Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet browseri tuze microsoft

[es] :: Advocacy :: Internet browseri tuze microsoft

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24819 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jackofblades
Predrag Drljača
večiti student
Sombor / Umka

Član broj: 82448
Poruke: 161
93.86.30.*



+6 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft12.03.2009. u 14:07 - pre 184 meseci
ne volim ja M$... u stvari nit' volim nit' ne volim. treba lupati po usima (iako sam misljenja da se ne lupa istinski) velike, ali ovo mi je stvarno besmisleno. ok, covek treba imati izbor, ali 'bem li ga... ovo mi je ipak malo 2much. mozda ne vidim nesto izmedju redova :?
vracam se opet na paralelu sa Apple-om (takodje, nit' volim nit' ne volim): onda treba tako i sa OSX-om. bez obzira sto Safari/QT/nesto se deinstalira lako.
mislim, ybte, ako necu IE instaliracu FX/Opera/Safari/Chrome/whatever ili umesti WMP cu staviti GOM... no big deal.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft12.03.2009. u 17:45 - pre 184 meseci
^^da,ali sto je izuzetno bitno,ti mozes kao standardni player koristiti bilo koji ,ne moras mp
a isto tako i umesto ie-a mozes bilo koji kao "default",tako da i dalje ne vidim smisao ovoga

e sad,ili niko od ljudi u velikim preduzecima na ovom site-u nije ovu temu procitao,ili im je bzvz,ali ja trazim ako je moguce i njihovo misljenje,mozda mi razjasne situaciju zasto ovo se radi ,sem da bi se pravio bad word 'bout ms


a ono ako ces tuziti nekog,moras imati neku osnovu,ili ja zivim u zabludi :),mozda je dovoljno samo imati love ;)
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 00:19 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: ^^da,ali sto je izuzetno bitno,ti mozes kao standardni player koristiti bilo koji ,ne moras mp
a isto tako i umesto ie-a mozes bilo koji kao "default",tako da i dalje ne vidim smisao ovoga


Kako ces pristupiti e-bankingu ako nemas IE? Sada vidis smisao toga? Da li znas zasto firefox i opera "nepravilno" prikazuju neke sajtove? Tj, sajtove koji su optimizovani za IE? Vidis li sada?

Da li znas da MS besplatno daje programerima pakete (koji inace kostaju ......) da razviju nesto sto ce da radi samo na Windows/IE? Razumes sta je zloupotreba monopola?

Nije to samo, pff, pa sta instaliracu drugi player, browser, or sta vec....
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 00:26 - pre 184 meseci
Ma bre i neka monopolisu ali neka stave u add/remove programs Uninstall Internet Explorer a ne da mi brisu ikonice sa desktopa i quick launch-a. I onda neki debilni software poziva po zavrsetku instalacije iexplore.exe i ja posto sam fobican na ie uhvati me strava koju treba da skidaju posle sa 5 trava i melema... :D ETO MALO ZEZANCIJE KONACNO !!!
make love - !war
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.2.*



+6 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 01:18 - pre 184 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: Kako ces pristupiti e-bankingu ako nemas IE? Sada vidis smisao toga? Da li znas zasto firefox i opera "nepravilno" prikazuju neke sajtove? Tj, sajtove koji su optimizovani za IE? Vidis li sada?


Mislim da mjesas HTML standard, i ActiveX podrsku u IE...

Citat:
Zoran Milovanovic:Da li znas da MS besplatno daje programerima pakete (koji inace kostaju ......) da razviju nesto sto ce da radi samo na Windows/IE? Razumes sta je zloupotreba monopola?


O cemu ti pricas covjece? Kakve pakete? Ako mislis o .NET-u, ko moze zabraniti M$-u da izda svoj framework za programiranje aplikacija koje ce raditi na njihovom OS-u? Ako ti se nesto ne svidja, odes radit u Javi (iako sumnjam da si otkucao i par linija koda u zivotu). Sta bi, da poetska pravda vas par Linux-asa bude zadovoljena, svi trebali raditi sa WinAPI-em ?!? De mi navedi koji to "paket" za programiranje kosta? I da, da napomenem, ako si pak mislio o VS Express, onda stvarno trebas reality check ..
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.2.*



+6 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 01:24 - pre 184 meseci
Citat:
combuster: Ma bre i neka monopolisu ali neka stave u add/remove programs Uninstall Internet Explorer a ne da mi brisu ikonice sa desktopa i quick launch-a. I onda neki debilni software poziva po zavrsetku instalacije iexplore.exe i ja posto sam fobican na ie uhvati me strava koju treba da skidaju posle sa 5 trava i melema... :D ETO MALO ZEZANCIJE KONACNO !!!


