoliko zelite da Puppy koristite na razlicitim masinama, sa njegovim osnovnim
postavkama, kada vas Puppy pita da sacuva bilo koju promjenu, vas odgovor ce biti NE)
DO NOT SAVE
npr. Ako sacuvate promjene, on ce zapamtiti rezoluciju vaseg monitora, stanje vase memorije i sl.
Prilikom podizanja na drugoj masini to stanje nece odgovarati postojecem.


4.a)Mozete poceti da koristite vas Puppy na jednostavan nacin.

P.S.
Srecno
Long Live linux
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash15.03.2009. u 13:15 - pre 184 meseci
Dodato u HOWTO's.

Hvala. Pozivam sve one koji imaju malo vremena da naprave neki slican tutorijal,
neka to urade. Pozeljno je da bude na srpskom, da bude objasnjen svaki korak u
postupku, problemi na koje je moguce naici u postupku i kako ih resiti, screen-shot
kada je potrebno, itd. Takodje pozeljno je da sve bude objasnjeno na relativno
jednostavan nacin, da se sto vise ljudi moze snaci i razumeti tutorijal.

Pozdrav, Srdjan.

/edit:

Link za skidanje najnovije verzije sa 2.6.25.16 kernelom: ftp://ibiblio.org/pub/linux/di...4.1.1-k2.6.25.16-seamonkey.iso
MD5 za ovaj ISO: ftp://ibiblio.org/pub/linux/di....6.25.16-seamonkey.iso.md5.txt

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 15.03.2009. u 14:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash15.03.2009. u 13:55 - pre 184 meseci
Nije los puppy, koristio sam ga za rezanje obicnih cd-ova zato sto je ubuntu imao problema sa pata drajverima za moj rezac... Nije los distro, staje na 512MB flash, ucitava se skroz u ram i moguce je dodavati nov software sa njegovih repoa, inace je extra za salvage podataka i oporavak sistema...
make love - !war
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash18.03.2009. u 07:40 - pre 183 meseci
Zanimljiv vodic steta sto nije skoro nista receno o nadogradnjama softvera i kao se to radi;)
 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
93.86.25.*

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash22.03.2009. u 13:53 - pre 183 meseci
Saglasan sam da je distribucija vrlo dobra, no imam i neke nejasnoce:

1. Puppy daje mogucnost da se podesavanje koje je izvrseno u toku sesije sacuva i na postojeci CD ako je multisesion. Kod mene to nije funkcionisalo i pitam - da li je moguce narezati Puppy linux ili bilo koju drugu sliku (iso image), a da disk ostane multisesion i ako jeste kako ????

2. Puppy 3.01 na mom racunaru radi (lap top HP nx 6110, na particijama Windows XP, Linux Ubuntu 8.04), ali koliko sam mogao primetiti ne montira particije koje se nalaze na tvrdom disku, odnosno u fstab ne unosi podatke o istima?

3. Zadnja verzija Puppy-ja ne radi, vec u toku butovanja prijavi "Preforming a "switch root" to the layered filesystem.... Kernel panic - not syncing: Attempted to kill init !"

Ako neko ima neke odgovore na ovo molim da se javi.

Pozdrav svima

blaki.


Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash22.03.2009. u 15:14 - pre 183 meseci
1. Koliko ja znam ne moze da ostane disk otvoren kada se przi iso mada iscitaj http://www.linuxcommand.org/man_pages/mkisofs8.html za svaki slucaj... A ako imas neki usb flash (pa i ako nemas sada su ovi od 512MB jeftini bas) bolje ti je da teras puppy sa njega
2. Pa jel ti prikazuje sda (hda) 1,5,6 ili koliko ih vec imas na desktop-u kada podignes puppy? Kada ides dvoklikom na njih jel ti otvara... Znam da ih ne mountuje automatski ali bi trebalo na zahtev da ih ucita...
3, Hm, ne znam zasto radi chroot i to na sta, ne verujem da automatski se prebacuje na ubuntu okruzenje jer nema razloga (a ako to radi onda je moguce da se arhitekture razlikuju, recimo puppy ti je 32-bit a ubuntu 64-bit i onda je to normalno) a ako ne onda je moguce da ti prebacuje ceo puppy u ram i onda radi chroot, ako pri tome zaglavljuje onda probaj da ga ne ucitavas u ram pri boot-u (pita te on jel hoces sadrzaj medija da prebacis u ram)...
make love - !war
 
Odgovor na temu

laikexpert
laikexpert
CyberSpace

Član broj: 123738
Poruke: 105
93.87.137.*

Sajt: laikexpert.googlepages.co..


