Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

slax mala pomoc oko instalacije

[es] :: Linux :: slax mala pomoc oko instalacije

[ Pregleda: 3351 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ghost Story
NBG

Član broj: 69649
Poruke: 50
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon slax mala pomoc oko instalacije08.02.2006. u 17:54 - pre 221 meseci
Jedno pitanjne skino sam slax-5.0.7b sa http://slax.linux-live.org/download.php kao I ubuntu-5.10-install-i386 sada kada pokusam da pokrenem racunar sa CD ''podesim boot from CD - u bios-u'' dobijem bott from CD i tako stoji i nista se nedesava e a to je na HDD-u od 2GB na kome nema nista ni windows-a ni particija kada stavim HDD od 40GB pocne instalaciju ustvari jednom je poceo e sada oba linux-a su u .iso
formatu tako sam ih i narezao narezao sam ih i kao boot disc i nista. Dali trebam da imam swap i ??? particiju da bih instalirao linux ili dobijam mogucnost na pocetku instalacije da kreiram particije. Izvinjavam se na interpunkciji.

PS.
Trazio sam na forumu i nisam nasao neki odgovor pa ako moze bez odgovora imas google imas search i slicno

Hvala unapred

[Ovu poruku je menjao Ghost Story dana 08.02.2006. u 18:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ghost Story
NBG

Član broj: 69649
Poruke: 50
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: slax mala pomoc oko instalacije08.02.2006. u 18:00 - pre 221 meseci
http://slax.linux-live.org/forum/viewtopic.php?t=5044
Evo pronasao sam nesto oko instalacije, ali zasto nece da pokrene linux sa Cd-a?
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: slax mala pomoc oko instalacije08.02.2006. u 19:38 - pre 221 meseci
U lave samo polako!. Sta si ti uopste pokusao da pokrenes/instaliras - jako ti je konfuzno pitanje. ako si pokusao da instaliras SLAX 5.0.7b na hard to neces uspeti posto je to u verziji koju si skinuo nije podrzano.

Citat:
Dali trebam da imam swap i ??? particiju
DA - moras imati jednu particiju na koju ces instalirati svoj distro i swap particiju.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

Ghost Story
NBG

Član broj: 69649
Poruke: 50
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: slax mala pomoc oko instalacije08.02.2006. u 19:49 - pre 221 meseci
A ubuntu-5.10-install-i386 pretpostavljam da ova distribucija moze da se instalira shvatio sam da mi treba ext2 i swap particija. Izvinjavam se na greskama nemam iskustva sa linux-om.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: slax mala pomoc oko instalacije08.02.2006. u 20:37 - pre 221 meseci
Kako si narezao diskove? Skida se ISO ali se NE reze kao ISO, nego kao image. Ja ti to ne mogu detaljno objasniti, jer nemam Windows, sve radim iz Linuxa i tamo vec napamet znam, ali tebi to ne vredi.

Ako si ga pogresno narezao, onda nece da radi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ghost Story
NBG

Član broj: 69649
Poruke: 50
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: slax mala pomoc oko instalacije08.02.2006. u 20:58 - pre 221 meseci
Narezao sam .iso fajl uz pomoc nera ucitao ga i narezao sa nero-m vidim sve fajlove i to nije problem. Dali bi se pokrenula instalacija ako nemam kreirane swap i ext particije?
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.NS-BMP6.WLAN.panline.net.



+7 Profil

icon Re: slax mala pomoc oko instalacije08.02.2006. u 21:23 - pre 221 meseci
alo bre!! jeli ti citas sta ti covek lepo kaze!!

Citat:
tdjokic: Kako si narezao diskove? Skida se ISO ali se NE reze kao ISO, nego kao image. Ja ti to ne mogu detaljno objasniti, jer nemam Windows, sve radim iz Linuxa i tamo vec napamet znam, ali tebi to ne vredi.

Ako si ga pogresno narezao, onda nece da radi.


