Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Native executable (.exe) iz Eclipse IDE

[es] :: Java :: Native executable (.exe) iz Eclipse IDE

[ Pregleda: 2649 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spartanac86
student
Jugoistocna Srbija

Član broj: 178865
Poruke: 93
91.148.94.*



Profil

icon Native executable (.exe) iz Eclipse IDE06.11.2008. u 18:12 - pre 187 meseci
Moze li se napraviti nekako .exe fajl iz Eclipse?
Znam da je u JBuilder-u bila opcija New>Native Executable i da se u wizardu moglo birati .jar ili .exe fajl, ali u Eclipse nikako ne mogu da nadjem opciju za .exe, nudi samo .jar.
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
91.150.76.*



+1 Profil

icon Re: Native executable (.exe) iz Eclipse IDE07.11.2008. u 06:31 - pre 187 meseci
Citat:
spartanac86: Moze li se napraviti nekako .exe fajl iz Eclipse?
Znam da je u JBuilder-u bila opcija New>Native Executable i da se u wizardu moglo birati .jar ili .exe fajl, ali u Eclipse nikako ne mogu da nadjem opciju za .exe, nudi samo .jar.


Ne moze da se napravi EXE. Mozes da napravis batch file koji ce da ti pokrene .jar ako bas neces da radis sa jar-om.
Postoji i program koji ovo radi, mislim da se zove exe4j koji ti samo pored tvog JAR napravi i jedan EXE, ali opet moras
da imas i JAR i EXE da bi ti radio taj EXE.

Gubljenje vremena, JAR radi sasvim korektno svoj posao.
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: Native executable (.exe) iz Eclipse IDE07.11.2008. u 10:53 - pre 187 meseci
Probaj http://launch4j.sourceforge.net/
 
Odgovor na temu

spartanac86
student
Jugoistocna Srbija

Član broj: 178865
Poruke: 93
91.148.94.*



Profil

icon Re: Native executable (.exe) iz Eclipse IDE13.11.2008. u 07:38 - pre 186 meseci
Gluposti. Praviti i .jar i .exe, mislim ja kad skinem aplikaciju pisanu na Javi s neta niko je ne distribuira kao .jar, vec svi imaju .exe fajlove za download.
Sto se mene tice je svejedno, ali narucilac zahteva .exe verzije. Do sada sam to resavao tako sto prebacim source fajlove na komp gde ima JBuilderX i on ima wizard koji lepo sve eksportuje u .exe, bez ikakvih .jarova.
I sad se neka budala setila da u JBuilder 2008 izbaci tu opciju, i jos povrh svega usvoji ono rogobatno Eclipse okruzenje gde se ni zagrade ne zatvaraju kako treba....Uzas nemam komentar.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
217.26.78.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Native executable (.exe) iz Eclipse IDE13.11.2008. u 10:52 - pre 186 meseci
Pa bolje jar iz prostog razloga portabilnost, exe ne mozes native da pokrenes iz linuxa ili sa mac-a npr, a sa druge strane uvek mozes da napravis bat fajl, a opet kad nekom instaliras javu na windowsu tada java preuzme asocijaciju za jar extenziju, pa sve sto treba uraditi u jaru jeste navesti ime klase odakle treba da se pozove main, i prosto korisnik ne vidi nikakvu razliku da li je to exe ili jar :) a u najgorem slucaju mozes da napravis bat fajl kojim ces pozvati java -jar <ime_programa.jar> i opet problem resen.

Sa druge strane kad je u pitanju sam editor za eclipsu idi na recimo http://www.eclipseplugincentral.com/ i naci ces pluginove za sve i svasta, pa cak i za customizaciju takvih stvari, u protivnom napravi plugin :) i za to imas dokumentaciju :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Native executable (.exe) iz Eclipse IDE

[ Pregleda: 2649 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.