+8 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash22.03.2009. u 23:27 - pre 183 meseci
Pozdrav za blaki

Citat:
1. Puppy daje mogucnost da se podesavanje koje je izvrseno u toku sesije sacuva i na postojeci CD ako je multisesion. Kod mene to nije funkcionisalo i pitam - da li je moguce narezati Puppy linux ili bilo koju drugu sliku (iso image), a da disk ostane multisesion i ako jeste kako ????




Da moguce je sa Magic ISO Maker, Nero itd.
Znaci samo ne potvrdjuj opciju da ti finalizira Cd.
Ovako to izgleda kod mene.

Korisna informacija:
Na stranici http://www.puppylinux.com/cd-puppy.htm Pronasao sam:
Citat:
UPDATE: Active contributor on the Puppy Forum, GuestToo, has discovered a Windows application called BurnCDCC, that just burns ISO files to CD, nothing else, so you can't go wrong. The URL is: http://www.terabyteunlimited.com/utilities.html

Download link:http://www.terabyteunlimited.com/downloads/burncdcc.zip (68.7 KB)
Ovako to izgleda kod mene.



Citat:
2. Puppy 3.01 na mom racunaru radi (lap top HP nx 6110, na particijama Windows XP, Linux Ubuntu 8.04), ali koliko sam mogao primetiti ne montira particije koje se nalaze na tvrdom disku, odnosno u fstab ne unosi podatke o istima?


Na slici u ovom vodicu u dionici 3.b) prikazan je izgled desktopa Puppy-ja.
Sve particije i uredjaje koji su na datoj masini on montira na jedan klik.

Citat:
3. Zadnja verzija Puppy-ja ne radi, vec u toku butovanja prijavi "Preforming a "switch root" to the layered filesystem.... Kernel panic - not syncing: Attempted to kill init !"


Pupy radi na svim masinama kod mene je npr. Asus F3JC lap-top
a i na mojoj desktop masini bez problema.Dugo godina se druzim sa Puppy-em,
i pokretao sam ga na raznoraznim masinama i uvijek sa uspjehom.
Zadnja verzija Puppy-ja radi odlicno kao prethodne.

Imas dvije oficialne verzije za download pa probaj koja je za tvoj hardware.
Citat:
NOTICE ABOUT PUPPY 4.1.2: On the download sites you will find two builds of Puppy, with the 2.6.21.7 kernel and with the 2.6.25.16 kernel. Most people will choose the later kernel, but for reasons why you might want the older kernel please read the release notes for Puppy 4.1.2.


http://www.puppylinux.com/download/index.html

CD uvijek narezuj brzinom 16x ili manjom, tako da ti bude operativan na svim masinama.


P.S.
Srecno
Long Live linux


[Ovu poruku je menjao laikexpert dana 23.03.2009. u 02:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.198.*



+21 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash23.03.2009. u 00:53 - pre 183 meseci
OK je ta ideja sa multisession CD, ali ne vidim svrhu. Broj sesija je ogranicen a i mnogo je spooooro... daleko je bolja verzija koristiti Puppy sa butabilnog USB drajva uz opciju snimanja svih izmena poslednje sesije.
 
Odgovor na temu

laikexpert
laikexpert
CyberSpace

Član broj: 123738
Poruke: 105
93.87.137.*

Sajt: laikexpert.googlepages.co..


+8 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash23.03.2009. u 01:32 - pre 183 meseci
P0zdrav za Catch 22

NAPOMENA-potrebno je da vasa maticna ploca podrzava boot-ovanje USB flash-a.
Starije maticne ploce mozda uopste nemaju podrsku za boot-ovanje USB flash-a.


P.S.
Srecno
Long Live linux
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash23.03.2009. u 04:10 - pre 183 meseci
Citat:
blaki
1. Puppy daje mogucnost da se podesavanje koje je izvrseno u toku sesije sacuva i na postojeci CD ako je multisesion. Kod mene to nije funkcionisalo i pitam - da li je moguce narezati Puppy linux ili bilo koju drugu sliku (iso image), a da disk ostane multisesion i ako jeste kako ????


Knoppix je ranije imao mogucnost da deo podesavanja snimi na hard i da onda prilikoim sledeceg podizanja povuce te podatke sa hard diska (sad koliko je to sve prakticno). I mozda je moguce nekim programom otvoriti iso izvrsiti izmene pa potom ponovo sklopiti sliku


Citat:
blaki:
2. Puppy 3.01 na mom racunaru radi (lap top HP nx 6110, na particijama Windows XP, Linux Ubuntu 8.04), ali koliko sam mogao primetiti ne montira particije koje se nalaze na tvrdom disku, odnosno u fstab ne unosi podatke o istima?


