Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft cluster uvod i dokumentacija

[es] :: Windows mreže :: Microsoft cluster uvod i dokumentacija

[ Pregleda: 1917 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pereubu
admin, Pancevo

Član broj: 194051
Poruke: 104
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Microsoft cluster uvod i dokumentacija26.12.2008. u 12:46 - pre 186 meseci
Interesujeme da li neko zna gde mogu da nadjem dokumentaciju za MS Windows Clusters a pogotovu za Broadcom teaming.
Trazio sam knjige ali ih nema. Intersujeme kako da postavim cluster na mrezi?


 
Odgovor na temu

liban0n
coder4u.blogspot.com

Član broj: 2731
Poruke: 206
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Microsoft cluster uvod i dokumentacija05.01.2009. u 12:04 - pre 186 meseci
Broadcom timing ti je vrlo lagan imas broadcom alat preko kojeg doslovno next, next.... i finish na kraju napravis timing u nekoliko sekundi. Sto se tice clusteringa sluzbenu dokumentaciju imas na netu dosta. Sad ovisno sto zelis clusterirati, imam par odlicnih clanaka za clustering windows 2003 SQL 2005, NLB i sl.
---------------------------------
Blog of mine http://coder4u.blogspot.com/
 
Odgovor na temu

pereubu
admin, Pancevo

Član broj: 194051
Poruke: 104
212.200.235.*



+1 Profil

icon Re: Microsoft cluster uvod i dokumentacija06.01.2009. u 08:13 - pre 186 meseci
Da nasao nesto i ja. U pitanju je windows 2003, i to neka vrsta NLB sa nekom mogucnoscu da premesti sa jednog noda n adrugi aplikacije u slucaju da jedan nod ne radi.

Zapravo, ja imam problema da shvatim mozda osnovu samog clusteringa pogotovo onoga sto se tice umrezavanaja. Zapravo cini mi se da ima na netu dosta za Linux ali i ima za MS, ali nekako suvise tehnicki koji objasne sta treb ada se pritisne ali ne i razlog zasto je to tako. U vezi Broadcoma u postoji i nekakvi LAN-ovi, koji me jos vise zbune.

Istina tu postoje jos i Blade serveri koje ja pokusavam da shvatim. Problem je u tome sto kao imam neko znaje ali to je povrsno ili mi je drugi rekao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Microsoft cluster uvod i dokumentacija

[ Pregleda: 1917 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.