Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

<jsp:include> prouzrokuje probleme sa css i js kodom????

[es] :: Java :: <jsp:include> prouzrokuje probleme sa css i js kodom????

[ Pregleda: 1739 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grizzly
Beograd

Član broj: 7978
Poruke: 262



+4 Profil

icon <jsp:include> prouzrokuje probleme sa css i js kodom????30.01.2009. u 21:21 - pre 184 meseci
Radim na jednoj prilicno jednostavnoj aplikaciji.

Posto bi trebalo da bude ispostovan MVC patern, ja sam tu napravio servlet FrontController koji svaki zahtev redirektuje na main.jsp.

Ideja je da u main.jsp su ukljucena tri jsp fragmenta neko zaglavlje, sredina i dole.

znaci u main.jsp imam u head tagu link tag za css i script tag za js a u telu imam:

<%include file="header.jsp"%>

<%include file="content.jsp"%>

<%include file="footer.jsp"%>

I to sve radi kako treba, FrontController redirektuje na main.jsp koji prikaze ova tri fragmenta u strani i radi css i js.

Medjutim sredisnji include ne bi trebalo da uvek prikazuje istu stranu, nego to da se menja. Ja sam probao uz request koji redirektujem na main.jsp da prilepim parametar koji kaze ime te stranice koja se includuje u sredini, ali onda nisam unutar includa znao kako da pristupim parametru requesta! Da li je ovo sto ja pokusavam uopste moguce?

Kada tako nije htelo, ja stavim <jsp:include ..> u kome mogu da dodjem do parametra, i to radi, prikaze stranicu prema parametru requesta.

ALI SAD CSS I JS NE RADE??? putanje su koliko ja znam dobre jer su svi fajlovi u istom root folderu. Jos sad ne prikazuje nasa slova š.č,ć itd...

Jel zna neko o cemu se ovde radi...
 
Odgovor na temu

afrodom

Član broj: 155837
Poruke: 137
91.150.71.*



Profil

icon Re: <jsp:include> prouzrokuje probleme sa css i js kodom????02.02.2009. u 16:31 - pre 184 meseci
Pa pazi, unutar jsp-a svim parametrima i atributima pristupas preko Implicitnih varijabli. Evo ti lista:

param
paramValues
xxxScope (request, session, application)
cookie
initparam
header
headerValues

ukoliko ti je parametar requesta pod imenom - "pol", vrednost ovog parametra u okviru stranice koja je pozvana direktno requestom (dakle odgovor na upit nije prethodno vracen clijentu), vracas komandom - <c:out value="${param.pol}"/> , ili ako je kompleksnije sintakse naziv parametra <c:out value="${param['pol-koji-biras']}"/>.
Ukoliko je u pitanju array parametar, njemu pristupas sa <c:out value="${paramValues['3']}"/> gde ovde recimo pristupamo 4 toj vrednosti u array (ako uopste i ima vrednost na tom mestu).
Ukoliko pak, tvoj parametar nije u okviru requesta (odnosno nakon slanja parametra, imao si komunikaciju sa clijentom i tek posle trab da ti taj parametar za kalkulaciju), prvo ga sacuvas u session scope (ukoliko ti ovo poslednje nije jasno, obrati se). Nadam se da sam ti pomogao...
 
Odgovor na temu

grizzly
Beograd

Član broj: 7978
Poruke: 262



+4 Profil

icon Re: <jsp:include> prouzrokuje probleme sa css i js kodom????02.02.2009. u 22:17 - pre 184 meseci
Hvala na odgovoru, posto se rok priblizio morao sam da odustanem od template method paterna (ovi jspovi gore, sredina i dole) pa sam napravio pojedinacne jsp strannice.

ja sam pokusavao da kazem:

<%include file=${param.name}%>

a ako sam dobro shvatio ti mi kazes da bi trebalo

<include file=<c:out value="${param.name}">>

?

Probacu cim budem imao malo vremena, nema sanse sad da vracam :)
 
Odgovor na temu

afrodom

Član broj: 155837
Poruke: 137
91.150.71.*



Profil

icon Re: <jsp:include> prouzrokuje probleme sa css i js kodom????02.02.2009. u 22:55 - pre 184 meseci
Ne, <c:out../> ti je sintaxa za output i ni zasta drugo. ja sam ti samo govorio kako da pristupas parametrima iz razlicitih delova applikacije, i samim tim uvezes fajlove bazirane na parametrima korisnika. Ali ok, ako si to presao...
 
Odgovor na temu

grizzly
Beograd

Član broj: 7978
Poruke: 262



+4 Profil

icon Re: <jsp:include> prouzrokuje probleme sa css i js kodom????03.02.2009. u 00:34 - pre 184 meseci
Da nismo se razumeli, ali nema veze. Kad zavrsim ovo (u roku nadam se) vracam se od pocetka da vidim zasto moje inicijalne zamisli nisu radile pa c postaviti pitanja sa pirmerima koda i sva, pa ce biti lakse da se vidi sta ja u stvari pitam...
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: <jsp:include> prouzrokuje probleme sa css i js kodom????

[ Pregleda: 1739 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.