Vecina LIve diskova to rade automatski ili je dovoljno samo jedan klik za montiranje i jedan za demontiranje. Ovim imas sve moguce privilegije na tim diskovima


Citat:
blaki:
3. Zadnja verzija Puppy-ja ne radi, vec u toku butovanja prijavi "Preforming a "switch root" to the layered filesystem.... Kernel panic - not syncing: Attempted to kill init !"
.



Jesi li proverio pre narezivanja da li je OK

 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
91.150.122.*

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash23.03.2009. u 15:03 - pre 183 meseci
Hvala jos jednom svima koji su nasli vremena i volje da mi odgovore na moja pitanja. Situacija je sledeca:

1. Ponovo sam narezao na disk istu "iso" sliku, ali sada kao "multissesion" disk i iz "Magic Iso Makera" i sve funkcionise besprekorno. Probao sam narezati dopunsku sesiju podesavanja i sve tece glatko. Evo sada i ovo pisem iz "Puppy"-ja, a sva podesavanja je iz prethodne sesije ucitao. Super stvar.

2. Na "Puppy"-ju 3.01 sam nasao opciju. Treba kliknuti na ikonicu "Drives" i potom na kucicu pored particije koju zelis montirati ili demontirati.

3. Sta je bilo u pitanju sa prethodnim diskom, ne znam, mogu samo reci da sam ga narezao iz "Brazzero"-a (mislim da se ovako pise), pod "Ubuntu"-om i da je proverio narezano, sve je bilo OK. Narezao sam na mali disk, da li je tu bilo neke zackoljice, nemam pojma, ali sad sljaka "k`o pravi".

Na kraju moji utisci o distribuciji "Puppy"-a su vise nego super.

Pozdrav svima,

blaki.
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash24.03.2009. u 06:55 - pre 183 meseci
Hehe Linux se Kraljevom siri :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.192.*



+21 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash24.03.2009. u 08:42 - pre 183 meseci
Citat:
BBS: ... Knoppix je ranije imao mogucnost da deo podesavanja snimi na hard i da onda prilikoim sledeceg podizanja povuce te podatke sa hard diska...

Ta opcija postoji i u PuppyLinux (recommended file size: 512MB)
 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
93.86.68.*

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash24.03.2009. u 13:34 - pre 183 meseci
Citat:
combuster: Hehe Linux se Kraljevom siri :D


Sto se mene tice ja ga koristim od 2003. godine. Evo tacnijeg podatka, pogledaj moju poruku od 26.05.2003 u 23,08 h u "Linux hardware" pod imenom "Zvucna kartica". Tada sam se i uclanio na ovaj forum, bas zbog "Slackware"-a. Nazalost osim nekog naprednijeg korisnicke upotrebe nisam odmakao bas mnogo.

Pozdrav svima,

blaki.
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

saneldz
Incognito
EU

Član broj: 44991
Poruke: 357
62.113.8.*



+2 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash24.03.2009. u 22:18 - pre 183 meseci
Da li Puppy formatira USB tokom instalacije, na nacin da izbrise postojece podatke koje imam na sticku kao backup, iako ima dovoljno slobodnog prostora za neometanu instalaciju?

[Ovu poruku je menjao saneldz dana 24.03.2009. u 23:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

laikexpert
laikexpert
CyberSpace

Član broj: 123738
Poruke: 105
93.86.101.*

Sajt: laikexpert.googlepages.co..


+8 Profil

icon Novi Puppy Linux 4.228.03.2009. u 11:35 - pre 183 meseci
Puppy Linux 4.2
100MB

Puppy 4.2 is the first official version of Puppy Linux
without Barry Kauler making the final choices.



