Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grunding GV 94 pomooc

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Grunding GV 94 pomooc

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5712 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vbarnjaki
vjekoslav barnjak
de

Član broj: 88627
Poruke: 16
*.versanet.de.



Profil

icon Grunding GV 94 pomooc01.04.2006. u 21:37 - pre 219 meseci
Ovako imam jedan problem sa video rekorderom GV 94 od Grundinga.
Odjednom se ugasio i vise se be nize upaliti, Otvorio sam ga i zamjenio jednu diodu na ulazu, kad sam ga ustekao
u struju proradio je
kad sam ga ponovno istekao nije vise radio. opte sam zamjenio tu diodu i opet isto. to bi moglo biti.
Ili kad na toj diodi pokusam izmjeriti napon video se isto upali.
Moze li mi ko pomoc
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.104.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc02.04.2006. u 03:13 - pre 219 meseci
možda bi ga trebalo prelemiti , tako mi nešto miriše ili zameniti elkose , nisi napisao da kad proradi da li radi sve dobro.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

BLEND

Član broj: 86266
Poruke: 1349
*.tbon.telia.com.



+20 Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc02.04.2006. u 12:06 - pre 219 meseci
koja dioda . pozicija diode. typ diode
 
Odgovor na temu

zokaaa

Član broj: 82029
Poruke: 349
195.252.126.*



Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc02.04.2006. u 20:04 - pre 219 meseci
Probaj da izvučeš problematičnu diodu napolje na žičice. Onda lepo staviš istu na luster klemu i pre svakog paljenja zameniš diodicu te ne gasiš video dokle god radi. Ili tako ili da staviš neko neprekidno napajanje. Treće bi moglo samo ako bi popravio mrežu videorekordera. Ali pre toga bi morao da znaš kako radi ta mreža i u čemu je problem.
 
Odgovor na temu

p.cudic

Član broj: 69018
Poruke: 590
*.apatinonline.net.



Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc03.04.2006. u 01:01 - pre 219 meseci
Bice, bice da su elkosi, izmenjaj ih malo, one sumnjive. A ko sto ti kolege rekose, budi malo precizniju, na ulazu u sta je ta dioda, bilo bi lepo da napises koje su njene oznake.
 
Odgovor na temu

vbarnjaki
vjekoslav barnjak
de

Član broj: 88627
Poruke: 16
*.versanet.de.



Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc03.04.2006. u 10:36 - pre 219 meseci
evo ja sam samo tu diodu zamjenio sa jacom diodom
pa sad radi ali na ulaznom filteru
malom transformatoru kad ga ustekam vidi se kako malo sjevne. Uglavnom sad radi, ali znate sto sam primjetio da se jedan elko od 400 v jako grijei jedan stabilizator IC sa 5 nozica.
Kako vi kazete moze biti elko da ga samo probam zamjeniti. A za oznaku dioide, nista ne pise dugacka je otprilike 3.5 mm i ima placu debelu crtu. Mislim opticki opis. Zato bi volio kad bi negdje mogao nac neku shemu. ali izgleda da sad radi ali dokle.
Jos me interesuje zasto ne pokazuje vrijeme i stranje brojaca kad mota i kad playa
 
Odgovor na temu

vbarnjaki
vjekoslav barnjak
de

Član broj: 88627
Poruke: 16
*.versanet.de.



Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc03.04.2006. u 10:56 - pre 219 meseci
ali imam jos jedan problem. Imam osciloskop od philips-a PM3310
u mojoj radionici imam tri stekdose, i jedna je sa odvojnim transformatorom. Prije toga sam popravljao neki kompjutor. posluzio sam se kablom od osciloskopa. Zaboravio sam ga vratiti u stek dosu sa odvojnim transfor i mjerio sam nesto na jednom monitoru
i jeb.. dosao sam do mreznog napona
i osciloskop se pokvario
mislim osigurac je izgorio. Imam shemu ali nikako ne mogu zakljuciti sta bi moglo biti bili mi vi mogli pomoc.
Na bilo koji nacin navest ili uputiti na pravu stvar. Gdje da pocnem
Moj osciloskop sam jako skupo platio
to je digitalni osciloskop 60 MHz 2 kanala, 4 memoriska mjesta, sa prikljuckom za printer i ploter.
i mjernim opsegom do 2 kv imam i sonde dvije 1-100 i 2 1-10
bio sam u nekom servisu i pitao koliko bi me dosao popravak, oni kazu "Zlata" pa sam se odlucio nesto izmuvat, jer bez osciloskopa sam corav.
Moja je prva pomisao da bi mozda mogao AC mrezni dio
ili DC power unit ali nisam siguran. Moilim vas pomagajte
cjena osciloskopa sad na netu sam nasao 970
 
Odgovor na temu

p.cudic

Član broj: 69018
Poruke: 590
*.apatinonline.net.



Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc03.04.2006. u 11:14 - pre 219 meseci
Citat:
vbarnjaki: evo ja sam samo tu diodu zamjenio sa jacom diodom
pa sad radi ...

Taj trafo ces morati ili menjati ili premotati, ako seva na kalemu. Video nemoj koristiti dok to ne uradis. Logicno je da ti zbog toga nesto crkava, u ovom slucaju bila je dioda. Ako tako nastavis otici ce nesto skuplje. Elkos zameni zato sto se greje, pa je mozda ostecen, ali ti to nece resiti problem.

Citat:
vbarnjaki: ali imam jos jedan problem. Imam osciloskop od philips-a PM3310 ...


Pa iz ovog tvog opisa jedino se da zakljuciti da imas osciloskop. Moraces za pocetak bar da ga otvoris, i vizuelno pregledas, a po tom i da ponesto izmeris na njemu. Previse ocekujes od toga da ti neko na slepo da resenje problema, moze biti svasta, i nista. Ti cak ni ne navodis sta na njemu ne radi. Mi to ne vidimo, mozemo samo da procitamo ono sto napises, i da na osnovu toga neko da neku dijagnozu, koja ne mora obavezno biti i tacna.
 
Odgovor na temu

vbarnjaki
vjekoslav barnjak
de

Član broj: 88627
Poruke: 16
*.versanet.de.



Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc03.04.2006. u 13:39 - pre 219 meseci
Osciloskop uopce vise ne radi, mislim svaki put kad zamjenim osigurac 2A izgori.
opticki se nista ne moze viditi. Na AC djelu sam zamjenio jedan tranzistir od 5A BU 208. On je izgorio, i sluzio je za stabilizaciju napajanja
ako nekoga interesuje mogu mu skenirati shemu i poslati mailom.
ovako
AC dio
ulaz:
osigurac, salter, filter smetnji, direktno na ispravljac 230V, nakon toga djeli se u vise smjerova jedan dio sa TDA 1060 a drugi dio dolazi
na stabilizaciju sa BU 208. I sve to na odvojni interni ransformator.
Jos su izgorile 4 diode Bax12c njih sam opet zamjenio kako i tranzistor.
Prikljucio ponovno na glavnu elektroniku mislim na osiloskop i opet je osigurac izgorio. Molim vas pomozite mi samo pitajte ja cu skenirat sve sto vam treba samo da to nekako popravim nikad u zitotu nisam osciloskop popravljao.
zna da je udar dobio na A kanal. I da se na ulazu nalaze zastite od prevelikog napona. To su rid releji sa zavojnicama.
Nako toha pojacalo niskog signala, pa pojacalo cisoke impendancije. I nakon toga nisam bas siguran. Uglavnom svi djelovi su standardni osim ovih dioda Bax12c koje sam skupo platio jer sam ih preko neta nasao u engleskoj nisam ni jednu zamjenu nasao, isli sam toliko glup.
Ako vas jos nesto interesuje, cim budem kod kuce skenirat cu. Ili ako neko nesto zna kopiro bi sheme i poslo mu postom ili mailom ili kako hocete samo da popravim moj naj bolji i jedini osciloskop.

 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
80.93.231.*



+6 Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc03.04.2006. u 19:54 - pre 219 meseci
Moje misljenje je da pomognete coveku,normalno ako ste u mogucnosti.
 
Odgovor na temu

zokaaa

Član broj: 82029
Poruke: 349
195.252.126.*



Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc03.04.2006. u 20:17 - pre 219 meseci
Najbolje je da okačiš šemu negde pa ko želi neka je skine i uventualno pomogne. Samo napajanje osciloskopa je nezgodno rešeno ali uz pomoć šeme mislim da ćemo nešto prokljuviti. Pozdrav i ne sekiraj se. Sve se reši.
 
Odgovor na temu

FREEMAN II
Elvir Besic
Servis"ELEKTRONIK"-serviser
Otoka-BOSNIA

Član broj: 10782
Poruke: 393
*.mnet-online.de.



