Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet browseri tuze microsoft

[es] :: Advocacy :: Internet browseri tuze microsoft

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24828 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Basa
Niš, NS

Član broj: 36733
Poruke: 32
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 10:06 - pre 184 meseci
Čitajući sve ovo zapitah se par stvari. Šta tačno žele da postignu Google, Mozilla i Opera i kako bi cela situacija izgledala da Microsoft pristane na njihove zahteve.

Prvo što mi je palo na pamet je da bi isključivanje IE-a iz instalacije omogućilo velikim kompanijama koje skplapaju računare (Dell, HP i drugi) da kao osnovni pretraživač instaliraju Firefox recimo. A takođe recimo i ja kada nekom u familiji instaliram Windows ne moram dodatno da instaliram Mozillu pored Internet Explorera i da objašnjavam zašto instaliram i drugi pretraživač web-a kada je jedan već postoji. Tim pre što je u percepciji običnih korisnika IE ustvari standardni pretraživač (pravi), a ovi drugi su tu čisto neke zamene.

Što se mene lično tiče ja Explorer nisam otvorio otkad je izašla prva verzija Firefox-a. Uredno stoje njegove ikonice na desktop-u i quick launch-u, ali sam ja vremenom maltene slep postao na njih i ne primećujem ih uopšte. Cela ova stvar se ustvari i radi zbog običnih korisnika koji se slabo interesuju za bilo šta i većina njih nije ni čula za bilo kakve druge pretraživače, pričam iz iskustva. Mislim da je takvih korisnika po nekoj mojoj proceni sigurno oko 90% (mada vrlo moguće da grešim, čisto subjektino, da se ne rasplamsa diskusija oko procenata).

Sada dolazimo do para. Iako tehnički, WordPad i IE izgledaju isto, samo su dodatni programi koji idu uz operativni sistem i uvećavaju njegovu upotrebljivost, u smislu mogućeg profita i zarade se bitno razlikuju. Radom u WordPad-u, Notepad-u, Paint-u i Minesweeper-u nemoguće je videti neke reklame, kliknuti na njih i onome ko je te raklame postavio zaraditi novac. Što se upravo dešava ako je osnovni i jedini pretraživač Firefox, početna strana www.google.com, a posle svake pretrage sa desne strane i u vrhu izlaze "sponsored links". Dakle, iako nas obične korisnike i ne interesuje ko koji pretraživač koristi finansijska odeljenja ovih velikih kompanija imaju itekako dobru računicu ko koliko para gubi ili dobija pri kom scenariju i verujem da su u pitanju ogromne cifre.

I još samo oko integrisanosti IE u sam Windows. Nisam baš sasvim siguran, ali nekako mislim da su u Microsoft-u zbog svega ovoga namerno isuviše integrisali Explorer u sam OS, a da bi kasnije imali jači argument zbog čega ne mogu tek tako da skinu. Mislim da su mogli bez problema sve vreme da ga drže kao najobičniju aplikaciju koja može lako da se deinstalira.

Inače, verujem da bi se većina kompanija ponašala ka Microsoft. Prosto shvatili su da sudovi rade mnogo sporije nego što celokupna IT industrija napreduje, baš mnogo sporije, i čak u negativnom ishodu suđenja finansijski efekat presude je zanemarljiv u odnosu na u međuvremenu stečen kapital. Prosto gledano, ako za dve godine zaradim 2 milijarde prodajući nešto što po zakonu ne bi trebalo, a sud me kazni posle te dve godine suđenja 500 000 miliona, ja sam i dalje dobar miliardu i po.
 