Features:
* Many tastes catered for with a choice of window managers, either IceWM or JWM, with extra themes including Clearlooks Gtk+2 theme engine
* Optimized SeaMonkey web browser with MonkeyMenu extension
* Efficient management with Puppy Control Panel
* Elegant, graphical GRUB boot loader using gfx-boot
* Stay informed with Pwidgets running desktop programs (clock, weather, battery, wireless, calender, RSS feed, slideshow, and many more)
* Audiophiles will be pleased with AlsaPlayer and Pmusic for audio entertainment using the latest audio codecs for .flac, .ogg, and .mp3 files
* Access to Internet radio using streamtuner
* Full-screen video playback with Gxine supported by flashplayer-9.0.152.0
* Essential communication via SeaMonkey Mail, Meebo, Psip, and XChat
* Office productivity enhanced with AbiWord 2.6.6 word processor, Gnumeric 1.8.4 spreadsheet editor, and Xpad 2.14 sticky notes
* Reliable printing using CUPS 1.4b2
* Spritely image viewer GPicView with slideshow capability
* Super-quick archive management with Xarchiver
* Puppy Web Desktop
* Enhanced boot-up and shutdown procedures with extra options at shutdown
* Remaster Xpress (RemaX) for superior live-CD/DVD re-mastering
* Access to downloads with Puppy Download Accelerator and Transmission BitTorrent client
* Enormous potential for expanding Puppy via support for utilizing extra .sfs file packages
* Programming versatility with tcl/tk, Glade, and freeBASIC
* New games

Sve ovo i jos mnogo vise:
http://www.puppylinux.org/wiki...butions/puppy-42-release-notes

Both the 'Standard' and 'Retro' editions of Puppy Linux 4.2
are now available.

Download:
100MB
ftp://ftp.nluug.nl/ftp/pub/os/...y-4.2-k2.6.25.16-seamonkey.iso
MD5 ceace10ba0bb047f3add1f06ab2016ea puppy-4.2-k2.6.25.16-seamonkey.iso
ili
73MB
ftp://ftp.nluug.nl/ftp/pub/os/...2retro-k2.6.21.7-seamonkey.iso
MD5 7f977c54e8ae45a37f236f5710ad471e puppy-4.2retro-k2.6.21.7-seamonkey.iso

P.S.
Srecno
Long Live linux
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
91.150.118.*



+51 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash29.03.2009. u 21:59 - pre 183 meseci
Citat:
laikexpert: P0zdrav za Catch 22

NAPOMENA-potrebno je da vasa maticna ploca podrzava boot-ovanje USB flash-a.
Starije maticne ploce mozda uopste nemaju podrsku za boot-ovanje USB flash-a.


Da li postoji neki boot tool koji bi sluzio samo da ucita drajvere za usb i pokrene boot sa usb-a?
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash29.03.2009. u 22:24 - pre 183 meseci
Ne znam da li misliš na nešto ovako:

http://www.pendrivelinux.com/u...py-to-boot-usb-pendrive-linux/
http://linuxgazette.net/116/okopnik1.html
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.238.*



+21 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash29.03.2009. u 23:56 - pre 183 meseci
Imao sam na butabilnom USB instaliran Puppy 4.1.2 i sada sam instalirao ovaj novi 4.2
Posto sam prilicno nepismen za Linux, jednostavno sam ponovo formatirao particiju na kojoj je bio Puppy 4.1.2 i instalirao ovaj novi 4.2
Pretpostavljam da je to moglo i inteligentnije da se uradi (upgrade 4.1 > 4.2 ?) pa bi bilo lepo da neko od "gurua" ovde opise pravilan postupak, ako postoji...
:)

PS
Prvi utisci za 4.2 su pozitivni!
 
Odgovor na temu

laikexpert
laikexpert
CyberSpace

Član broj: 123738
Poruke: 105
91.150.107.*

Sajt: laikexpert.googlepages.co..


+8 Profil

icon Re: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash30.03.2009. u 13:28 - pre 183 meseci
4.c)Dopuna: Kako jednostavno nadograditi Puppy na najnoviju verziju

Citat:
Imao sam na butabilnom USB instaliran Puppy 4.1.2 i sada sam instalirao ovaj novi 4.2
Posto sam prilicno nepismen za Linux, jednostavno sam ponovo formatirao particiju na kojoj je bio Puppy 4.1.2 i instalirao ovaj novi 4.2
Pretpostavljam da je to moglo i inteligentnije da se uradi (upgrade 4.1 > 4.2 ?) pa bi bilo lepo da neko od "gurua" ovde opise pravilan postupak, ako postoji...




Da jednostavan postupak postoji,
potrebno je samo zamijeniti 3. Puppy-eva fajla
koji se vec nalaze na nasem USB flashu
sa novima koji se nalaze u novom puppy-4.2 ISO image-u.

Ti fajlovi su:
vmlinuz
initrd.gz
pup_420.sfs

Nakon toga boot-ujemo Puppy i imamo najnoviju verziju.

Korisna informacija:
Puppy 4.2 ISO image mozemo otvoriti sa WinRAR(Windows)
ISOMaster (Puppy)
ili na bilo koji drugi nacin koji je vama jednostavan.


P.S.
Srecno
Long Live linux
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20425 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.