Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

opera 7.1 i font interfejsa

[es] :: Linux desktop okruženja :: opera 7.1 i font interfejsa

[ Pregleda: 2522 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

urke
Aleksandar Urošević
Web Developer
Kragujevac

Član broj: 2997
Poruke: 317

Jabber: urke@elitesecurity.org
Sajt: https://urosevic.net


Profil

icon opera 7.1 i font interfejsa26.04.2003. u 15:12 - pre 255 meseci
Sinoć dodam neke YUSCII ćirilične fontove jer su mi trebali za baner-čestitku na mom sajtu, i da nebih stavljao samo jedan font lepo iskopiram ceo dir u ~/.fonts/devel i odradim #ttmkfdir > fonts.dir, odradim posao u Gimp-u preko FreeType-a.

Jutros uključim mašinu, poteram Operu 7.1.0 B1 koja je do juče do isključivanja kompa radila perfektno, bez greške, kad ono kartastrofa! Font interfejsa više nije onaj koji je bio nego se povukao iz novoinstaliranih ~/.fonts/devel i verovatno je Arial Cirilica, po izgledu. Problem je što mi trebaju ti fontovi, a u Operi 7 ne mogu da pronađem mesto kako da odaberem font interfejsa (u 6.12 sam mogao). I što je zanimljivo, meniji lepo imaju normalan font, dok dugmad, i donji deo interfejsa koriste ovaj YUSCII. Šta mi je činiti!?

P.S. A da ne skidam sedmicu i stavljam šesticu, i da ostanu fontovi :)

TIA
 
Odgovor na temu

urke
Aleksandar Urošević
Web Developer
Kragujevac

Član broj: 2997
Poruke: 317

Jabber: urke@elitesecurity.org
Sajt: https://urosevic.net


Profil

icon Re: opera 7.1 i font interfejsa26.04.2003. u 16:29 - pre 255 meseci
L&M, pronašao sam i eliminisao font koji mi je pravio probleme - Helvetica Ciril (chelv.ttf i varijacije).

Za svaki slučaj sam skinuo sve varijacije, preorao #ttmkfdir > fonts.dir i #fc-cache i sada se sve vratilo u normalu.

A počeo sam da gubim nadu i da se znojim pre samo nekoliko desetina minuta :|

P.S. Randome, ili bilo ko od moderatora, ako hoćete možete obrisati ovaj thread, ali možete ga i ostaviti da ako neko naleti na problem zna kako da ga reši :)

P.P.S. Ide ovo u moj OnLine RTFM :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: opera 7.1 i font interfejsa

[ Pregleda: 2522 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.