Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomooc oko menijaaaaaaa

[es] :: Flash :: Pomooc oko menijaaaaaaa

[ Pregleda: 1687 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

waste

Član broj: 117570
Poruke: 3
91.148.85.*



Profil

icon Pomooc oko menijaaaaaaa26.02.2009. u 22:54 - pre 183 meseci
imam jedan problemcic:)
na nekoj prezentaciji, zbog velike kolicine dugmica u meniju, isti su stavljeni u skrol.
e sad, klikom na svako dugmence na mesto praznog muvi klipa na stejdzu, ucitava se externi swf. i to je sve ok i radi.
medjutim, potrebno je da u zavisnosti od stranice, odredjeno dugme promeni boju, tj izgled,a da se pritom skrol ne vrati na pocetak, nego to dugme ostane na poziciji na kojoj smo kliknuli, samo da promeni boju.

npr. ako se klikne na o nama, ucita se stranica o nama, i dugme o nama promeni pozadinu i ostane na istom mestu.

ima li neko makar neku idejicu ? :( :)
 
Odgovor na temu

StarCraft
Rančić Milan
Beograd

Član broj: 164837
Poruke: 441
91.148.64.*



+3 Profil

icon Re: Pomooc oko menijaaaaaaa27.02.2009. u 11:32 - pre 183 meseci
Ja imam, ali najbolje ako možeš da okačiš neki fajl pa da mi vidimo o čemu se radi.
www.zeitgeistmovie.com - film koji mora svako da vidi! (free to download)
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.ptt.rs.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Pomooc oko menijaaaaaaa27.02.2009. u 14:10 - pre 183 meseci
Ne znam zasto bi se 'skrol' (ako sam sve dobro skapirao) uopste vracao na pocetak nakon klika.
Ako kapiram dobro, imas 1 'velki' swf u kome su i ucitani dugmici i holder za swf koji se ucitava
na klik na neko dugme. Ako je tako, ne vidim zasto bi se ista nakon ucitavanja tog swf-a promenilo.
'Dugme' nakon klika predje u frejm 'pritisnut', swf se ucita i pusti i to je to.

Ako ti teras browser na novu adresu nakon klika na dugme, pa onda on ponovo 'ucita' i meni, onda
je normalno da ti 'resetuje' slajder. Eventualno mozes da pri otvaranju stranice prosledis poziciju
slajdera pa da je ta stranica pokupi i da meniju kao parametar tako da se on u startu pomeri za toliko.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

waste

Član broj: 117570
Poruke: 3
91.148.84.*



Profil

icon Re: Pomooc oko menijaaaaaaa27.02.2009. u 15:40 - pre 183 meseci
sve je u jednom frejmu, meni u skrolu na jednom lejeru, movie clip na cije mesto se ucitava externi swfi drugom lejeru i as u trecem lejeru.
skrol se sada ne pomera, ostaje na istom mestu i kada se klikne na dugme, ono sto je meni potrebno je da se dugme promeni u zavisnosti od ucitanog swfa. a pomenuh vracanje skrola, jer je svako moje dosadasnje resenje menjanja dugmica vracalo skrol na pocetak:(
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.ptt.rs.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Pomooc oko menijaaaaaaa27.02.2009. u 21:24 - pre 183 meseci
Vidis da si ti nesto zezno. :D Najbolje je da okacis .fla da vidimo.
Mozes lako da sredis te buttone. Neka budu movieClip i nek imaju 2 (3,4 kolko ti treba) frejma
za razna stanja u koja upadnu i na svakom frejmu im daj stop(); tako da ti se ne loopuju.
Onda im svima dodeli listener na click i kad kliknes na neki button, sve vrati u frejm 1 (pocetno stanje)
osim target od eventa (tj. stisnuto dugme) koji stavi u frejm stisnutog stanja.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Pomooc oko menijaaaaaaa

[ Pregleda: 1687 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.