Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet browseri tuze microsoft

[es] :: Advocacy :: Internet browseri tuze microsoft

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 24815 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 21:24 - pre 184 meseci
Citat:
to zajedno (hardware+software) je njihov proizvod. tacka.


Možeš ti da to pravdaš kako god hoćeš.

Ali fakat je da ako hoćeš da koristiš jedan proizvod (OSX), Apple te forsira da kupiš i drugi (Mac).

MS je daleko od takve politike. Porediti ih po tom pitanju je smešno.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 21:27 - pre 184 meseci
Citat:
calimero:
sponsored links  


a takvih je tako puno da ces odmah prvim searchom na ne znam ni ja koji termin, pronaci?

otvoris total commander,odes u program files,nadjes internet explorer,pritisnes del/f8 [ukoliko ti nije namesteno,usput pritisnes i shift] i voila,nema vise ie-a ...

edit:@ico,hvala na razjasnjenju :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 21:38 - pre 184 meseci


Ikonice IE takođe možeš da se ukloniš pa ih korisnik neće ni videti..

Ostaje jedino da se tamo neko žali da na disku ima iexplore.exe. Bid deal (imate i milion drugih fajlova za koje pojma nemate čemu služe, pa?), ali ako jeste i to će biti rešeno sa Win 7. Bah..

I svaka kompanija koja prodaje Win/PC može to da uradi.
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 21:40 - pre 184 meseci
ne znam kako sam zaboravio da dodam nesto u moj prethodni post! :)

pogledaj moj prethodni post.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 21:42 - pre 184 meseci
^
Citat:
EDIT: btw shvati ovaj post kao poklon od mene tebi jer necu ubuduce odgovarit na tvoje postove (osim ako ne budu izuzetno zabavni !)


Pa ništa me ne čudi.

Isto si se poneo i kada te je Mladen tražio da postaviš onaj screenshot, sa tvojom famoznom "selektivnom JPEG kompresijom." LOL


Shvatiću ovo kao završetak rasprave sa tobom, jer jednostavno nemaš šta da kažeš u prilog svojih stavova, osim gomile laprdanja..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 21:42 - pre 184 meseci
ne, nego kao svako ko ceni svoje vreme nece ga trositi uzalud na tebe sigurno

sto se fontova tice sve je vec receno, sacekaj jos dve godine i videces da ce i M$ prestati da koristi hinting i da ce preci na Applov nacin prikaza fontova
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 21:48 - pre 184 meseci
Citat:
sto se fontova tice sve je vec receno, sacekaj jos dve godine i videces da ce i M$ prestati da koristi hinting i da ce preci na Applov nacin


Da, ne sumnjam da hoće, ali kada budemo imali monitore sa malo više DPI (mislim da Win to već i danas radi ako si sa monitorom visoke rez, nisam siguran doduše :). To i dalje ne odgovara zašto onomad nisi imao muda da postaviš screen koji te Mladen tražio. Ti sam najbolje znaš zašto..


A ako ti je odgovor na moje komentare "sa tobom neću da pričam", jasno je sve.. :)



Where's my IE dude? :) Yeah, whatever..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 21:51 - pre 184 meseci
o kojem screenshotu pricas?

znam da je bilo ono tvoje klasicno ponasanje - "kao da pricam bukvi" :D

najverovatnije sam u nekom trenutku odustao od jalove rasprave....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 22:03 - pre 184 meseci
Ma da :) Selektivna kompresija, selektivno sećanje.. Pitaj Mladena..

Whatever, imaš na ovoj temi dovoljno mojih poruka pa odgovori na neku sa argumentima. Isključivanje iz diskusije jasno govori koliko su ti jaki argumenti.

Autocenzura, tj. autogol.. šampijonski :D
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 22:14 - pre 184 meseci
manite se prepucavanja
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 22:17 - pre 184 meseci
^Pa glupost: lepo pitam čoveka ako on napravi browser za OSX, da li je taj njegov proizvod podređen u odnosu na Safari koji dolazi preinstaliran na OSX (potpuno isto kao IE u Win), a on jednostavno neće da odgovori. Jasno je zašto.

Kad nema argumenata onda krene sa nekakvim "sa tobom neću da razgovaram" :) Pa šta bi bilo da je te iste poruke napisao neko drugi? Onda bi odgovorio? :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 22:31 - pre 184 meseci
Citat:
degojs: ^Pa glupost: lepo pitam čoveka ako on napravi browser za OSX, da li je taj njegov proizvod podređen u odnosu na Safari koji dolazi preinstaliran na OSX (potpuno isto kao IE u Win), a on jednostavno neće da odgovori. Jasno je zašto.