Kad budes razumio razloge zasto je sve IE potreban u sistemu (to nije samo surfanje), onda ces shvatiti da zapravo IE nikada nece biti potpuno uklonjen sa Windows-a, cak i nakon uninstalla u Win7 (da, eto dodana je bas za tebe ta mogucnost).
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 07:56 - pre 184 meseci
Da, help sistem renderuje komprimovani html (chm), ali to nije razlog da mora da postoji kompletan web čitač. Deinstalacija IE ne rešava ovaj problem (ako je to uopšte problem), jer se Windows isporučuje sa IE kao jedinim web čitačem. Džaba mogućnost da se ukloni kada je korisnik stimulisan da koristi baš taj čitač, jer ga mrzi da instalira drugi, kad već ima ovaj.

E sad, pitanje je da li je ovakvo favorizovanje jednog čitača uopšte problem ili nije. Ako nije, onda je sve u redu, a ako jeste, onda ovo što pominjete kao rešenja nisu rešenja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 10:15 - pre 184 meseci
@zoran,ne,ne razumem
e banking zavisi od banke do banke,to sto su im programeri ,da kazem, tupavi,pa napravili samo da se moze preko ie koristiti,to je njihova mana

a ne vidim APSOLUTNO NISTA LOSE u tome da se neki programerski paket daje za dz [pa koliko znam i java je za dz ;)] koji je optimizovan bas za windows :)

@nedeljko ,hmmm dakle ti si za to da se pri instalaciji windows-a bira izmedju ie/ff/op/safari/chrome/bla bla?
ili izmedju samo najjacih ,npr 5? a onda treba posle neki "mali" proizvodjaci browsera da tuze ms,jer,eto,bas njihov nije dospeo u os?

pazi ovako,ja ne znam prakticno nikog ko koristi ie za surfovanje,svi mahom ff,a neki operu,a da ti kazem,ljudi su od kompjuterskih profesionalaca,do onih koji znaju 2-3 dugmeta cemu sluze,da tako kazem

tako da,ako si ti len da ucitas neki drugi browser,a pri tome znas,nikakav bili ti nije kriv
a ako pak ne znas,e onda se polako naucis ili te neko nauci ,cujes od prijatelja da koriste ff,ili operu i tako dalje...


ponavljam paralelu
da li to znaci da bi pored media player-a,pri inst. win-a trebala biti mogucnost biranja izmedju mp/mpc/vlc/mv2/bs/bla bla player?

edit:i da dodam,od operativnog sistema se i ocekuje da bude opremljen za siroku upotrebu,a ne samo da zna da nacrta wallpaper i ikonice
a na tebi ,kao korisniku, je da prilagodis os po sopstevnom nahodjenju

ne slazete se?

edit:zaboravih nesto
@zoran,a zasto se neki site-ovi redovno prikazuju u ff ili u operi,a lose u ie i operi/ff? hmm?
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 10:35 - pre 184 meseci
Citat:
Sapphire: Kad budes razumio razloge zasto je sve IE potreban u sistemu (to nije samo surfanje), onda ces shvatiti da zapravo IE nikada nece biti potpuno uklonjen sa Windows-a, cak i nakon uninstalla u Win7 (da, eto dodana je bas za tebe ta mogucnost).


ne kapiram. mogli su da urade isto kao i Apple - na Mac OS X-u mozes bez problema da deinstaliras njihov browser (safari) dok webkit ostaje kao sastavni deo sistema. Ovo je sasvim normalno, to i jeste uloga OS-a - da pruzi "servise" 3th party programima.

a to sto M$ tvrdi da je Internet Explorer neodvojiv od Windowsa, to je njihov problem - zato im se i sudilo...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 10:44 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: @nedeljko ,hmmm dakle ti si za to da se pri instalaciji windows-a bira izmedju ie/ff/op/safari/chrome/bla bla?
ili izmedju samo najjacih ,npr 5? a onda treba posle neki "mali" proizvodjaci browsera da tuze ms,jer,eto,bas njihov nije dospeo u os?


Gde sam napisao da sam za to? Ja sam samo istakao da ako je to što se navodi kao problem zaista problem, onda ovo što predlažete nije rešenje. Ako nije problem, onda je sve u redu.

