Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno! Pomooc! Access Baza na serveru !!!

[es] :: Access :: Hitno! Pomooc! Access Baza na serveru !!!

[ Pregleda: 2285 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan_K
Beograd

Član broj: 45116
Poruke: 20
212.200.24.*

Sajt: www.dsc.co.yu


Profil

icon Hitno! Pomooc! Access Baza na serveru !!!07.10.2005. u 09:04 - pre 225 meseci
Ima li neko ideju kako resiti sledeci problem:

1. Access baza (MDB file) nalazi na masini koja je pod WIN2000 ili WIN Prof
2. Prvi user koji pristupi sve je ok (ovori tabele), ali svi ostali koji pokusaju da se LINKUJU (Attach) na tu tabelu imaju usporenje (ogrezao letnji dan do podne !). Ukoliko on oslobodi tablu (tabele) LINKOVANJE se izvrsava izuzetno brzo.
3. To isto sam imao na WIN98 i sve je radilo OK. Svi su pristupali u isto vreme , LINKOVALi se u isto vreme i to sasvim normalno bez ikakvog usporavanja.

Pokusao sam sve , ali mi nije jasno sta se desava. Izeda mi kao da je prvi kosinik "zakljucao" tabele. Probao sam sve opcije iz access-a i WINDOWS-a
koje sam znao.

Ako neko ima bilo kakvu ideju , ili se vec susreo sa tim neka mi kaze (ili cuti zauvek) !!! Ljudi HITNO je , cela aplikacija mi kleca !!!

Dejan
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Hitno! Pomooc! Access Baza na serveru !!!07.10.2005. u 09:23 - pre 225 meseci
1. Da li ti se taj problem dešava od kada si portovao bazu na W2K platformu ili si portovao bazu i radila je normalno pa se tek kasnije to desilo? Hoću da kažem, da li se to dešava od samog početka rada na W2K platformi?

2. Da li usporavanje zavisi od toga koji je prvi user pristupio bazi ili je nebitno - tj. da li se usporavanje javlja uvek nezavisno od toga koji je prvi user?

3. Kolika je baza (backend.mdb)?

4. Koliki ti je transfer rate na mreži (grubo)?

Ajd vidi to pa ćemo naći rešenje. U međuvremenu odradi compact i backenda i front-endova.
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

Dejan_K
Beograd

Član broj: 45116
Poruke: 20
212.200.24.*

Sajt: www.dsc.co.yu


Profil

icon Re: Hitno! Pomooc! Access Baza na serveru !!!07.10.2005. u 09:41 - pre 225 meseci
1. Desava se od samo pocetka , cim sam prebacio na W2K. Problem nije u radu kada oni zavrse LINKOVanje , manje vise to radi , zna da secne - ali radi.

2. Nebitno ko se prvu ulogovao.
3. Baza je oko 43Mb.
4. Trasnfer je ok. Zauzece na serveru: mreze je izmedju 15-25% , a procesora svega 4-5%.
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Hitno! Pomooc! Access Baza na serveru !!!07.10.2005. u 09:58 - pre 225 meseci
Ček, ček, meni nešto nije baš najjasnije. Kako misliš - čim se linkuju onda je sve u redu? Zar ti ne linkuješ BE na FE prilikom izrade aplikacije, a zatim se sve automatski dešava, dakle bez tvog učešća?
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

Dejan_K
Beograd

Član broj: 45116
Poruke: 20
212.200.24.*

Sajt: www.dsc.co.yu


Profil

icon Re: Hitno! Pomooc! Access Baza na serveru !!!07.10.2005. u 10:07 - pre 225 meseci
He-He , u tome i jest kvaka , imam potrebu da se iz iste aplikacije u datom trenutku linkujem na dve razlicite baze , istih struktura (sadrze iste tabele) ali na razlicitim mestima i sa razlicitim sadrzajima !?
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.smin.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Hitno! Pomooc! Access Baza na serveru !!!07.10.2005. u 22:33 - pre 225 meseci
Win2k zahteva podešavanje korisničkih naloga i prava pristupa i to ide u sitna crevca. Za takve probleme (i slične) ti često može pomoći MSDN paket.

Ako je do Accessa, onda pogledaj ovo iz priloga. Tu proceduru ja koristim za linkovanje BackEnda. Obavezno probaj jer ako proradi imaš varijante da uradiš više User-friendly ili da automatizuješ proceduru linkovanja - korisnik klikne na jedan taster i baza se prelinkuje na drugi BackEnd.
Pozdrav,
Branislav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
213.244.200.*



+1 Profil

icon Re: Hitno! Pomooc! Access Baza na serveru !!!08.10.2005. u 08:52 - pre 225 meseci
A jel moze da se linkuje na sledeci nacin: Linkuju se tabele pa se pokrene Manager iz samom Accessa koji to adradi ? Tako mi je Zidar rekao i radi a i nije tesko.
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Hitno! Pomooc! Access Baza na serveru !!!08.10.2005. u 12:37 - pre 225 meseci
Pravo da kažem ne razumem pitanje. Linked Table Manager služi za povezivanje sa BackEndom kada su tabele već u bazi, kada su već linkovane. Slično radi i procedura koju sam poslao samo na drugi način. A pošto imaš problema sa LTM, pokušaj i sa re-link.zip. Prednost ovog drugoga je što možeš da napraviš Custom poruke i obaveštenja, pa sve može biti npr. na srpskom jeziku.
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Hitno! Pomooc! Access Baza na serveru !!!

[ Pregleda: 2285 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.