Kad nema argumenata onda krene sa nekakvim "sa tobom neću da razgovaram" Pa šta bi bilo da je te iste poruke napisao neko drugi? Onda bi odgovorio?


vidi, ti ocigledno ne citas sta ja pisem. da probamo jos ovako:

Apple je ZABRANIO pravljenje bilo kakvog 3th party softwarea za iPhone koji kopira funkcionalnost postojecih Apple aplikacija na iPhoneu (i pored ove zabrane svi obrcu veliku lovu; i Apple i developeri sa kojima deli lovu 30:70 ).

u prevodu: za iPhone ni ne smes da pravis browser ako mislis da ga prodajes preko AppStore-a.

i ono sto je najbitnije - ovo je potpuno regularno.

zato, po poslednji put: Apple je software+hardware (kao i sve moguce IT firme iz 80tih) - M$ je jedini koji je krenuo putem - SOFTWARE je sve. i zato je tu gde je sad (i sto se tice monopola i sto se tice tuzbi )

btw da neko drugi to pita sigurno bih mu odgovorio jer rasprave sa tobom nemaju kraja
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 22:37 - pre 184 meseci
Citat:
calimero
i ono sto je najbitnije - ovo je potpuno regularno.


Mislis legalno.

Da, za sada je legalno - mada nije nikad ni testirano u sudu do sad, ali je svakako vrlo anti-kompetitivno i monopolisticki u svojoj prirodi. Mada, istini za volju, Apple nije tu nista poseban - vecina mobilnih carriera radi istu stvar.

Isto tako, u slucaju Microsofta, postoji citav dijapazon legalnih anti-kompetetivnih stvari koje rade, kao i one koje nisu legalne za koje je sudska praksa pokazala da nisu (npr. nekadasnje forsiranje OEM-a da ne instaliraju sw. konkurentan IE-u i sl..)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 22:42 - pre 184 meseci
Citat:
Apple je ZABRANIO pravljenje bilo kakvog 3th party softwarea za iPhone koji kopira funkcionalnost postojecih Apple aplikacija na iPhoneu (i pored ove zabrane svi obrcu veliku lovu; i Apple i developeri sa kojima deli lovu 30:70 ).


Pa čoveče da li si ti pri sebi? Tebi je to OK, da ti ne smeš da praviš aplikaciju kao i Apple?

Pa za koga ti "navijaš" - za sebe ili za Apple?

I ono što je MS radio - zabranjivao preinstaliranje ne-MS aplikacija na Win je bilo legalno. Bilo, ali više nije. Došlo na sud, pa sud rekao - ne možete to da radite više. A ne znači da je to pre bilo u redu.

A zamisli da MS kaže da niko ne sme da pravi browser za Windows osim njih :))) Pa jesi ti pri sebi, tebi je to normalno? :)))


Lepo te pitam, evo poslednji put: ako napraviš browser za OSX, da li si u istoj poziciji kao i Safari?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 22:47 - pre 184 meseci
Citat:
(i pored ove zabrane svi obrcu veliku lovu; i Apple i developeri sa kojima deli lovu 30:70 )


A šta bi ti falilo da napraviš aplikaciju kao i neka što Apple već nudi, pa da je napraviš bolje i zarađuješ još više? Zar ne bi trebalo tu odluku o izboru aplikacije ostaviti kupcu?

Kontaš li ti koliko Apple tu jebe ostale, programere i firme koji bi da posluju na tom tržištu? Tebi je to OK? Da nemaju ni šansu da budu konkurencija Apple aplikacijama?

Normalno ti je da svoje proizvode moraš da prodaješ preko Apple-a? (Nisam siguran za to, pošto nisam u tim vodama --- možeš li da prodaješ aplikacije za iPhone bez da ideš kroz Apple?) Ako ne možeš, nego kroz njih, nije li to najobičniji harač? Zašto ne bi mogao da ideš preko nekog drugog i uzimaš npr. 90%?

Pa ti stvarno nisi pri sebi.. Navija čovek za Apple umesto za svoj džep.. LOL E svašta..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 22:56 - pre 184 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ... kao i one koje nisu legalne za koje je sudska praksa pokazala da nisu (npr. nekadasnje forsiranje OEM-a da ne instaliraju sw. konkurentan IE-u i sl..)


to pricas za M$ ?


Citat:
degojs: Pa čoveče da li si ti pri sebi? Tebi je to OK, da ti ne smeš da praviš aplikaciju kao i Apple?