Ako je problem, onda se on može rešiti sakaćenjem IE-a koji ide uz OS, tako da može da radi help i da možeš da imaš online podršku poizvođača (znači, samo osnovne mogućnosti), slično kao što se uz Windows isporučuje sakati tekst procesor Wordpad. Vidiš kako umeju da misle kako da ne ugroze MS Word.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 10:45 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: @zoran,ne,ne razumem
e banking zavisi od banke do banke,to sto su im programeri ,da kazem, tupavi,pa napravili samo da se moze preko ie koristiti,to je njihova mana

a ne vidim APSOLUTNO NISTA LOSE u tome da se neki programerski paket daje za dz [pa koliko znam i java je za dz ;)] koji je optimizovan bas za windows :)


Tačno. Nije čika Bili kriv što neka banka ima takvo rešenje kakvo ima.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 11:08 - pre 184 meseci
Citat:
Nedeljko: Džaba mogućnost da se ukloni kada je korisnik stimulisan da koristi baš taj čitač, jer ga mrzi da instalira drugi, kad već ima ovaj.


mislio sam na ovaj deo
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
79.101.78.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 13:04 - pre 184 meseci
Totalno sam na strani Microsofta. Uznimo npr. da imate lanac supermarketa u jednom gradu. I pored toga fabriku u kojoj proizvodite prehrambenu robu. Normalno je da tudje proizvode stavite na visljoj polici, a vase na nizoj kako bi svima bio pristupan na uvid i mogao da se lako proda (o kvalitetu necemo diskutovati).

E sad, iskreno mnogo mi je krivo sto se svi bune protiv MS. Microsoft u svom OS-u moze da stavi (integrise) bilo koji njihov program, ukoliko zeli. Windows OS je svojina MS-a i oni ga razvijaju, ostali korisnici samo kupuju licence za koriscenje istog. Ukoliko Vam se ne svidja Windows (sa programima koji dolaze uz njega) preskocite ga. Imate puno alternativa, kako besplatnih tako i platnih (Linux,Apple). Ove tuzbe protiv MS-a i napadanje od strane korisnika samo dokazuje da su korisnici svojevoljno postali zavisnici MS-ovog operativnog sistema, a ne da ih je Bili i MS Corp. naterao silom.

Kao sto neko rece, tuzeni su samo zato sto su dominirali trzistem. Ali svakako da je cudno zasto se korisnici bune??!! Svaki MS-ov korisnik moze da proba besplatno svaku beta verziju OS-a, pa ako Vam se svidja mozete kupiti finalnu verziju kad izadje, sto znaci svesni ste sta uzimate.

Microsoft Windows OS je veoma prilagodljiv, jer moze da radi i na PC i na MAC, sto obrnuto nije slucaj (ne racunam nelegalne verzija Mac-a, koje su prepravljene da rade na PC - to nije zvanicno izdanje.) .

Ja stvarno ne shvatam sta vise Apple oce od MS. Microsoft im je napravio verziju MS Office 2007 za Mac! To samo ukazuje nato da MS zeli da saradjuje i da to i radi. Zasto Apple ne bi napravio zvanicnu MAC verziju za PC??? Zasto Apple ne bi spustio cenu svog hardware-a???! Sta je Apple dao Windows korisnicima?? Osim Safarija i iTunes (cini mi se) ???

A ako Apple vec hoce da uzme veci udeo u poslu, neka spusti cenu hardware/software i tako ce ga uciniti pristupacnijim. Nije normalno platiti za MAC Book 1200+ eura.

Sto se tice onog da je MS kriv sto je dominirao kada nije postojalo alternativa za isti, to su sve korisnici krivi! Garantujem, da bi svako od nas kada bi imao takvu priliku kao MS uradio to isto, zbog dominacije, profita i slave !!!
 
Odgovor na temu

jackofblades
Predrag Drljača
večiti student
Sombor / Umka

Član broj: 82448
Poruke: 161
93.86.33.*



+6 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 13:57 - pre 184 meseci
Citat:
jockeal:
Ja stvarno ne shvatam sta vise Apple oce od MS. Microsoft im je napravio verziju MS Office 2007 za Mac! To samo ukazuje nato da MS zeli da saradjuje i da to i radi. Zasto Apple ne bi napravio zvanicnu MAC verziju za PC??? Zasto Apple ne bi spustio cenu svog hardware-a???! Sta je Apple dao Windows korisnicima?? Osim Safarija i iTunes (cini mi se) ???