Odgovor na temu

jackofblades
Predrag Drljača
večiti student
Sombor / Umka

Član broj: 82448
Poruke: 161
79.101.215.*



+6 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 10:16 - pre 184 meseci
Citat:
asatuser: Meni smeta, i to zbog toga sto se dosta sajtova pravi bas za IE7, pa ne moze da se gleda iz drugog browsera onako kako treba i kako bi bilo da su postovane specifikacije za izradu web stranica. Prakticno, osudjen sam da imam i radim sa IE7 na prilicnom broju sajtova, a developeri su osudjeni da prave stranice za IE. E to nije ok. Ja bi ih zbog toga odvalio, i to tako da bi se dugo razmisljali da li da prave browser uopste. A garantovano su znali kad su ga pravili da ga urade "malo" razlicito :O

to sto pricas nema smisla. to je iskljucivo nemarnost, glupost i nesposobnost razvojnog tima. iskreno, ja nisam sreo IE-only sajt...pa ne pamtim. spominjalo se da e-banking nekih nasih banaka su IE-only. koristim e-bank Komercijalne banke i radi u svim browserima. svuda isto i svuda bez smetnji. za ostale e-banking-e ne znam. a i ako neka banka ima takav crippled e-bank, ja bih ceo IT sektor te banke otpustio ili bih se potrudio da razvojni tim koji stoji iza e-bank-a vise ne radi. to su stvari koje su prevazidjene jos odavno i ko razvija sajtove na taj nacin, njemu nije mesto u develop svetu. a ako dobijaju poslove, onda to sigurno nije zbog strucnosti razvojnog tima koju taj tim nema bas zbog tog ociglednog primera.
M$ nikoga ne tera da pravi IE-only sajtove i nikoga ne uslovljava time. ili ja nisam cuo za takvo nesto. mene do sada niko nije vukao za rukav i govorio mi "ej, no no pec pec. samo IE"
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 10:38 - pre 184 meseci
^^slazem se s ovim,kako je glupost programera da napravi stranice samo za ie opravdanje za pljuvanje po integrisanosti ie-a u win-u?

da,dosta e-bankarskih stranica domacih je ie only [radio sam nesto na faxu za to ,pa sam kao malo upucen,ono informativno...bla bla] sto je jakoooo lose,ali to su banke i njihovi programeri krivi ,nije microsoft rekao "o mocni web programeri,vi koji pravite bankarske sisteme,pravite samo stranice koje su gledljive u ie-u"

a pored bankarskih site-ova nisam vid. ni jedan drugi koji je ie only ,cak i microsoft savrseno radi u drugim browserima,jedino sam imao problema sa skidanjem service pack-a 3,koji je zahtevao ie,zbog one njegove autorizacije,bla bla,smor,nasao sam drugde link [isto na ms site-u] :D


Citat:
calimero: ok, vidi ovako: Apple pravi svoj hardware i svoj software.

Nije on taj koji je odlucio da prodaje OS za svaki genericki PC racunar i da pri tome uslovljava ostale proizvodjace kako hardwarea tako i softwarea da koriste njegovu platformu a sve to uz pomoc apsolutnog monopola koji ima (mislim naravno na M$)!

elem, Apple, kao i sve druge firme 80tih su zaradjivale na hardwareu - Microsoft, odnosno Bill Gates je taj koji se setio, odnosno uvideo, da je u softwareu novac! Koliko je IBM bio kratkovid tad (70tih) vidi se iz cinjenice da su Bill Gatesu dozvolili da zadrzi prava na DOS i dozvolili mu da ga prodaje i drugim firmama.

dakle, Apple je klasican primer kompanije koje drzi sve pod svojim krovom (kao i ostale firme: Sun, SGI... koje su isle cak i dalje pa imaju i sopstvene procesore :D) - evo sad tuze Apple jer ne dozvoljava drugim firmama da instaliraju NJEGOV Mac OS X na PC racunare! - smehotresno!

jedino je M$ tu kao muva bez glave - pravi iskljucivo software (i nesto malo krshware-a u obliku miseva i tastatura - to mu jedino ide od ruke kad je hardware u pitanju :D) i zato je on taj koji je na udaru zakona.