Pa za koga ti "navijaš" - za sebe ili za Apple?


pa sta fali Safariju ? em je najbrzi browser, em podrzava W3C 100% ako kupim njihov iPhone slazem se sa tim da mi Safari bude browser. vidi ovde ide - tacka.

ako necu da kupim iPhone, mogu da kupim neki HTC i da se "zadovoljim" sa IE u WindowsMobile (lol!) ili mozda sa Operom ili da cekam na Mobile FireFox... s.j.a.j.n.o.!


ne zaboravi da Apple ne kvari standarde kao M$ vec u svojim proizvodima koristi 80% OpenSource-a.
njihov WebKit sada koristi i Google i Nokija...

elem, ako napravis svoj browser zasto ne bi bio u istoj poziciji kao i Apple ? istini za volju, prvo Apple sam isproba svoje nove frameworkove pa ih onda da developrima ali...


da M$ nije kvario W3C standard mozda sada ni ne bi bilo potrebe za drugim browserom
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 23:00 - pre 184 meseci
Citat:
degojs: A šta bi ti falilo da napraviš aplikaciju kao i neka što Apple već nudi, pa da je napraviš bolje i zarađuješ još više? Zar ne bi trebalo tu odluku o izboru aplikacije ostaviti kupcu?


to je tvoje, ili necije misljenje, i Apple se zahvaljuje na tome.
da li mozes da shvatis da se tu "odgovornost" Apple zavrsava?
Apple nije M$ - M$ je uzeo na sebe da pravi OS za 90% hardwarea.

Citat:
degojs:Normalno ti je da svoje proizvode moraš da prodaješ preko Apple-a?


inace M$ sa svojim SkyMarketom pokusava da organizuje isto to sto je Apple napravio sa AppStore - da svi developeri prodaju software preko M$-a da se M$ vodi racuna o reklamiranju, potpisivanju aplikacija...


degojs, zao mi je, ali ti definitivno zivis u proslosti i ocigledno imas amove tako da ...

vidi > .

tacka

nemam vremena za tebe
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.227.*



+21 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 23:08 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: ...ikonicu mozes i obrisati sa tastaturom/misom direkt na desktopu,jedina ikonica koja se ne moze obrisati[moze pomocu regedit-a] je kanta




Kad su u Visti uveli da kanta može da se "obriše" sa desktopa, nastala je opšta panika - niko nije znao "gde se to vraća nazad"



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 23:09 - pre 184 meseci
Citat:
pa sta fali Safariju ? em je najbrzi browser, em podrzava W3C 100% ako kupim njihov iPhone slazem se sa tim da mi Safari bude browser. vidi ovde ide - tacka.



Za početak, fale mu sve one ekstenzije koje ima npr. Firefox, kao i da nije šupalj kao švajcarski sir, što se sigurnosti tiče. Fali mu mogućnost centralizovanog upravljanja na većim mrežama (doduše, takvih Mac mreža i nema, pa razumem :-) Drugim rečima, nemoj prema sebi da sudiš šta je ostalim ljudima prioritet.

Ali, to na stranu, pitao sam te iz perspektive nekog ko bi da se takmiči sa Safarijem na tom tržištu? Dakle, napravio si browser za OSX i hoćeš da budeš konkurencija Safariju. Da li si u ravnopravnoj poziciji?

Ti opet izbegavaš da odgovoriš na to jednostavno pitanje.. :D:D



[Ovu poruku je menjao degojs dana 17.03.2009. u 00:22 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft16.03.2009. u 23:12 - pre 184 meseci
Citat:
degojs, zao mi je, ali ti definitivno zivis u proslosti i ocigledno imas amove tako da ...


Boga mi, tebi je Apple nataknuo amove i to takve pa ne možeš da praviš aplikaciju koju hoćeš :)) To je u tvom interesu, da ti Apple govori šta smeš a šta ne da programiraš i prodaješ, pa još i preko koga moraš da ideš.. Čuj, valja uzeti harač.. a što ga ne bi uzimali, kad ih ti još opravdavaš. Bože svašta :D

Citat:
inace M$ sa svojim SkyMarketom pokusava da organizuje isto to sto je Apple napravio sa AppStore - da svi developeri prodaju software preko M$-a da se M$ vodi racuna o reklamiranju, potpisivanju aplikacija...


Ne pratim to baš, pa evo da mi pojasniš, da li MS zabranjuje nekom da pravi aplikacije koje sam MS već nudi?

(Usput, potpisivanje koda na Winu nije ništa novo. Npr. svi Java apleti kod mene u firmi su digitalno potpisani, itd.)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Internet browseri tuze microsoft

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 24815 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.