Nije ovo Appl€ vs M$...
M$ Office imas i na Appl€ OSX-u da bi M$ jos vise zaradio. Druga je prica sto Appl€ neguje imidz... ne mogu sad naci pravu rec... elitnog sistema. Nije prava rec, ali ne mogu sad da izbunarim pravilniju. Znate ono - "Mac only". U prevodu - mi se ne bakcemo sa Linux, Windows, itd. smrtnicima.
A zasto Appl€ nece da napravi OSX koji bi radio na homebrew-PC? A ko bi onda kupovao Appl€ hardware?!

P.S. daleko od toga da je OSX los, cak naprotiv... ali cena da bih ga koristio je malo previsoka (ne mislim na cenu OSX OS-a konkeretno koja je 129$, vec da bih ga imao, moram preplatiti hardware na kom ce raditi)
 
Odgovor na temu

lord_celtic
Marko Zvekan
Bajmok, Vojvodina

Član broj: 64936
Poruke: 449
79.101.206.*



+10 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 14:00 - pre 184 meseci
u pitanju je stvar izbora.
M$ je OS i kao takav sme se instalirati samo OS bez drugih programa.
KAd ubacis npr opensuse pri instalaciji te pita sta hoces da instaliras.
ako ti se nesvidja firefox ili konq stavi operu.
ako neces amarok stavi xmms
ako neces kaffeine stavi vlc.
bitna je stvar izbora.
npr. ja sam prevaren kad kupim win.
pored OS-a ja placam i ie, we.... a ja to ne zelim jer je sr..e.
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
79.101.78.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 15:02 - pre 184 meseci
Citat:
jackofblades: Nije ovo Appl€ vs M$...


Nisam ni imao nameru da sukobljavam Apple vs. MS, ja sam samo napravio paralelu.

Citat:
jackofblades:A zasto Appl€ nece da napravi OSX koji bi radio na homebrew-PC? A ko bi onda kupovao Appl€ hardware?!


Zar to onda nije ucena i nametanje svog proizvoda?? Zasto da poturaju svoj hardware??? Microsoft, kao sto vi kazete "potura", ali potura IE vredan 10 dolara, a Apple potura masinu od 1300+ EUR. Ko je sad ispravan???

Citat:
jackofblades:M$ Office imas i na Appl€ OSX-u da bi M$ jos vise zaradio.


Pa sta sa tim? Svaki proizvod mora da se plati, to je i poenta - zarada! Neka Apple izbaci zvanicnu verziju Mac-a za PC, pa cu je ja kupiti pa ce onda oni imati korist od PC korisnika.

Citat:
jackofblades:P.S. daleko od toga da je OSX los, cak naprotiv... ali cena da bih ga koristio je malo previsoka (ne mislim na cenu OSX OS-a konkeretno koja je 129$, vec da bih ga imao, moram preplatiti hardware na kom ce raditi)


Ja nisam ni rekao da je los! Samo kazem da ukoliko ne zelis/ ne volis Windows, imas alternativu za isti (Mac/Linux). Zar ne mislis da bi dobar deo PC korisnika (sa Windowsa i Linuxa) presao na Mac OS X kada bi cene bile pristupacnije, a i kada svoj hardware ne bi poturali.

Citat:
lord_celtic:.npr. ja sam prevaren kad kupim win.


Ne,nisi prevaren! Jer ti imas beta verziju Windows OS-a koju mozes probati pre kupovine i instalacije.

Citat:
lord_celtic:pored OS-a ja placam i ie, we.... a ja to ne zelim jer je sr..e.


Pa IE svakako povecava cenu Windows OS-u , jer je ipak jedan program vise, koji je ukljucen u Win. Ali to na sta ti ciljas, tj. da se IE kupuje, nije tacno - mozes skinuti najnoviju verziju sa njihovog sajta besplatno.

Najzanimljivije u svemu, jeste to sto 80% korisnika u Srbiji koristi nelegalan Windows OS, a kritikuje kao da ga je kupio! - Ovo nije upereno protiv nikoga direktno, ovo je samo moje zapazanje.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 16:03 - pre 184 meseci
Citat:

npr. ja sam prevaren kad kupim win.
pored OS-a ja placam i ie, we.... a ja to ne zelim jer je sr..e.


Majq im kapitalisticku, i ja sam bio prevaren kad sam kupio auto - dobio sam VDO instrument tablu i niko me nije pitao da li mi se svidja VDO ili mozda zelim neku drugu !!! Nema sanse da ga kupis bez VDO table, zamisli.. Ili, mozes da kupis iskljucivo Harman Becker audio sistem, ili da ti uopste ne stave zice za zvucnike i radio (sto ce te kostati bar 500-600 EUR u servisu)... kriminal bre :)

Mislim da Ei Nis definitivno treba da tuzi tu auto kompaniju - zato sto korisnicma uskracuju izbor i slobodu!

