Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor oko baze podataka ?!

[es] :: Baze podataka :: Izbor oko baze podataka ?!

[ Pregleda: 1931 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Coder81
Rančić Ivan
PHP Web Developer
Beograd

Član broj: 178113
Poruke: 51
*.dynamic.panet.co.yu.



+7 Profil

icon Izbor oko baze podataka ?!27.09.2008. u 12:26 - pre 189 meseci
Video sam da se već nešto slično raspravljalo na ovu temu ali moj problem je specifičan.
Pošto nisam uspeo da rešim stvar oko mog kompikovanog projekta u vezi prikazivanja podataka u jednom upitu iz više MSAccess baza, rešio sam da predjem na neku bazu koja bih trebala da ima sledeće osobine. Iskreno se nadam da ce te mi pomoći u izboru.

Baza treba da 1.) bude po mogućstvu klijent/server.
da 2.) bude besplatna
da 3.) pošto radim samo u Delphi-ju, postoje (Query) komponente koje podržavaju upit u jednom sql stringu nad više baza.

Druga i treća stavka su mi najvažnije.

P.S. : Niko nije uspeo da mi pomogne oko komponente (TADOQuery) u kojoj se navodno može napisati string koji će prikazivati podatke iz više MSAccess baza, možda neko ovde od vas zna rešenje, jako bi mi pomoglo. http://www.elitesecurity.org/t337022-Problem-dve-konekcije-pomoc

Hvala svima unapred !
Da li mislio da možeš ili da ne možeš, u svakom slučaju si u pravu.
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Izbor oko baze podataka ?!27.09.2008. u 16:59 - pre 189 meseci
1. Sta znaci da je i klijent i server? To sto Access ima alat za razvoj UI-ja je poprilicno jedinstveno. Ostale baze su 'samo baze'.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Coder81
Rančić Ivan
PHP Web Developer
Beograd

Član broj: 178113
Poruke: 51
*.opera-mini.net.



+7 Profil

icon Re: Izbor oko baze podataka ?!27.09.2008. u 17:10 - pre 189 meseci
Koliko ja znam postoje desktop i klijent/server baze. A access spada u desktop baze podataka.
Da li mislio da možeš ili da ne možeš, u svakom slučaju si u pravu.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.71.*



+6455 Profil

icon Re: Izbor oko baze podataka ?!27.09.2008. u 17:22 - pre 189 meseci
S obzirom da trebaš besplatnu bazu, a vidim da aplikacija nije mission critical, u principu možeš koristiti bilo šta... Npr PostgreSQL ili MySQL.


A vezano za tvoj problem oko povezivanja dve baze, na SQL serveru je to prilično jednostavno:

Code:

/* Napravi konekciju na target racunar */
EXEC sp_addlinkedserver 
    'MT7050400',
    N'SQL Server'
GO

/* Uloguj se */
EXEC sp_addlinkedsrvlogin 
@rmtsrvname = 'MT7050400',
@useself = 'false',
@locallogin = NULL,
@rmtuser = 'sa',
@rmtpassword = 'password' 
GO

/* Kopiraj podatke */

SET IDENTITY_INSERT Numbers ON
INSERT INTO [MT7050400].[Data].[dbo].[Numbers] (ID, ID_Game, RecordNumber, Number, InsertTime) SELECT ID, ID_Game, RecordNumber, Number, InsertTime FROM [DataCurrent].[dbo].[Numbers]
SET IDENTITY_INSERT Numbers OFF


Potraži malo po netu, možda se može naći neko slično rešenje i za access baze... A možda probaš preko ODBC-ja sve da povežeš pa da pristupaš preko [NazivServera].[NazivBaze].[dbo].[Tabela] ... Nisam nikad radio sa Accessom pa ti ne mogu tačno reći..
 
Odgovor na temu

Coder81
Rančić Ivan
PHP Web Developer
Beograd

Član broj: 178113
Poruke: 51
77.46.129.*



+7 Profil

icon Re: Izbor oko baze podataka ?!30.09.2008. u 13:56 - pre 189 meseci
Verujem da je to veoma jednostavno kada je u pitanju SQLServer. Access svakako ne spada u ozbiljne baze podataka. Trazio sam i po net-u ali nisam našao nikakav primer gde je neko već imao takav problem. Da, u pravu si da projekat nije "mission critical" ali svakako bih voleo da što brže predjem na PostgreSQL za koji se iskreno nadam da će podržati sve ono što mi je potrebno za taj, može se slobodno reći, veoma ozbiljan projekat. Što se tiče materije koja mi je potrebna imam zaista stručne ljude iza sebe, problem je jedino do mene. Pogledaću na sajtu sve o PostgreSQL bazi. Ako se negde baš budem "zakucao", potražiću odgovore ovde.

Pitanje : PostgreSQL može da podrži i 10 korisnika koji pristupaju u isto vreme, besplatna bez obzira na broj korisnika i veoma pristupačna za rad sa više tabela iz više baza u jednom upitu ?!
Da li mislio da možeš ili da ne možeš, u svakom slučaju si u pravu.
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Izbor oko baze podataka ?!01.10.2008. u 08:22 - pre 189 meseci
Treba ti pola sata da instaliras PostgreSQL, kreiras 2 baze, 2 tabele i napravis query koji ce pokusati izvuci podatke. Manje nego da cekas odgovor na forumu :)
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Izbor oko baze podataka ?!

[ Pregleda: 1931 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.