Znaci ne da rezes .iso kao bilo koji drugi fajl (prevuces ga dole), vec kazes Nero-u Burn IMAGE ili tako nekako i onda mu das putanju do tog .iso fajla

ako NISI tako radio.. mozes rezati do sutra.... i boot-ovati do kraja sveta neces nista postici
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: slax mala pomoc oko instalacije08.02.2006. u 21:51 - pre 221 meseci
kako najlakse narezati *.iso fajl (simple tutorial):
Udjes u nero File-->Open-->browse-->tvoj *.iso fajl-->dvaput kliknes-->ides na burn disk i to je to


http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: slax mala pomoc oko instalacije08.02.2006. u 23:31 - pre 221 meseci
Citat:
Ghost Story: Dali bi se pokrenula instalacija ako nemam kreirane swap i ext particije?

Vecina Linux distribucija pokrece instalaciju od nule, od pocetka. U toku instalacije ti ponudi i program za izradu particija. E, tek kad napravis particije i eventualno odgovoris na neka pitanja, podesis nesto, pocinje instalacija u doslovnom smislu - kopiranje programa na hdd. To je princip.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ghost Story
NBG

Član broj: 69649
Poruke: 50
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: slax mala pomoc oko instalacije09.02.2006. u 10:16 - pre 221 meseci
Citat:
Znaci ne da rezes .iso kao bilo koji drugi fajl (prevuces ga dole), vec kazes Nero-u Burn IMAGE ili tako nekako i onda mu das putanju do tog .iso fajla

ako NISI tako radio.. mozes rezati do sutra.... i boot-ovati do kraja sveta neces nista postici


Ok. Nismo se razumeli naravno da nisam narezao *.iso kao data disk nego sam odredio putanju za *.iso pomocu nero image burning rom-a i to nije problem kao sto sam i naveo sa rezanjem je sve ok tako da mi netreba tutorijal za rezanje iso formata.A za instalciju cu se snaci hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

homoludens
marko djordjevic
bgd

Član broj: 7020
Poruke: 307
195.252.91.*

Sajt: www.linux-beograd.org.yu


Profil

icon Re: slax mala pomoc oko instalacije09.02.2006. u 14:10 - pre 221 meseci
al' ste napali coveka...

koliko ja vidim tebi je jedino problem sto sistem nece da se bootuje sa cd-a, ili bar sa tih cd-a koje si narezao, zar ne?

slax ti je live linux. verovatno, nekako, moze i da se instalira. ali trebalo bi da se dize sa cd-a bez problema. ukoliko se to ne desava mogu da postoje samo dva problema:
1. tvoj sistem ne moze da se bootuje sa CD
2. nisi dobro narezao CD
nema treceg.

naravno da ne moras da imas swap (niti bilo koju drugu) particiju pre instalacije, instaler ce ih napraviti sam ili ces ih ti rucno napraviti.

u principu mozes da prodjes bez swap-a i kasnije, ali je to druga tema.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: slax mala pomoc oko instalacije09.02.2006. u 15:57 - pre 221 meseci
Citat:
homoludens: al' ste napali coveka...

Mislim da nismo. Da je u provom postu rekao da je narezao kao image, mi bi razmisljali o drugim stvarima. A on je bas u prvom postu napisao i sledece:

"oba linuxa su u .iso
formatu tako sam ih i narezao narezao sam ih i kao boot disc i nista."

Izricito kaze, sto je sada ispravio - da je .iso formate tako i narezao, a dalje kaze da ih je rezao i kao boot diskove, a recimo meni to nije jasno. MD5 takodje ne spominje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ghost Story
NBG

Član broj: 69649
Poruke: 50
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: slax mala pomoc oko instalacije09.02.2006. u 22:44 - pre 221 meseci
Problem je izgleda bio u tome sto sam narezao ubuntu na DVD-RW disk pa o0nda na obican CD-RW i nije radilo na kraju sam narezao na obican CD i radi OK iznenadio sam se kada sam video instalaciju na srpskom jeziku u svakom slucaju hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: slax mala pomoc oko instalacije

[ Pregleda: 3351 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.