Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Markiranje UP i DOWN paketa sa nekog interfejsa

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Markiranje UP i DOWN paketa sa nekog interfejsa

[ Pregleda: 2005 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivica82
Ivica Golubovic
student
Krusevac

Član broj: 200591
Poruke: 72
93.86.104.*



Profil

icon Markiranje UP i DOWN paketa sa nekog interfejsa07.03.2009. u 17:47 - pre 184 meseci
Da li je moguce (a verovatno jeste) da se markiraju paketi za UP i paketi za DOWN (posebno UP i posebno DOWN) sa nekog interfejsa?

Ovo mi je potrebno da bi mogao da ogranicim posebno brzinu za UP i za DOWN na nekom interfejsu, a ne da se pokupi sav protok u jedan paket pa da se ogranici brzina celog paketa (da deli odnos 1:1 izmedju UP i DOWN)

Na primer, zelim da sa interfejsa wlan3 pokupim up pakete u paket UPLOAD, a down pakete sa istog interfejsa u DOWNLOAD, a kasnije kroz queue tree da posebno ogranicim brzine.

Ako neko zna kako, neka mi napise kako bi to izgledalo.

UNAPRED HVALA
Ivica Golubovic
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Markiranje UP i DOWN paketa sa nekog interfejsa07.03.2009. u 23:41 - pre 184 meseci
Naravno da je moguce mada sumnjam da ce ti bilo ko ovde to sazvakati jer se ni malo nisi potrudio da pronadjes to (jer da jesi nema sanse da ne bi nasao resenje).
 
Odgovor na temu

ivica82
Ivica Golubovic
student
Krusevac

Član broj: 200591
Poruke: 72
93.86.104.*



Profil

icon Re: Markiranje UP i DOWN paketa sa nekog interfejsa08.03.2009. u 02:41 - pre 184 meseci
Pa ja da sam uspeo da nadjem resenje, verovatno se ne bi obratio za pomoc. Probavao sam razne kombinacije ali nisam dosao do pravog resenja. Obrni, okreni, markira se sve zajedno, i up i down, a meni to ne odgovara zato sto jedno zavisi od drugog kad se ogranici brzina.
Ivica Golubovic
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.blic.net.



+10 Profil

icon Re: Markiranje UP i DOWN paketa sa nekog interfejsa09.03.2009. u 07:18 - pre 184 meseci
Nista ja tebe ne razumijem. Ako zelis ograniciti interfejs, onda stavi cijeli interfejs u simple queue, nemoj navoditi ip adresu...

 
Odgovor na temu

ivica82
Ivica Golubovic
student
Krusevac

Član broj: 200591
Poruke: 72
93.86.180.*



Profil

icon Re: Markiranje UP i DOWN paketa sa nekog interfejsa10.03.2009. u 14:48 - pre 184 meseci
Ma jeste prosto napraviti da se interfejs stavi u simple queue, ali imam specifican slucaj u kome nece tako da radi. Moram da markiram pakete i da preko njih ogranicim protok. Simple queue jeste jednostavno resenje ali u mom slucaju ne funkcionise, ne zato sto ne znam da konfigurisem nego je specifican slucaj.

Ponavljam pitanje:
Kako da markiram pakete za UP i DOWN posebno na jednom od interfejsa, a ne i UP i DOWN u jedan paket?
Ivica Golubovic
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.broadband.blic.net.



+10 Profil

icon Re: Markiranje UP i DOWN paketa sa nekog interfejsa10.03.2009. u 19:49 - pre 184 meseci
Mogao bi malo bolje objasniti pa bi mozda dobio i bolji odgovor, mozda to sto trebas moze da se rijesi jednostavnije, ali kad neces evo ti:
Code:

/ip firewall mangle
add action=accept chain=prerouting comment="" disabled=no dst-address=0.0.0.0 packet-mark=odlazni src-address=tvoj_lokalni_ip
add action=accept chain=prerouting comment="" disabled=no dst-address=tvoj_lokalni_ip packet-mark=dolazni src-address=0.0.0.0


Napisano je iz glave, nemam ruter pri ruci, pa javi da li hvata kako treba...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Markiranje UP i DOWN paketa sa nekog interfejsa

[ Pregleda: 2005 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.