Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite mi neki app za kreiranje GUI-ja

[es] :: Art of Programming :: Preporucite mi neki app za kreiranje GUI-ja

[ Pregleda: 2509 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Preporucite mi neki app za kreiranje GUI-ja11.11.2008. u 14:51 - pre 187 meseci
Znam da i Eclipse (za javu) i VS (za .net jezike) imaju u sebi ugradjen IDE za prevljenje GUI interfejsa. Medjutim, oni mi nimalo nisu prakticni kada zelim na lagan i brz nacin kreirati izgled interfejsa (mislim na ono prevlacenje kontrola ), a da i ne spominjem ukoliko zelim testirati razlicite podloge ili kombinacije boja. Mislim da znate o cemu govorim.

Moze li mi netko preporuciti dobar program koji mi moze posluziti samo za kreiranje interfejsa? Znaci uopce mi ne treba da u pozadini kreira ikakav kod, nego samo GUI. Mislim da sam jednom davno ovdje citao o tome, ali tu temu vise ne mogu pronaci.
...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Preporucite mi neki app za kreiranje GUI-ja11.11.2008. u 16:03 - pre 187 meseci
Sta da ti kazem, svaki form designer kreira GUI za neku biblioteku. Delphi i BCB imaju svoj designer, VS.NET ima svoj itd. Sta ti zapravo hoces da radis i u kom jeziku?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Preporucite mi neki app za kreiranje GUI-ja11.11.2008. u 16:25 - pre 187 meseci
Dobro si pitao "u kom jeziku". E pa ne zelim biti vezan za jezik. Treba mi GUI dizajner koji ce biti usmjeren na sam izgled aplikacije (interfejsa), nebitno od jezika.

Znam da postoji ovakva aplikacija samo je ne mogu naci. Preko nje kreiras GUI za razne prezentacije i idejna rjesenja i on bukvalno samo kreira GUI ljusku koja sluzi vizualnoj prezentaciji. Ako se ona svidi klijentu, onda ti to implementiras u nekom jeziku. Al znam da su tada ljudi pricali kako ima lakocu dizajniranja (dodavanje komponenti, mijenje boja i slicno). Ne sjecam se jel bila online ili desktop aplikacija...

Nadam se da sam ovo dobro objasnio...
...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Preporucite mi neki app za kreiranje GUI-ja11.11.2008. u 22:40 - pre 187 meseci
Photoshop?

ja u njemu radim mockup aplikacije, bilo web bilo desktop, kad treba da dam primer kako ce da izgleda intefejs. a ukoliko bi aplikacija trebala da izgleda "sistemski" (da koristi sistemski stil) onda "naslazem" kontrole u visual studiu i klijentu posaljem skrinshot...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Preporucite mi neki app za kreiranje GUI-ja11.11.2008. u 22:47 - pre 187 meseci
Sve to sto pricas imas u VS-u. A ne mora zavisiti od jezika. Napravis Class Library projekat, dodas forme, prevuces kontrole/komponente, podesis ih i kada kompajliras, mozes koristiti iz bilo kog .net jezika. A mozes staviti i da bude COM visible pa onda mozes iz skoro bilo kojeg jezika.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Preporucite mi neki app za kreiranje GUI-ja12.11.2008. u 01:43 - pre 187 meseci
Svojevremeno sam koristio Denim za UI prototip
http://blog.goranrakic.com/arc...pa_korisnickog_interfejsa.html

Sada uglavnom crtam u Inkscape-u (tebi mozda Visio zavrsi posao) ili odradim odmah u Glade-u (GTK+ gui builder, posle XML koristis iz C/C++/Python/Haskell/...)
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: Preporucite mi neki app za kreiranje GUI-ja12.11.2008. u 08:17 - pre 187 meseci
Citat:
virtualVoid: Ako se ona svidi klijentu, onda ti to implementiras u nekom jeziku.


Za ovo moze posluziti bilo koji program za crtanje ili jos bolje bilo koji dizajner formi, ali ta slika nece imati blage veze sa kodom. Ako se svidi klijentu, onda ces od nule da kodiras taj interfejs. Neces moci da iskoristis to sto si uradio i pokazao klijentu, sem sto ces da gledas kao na papiru.

Citat:
Aleksandar Ružičić: a ukoliko bi aplikacija trebala da izgleda "sistemski" (da koristi sistemski stil) onda "naslazem" kontrole u visual studiu i klijentu posaljem skrinshot...


I onda to koristis iz VS. Ipak si vezan za jedno okruzenje.

Citat:
Shadowed: A ne mora zavisiti od jezika. Napravis Class Library projekat, dodas forme, prevuces kontrole/komponente, podesis ih i kada kompajliras, mozes koristiti iz bilo kog .net jezika.


Ali, u tom slucaju zavisi od platforme (.NET) i nisam siguran da ces iz Mono-a da teras to sto si uradio u VS.Net. Opet si vezan za okruzenje.

Citat:
Shadowed: A mozes staviti i da bude COM visible pa onda mozes iz skoro bilo kojeg jezika.


To je opstije, ali si opet vezan za platformu (Windows). Mozes li COM objekte da koristis iz Python-a, makar i na Windows-u?

Citat:
Goran Rakić: Sada uglavnom crtam u Inkscape-u (tebi mozda Visio zavrsi posao) ili odradim odmah u Glade-u (GTK+ gui builder, posle XML koristis iz C/C++/Python/Haskell/...)


Onda si vezan za GTK.

Univerzalno resenje za pravljenje UI-ja koji ce raditi odakle oces i iz cega oces ne postoji.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Preporucite mi neki app za kreiranje GUI-ja12.11.2008. u 09:54 - pre 187 meseci
Mislim da hoces, ali ako ne iskompajliras a kriras kao c# projekat (iako ti nista od tog c#-a neces videti kroz designer) moci ces. Osim ako nisu uveli i podrsku za vb.net u mono.

Ne znam Python pa ni da li moze, mada dajem vecu sansu da moze nego ne :)
Kao sto si rekao, savrseno resenje ne postoji pa sam zato pomenuo ono koje mi je delovalo kao najoptimalnije (od meni poznatih) za Windows kao najzastupljeniji OS (a bez com-a, treba raditi i na mono-u, pa nje ni samo Win).
 
Odgovor na temu

virtualVoid

Član broj: 161084
Poruke: 698



+28 Profil

icon Re: Preporucite mi neki app za kreiranje GUI-ja12.11.2008. u 10:37 - pre 187 meseci
Hm iskreno ocekivao sam da cete mi dati odgovor tipa: "kako je moguce da ne znas za XXX aplikaciju" . Ovako mi se cini da mi VS ostaje kao najbolje/najgore rjesenje za ovo.

A mozda se jos netko javi pa pobije vase odgovore...

ps. Probao sam program Denim i ne mogu reci da je los, ali nije bas jednostavan za koristenje. U svakom slucaju hvala sto si me uputio do njega.
...
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Preporucite mi neki app za kreiranje GUI-ja15.11.2008. u 13:53 - pre 187 meseci
Citat:
@Nedeljko
To je opstije, ali si opet vezan za platformu (Windows). Mozes li COM objekte da koristis iz Python-a, makar i na Windows-u?

Mozes ...http://www.boddie.org.uk/python/COM.html


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Preporucite mi neki app za kreiranje GUI-ja

[ Pregleda: 2509 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.