Pazi koliku samo on mo c ima: nvidia je pravila GPU+chipset za prvi Xbox. M$ ne ide dobro posao u entertainment diviziji zaduzenoj za Xbox (koja je gubila milijarde u prethodnim godinama) i trazi od nvidije da spusti cenu chipova za Xbox. nvidija odbije i M$ joj utera tako sto joj ne da uvid u sledecu specifikaciju DirectX-a i nvidija napravi kiks sa GeForce 5xxx serijom ! - e to je opasno kod Microsoft jer se ponasa kao najgori moguci siledzija.

btw i non stop pravi paralelne standarde tipa DirectX da bi mogao da radi ovakve stvari! OpenGL je uveliko postojao, ali ne, morali su da naprave svoj standard - i trebalo im je 10 godina da ga dovedu na nivo OpenGL-a ali zato sad imaju jos jedan alat (palicu) za neposlusne :D


tacno,apple ima i hard i soft,ali po logici on korisnika "forsira" da koriste njegov operativni sistem,zar ne?

da se ne lazemo,bili je napravio velikih sranja [tip: gui okruzenje] ,ali to da je zadrzao prava na dos,potpuno legalno,nikako nije njegova mana,nego razum...

nisam upoznat s ovim slucajem za nvidia-u,ako je to tacno,a verovacu ti da jeste,to je jaaaaaaakooo kurvanjski ,to bi bila moguca osnova za tuzbu...

ali reci da je ms g****,jer eto,proizvodi os za pc i u njega stavlja programe,hmmm tesko
pa nije jedini,ima mase drugih alternativnih os-a ako se coveku ne svidja windows

da se razumemo,ja nemam nista protiv da se odobri pri instalaciji da li zelis da instaliras ie,outlook,bla bla,kao sto je bilo na win 9x platformama,ali da se "bira" izmedju ff/ie/opera/chrome/safari/k.palac ,e to mi je izuzetno glupo [edit] da dodam samo,ako bi se omogucila mogucnost biranja da li hoces da instalira ie ili ences,prvi bih iskljucio[/edit]

hajde mi ti reci
imas neki svoj proizvod ,da li ces u njega ubaciti svoj drugi proizvod,koji se sasvim "logicki" uklapa u prvi proizvod,odnosno neka vrsta pobosljanja je za istog,ili ces integrisati sve moguce vrste tog drugog proizvoda pa nek korisnik bira? [naravno,ono da neces integrisati drugi proizvod sada nije pitanje,nego kada bi ubacio i drugi proizvod,da li bi bio tvoj,ili sve moguce verzije pored tvog?]
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 11:25 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: da,dosta e-bankarskih stranica domacih je ie only [radio sam nesto na faxu za to ,pa sam kao malo upucen,ono informativno...bla bla] sto je jakoooo lose,ali to su banke i njihovi programeri krivi ,nije microsoft rekao "o mocni web programeri,vi koji pravite bankarske sisteme,pravite samo stranice koje su gledljive u ie-u"


Nije bas tim recima, ali ih na razne nacine stimulise da rade bas to. Ako ceo bankarski sistem razviju koji se zasniva na ActivX i bla bla truc, dobice besplatan alat za razvoj isti. Sta mislis sad o tome?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 11:42 - pre 184 meseci
skrotost ,pomaze?
php je besplatan,ajax je besplatan,manje vise svi programi za web su besplatni
e sad to sto oni na tacni dobiju za dz activex...
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 11:49 - pre 184 meseci
Citat:
Basa:Inače, verujem da bi se većina kompanija ponašala ka Microsoft. Prosto shvatili su da sudovi rade mnogo sporije nego što celokupna IT industrija napreduje, baš mnogo sporije, i čak u negativnom ishodu suđenja finansijski efekat presude je zanemarljiv u odnosu na u međuvremenu stečen kapital. Prosto gledano, ako za dve godine zaradim 2 milijarde prodajući nešto što po zakonu ne bi trebalo, a sud me kazni posle te dve godine suđenja 500 000 miliona, ja sam i dalje dobar miliardu i po.


apsolutno tacno!


