Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

izbor frameworka za \'ozbiljniji\' projekat

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: izbor frameworka za \'ozbiljniji\' projekat

[ Pregleda: 1627 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
93.86.73.*



+101 Profil

icon izbor frameworka za \'ozbiljniji\' projekat30.12.2008. u 11:41 - pre 186 meseci
Ovako, dobio sam neki projekat da radim, ali ne znam koje okruzenje i koji framework da izaberem...
Najbitnije od svega mi je da pored toga sto cu ga uraditi da dosta i naucim, novac trenutno i nije toliko bitan...
Voleo bih da naucim princim funkcionisanja windowsa u potpunosti (message loop, handling message, resorsi, i sve ostalo)
Koliko kontam to je najbolje kroz WINAPI ,WIN32, ali ne znam koliko je sa tim moguce raditi povezivanje na baze podataka, rad sa nekim gadgetima i ostalo...
Da li je to izvodljivo (mislim nije brutalno tesko) ili da odaberem .NET framework (VS Express Edition 2008) (mada mi se tu sve cini nekako prikrivenim, ne znam da li bih dobro naucio sve ovo sa .NET-om) ili da odaberem wxWidgets (Code::Blocks)?

Ne zelim da uradim projekat, a da posle ovo najosnovnije i jos neke cake kako windows funkcionise i dalje ne znam, a ne zelim ni da krenem da radim i da na pola posla shvatim da je to skoro nemoguce odraditi sa datim frameworkom...
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: izbor frameworka za 'ozbiljniji' projekat01.01.2009. u 05:05 - pre 186 meseci
Pobaj BCB (konkretno Borland Turbo C++ Explorer 2006) i njegov VCL framework.
Tu ces sigurno moci da uradis sve sto si planirao a i lak je (normalno kad se nauci).
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
79.101.214.*



+101 Profil

icon Re: izbor frameworka za 'ozbiljniji' projekat01.01.2009. u 13:07 - pre 186 meseci
Znaci u WINAPI-ju u sustini to i ne moze da se odradi....?

Gde to da skinem?, citao sam vec jedan tvoj post i probao da skinem, ali me nest zezalo...
Da li se tu moze nauciti i to osnovno ili je nekako prkiriveno kao u VS C++?
Aj posalji neki link 'de da to nadjem pa da krenem vec s tim projektom....

 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.112.*



+7 Profil

icon Re: izbor frameworka za 'ozbiljniji' projekat01.01.2009. u 17:27 - pre 186 meseci
http://cc.codegear.com/Free.aspx?id=24724
Proveri sa desne strane sta sve trebas da imas instalirano da bi radio (imas download za sve).
A ovo za WinApi ... sve moze da se uradi u WinApi-u (a i svaki win32 framework je baziran na WinApi-u) ali je obicno teze.

 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
79.101.214.*



+101 Profil

icon Re: izbor frameworka za 'ozbiljniji' projekat01.01.2009. u 17:37 - pre 186 meseci
Kojiko teze?, ako to mozes ovako da procenis..
Npr rad sa drag and drop, georeferenciranjem, GPS-om, bar code readerom, rad sa 2-3 prozora simultano...
Je l' bas bas mnogo z****ano ili moze uz vise trude da se odradi...?
Ok hvala, skinucu to pa cu pogledati...
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.113.*



+7 Profil

icon Re: izbor frameworka za 'ozbiljniji' projekat02.01.2009. u 01:37 - pre 186 meseci
Konkretno ovo sto si nabrojao i ja bi radio u WinApi-u jer realno nije ni mnogo
BCB sam ti spomenuo zbog baza podataka iz prethodnog teksta ... a i zbog GUI-a
Isto u BCB-u mozes da koristis i WinApi ako hoces i za sta hoces , kombinovano
Evo ti neka mala analize u WinApi-u za ovo sto si nabrojao
Drag/drop nekoliko linija koda u drop eventu
Barkod reader je neverovatno jednostavna stvar (bar onaj sa kojim sam ja radio)
Kad procita barkod poslace broj (u vidu teksta) u aktivi prozor / textbox ... samo treba da ga procitas odatle
Za GPS i ovo ostalo nadji neke primere po netu
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
77.46.198.*



+101 Profil

icon Re: izbor frameworka za 'ozbiljniji' projekat02.01.2009. u 12:32 - pre 186 meseci
Da tu sam slucajno izostavio bazu podataka, ali ja bih radio bazu verovatno u MS SQL-u ili u MY SQL-u, a ovde mi treba samo onaj deo za povezivanje (database connesction).
Hvala ti!, onda cu poceti u WINAPI-ju pa videcemo dokle doguramo... ;)
A posto si reako da moze VCL i WinApi da se kombinuju onda verovatno taj deo iskoristim oko baze podataka ako bude 'zaskripalo' u WinApi-ju....
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: izbor frameworka za 'ozbiljniji' projekat04.01.2009. u 00:02 - pre 186 meseci
Pa zapocnes VCL projekat i u njemu koristis WinApi
npr.
Code:

void __fastcall TForm2::Button1Click(TObject *Sender)
{
    MessageBox(GetActiveWindow(),"Text","Cation",MB_OK); // Ovo je WinApi
    ShowMessage("Text"); // Ovo je VCL
}

 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: izbor frameworka za \'ozbiljniji\' projekat

[ Pregleda: 1627 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.