Mislim, Windows je proizvod privatne firme - sta ce ona da stavi u njega je njihova stvar - bitno je da imas slobodu da ga ne koristis.

Danas, za razliku od vremena kada je u USA utvrdjeno da Microsoft ima monopol na trzistu OS-eva, postoji i te kako dosta alternativa - nebrojen broj Linux distribucija koje su pritom jos i dzabe, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, OpenSolaris, QNX, ....

Znaci, ako ti se ne svidja Microsoft Windows, a ti lepo skines Ubuntu i kraj price. Uopste nisi primoran da koristis Windows ni za sta - mozes da kupis nov racunar sa Linuxom ili bez OS-a pa da instaliras sta hoces.

Niko ne moze reci da nemas alternativu.

Takodje, nije mi bas najjasnije to sa monopolom na trzistu "internet browsera" danas, koliko mi je poznato svi bitni internet browseri za PC su besplatni... commodity, znaci ne mogu ni biti komercijalno ugrozeni (jer su dzabe).

Da nije mozda i Notepad.exe pokusaj "monopolizacije tekstualnih editora" posto dolazi sa OS-om???

Ili mozda Windows treba da se pretvorri u kupus pa da prilikom instalacije nudi 25 internet browsera, 150 tekst editora i 99 komandnih shell-ova? :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jackofblades
Predrag Drljača
večiti student
Sombor / Umka

Član broj: 82448
Poruke: 161
93.86.33.*



+6 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 16:56 - pre 184 meseci
@jockeal:
pogresno si razumeo moje pisanje - nisam ja protiv M$ i za da se prave salatice od instalacije.
Otisao sam u offtopic sa Apple-om, odgovarajuci IMHO zasto Apple ne napravi npr.iWork za Win kao i OSX za PC.
Za OSX sam rekao da je super OS da bi ljudi shvatili da nisam hater niti flameboy-fan.
A nisam razumeo sta si mislio pod "Ja stvarno ne shvatam sta vise Apple oce od MS. Microsoft im je napravio verziju MS Office 2007 za Mac!", pa sam zato i napisao da ovo nema veze sa Apple vs Microsoft i da nije da je moje misljenje da nije M$ napravio njima Office kao uslugu i cin dobre volje.

Znaci ceo moj post je bio misljenje, a ne argument za neciju odbranu.

Jbt, zar covek mora uvek da dodatno objasnjava svoje pisanje. Pokusas biti sto jasniji i sto neutralniji i opet neko pogresno shvati.

EDIT:
valjda to tako ide sa plain tekstom :/

EDIT2: iWork sam uzeo za primer ne proveravajuci da li postoji za Windows, tako da... razumete smisao
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 17:59 - pre 184 meseci
e napokon se javio ivan :D
i vidim da se slaze s vecinom,da je neosnovana tuzba...
@lord,a vidje smradove,daju ti i "napredne" mogucnosti koriscenja misa,a da TE NI NE PITAJU da instaliras :)


dobra paralela sa apple-om,ovi se tu bune za [besplatne] browsere,a apple drzi "monopol" na svoj proizvod :D [kupis moju kutiju,dobijes moju sijalicu,ne mozes sijalicu u svoju kutiju ,da malo karikiram]...

windows explorer koristim samo da bih pronasao ikonicu za total commander i bacio je u quick lunch,a eto,da nema istog ,malo bih se vise namucio


veci je "monopol" sto proizvodjaci stampaca sa bojama prave ,nego sto ce ovo ikada biti ;)

edit:btw sta je iwork?
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
79.101.78.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft13.03.2009. u 21:02 - pre 184 meseci
@Horvat

Nisam korisnik Mac-a, ali mislim da je iWork macov office paket,sa programima tipa word,excel,powerpoint.

Pa gledajte kada bi MS dozvolio da se bira izmedju nekoliko browsera-a (koliko sam razumeo vec su pristali) to bi/ce izazvati lancanu reakciju drugih firmi koje nude svoje proizvode, tako da ce i oni zeleti da njihov proizvod moze da bude raspoloziv i ponudjen tokom instalacije Win OS-a. A to je ipak malo glupo, ipak Windows nije Open Source ;-) !


 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Internet browseri tuze microsoft

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24819 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.