Citat:
jackofblades: to sto pricas nema smisla. to je iskljucivo nemarnost, glupost i nesposobnost razvojnog tima. iskreno, ja nisam sreo IE-only sajt...pa ne pamtim. spominjalo se da e-banking nekih nasih banaka su IE-only. koristim e-bank Komercijalne banke i radi u svim browserima. svuda isto i svuda bez smetnji. za ostale e-banking-e ne znam. a i ako neka banka ima takav crippled e-bank, ja bih ceo IT sektor te banke otpustio ili bih se potrudio da razvojni tim koji stoji iza e-bank-a vise ne radi. to su stvari koje su prevazidjene jos odavno i ko razvija sajtove na taj nacin, njemu nije mesto u develop svetu. a ako dobijaju poslove, onda to sigurno nije zbog strucnosti razvojnog tima koju taj tim nema bas zbog tog ociglednog primera.
M$ nikoga ne tera da pravi IE-only sajtove i nikoga ne uslovljava time. ili ja nisam cuo za takvo nesto. mene do sada niko nije vukao za rukav i govorio mi "ej, no no pec pec. samo IE"


ocigledno da nisi nikada pravio sajt:
50% vremena* pri razvoju sajta se potrosi na pravljenje (popravljanje) kompatibilnosti sa IE da bi ti kao korisnik mogao na kraju da kazes: "iskreno, ja nisam sreo IE-only sajt...pa ne pamtim." !!!

IE je van svih standarda, odnosno namerno je pokvario W3C standard (koji svi ostali browseri postuju) samo da bi mogao da odrzava svoj monopol nad internet browserima koji je stekao, ne kvalitetom, vec najgorim i najprljavijim igrama!

umesto da developeri iskoriste vreme na nesto pametno (npr. dodavanje funkcionalnosti sajta.) web developeri zbog M$-a moraju da trose svoje vremena na pravljenje kompatibilnosti sa IE! - to je jednostavno strasno sta M$ radi.

sto se banaka tice i koriscenja ActiveX-a ja bih rekao da je to samo kratkovidost i pre svega neupucenost vodecih ljudi kojima je najsigurniji put: *M$ put* ("Microsoft je alfa i omega"... isti ti sada guraju i M$ resenja u e-upravu). Izborom ActiveX su automatski iskljucili sve korisnike koji ne koriste Windows jer su se vezali za M$ tehnologiju. Da li vidis koliko to daleko ide? Koriscenjem nekog OpenSource resenja bi resili problem uslovljavanja ljudi da koriste M$ platformu za pristup e-bankingu. - ukratko, nemojte propagirati M$ resenja !! jer nisu samo direktori i menageri krivi.

*nemojte se hvatiti za cifru 50% vremena (mada realno cesto se i desi da 50% vremena ode na pravljenje kompatibilnosti sa IE); problem postoji, ono sto se napravi gotovo 100% identicno izgleda i funkcionise u FireFoxu, Operi, Chrome, Safariju... samo u IE izgleda i funkcionise drugacije! pogledajte kod bilo koje stranice (html, js, css) i videce da je puno patcheva za IE.
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 12:06 - pre 184 meseci
Citat:
tacno,apple ima i hard i soft,ali po logici on korisnika "forsira" da koriste njegov operativni sistem,zar ne?


ne, ako neces da kupis Mac ne moras.

Citat:
nisam upoznat s ovim slucajem za nvidia-u,ako je to tacno,a verovacu ti da jeste,to je jaaaaaaakooo kurvanjski ,to bi bila moguca osnova za tuzbu...


na osnovu cega da ih tuze? pa Microsoftovo je pravo da li ce nekome dati uvid u sledecu verziju NJIHOV DirectX ! (vidis problem zatvorenih standarda?)

