Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa ECLIPSE-om : Eclipse se srusi posle prvog pritisnutog tastera!! HELP

[es] :: Java :: Problem sa ECLIPSE-om : Eclipse se srusi posle prvog pritisnutog tastera!! HELP

[ Pregleda: 3011 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pajicb
Beograd

Član broj: 60332
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Problem sa ECLIPSE-om : Eclipse se srusi posle prvog pritisnutog tastera!! HELP09.03.2008. u 20:12 - pre 195 meseci
Problem: imam Eclipse 3.1.0 koji sam koristio zajedno sa Visual Editorom (GEF+EMF+VE), sve je lepo radilo. Reinstaliram sistem, instaliram sve ponovo, na isti nacin, pokrenem Eclipse, uspesno otvori workspace, prikaze prozor za graficke komponente, ALI cim pritisnem bilo koji taster Eclipse se srusi uz poruku:

JVM terminated. Exit code=1
C:\Program Files\Java\jdk1.6.0_02\bin\javaw.exe
-Xms40m
-Xms256m
-jar C:\eclipse\startup.jar
-os win32
-ws win32
-arch x86
-launcher C:\eclipse\eclipse.exe
-name Eclipse
-showsplash 600
-exitdata 48c_68
-vm C:\Program Files\Java\jdk1.6.0_02\bin\javaw.exe
-vmargs
-Xms40m
-Xmx256m
-jar C:\eclipse\startup.jar

Pocetnik sam, ne znam sta ovo znaci ni u cemu bi mogao da bude problem. Pretpostavljam da ima znacajne veze sa instaliranom virtuelnom masinom, ali ne znam kako to da popravim.

Pokusao sam i sa Eclipse bez VE, i sa drugom verzijom Eclipse ali bez uspeha.
Ima li pomoci?
 
Odgovor na temu

zigizig

Član broj: 42968
Poruke: 167
*.adsl-3.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: Problem sa ECLIPSE-om : Eclipse se srusi posle prvog pritisnutog tastera!! HELP10.03.2008. u 21:04 - pre 195 meseci
Sta moze da se uradi?
Kreiraj novi workspace i iskopiraj projekat u njega ali samo projekat bez .metadata
Mozes i da probas da obrises .lock fajl (.metadata/.lock) pa da probas da li radi.
Mozes da ponovo instaliras jdk.
Da li je sadasnji jdk ista verzija kao i pre ili si mozda stavio noviju verziju?
Da li ti je 32bit windows i da li je neka instalacija (vm, eclipse) za 64bit verziju? Ako jeste koristi samo 32bit verzije.
Proveri da li ti eclipse.ini izgleda ovako
http://wiki.eclipse.org/Eclipse.ini

( kod mene je ovakav
-showsplash
org.eclipse.platform
--launcher.XXMaxPermSize
256M
-vmargs
-Dosgi.requiredJavaVersion=1.5
-Xms40m
-Xmx512m )

ako ne izgleda isto kao neki od ovih nacini ga da bude :)

Nadam se da nesto i pomogne.
Poz
 
Odgovor na temu

pajicb
Beograd

Član broj: 60332
Poruke: 6
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem sa ECLIPSE-om : Eclipse se srusi posle prvog pritisnutog tastera!! HELP11.03.2008. u 07:41 - pre 195 meseci
Resio sam!
Instalirao sam stari JDK - peticu i to je resilo problem!
Probao sam i sa menjanjem workspace-ova i kopiranjem ali nista nije pomoglo.
U svakom slucaju sada je ok.
Hvala
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Problem sa ECLIPSE-om : Eclipse se srusi posle prvog pritisnutog tastera!! HELP11.03.2008. u 08:15 - pre 195 meseci
Da li koristis Di recnik (ja sam autor) ?

Poznati su slucajevi padova nekih programa (triger je tastatura) kada je Di recnik bio aktivan (jer ima funkcionalnost pozivanja recnika globalno preko tastature). Problem nije bio do mog koda vec do nekih sistemskih datoteka kod Borlanda (cc3260mt.dll).

Najnovija verzija recnika (v1.0.058) ove probleme nema jer sam nasao zaobilazno resenje (koristi se cc3260.dll) i malo izmenjen kod.

Ako je to upitanju, ili iskljuci pozivanje recnika tastaturom ili instaliraj novu verziju.

P.S.
Pogledaj i ovde:
http://forum.java.sun.com/thre...threadID=689736&tstart=240
 
Odgovor na temu

pajicb
Beograd

Član broj: 60332
Poruke: 6
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem sa ECLIPSE-om : Eclipse se srusi posle prvog pritisnutog tastera!! HELP11.03.2008. u 08:58 - pre 195 meseci
Zaista interesantno. Da, koristim Di recnik.
Ali sada kad sam instalirao staru verziju JDK-a sve ponovo radi.
Ipak, hvala za savet - vec sam iskljucio opciju "pozivanje tastaturom" a kasnije cu instalirati i novu verziju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Problem sa ECLIPSE-om : Eclipse se srusi posle prvog pritisnutog tastera!! HELP

[ Pregleda: 3011 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.