+1 Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc04.04.2006. u 16:46 - pre 219 meseci
E moj Vjekoslave nemoj da se brines toliko za osciloskop jer to uvjek moze da se rijesi kao sto je kolega zokaaa naveo.
Moje misljenje je da bi ti trebao vise da se brines oko principa rada uredjaja kojeg trenutno radis(VCR) jer koliko vidim da ti tu nije bas sve jasno kako bi trebalo da je.Kad to sve lijepo naucis tad ces nesto moci da rijesis i na tom svom osciloskopu a do tada trebas da dobro zagrijes stolicu.Nevrijedi ti da trazis pomoc ako nisi na cisto sta treba da uradis jer iz opisa problema na videeu Gv 94 vidi se da si totalni pocetnik(ispravi me ako grijesim)jer po opisu diode i sjevanju kako si naveo na malom transformatoru tako sam zakljucio.A to sto si naveo da ti je osciloskop potreban jer si bez njega "corav" mi nije bas jasno zbog cega jer znam da osciloskop ne moze sam bez ljudske ruke i naravno znanja koje je potrebno prakticno nista da rjesi.
P:S:Nisam imao namjeru da nekog uvrjedim ovim sto sam napisao a narocito ne Vjekoslava ali mi je namjera da njega i ostale koji se zele baviti ovim poslom da pokusam da im dam do znanja da se radom ,trudom i zalaganjjem postaje kvalitetan majstor u ovoj bransi i neka im ova moja poruka bude samo podsticaj da jos vise uce jer samo tako mogu da postignu odredjeni nivo znanja koji im je potreban da bi mogli kvalitetno da obavljaju svakodnevne poslove.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

vbarnjaki
vjekoslav barnjak
de

Član broj: 88627
Poruke: 16
*.versanet.de.



Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc05.04.2006. u 11:01 - pre 219 meseci
To je sve lijepo jasno. Da profi nisam, a to da sam totalni pocetnik nebi se sad slozio, pokusao sam opsirno objasniti. Da znam sam proboblem rijesiti rijesio bi ga i nebi se obracao na ovaj forum. Pitao sam zato sto nemam shemu, napajanja videa. Sa sa malo na jedan seljacki nacin rijesio problem videa. A sto se tice skole mislim da 4 godine skole za tehnicara, 3 godine radnog iskustva kod panasonica u njemackoj gdje sam jos, dvije godine daljnjeg obucavanja. Neznam sto si po struci, koji smjer is to tocno radis. Nije mi namjera da te ispitujem. Nebi ni ja tebe htjeo povrijediti. Ali mislim da nebi trebao ovako ljudima predavat jer ja mislim da je ovo malo politicki bilo. A ja nemam pojma o politrici. Ja bi svakome pomogao bez nekog predavanja ako znam pomogao bi. Nebi komplicirao stvar. Ja sam mogao hrpu djelova naves iz napajanja ali ti mi i ovako i onako nebi pomogao jere opet bi ti nesto falilo. Ako treba ja cu nacrtat shemu sa platine. Nije problem. JA ne znam i nije mijasno, ako vec toliko znas, da nisi u svom zivotu zakljucio da u zivotu dodu neke greske koje iskusniji majstori nemogu rijesiti. Postoje neke greske koje jedan majstor koji 27 godina radi u panasonicu nije mogao bas da rijesi potpuno. Ali ni ja necu puno politicariti. Ja cu pokusat ovih dana negdje zakaciti na web prvo glavnu platinu, pa napajanje, pa uCPU pa upravljacku konzolu. Ako mi mozes pomoc, ja bi i nesto jeli platio. Nije problem. Bitno je da dalje mogu SPS upravljacke uredaje popravljat od Moelera. Pa eto molim te ako mi pomoc mozes pomozi ako ne mozes ili ako ti treba nesto reci ja cu rado uvjek nesto dopisati, ali ako nemozes nemoj me ni vrijedati molim te. Ali hvala ti i izvini ako ima gresaka u tesku jer sam na poslu pa nemam puno vremena da gledam greske. Pozdrav i puno uspjeha u daljnjem rijesavanju problema !!!
 
Odgovor na temu

p.cudic

Član broj: 69018
Poruke: 590
*.apatinonline.net.



Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc05.04.2006. u 11:39 - pre 219 meseci
@vbarnjaki nisi nikako u pravu. Tvoji opisi kvarova izgledaju totalno amaterski. Kolega @FREEMAN II ti je samo odgovorio na ono sto si ti napisao. Ja u tome ne vidim nikakvu politiku. Kao i svuda i ovde postoje bolji i losiji majstori, ti sam zakljuci u koju grupu spadas.
Citat:
vbarnjaki: evo ja sam samo tu diodu zamjenio sa jacom diodom
pa sad radi ali na ulaznom filteru
malom transformatoru kad ga ustekam vidi se kako malo sjevne.

Zamenio si diodu jacom diodom a ne znas ni koja je bila ??? Pa kako znas da si stavio jacu ???
Malo sevne, na trafou bas me zanima sta to moze da seva na trafou ??? Mislis li da ces otkriti tu enigmu osciloskopom ??? Mozda si ti isao u skolu, mozda i imas neku praksu, samo cini mi se da to nije iz ove struke, a i ako jeste onda je to tuzno. Moj ti je savet: mani se ti ovog posla dok si mlad, i pocni da radis nesto drugo ovo nije posao za tebe.
P.S. Kao serviser nosio si osciloskop kod drugog servisera na popravak, i kazes kako ti trazi puno para ? Pa i treba, kad ne umes sam da ga popravis.

[Ovu poruku je menjao p.cudic dana 05.04.2006. u 12:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vbarnjaki
vjekoslav barnjak
de

Član broj: 88627
Poruke: 16
*.versanet.de.



Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc05.04.2006. u 12:25 - pre 219 meseci
Znas sta nebi se htjeo svadat ili mjenjat moj posao. Meni je bas msjesno ista pisat jer dobijem samo kritiku.
Stvarno mi je smjesno. Mislim da ti nemas pojma. Jeli mozda jedna dioda koja se nalazi u kaskadi jaca nego jedna ona u jednom isprtavljacu. Mislim da sam sad bio jasniji ili se ja stvarno krivo izrazavam. Ako te stocno zanima mogao bi ti i uslikt diodu koja je prije bila i koju sam sad. Mislim da bi tad uocio razliku. A za popravit video sa ovakvom greskom mislim da mi nebi trebo osciloskop. A sto se osciloskopa tice, nebi htjeo jos nesto pokvariti jer sigurno postoje ljudi koji puno puno vise znaju iz tog podrucja. Stvarno mi je besmisleno bilo sto pisati. Ili bilo kome sto objasnjavati. Zasto i kako. Glavno je moj videro sad radi pa bio ja los idi dobar serviser ili tehnicar ili RTV mehanicar ili u koju god to vasu truku spadao. Zamo bi ti jos jednom zahvalio. A u medu vremenu sam si nabavio jedan drugi sociloskop HM 512 pa mislim da ce mi u medu vremenu pomoc. A ocito da ce mi prije kolege njemci na jdnom drugom forumu pomoc neg moji zemljaci koji su uvjek spremni na kritiku i ismijavanje drugog. Tako ide i nasa tehnologija i uljudnost kod servisera. Ali nemojte to svatiti kako kritiku, ja svacije znanje respektiram i cjenim jer ga nije naso na ulici. I dobro bi nekad neke stvari procito prije nego bi nekome nesto odgovorio. Rado bi nesto drugo napisao. I ocito da 2k € koje zaradujem, i koje dobivam u njemackoj firmi pokazuju koliko vrijedim u mom djelu posla. Ali necu da hvalim njemce niti da vas kudim. Samo trebam jos pomoc oko osciloskopa. To je jedno. I molim vas ako neko ima namjeru da me zaj.. onda molim ga eka to izostavi. Jer samo "dabe" pise. Nas narod ima jednu izreku "Mlati kurcom" Ispricavam se na izreci.




Ali jos jednom hvala vam kolege.
 
Odgovor na temu

BLEND

Član broj: 86266
Poruke: 1349
*.tbon.telia.com.



+20 Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc05.04.2006. u 12:29 - pre 219 meseci
napisi poziciju te diode .na samom mestu gde je ta dioda mora stajati pozicija diode
na primer D5002.
 
Odgovor na temu

p.cudic

Član broj: 69018
Poruke: 590
*.apatinonline.net.



Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc05.04.2006. u 13:41 - pre 219 meseci
Pa ti sto dalje pises sve se dalje ukopavas, kako si uspeo da izvadis diodu iz kaskade ??? Drugo to sto si ti uradio je kao da na ficu stavis tocak od traktora, trece, kad su ti " KOLEGE " Nemci (cime ne zelim da umanjim njihovo znanje i strucnost) vec tako prijateljski pomogle, sto trazis pomoc ovde ??? Kad si vec tolko dobro placen (2k e nemam pojma koliko je to ? a i ne zanima me) sto ne kupis drugi video. Ovde ih donose skoro nove i ispravne po 10e, predpostavljam da ih tamo bacaju. Dalje sa tom tvojom "modifikacijom" diode, moras da pazis da imas i aparat za gsenje przara, jer je to realno. Sto se tice tvog osciloskopa, pa jel ti bas ne znas zato osigurac pregoreva... Nemoj nikom govoriti da imas veze sa elektronikom, sramotis struku.
Diode, tranzistori, transformatori, integralci, pa i osiguraci, svuda imaju istu funkciju. Da ispravljaju, transformisu, pojacavaju, osiguravaju, itd. Nema malih ljudi u radio aparatu da pevaju, taj profesor sto ti je to reko, slago te !
I na kraju ti nisi nicija musterija ovde pa da bi neko morao da bude ljubazan sa tobom, ti si ovde neko ko je dosao da moli za pomoc, pa se u skladu sa tim i ponasaj.
 
Odgovor na temu

vbarnjaki
vjekoslav barnjak
de

Član broj: 88627
Poruke: 16
*.versanet.de.



Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc05.04.2006. u 13:52 - pre 219 meseci
Ovako to je moj video, meni to pravi zabavu da nesto i kod kuce cakam, i darim. A drugo reci ti meni koliko je 1+1
Ja sam samo fino zamolio a svi ste me napali. A ti nisi nikad cuo za kaskadu, izgleda. To da donose vide kod vas to znam jer ja ih bas jednom iz N. Sada kilama prodajem. Ali jarane mislim da bi ti trebo ugrijat stolicu i ne sramotit teslu jer sve sto je tesla uspio ti si sigurno kroz invertirajuce pojacalop napravio. I jos eto kad bas hoce fino vas molim da mi pomognete, al stvarno, a reko bas kad si tu da ti jedno fino lagano pitanjce postavim, ovo ako neznas onda stvarno nemoj pisat uzaludno je tvoje neznanje.

Kaze ovako:

imas 30 mingnocelija, sa unutarnjim izvorom on 1.65 V, unutarnji otpor je 0.002 ohma i teretni otpor iznosi 65 ohma.
Sad mi jarane izracunaj struju kratkog spoja, napon klema.


ili hoces jedno pitanjce iz optickih kuplunga,
Ali eto nebi dalje. Nemoj svatsa pisat. Nije dobro za bubrege.

Pita dioda svoga druga tranzistora, kazi mi dragi BC 547 sta te stari pravio kad je cernobil explodiro.
 
Odgovor na temu

vbarnjaki
vjekoslav barnjak
de

Član broj: 88627
Poruke: 16
*.versanet.de.



Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc05.04.2006. u 14:22 - pre 219 meseci
imate pravo bolje je da odustanem jer ocito ma ja znate sto........
cao
 
Odgovor na temu

p.cudic

Član broj: 69018
Poruke: 590
*.apatinonline.net.



Profil

icon Re: Grunding GV 94 pomooc05.04.2006. u 22:00 - pre 219 meseci
Irs=825A Uk=49,454349830925
A ti sad popravi sam osciloskop.
Drugo ja vidim da si ti jedan ne pismeni gastarbajter, djubretar. Ne pismeni zato sto je ok. pogresiti jednom, dvaput u tekstu ali ne napisati ni jednu rec ispravno to je znak ne pismenosti. Djubretar zato sto ono sto Nemci bace u smece, ti sakupljas, proberes pa nosis na prodaju, to rade i ovde odredjene skupine, a ti izgleda pripadas njima. Ako si vec tako dobro placen zasto to moras da radis. Jos mi nisi odgovorio kako si izvadio diodu iz kaskade, silno sam zeljan da saznam kako si izvrsio tu operaciju.
P.S.
I na kraju, u samom naslovu tvoje teme, ne pise se GRUNDING, nego GRUNDIG. Bar bi ti kao okoreli Nemacki gastarbajter to morao da znas.

[Ovu poruku je menjao p.cudic dana 05.04.2006. u 23:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Grunding GV 94 pomooc

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5712 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.