Citat:
ali reci da je ms g****,jer eto,proizvodi os za pc i u njega stavlja programe,hmmm tesko


nije problem da radi samo to, problem je sto koristi prljavu igru da onesposobi konkurenciju - to je problem, to je problem jer na taj nacin usporava napredak citave IT industrije zarad ocuvanja svog monopolskog polozaja - nekome je ovo normalno, meni nije. Live long and prosper

Citat:
hajde mi ti reci

vec sam rekao, OS daje framework, api za neku vrstu posla, to je deo OSa - dok bi korisnicka aplikacija (od proizvodjaca OS-a) trebala da moze normalno da se ukloni. Zasto je M$ navukao gnev korisnika i 3th party developera je pravo pitanje!
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 12:30 - pre 184 meseci
Horvat nije mi namera da se sa tobom ubedjujem, to sto ti ne vidis neke stvari je tvoj problem sto na iste gledas usko. To sto mislis da je MS najbolji za sve i niko ne moze (moze, ali ne se ne racuna :) drugacije da kaze, je opet tvoj problem sto neces da razumes druge sta ti pricaju, itd...

Samo ti odgovaram na neke stvari, koje su izopacene, a ti ih ne shvatas. Sto je opet tvoj problem. Neki ljudi nikad ne uvide prljavu igru...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 12:39 - pre 184 meseci
Citat:
calimero
Zasto je M$ navukao gnev korisnika i 3th party developera je pravo pitanje!


Za kompaniju takve velicine i bitnosti poput Microsofta je jako tesko ne-navuci gnev nekoga :) Sigurno jedan deo 3rd party developera ne voli nacin na koji Microsoft planira strategiju - neki su cak i propali zbog promena u istoj, ali opet - na jednog takvog dolazi bar 10 onih koji baziraju kompletan biznis na Microsoft-ovim API-jima i uzivaju u tome...

Microsoft je za mnoge "permanent employment act" - ko zna koliko firmi zivi od toga sto Microsoft menja svoje APIje ;-))

Opet, iz iskustva firme za koju sam radio - koja je klasican primer biznisa koga Microsoft moze da zgazi kad god hoce - Microsoft je ipak omogucio samo postojanje te firme, i pametnim igranjem je moguce imati proizvod koji ce ljudi kupovati, cak i kada postoji nesto ugradjeno u Windows sto radi slican posao.

Jednostavno, Microsoft ce ugraditi neki feature samo da bi ga imao u OS-u - kvalitet tih feature-a i njihova kompletnost obicno nije na nivou nezavisnih ISV-ova...

Pogledajmo Windows 7 - genijalci su ubacili ISO burning, super - ali nije im palo na pamet da ubace ISO mounting, koji je vrlo koristan feature - stavise i sam Microsoft svoj softver distribuira kao ISO images na TechNet-u i MSDN-u za svoje korisnike...

Da li neko misli da Microsoft ne ume to da napravi? Verovatno niko - jednostavno, bas ih briga, i to ostavljaju ISV-ovima da popune.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 12:53 - pre 184 meseci
Citat:
calimero
ne, ako neces da kupis Mac ne moras.


isto kao sto ni windows ne moras kupiti :)


@zoran,ja nisam misljenja "microsoft i niko vise",cak kontra,koristim poprilicno malo njihovog software-a, a od predisntaliranih "korisnickih programa" u windowsu koristim paint [da bi sacuvao screenshot,tj dodao neke sitne komentare na isti] i...to je to :)
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 12:58 - pre 184 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ... ali opet - na jednog takvog dolazi bar 10 onih koji baziraju kompletan biznis na Microsoft-ovim API-jima i uzivaju u tome...


to mislis na ove nase banke i ActiveX? - bas mi je drago sto ti developeri uzivaju u Microsoftovim API-jima ! ... o boze ...

sve sto se uradi pomocu M$ alata verujem da moze i sa OpenSource (M$ je ionako oduvek gledao da iskopira svaki moguci open standard i da onda nametne svoju property kopiju istog...)


Citat:
Pogledajmo Windows 7 - genijalci su ubacili ISO burning, super - ali nije im palo na pamet da ubace ISO mounting, koji je vrlo koristan feature - stavise i sam Microsoft svoj softver distribuira kao ISO images na TechNet-u i MSDN-u za svoje korisnike...

Da li neko misli da Microsoft ne ume to da napravi? Verovatno niko - jednostavno, bas ih briga, i to ostavljaju ISV-ovima da popune.


Nema veze, za razliku od M$-a Apple ima i to u svom Mac OS X-u (kao i mnoge druge stvari); najverovatnije ce M$ ISO mouting ubaciti u nekoj sledecoj verziji OS-a... za dve-tri godine

Strategija Appla-a drugacija: sve sto je bilo 3th party, a kornisno je, ukljucuje u sledecu verziju OS-a (oduvek su tako radili).
ali, sa druge strane, developerima daje sve vise i vise prostora (novi framework tipa CoreAnimation, onda OpenCL...) da prave sledecu veliku stvar i da idu napred, a ne da izmisljaju toplu vodu :|
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.2.*



+6 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 13:00 - pre 184 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Za kompaniju takve velicine i bitnosti poput Microsofta je jako tesko ne-navuci gnev nekoga :) Sigurno jedan deo 3rd party developera ne voli nacin na koji Microsoft planira strategiju - neki su cak i propali zbog promena u istoj, ali opet - na jednog takvog dolazi bar 10 onih koji baziraju kompletan biznis na Microsoft-ovim API-jima i uzivaju u tome...

Microsoft je za mnoge "permanent employment act" - ko zna koliko firmi zivi od toga sto Microsoft menja svoje APIje ;-))

Opet, iz iskustva firme za koju sam radio - koja je klasican primer biznisa koga Microsoft moze da zgazi kad god hoce - Microsoft je ipak omogucio samo postojanje te firme, i pametnim igranjem je moguce imati proizvod koji ce ljudi kupovati, cak i kada postoji nesto ugradjeno u Windows sto radi slican posao.


Ljudi obicno vise vole dizati revolte protiv "velikih", vecinom u zabludi da je potrebna revolucija, i da stvari nisu na svome mjestu ...

Citat:

Pogledajmo Windows 7 - genijalci su ubacili ISO burning, super - ali nije im palo na pamet da ubace ISO mounting, koji je vrlo koristan feature - stavise i sam Microsoft svoj softver distribuira kao ISO images na TechNet-u i MSDN-u za svoje korisnike...

Da li neko misli da Microsoft ne ume to da napravi? Verovatno niko - jednostavno, bas ih briga, i to ostavljaju ISV-ovima da popune.


Prije da bi se nasla druga kompanija (ili EU) da ih tuzi sto su stavili cjelokupno burning rjesenje, te tako onemogucili prodaju 3-rd party aplikacija :))
Dobro, sad realnije gledajuci, M$ bi bez pola muke mogao napraviti burning alat veoma slican Nero Burning ROM-u. Stvar je u tome sto stvarno nema potrebe za dopunjavanjem sistema takvim alatima. Ako bude potrebe, dodace ga u Live paket za download, i gotova prica. Oni sami znacu sta vec postoji za njihovu platformu, i koliko koji program u kojem segmentu izvlaci cijeli OS i njegovu koncepciju (pricam o Windowsu naravno). Bas zato, jedna od njihovih glavnih strategija je konstantno razvijanje frameworka za rad, novih tehnologija, ma svega - samo da imaju konstantan priliv developera (Steve Ballmer anyone? - developers - developers - developers :)) )
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 13:02 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat: isto kao sto ni windows ne moras kupiti


http://www.alternate.de/html/c...me&l2=Komplettsysteme&

nadjite konfiguraciju bez Windowsa

ne mesaj babe i zabe: M$ prodaje OS za neciji hardware, Apple prodaje svoj hardware !

@Sapphire ne cudi da jedan ".NET software developer" kaze "Ljudi obicno vise vole dizati revolte protiv "velikih", vecinom u zabludi da je potrebna revolucija, i da stvari nisu na svome mjestu ..." - verujem da su iz tvoje perspektive stvari SAVRSENO na mestu !

idem da platim Windows XP Home 130$ da mogu da koristim e-banking!
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.2.*



+6 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 13:06 - pre 184 meseci
Citat:
calimero:sve sto se uradi pomocu M$ alata verujem da moze i sa OpenSource (M$ je ionako oduvek gledao da iskopira svaki moguci open standard i da onda nametne svoju property kopiju istog...)


Daj primjer.
DirectX i OpenGL se u potpunosti razlikuju u samim osnovnim filozofijama rada
.NET niije kopija Jave.

ajde navodi dalje ...

My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 13:11 - pre 184 meseci
Citat:
Sapphire: Daj primjer.
DirectX i OpenGL se u potpunosti razlikuju u samim osnovnim filozofijama rada
.NET niije kopija Jave.

ajde navodi dalje ...


ako ce ti ovo biti argumenti naravno da necu navoditi dalje!



evo ti primer e-bankinga: moze da se izvede i pomocu ne-M$ tehnologije (ne mogu da se settim koja domaca banka ima e-banking koji radi i na Linuxu; siguran sam da ce neko ubrzo napisati koja je to banka ).
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 13:11 - pre 184 meseci
@calimero,prvo nemam blage koji ti je to site,vidim prodaju kompove,i mahom sa oem windowsom
drugo,99% sam siguran da postoje [i tu] fabricki laptopovi koji ne sadrze win [sadrze dos/linux ili ni jedno]

ti od proizvodjaca mozes naruciti hardware kakav zelis i bez os-a,a u krajnem slucaju,uzeti srafciger u ruke i sastaviti komp po zelji,opet,bez os-a

e-banking biraj banku koja nije ie only organizovana,pobuni se u banci da neces da koristis ie,a zelis kod njih,ipak si im ti korisnik i oni tebi trebaju izaci u susret,zar ne?

edit:evo ti na brzinu jedna banka koja ne radi samo u ie,a nije jedina
pa probaj na linux-u - https://ebankweb.kombank.com/webbank/loginCer.jsp?bank=KOBB
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.2.*



+6 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 13:16 - pre 184 meseci
Citat:
Horvat:99% sam siguran da postoje [i tu] fabricki laptopovi koji ne sadrze win [sadrze dos/linux ili ni jedno]


Da, jako velik dio low segment prodaje, gdje ubacivanjem Linux-a snizavaju cijenu. Vecinom se radi o manjim prodavaonicama racunara.

@calimero :

nisam se dobro izrazio, pogresan citat, izvinjavam se. Kad sam mislio na primjer, mislio sam na primjer da M$ kopira svaki moguci open source standard, te daje svoju verziju istog. Koliko si upravu povodom ovoga (tj. da izdaju svoje standarde - sto je normalna i razumna strategija), toliko si u krivu jer velika velika vecina nije nikakva kopija. Naravno, svi poznajemo M$, i nisu se bas pokazali kao "najpostenija" kompanija svijeta, ali ono sto je bitno je da se njih istice kao da su jedini koji provode tehnology espionage u svijetu korporacija..
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
62.113.2.*



+6 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 13:20 - pre 184 meseci
Evo, ja nisam web developer, tako da je moguce da cu nesto pobrkati, ali vi tvrdite da sve banke rade na ActiveX-u ? Sta je sa Java appletima, sta je sa drugim kombinacijama kao LAMP?
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 13:29 - pre 184 meseci
inace,meni jako smeta ms-ov wmv fomat,za koji ne mogu da nadjem redovne kodeke da otvorim u drugom player-u do mp...po meni bi to trebalo promeniti :),mada opet,njihov format,njihova stvar...
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Internet browseri tuze microsoft15.03.2009. u 13:37 - pre 184 meseci
Citat:
Sapphire: Evo, ja nisam web developer, tako da je moguce da cu nesto pobrkati, ali vi tvrdite da sve banke rade na ActiveX-u ? Sta je sa Java appletima, sta je sa drugim kombinacijama kao LAMP?


Ne rade sve banke na ActiveX, hvala Bogu, postoji mizeran broj banaka (u Srbiji) koji radi i na nekim drugim tehnologijama.
evo tema o tome:
http://www.elitesecurity.org/t166217-banking-linux

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Internet browseri tuze microsoft

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24828 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.